Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arcidegzsába műtét után

ylas
Létrehozva: 2011. augusztus 10. 20:41

86 éves édesanyám trigeminus neuralgiáját /arcidegzsába/ júliusban megműtötték. Egy rendkívűl kiváló orvos az un. Janetta műtéttel, mely jól sikerült.

Ha van  köztetek, aki már átesett hasonló műtéten szeretném ha  megosztaná tapasztalatait. Köszönöm

  1. 2020. augusztus 3. 12:0516.

    Üdv Hida!


    Megtudhatom kihez járt ismerősöd, mármint a természetgyógyász nevét és hogy hol rendel ő helyileg? (Mi egriek vagyunk)


    Esetleg Önt vagy ismerősét el tudom érni Facebookon vagy email-en?


    Anyukámnak is ez a betegsége, több mint 10 éve....gyógyszerek csak letompítják, egyébként azóta magas a vérnyomása is, nem tudja rendesen kipihenni magát, mert ha lefekszik még nagyobb a fájdalom....és mivel fáradt még ingerültebb minden nap....műttetni sem szeretné, fél tőle, azért egy koponyamegnyitás....gamma késről is olvastunk, de az sem garantál további fájdalommentes életet....


    Rengeteg fajta kezelést kapott már, most az akupunktúrát+neuralterápiát akarjuk megpróbálni....természetgyógyásznál.....hátha segít....


    Kérem segítsen, előre is köszönöm.

    előzmény:
    Hida (15)
    2020-07-28  23:13
  2. 2020. július 28. 23:1315.

    Szia. Nagyon sajnálom azokat akiket ez a hosszas betegség elért. De egy vigasz van. Ez nem szervi betegség. Ha kitartó az ember akkor operálás nélkül is megszabadulhat tőle.


    Egy ismerősőm évtizedekig szenvedett tőle. Végül egy természetgyógyásznő segítsége által szabadult meg a fájdalmaktól. A gyógyulás nagyon lassú folyamat. Egy évtizedig tartott.


    Öregasszony idegzsábának nevezik. Névnek jó, de a valóság egész más. Általában azoknál jelentkezik, akik idegileg több ideig nagyon megvoltak terhelve. Nagyon sok egyetemistánál jön elő a vizsga időszakba, mint “fogfájás” A jó fogorvos általában elmondja ilyenkor, hogy a fájásnak egész más oka lehet. De ezt nem veszi komolyan szinte senki, ha elmúlt a fájás elfelejtik. De kb. egy évre hirtelen vissza jön. Ugyan így nyomtalanul eltűnik. Utána mindég gyakrabban jön és hosszabb ideig tart. Már az elején jó lenne ha nagy a feszültség az emberben, akkor teljesen kikapcsolódjon. Semmire nem gondolni. Fél óráig, több óra hosszat esetleg. Mindenki maga érzi mennyire van szüksége. Ismerősömnek már egy éve nem voltak fájdalmai. De ha nagy a stressz, akkor időt vesz magának a kikapcsolódásra. Ez segít a gyógyulásában. Körülbelül ugyanannyi időt vesz igénybe a kigyógyulása, mint amennyi a megbetegedéshez szüksége volt.


    Aki gyorsan akar gyógyulni, hát az vállalja az operálás rizikót is.


    Itt csak azt írtam le amit láttam az ismerősőmnél, évek során. Az egyetemistákról a fogorvosom beszélt. Nekem semmiféle orvosi képzésem nincs.

  3. 2020. július 25. 12:1214.

    Szia,én is műtét előtt állok, szeretném veled felvenni a kapcsolatot, hogy tudjam mire számíthatok stb,üzenj ha olvasod. Köszi, Anikó... 

    előzmény:
    Berencsi Irén (9)
    2018-01-09  10:36
  4. 2018. november 1. 19:1213.

    Üdv hogyan csinálják ezt a mütétet, és meddig tartott? édesanyámat is mütenék, de félünk tölle, azért kérdezném hogy hogyan csinálják és meddig tart ez a mütét?


     

    előzmény:
    Berencsi Irén (9)
    2018-01-09  10:36
  5. 2018. november 1. 19:0812.

    üdv Édesanyámat arcideg zsábával sugarazták ugynevezett gammasugár, vagy gamma kés


    de ez nem volt sikeres, most a professzor mütétet javasolt, tudja valaki akinek hozzátartozoja, vagy esetleg ö maga átasett ezen a mütéten hogy ez a mütét mennyi ideig tart, és hogyan csinálják, köszönöm a választ ha kapok?

  6. 2018. május 23. 09:3611.

    Jonapot kivanok nekem is ez a betegsegem van mar eleg reg regebben meg hasznaltak a fajdalomcsillapito gyogyszerek de mostmar ott tartok hogy semmi.


    En nagyvaradrol irok de oszinten az itenni orvosokban nem bizok,mar egyszeruen elviselhetetlen a fajdalom nem tudom mostmar mihez kezdjek ezt csak mutetel lehet elmulasztani? Nem nagyon kockazatos? Valaszat elore is koszonom

    előzmény:
    Berencsi Irén (9)
    2018-01-09  10:36
  7. 2018. január 9. 10:3910.

    Szeretném megkérdezni, mi lett az Édesanyáddal?


     

    előzmény:
    nlackó (2)
    2011-08-10  21:45
  8. 2018. január 9. 10:369.

    November 29-én volt Janetta műtétem, a János kórházban Székely György tanár úr műtött. Minden bizalmamat belé helyeztem, mert már elviselhetetlen volt az arcideg fájdalmam. Az idegszálra kettő ér volt ráfeküdve, ezt kellett szabaddá tenni.


    Én is szeretnék olvasni a műtét utáni történésekröl. Megosztom Veletek az én tapasztalataimat.


    7 napot voltam kórházban , 1-2 nap után boldogságom nem ismert határt, nem voltak már az őrületbe kergető rohamaim. A gyógyszert fél évig még továbbra is szednem kell pontosan Hamar elfáradok , néha kapaszkodnom kell, el ne essek, ilyenkor lepihenek.


    A seb szépen gyógyul. Nincs zsibbadás, egyéb jele a műtétnek. Nem akarom elkiabálni, de Székely  tanár úr az életemet mentette meg.  Nagyon bízok benne, hogy fél év után újra teljes értékű ember lehetek.


    Ha még valaki gondolkodik, fél a műtéttől, ne szenvedjen tovább. Ehhez nagy tapasztalatú idegsebészt válasszon, nagy a tét, de nagy az öröm is. 

    előzmény:
    marimama88 (7)
    2016-04-10  15:47
  9. 2016. Április 10. 15:518.

    szia   olvastam a soraidat--- kiváncsi lennék a zsibbadásoddal mi lett el mulott ?Én janetta  mütét után ugyan ezt érzem  de a fájdalom meg szünT  majd kiváncsi leszek mit mond a professzor ha megyek 2 havi kontrollra---

    előzmény:
    sunnysunny (5)
    2011-08-12  10:09
  10. 2016. Április 10. 15:477.

    Március  8--án JANETTA mütéten estem át....   A  mütétis sokat szenvedtem a  utolso 2 évben de főleg a  6 utolsó honap volt kemény,,,halál félelmeim voltak minden fájdalomnál ,,és ezek egyre sürübben jöttek,,, hála istennek a mütét óta semmi fájdalom   hála a mütős professzornak ,,lassan erősödök    és próbálok lassan dolgozgatni mivel segitségem nincsen  Nekem anno azt mondták erre a betegségre nincsen gyogymód...nagyon sajnálom hogy ezt én el is hittem és nem léptem előbb erélyesen a talpamra,, mert ha hallgatok akkor még mindig szenvednék... akinek hasonló betegsége van mielőbb forduljon illetékes orvoshoz  és meg szabaditsák a fájdalomtől..

    előzmény:
    ylas (1)
    2011-08-10  20:41
  11. 2011. augusztus 12. 20:406.

    Anyukámnak hirtelen felvillanó 1-2 esetleg több percig tartó éles fájdalom volt, hol az orra sarkában, hol a szájpadlásában, száj üregében. Enni alig tudott, mert minden falatnál éles fájdalmat érzett.

     

    Én azt javasolnám, hogy az MR eredménnyel, ha teheted keresd fel Dr Székely György főorvos úrat, vagy kérdezd meg tőle a honlapján mi okozhatja panaszaid. 

    előzmény:
    sunnysunny (5)
    2011-08-12  10:09
  12. 2011. augusztus 12. 10:095.
    Szeretnem megkerdezni,hogy ez edesanyad eseteben milyen tünetekkel jart. Nekem kb. 1 hete zsibbad a bal arcfelem a szaj sarkaval bezarolag. Most korhazban van Nemetorszagban itt elek. Tegnap csinaltak MRI-t es agyviz vizsgalatot,allitolag semmi nagyobb dolgot nem talaltak. De ha most hazaküldenek es a zsibbadas meg megmarad hat nem is tudom mit csinalok akkor.....olyan mintha a fogorvosnal beinjekciozas utan menne ki az erzestelenitö:(
    előzmény:
    ylas (1)
    2011-08-10  20:41
  13. 2011. augusztus 12. 09:424.

    Köszönöm a segítséget.

    Felkeressük. 

    előzmény:
    ylas (3)
    2011-08-11  19:29
  14. 2011. augusztus 11. 19:293.
    Az orvostudakozo.hu-n megtalálod Dr Székely György főorvos úrat, aki idegsebész a János Kórházban. Vagy ha csak Dr Székely György-re keresel akkor is előjön a bemutatkozó lapja. Ha van MR vagy CT vizsgálati lelet, azonnal meg tudja mondani a problémát. Nagyon korrekt, szimpatikus, közvetlen és hatalmas tudással rendelkezik. Honlapján megtalálod elérhetőségét, közvetlenül kérhetsz tőle tanácsot is.  Másfél éve szenvedett anyukám a fájdalmaktól és egy ér nyomta az ideget a /trigeminust/. Remélem nektek is segít.
    előzmény:
    nlackó (2)
    2011-08-10  21:45
  15. 2011. augusztus 10. 21:452.

    Hogy sikerült  a műtét?

    Sajnos az én Édesanyám is ebben a betegségben szenved.

     

    Magánban (vagy, ha nem számít hirdetésnek akkor itt a fórumban) elárulnád, hogy hol csinálták a műtétet, és az orvos nevét? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top