Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincsérv műtét után

emili*
Létrehozva: 2011. július 7. 14:04

Sziasztok!

Majdnem 4 hete műtöttek gerincsérvre, de még nem vagyok túl jól. Lehet, hogy sokat várok ennyi idő után, tudom, hogy lassú a gyógyulás, de még ülni is kevés ideig bírok, állni kb. 15 percig fájdalom nélkül, a fekvés és a hátradőlt állapotban történő ülés a legkényelmesebb. 

Várnám a sorstársaim tapasztalait, hogy ti ennyi idő múlva hogy voltatok, illetve mikor lettetek újra "használható" állapotban? Tudom, hogy mindenki más és a betegség állapota között is különbség van, de szeretnék valami támpontot, hogy meddig ne aggódjak!

A bal lábamba sugárzott a fájdalom a műtét előtt, természetesen az az elviselhetetlen fájdalom már megszűnt, viszont most is van egy kevés ugyanott, fájdalomcsillapító mellett, ha nem fekszem le időben. Előre is köszönöm a segítséget!

  1. 2020. február 9. 14:36231.

    Szia engem több mint 3 hete műtöttek de kezdem ugy érezni hogy kiujult mert a járásnál bele szokott nyilalni a derekamba eĺeg rendesen ülés fájdalmas ugyhogy kb. Egy cipőden vagyunk 😞

  2. 2019. július 25. 13:09230.

    Szia! 


    Engem pénteken lesz 3 hete h műtöttek L5 nagy majd tenyérnyi kifakadt sérvvel. Sos műtét volt,mivel lebénult a jobb lábfejem már és görcsbe volt a lábam teljesen.


    A műtét elvileg jól sikerült,de sajnos a lábfejem béna maradt egyenlőre,de bízom benne h megjavul meg érzem is h javulgat. :)


    A műtét maga nekem nem okozott bajt még aznap felkeltem sétálgattam minden. Fájdalomcsillapító se kellett egyszersem. Ami előtte volt fájdalmam az ehhez képest szinte semmi nem volt. Másnap már teljesen elvoltam,lifteztem sétálgattam,zuhanyoztam egyedül. Nekem jobb volt mint feküdni. 6 napig kellett bent lennem. Itthon teljesen elvagyok,boltba járok,főzök ugyanúgy. Igazából semmi bajom. Arra figyelek h nem nagyon hajolgatok,de azért néha muszáj. Van egy kisgyerekem is őt is el kell látnom.


    Lényegében teljesen fitt vagyok jól vagyok. Egyedül talán az ülés ami megterhelő,de mondjuk tegnap is lesöprögettem az udvart utána jól esett ülni. :)


    Sajnos viszont van még egy sérvem,de az még nem súlyos azt majd 2 hónap múlva nézik meg. 


     

  3. 2019. március 20. 08:03229.

    Sziasztok! Túl vagyok a beavatkozáson, sajnos az implantátum egy az egyben kicsúszott a gerinccsatorna irányába, nyiszálta már a durazsákot, ennek következtében már volt agyvízcsorgás,szuper...a caget sajnos eltávolítani nem tudták, így tágitottak még a csigolyák között,és visszaütötték a helyére, bízunk benne ott is marad...:) rudakat rövidebbre cserélték, már nem szúr :) plusz egy új bal alsó csavart is kaptam, az operáció alatt derült fény rá hogy eltörött...így 1hónap távlatából nem tudom hogy sikeres volt e a műtét,(megint belehúztunk,8,5 óra) egy hónap múlva kontroll, nem tudom valamiért beleélni magam abba,hogy ez így mostmár jó...


    Szia Timi :)

  4. 2019. március 18. 15:08228.

    Szia Szandy.Erdeklődnék hogy hol műtöttek mennyit kellett várni az időpontra,és leirnád mi is történik a kórhazban pontosan?Köszönöm

    előzmény:
    Szandy (226)
    2019-01-21  11:35
  5. 2019. március 18. 11:51227.

    Sziasztok,tud valaki abban segiteni hogy mennyit kell várni 1gerincműtétre?Miskolcon műtene Sallai Dr,már elvuselhetetlen fajdalmaim vannak ezért választottam a műtétet.Esetleg valakit műtött már?Mert eddig csak jókat hallottam róla.Valaszokat köszönöm


     

  6. 2019. január 21. 11:35226.

    Szia, én műtött vagyok, 2 hónapja operáltak porckorongsérvvel, derékszakaszon, ha kérdésed van szívesen válaszolok

    előzmény:
    Tímea (225)
    2019-01-18  10:14
  7. 2019. január 18. 10:14225.

    Szia Ancsusz!


    Márciusi gerincsérv műtétemre várok,jó lenne olyan emberekkel beszélni,illetve írni,akik hasonló cipőben járnak.


    Remélem nem haragszol,hogy közvetlen Rád írtam. Várom válaszod és természetesen a többiekét is!


    Szia,Sziasztok! 

    előzmény:
    Ancsusz (221)
    2018-11-15  22:42
  8. 2019. január 18. 10:00224.

    Ti ,hogy voltatok ezzel?

    előzmény:
    Tímea (223)
    2019-01-18  09:58
  9. 2019. január 18. 09:58223.

    Sziasztok!


    Nekem március elején lesz a gerincsérv műtétem.


    Enyhén szólva be vagyok parázva.



     

  10. 2018. november 17. 20:03222.

    Hol műtöttek?


    Persze menj vissza!!Ott csak többet tuxnak mondani neked.


    A 6hetes tornán fevettünk egy 25perces torna sort amit csinálni kell (kellene)mindennap.


    Azért nekem ez még nem teljesen megy de azért amit tudok csinálgatok.Újabb 6hét múlva megyek újra.


    De voltam az orthopéd orvosomnál is ott kaptam a térdemre gyógytornára beutalót és fizikoterápiára.


    Próbálj intézkedni ne várj semmire!Felesleges fájdalmakkal élni ha lehet ellene tenni!!


    Szép napot írj hogy vagy mizujs:(

    előzmény:
    Ancsusz (221)
    2018-11-15  22:42
  11. 2018. november 15. 22:42221.

    Elméletileg január,de lehet nem várom meg...meg  fogytam azóta,kidudorodik ,egyszer azt veszem észre odaszögeltem magam az ágyhoz. Nehéz már a séta is pedig a napi 8km meg se kottyant. Mi volt a 6 hetesen?

    előzmény:
    tovivy (219)
    2018-11-02  19:34
  12. 2018. november 15. 22:41220.

    Elméletileg január,de lehet nem várom meg...meg  fogytam azóta,kidudorodik ,egyszer azt veszem észre odaszögeltem magam az ágyhoz. Nehéz már a séta is pedig a napi 8km meg se kottyant. Mi volt a 6 hetesen?

    előzmény:
    tovivy (219)
    2018-11-02  19:34
  13. 2018. november 2. 19:34219.

    Sziasztok!


    November 9.-én megyek a 6.hetes állapotfelméréses tornára.Kíváncsian várom.Úgy érzem jól gyógyulok bár azért még a régi" énem" messze van...Éjszakai fájdalmaim vannak időjárástól függően hol erősebb hol még aludni is tudok


    Ancsusz nagyon sajnálom..mikor kell menned az orvoshoz vissza?

    előzmény:
    Ancsusz (218)
    2018-10-29  07:49
  14. 2018. október 29. 07:49218.

    Mitol mozdult el azt nem tudjuk...a csavarok  csak akkor  nem szúrnak-nyomnak ,ha setalok...pihenni ,aludni nem sokat tudok sajnos...plusz új gyöki tüneteim is vannak azóta... még szaladt le pár kiló,már nem kell kitapogatni a csavarokat, elég ha vegigsimitom a hátam es érzem hogy hol domborodik elő :D


    Ti hogy vagytok? 

  15. 2018. október 10. 13:41217.

    Szia!Sziasztok!


    Engem 3hete műtöttek ugyan így ágyéki szakaszon fúziós technikával.Egyenlőre úgy érzem megérte.Előtte már bottal közlekedtem állandó fájdalmaim voltak.


    Ez a cage mitől mozdulhatott el nálad?Mióta érzed hogy nyom a csavar?


    Nekem a torna (laza alap)egész jólesik.Sétálgatok még óvatosan házkörül.Az éjszakák a legnehezebbek.


    Jobbulást!


     

    előzmény:
    Ancsusz (214)
    2018-10-06  16:51
  16. 2018. október 7. 20:51216.

    Szia engem 07,16-án 3 hete ismét nagyon fáj a lábam,derekam, Voltam vissza Sallai főorvosnál,azt mondta nem szabad már fájnia, Elküldött MR-re 29-én addig reumára valami kezelésre.Nagyon félek,hogy mi baj lehet? Téged ki operált? És hogy vagy bírsz dolgozni állni? Milyen kezeléseket kaptál-kapsz?

    előzmény:
    Simi69 (215)
    2018-10-06  20:42
  17. 2018. október 6. 20:42215.

    Szia! Engemet is Miskolcon műtöttek 07.05-én sima sérvre. Hogy vagy?


     

    előzmény:
    simonjozsi (211)
    2018-09-02  10:06
  18. 2018. október 6. 16:51214.

    Sziasztok! 3 hónapja műtöttek agyeki gerinc szakaszon fúziós technikával.Tegnap voltam kontroll vizsgálaton. Az RTG alapján a csigolyák közé helyezett porckorong helyettesítő úgynevezett cage hátrafelé kimozdult. A csavarok két oldalt iszonyatosan nyomnak. További három hónap múlva megyek ismét kontrollra, orvosom javaslata a csavarokra,újabb műtét alatt távolít a hosszukból. Valaki járt már így? Megszokom a nyomas okozta fájdalmat? A cage csúszása melett van esely hogy rendben lejazlik a csontosodás? Tapasztalatok? :)

  19. 2018. október 6. 16:51213.

    Sziasztok! 3 hónapja műtöttek agyeki gerinc szakaszon fúziós technikával.Tegnap voltam kontroll vizsgálaton. Az RTG alapján a csigolyák közé helyezett porckorong helyettesítő úgynevezett cage hátrafelé kimozdult. A csavarok két oldalt iszonyatosan nyomnak. További három hónap múlva megyek ismét kontrollra, orvosom javaslata a csavarokra,újabb műtét alatt távolít a hosszukból. Valaki járt már így? Megszokom a nyomas okozta fájdalmat? A cage csúszása melett van esely hogy rendben lejazlik a csontosodás? Tapasztalatok? :)

  20. 2018. szeptember 18. 06:24212.

    Sziasztok!Engem 7-szer műtöttek,volt olyan hogy ugyan az év március majd április. Több mint tiz éve levagyok százalékolva. Én mindenkinek azt ajánlom aki még nem volt műtve,húzza amíg lehet és csak végső esetben hagyja magát műteni mert egyet kivesznek,alakul helyette kettő. Soha nem lesz vége.

    előzmény:
    tovivy (200)
    2018-06-04  07:08
  21. 2018. szeptember 2. 10:06211.

    Szia! október 19-én kell mennem,remélem addig már gyógyult leszek és mehetek dolgozni.Sajnos nem lehet csak 12-be dolgozni.Sétálni én is egyre többet bírok,az ülés is megy kb:1 órát de csak a szorító övbe,    annélkül menni se jó sokáig. Sajnálom ami veled történt,biztos nagyon rossz lehetett? Félek hogy mikor lehet felépülni teljesen? Nagyon sok féle hozzá szólást olvasni.Emelni 3-4 kg szoktam de nem cipelés formában. 

    előzmény:
    tovivy (210)
    2018-09-01  09:04
  22. 2018. szeptember 1. 09:04210.

    Szia!


    Legalább nem csak az én háziorvosom ilyen.Szerintem az a torna már nem elég.Keress gyógytornászt ott a kórházban is van biztos.Ő tud segíteni a nyújtógyakorlatokat megtanítani.Van ingyenes is belőle sőt a dokid tud felírni olyat hogy házhoz megy.


    Én nem nagyon emelegetek max 2-3kg.Az újabb probléma úgy derült ki ,hogy nagyon behúzott az ideg és összecsuklottam.Nem kellemes érzés , de már javult egy kicsit.


    A 12 órás állómunka szerintem sok lesz,nem lehet csökkenteni kicsit?Az állás nekem is rossz max pár percig megy.Sokat pihenek sétálok naponta 2x 1órát.B vitamint komplexet szedek nekem ezt ajánlották.Mikor kell újra orvoshoz menned?Gyógyulgass!

    előzmény:
    simonjozsi (209)
    2018-08-31  13:57
  23. 2018. augusztus 31. 13:57209.

    Köszi! Miskolcon Sallai fő orvos operált! Nagyon jó doki. Csak az a problémám hogy nem kaptam semmi gyakorlatot amit végezzek,Csak amit a gyógytornász,láb emelgetés,boka fenék! Nem tudom ez elég-e? Miért kell csavarozni műtét után? Mit érzel vagy hogy derült ki? Sajnos még mindig zsibbad,és ha megyek többet vagy állok fáj! Mennyit emelsz? Dolgozni nem tudom mikor fogok tudni,kicsit félek mert álló 12 órába dolgozom.Valami vitamint szedel vagy ajánlottak? Semmi ilyen információt nem kaptam. A házi orvosom meg egy nulla hiába kérdezném, A lányom ment a táppénzes papíromért és úgy tett mehetek én is,csak egy műtétem volt! 

    előzmény:
    tovivy (207)
    2018-08-30  20:20
  24. 2018. augusztus 31. 09:38208.

     


    Július 2-án műtöttek kiszakadt gerincsérvvel Szolnokon. Elmondom a sztorit. 


    Május 20.-a körül egyik reggel ordítva keltem. Azonnal elmentem a házidokihoz, hogy fáj a bal “hátsó” lábam. Gyógyszert írt + reumatológust aki mágnes és elekromos kezelést írt fel +MR-t. Oda június 20-ra kapam időpontot. Jártam a kezelésekre de egyre rosszabbúl voltam. Az MR eredménnyel júli 2-án kellett a reumára menni. 


     Gyógymasszőr (majd az visszateszi, rendbetesz stb). 


    A júni 28 gyógymasszírozást követően, végem volt. Felhívtam a házidokit,annyira fájt. Szedjem a gyógyszereket duplán. Megtettem. Semmi, a fájdalom csak fokozódik. Nem tudtam a wc-re sem kimenni. Szombaton (júni 30) hívom az ügyeletet hogy adjanak egy injekciót. Válasz: nekik még olyan gyógyszereik sinccsennek mint amit szedek, nincs mit tenni. 


    Vasárnap hívtam mentőt, akik bevittek a sürgősségire. Vérnyomásom 190/100 a doki azt mondta a fájdalomtól ennyi. 


    Egy éjszaka a sürgôsségin másnap már várnak az idegseben. (Ágytál a kórházban) 


    Hétfőn (júli 2) az idegseben megnézte a doki az MR lemezt. Mondja:gerincsérve van. Ezt alternatív módon nem lehet kezelni, erre a műtét a megoldás, akarom mert délután éppen ráér és megcsinálja. 


    Legyen! 


    Éjszaka és másnap sem kellett fájdalomcsillapító. Nem is fájt. Szerdán jött a kórházi gyógytornász. Kb 20-25 ágyban végzendő feladatott csináltatot. Amiből 5-6-ot megjegyeztem. 


    Csütörtökön mehetek is haza. Doki szerint nem csak ki - de le is szakadt az a kocsonyás cucc amit szépen letakarított.


    4nap otthon semmi fájdalom semmi gond. Király!!!


    Aztán a házorvosi utalásra a gyógytornász csak augusztus végén tud jönni. 


    Ismerős kellett és így kerültem a kórházi rehabra, kedden (júli 10-én). Itt napi egy gyógytorna. Aug 1-ig. Ezt követően jönne a házi gondozó szolgálat keretén belül a gyógytornász. Eddig kettő alkalommal volt. 


    Én minden reggel mielőtt felkelek az ágyból azokat a gyakorlatokat keményen végzem amiket a rehabon tanultam. Óvatos vagyok és igen lelassultan mozgok. A közel egy hónap kórház rendesen legyengített, ja és 60 éves már elmúltam. 


     


     


     


     


     

Címlap

top