Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Generalizált szorongás

Katalin52
Létrehozva: 2011. január 30. 16:47

Szeretettel Üdvözlök mindenkit!

Várom olyan sorstársak jelentkezését,akik generalizált szorongással,vagy hasonló lelki problémákkal küzdenek!

Segítsük egymást jó tanácsokkal,vagy akár néhány kedves,vígasztaló szóval!

Békés,jóindulatú topicot szeretnék,én is ezzel a szándékkal nyitok mindenki felé!

Természetesen fordultam orvoshoz,már nagyon régóta,és nagyon sokszor,de eddig pozitív eredmény még nincs.

Várom azok jelentkezését is,akik már gyógyultak,és hasznos,jó tanácsokat tudnak adni!

Anikó

  1. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. Április 27. 19:36371.

    Mielőtt visszamész Angliába, szerintem tervezgesd, hogy miként fogod jobban tartani Magyarországgal, a magyar gyökereiddel a kapcsolatot pl. kint is vannak magyarok, velük hol lehet találkozni, illetve akár itt a fórumon beszélgetni stb.

    előzmény:
    Franci (367)
    2018-04-04  17:18
  2. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. Április 27. 19:30370.

    Pszichológusnál/pszichiáternél járt-e már? A család, az ősök története fel lett-e dolgozva valamilyen módszerrel? Relaxációs technikákat, agykontrollt, reikit alkalmaz-e? Sportol-e valamit rendszeresen?

    előzmény:
    Botosné Melinda (369)
    2018-04-27  16:39
  3. 2018. Április 27. 16:39369.

    Sziasztok!3 éve súlyos depresszióval küzdök és nagyon erős szorongással.Bármit szedek nem csökkennek a tüneteim,ami már az életminőségemet is teljesen tönkretette.Emiatt már többször volt,hogy el akartam dobni az életemet.Nagyon nehéz így élni.Kérem segítsen valaki,aki ilyen helyzetben van!

  4. 2018. Április 4. 18:15368.

    Rajtad ez még nem hatalmasodott el, gondold el én gyerekkoromtól cipeltem a szorongást, és csak 45 évesen kaptam segítséget. Mégis nagyságrendekkel jobban lettem. Pedig ebben a korban már nem könnyű változni, sőt van amiben nem is lehet. Egyet érts meg, a gyógyszer csak a tüneteidet csökkenti, azért kell egy lélekdoktor, hogy a gondolataid is a helyére kerüljenek. Valamint változtass azon, ami a problémát jelenti. Légy pozitív és higgyél magadban! 

    előzmény:
    Franci (367)
    2018-04-04  17:18
  5. 2018. Április 4. 17:18367.

    Nagyon köszönöm. Gondolod meg lehet ettől végleg szabadulni? 3 hete szedem a gyógyszert, de még mindig nem érzem magam úgy, mint mielőtt elkezdődött ez a rčmálom. Nagyon nehezen vettem rá magam, hogy gyógyszert szedjek, de azt gondoltam ha elkezdem akkor vissza kapom az életem. De eddig ez még nem történt meg. 

    előzmény:
    huncut (366)
    2018-04-04  09:56
  6. 2018. Április 4. 09:56366.

    Drukkolok, hogy legyőzd, hogy ne hatalmasodjon el rajtad. Még egyszer mondom, szuper, hogy idejébe felfedezted és teszel ellene. Sok sikert!

    előzmény:
    Franci (365)
    2018-04-03  19:14
  7. 2018. Április 3. 19:14365.

    Annyira igazad van mindenben. Remélem egyszer vége lesz ennek a rémálomnak és nem is fogok rá emlékezni, hogy mi történt velem. Meg fogok érte tenni mindent.

    előzmény:
    huncut (364)
    2018-04-02  18:29
  8. 2018. Április 2. 18:29364.

    Nem vagyok szakember, de én leginkább azt gondolom, hogy az utolsó mondatodban van a kutyus elásva. A legtöbb embernél az a baj, hogy eleinte azt se tudja mi a baja. Aztán fokozatosan elhatalmasodik rajta a szorongás, a pánik, és már bele is került az ördögi körbe. Remek, hogy ilyen gyorsan felismerted, hogy baj van és segítséget kértél. Azzal nem értek egyet, hogy itt ma legalábbis Magyarországon azonnal gyógyszert írnak és ezzel leginkább tünetet csillapítanak, de a probléma attól még ott van. Gondolj bele, szeded a gyógyszert, de attól még vissza kell menned Angliába és ugyan úgy hiányozni fog a családod. Tehát a gond nincs megoldva. Próbálj meg bízni akkor abban a pszichológusban, aki neked szimpatikus, ők amúgy sem írhatnak gyógyszert. És mondj egy embert, akinek ne lenne valamilyen szinten stresszes a munkája! Remélem megoldódik a problémád és nemsokára a babázás majd boldoggá tesz. De én elgondolkodnék a helyedben ha kint akarsz szülni. 3 unokám van, tudom mit jelentettem a lányomnak a kisbaba mellett és ne elsősorban a fizikai dolgokra gondolj.

    előzmény:
    Franci (363)
    2018-04-02  10:42
  9. 2018. Április 2. 10:42363.

    Én 30 éves vagyok. 2 és fél hónapja kezdődött a kálváriám azzal, hogy szédültem és gyakran nagyokat dobbantott a szívem. Mi Angliában élünk a férjemmel. Egyik szombati napon elmentünk ügyeletre, mert azt gondoltam valami baja van a szívemnek. Csináltak EKG-t, vérvételt, mellkasröntgent, nézték a pajzsmirigyem, a cukrom. Aztán míg vártam az eredményekre egyik nap elkezdtem remegni és olyan furcsa érzést éreztem a hasamban, izgatott voltam, nem bírtam megmaradni egy helyben. Azt gondoltam biztos amiatt aggódom, hogy valamelyik eredményem nem lesz jó. Aztán meglettek az eredmények és minden rendben volt, de engem ez sem nyugtatott meg. Utána sem lettem jobban. Eldöntöttem, hogy haza jövök és itthon elmegyek pszichiáterhez. Így is tettem. A pszichiáter azt mondta, hogy Pánik zavar (szindróma) és hogy gyógyszert kell szedni. Én erre mondtam, hogy nem akarok, mert babát szeretnék. Azt javasolta, hogy akkor menjek pszichológushoz. El is kezdtem, jobban is lettem, de a szorongás érzés a hasamban mindig meg volt, amikor a párommal elmentünk moziba még a film kezdete előtt azon gondolkodtam Úristen, hogy fogom én ezt kibírni (végül nagy nehezen végig ültem). Pedig ekkor már több alkalommal voltam pszichológusnál. Akkor eldöntöttem, hogy visszamegyek a pszichiáterhez gyógyszerért, várunk a gyerek válalással, az a lényeg hogy előbb meggyógyuljak. Most 3 hete szedem a gyógyszert és arra várok, hogy jobban legyek és vissza tudjak menni a férjemhez. Ja és már 2x voltam egy másik pszichológusnál aki nagyon szimpatikus. Vele legutóbb a munkámról beszélgettünk, hogy elčg stresszes és nagy felelősség van rajtam.Talán ezen a területen lehet a gond és azon hogy én nem igazán szeretek Angliában élni, mert hiányzik a családom.


    Mit gondolsz a történetemről?

    előzmény:
    huncut (362)
    2018-04-02  07:46
  10. 2018. Április 2. 07:46362.

    10 éve összesen 6 ülésen voltam, nem neveztük nevén a dolgot, de azt hiszem kognitív viselkedésterápia volt. Majd a fejfájás miatt elküldtek egy olyan pszichiáterhez, aki hipnózisterápiát( nem egyenlő a hipnózissal) is csinál, nála voltam még 5-6 alkalommal. Előtte voltam pszichológusnál, de az csak 1-2 alkalom volt.


    Jó kérdést tettél fel. Mert hogy ezt én is feltettem. És nem értettem, csak akkor amikor már benne voltam, valamint amikor már befejeztük. Elég hosszú lenne elmagyarázni, a lényeg, hogy megérteti veled mi miért történt, egy vadidegen pártatlan, viszont őszintének kell lenned, mert ha nem, akkor SEMMIT nem ér az egész. Nem megmondja a megoldást, magad jössz rá, mert rávezet. Megértettem miért lettem olyan amilyen, és jobban el tudom fogadni valamint amin tudok változtatok. Pl. a konfliktus kezelésemen. 


    Hány éves vagy? Melyik területen van gondod? És mióta van szorongásod?


     

    előzmény:
    Franci (361)
    2018-04-01  20:38
  11. 2018. Április 1. 20:38361.

    Meddig jártál terápiára? Milyen terápia volt ez pontosan? Egyébkčnt az hogy beszélgetek egy idegennel a magánéletemről, a munkámról, a gyerekkoromról, az hogyan fog segíteni az čn bajomon?

    előzmény:
    huncut (360)
    2018-04-01  11:50
  12. 2018. Április 1. 11:50360.

    Nyilván az orvosom döntötte el, hogy mit ad, egyébként úgy gondolom, hogy a szorongásra szorongásoldó kell, depressziós sose voltam. Egyébként erre a sok évig tartó fejfájásra fél évig adtak ilyen-olyan antidepresszáns a fejfájás ambulancián, mert hogy az ok nélküli fejfájásra ezt adnak, egyik se vált be. Azért nem tudok tanácsot adni neked így, mert fel kell göngyölíteni az egész életedet, hogy meg legyen az ok, miért lettél ilyen. Semmit nem tudok rólad, míg a terápiával megismertem önmagam, szembesültem az életemmel és így tudtam változni. Tudod ez egy érdekes szó, hogy SZERINTEM, míg nem beszéltem szakemberrel szerintem is más fényben tünt az életem, aztán rávilágított, hogy amit én szépnek és jónak gondoltam az pont az ellenkezője.

    előzmény:
    Franci (359)
    2018-04-01  10:55
  13. 2018. Április 1. 10:55359.

    Én ezelőtt nem szorongtam állandóan, csak egészséges szinten szerintem. Tudnál esetleg néhány tippet adni, amivel megkönnyíthetném a mindennapokat? Ami neked bevált. Megkérdezhetem, hogy te miért nem próbálkoztál antidepresszánssal Rivotril és Frontin helyett?

    előzmény:
    huncut (358)
    2018-03-31  20:09
  14. 2018. március 31. 20:09358.

    Nos én már középkorú vagyok és 10 éve voltam a szorongásom miatt pszichiáternél, mert a szorongás egy állandó, napi szintű, majd 8 évig tartó fejfájást okozott. Még ezelőtt a neurológia állandó vendége voltam, és ott szedettek velem Rivotrilt, Frontint, de ahogy neked is írtam, ettől legfeljebb a gyomorgörcsöm hagyott alább, de mikor abbahagytam....mert hogy ösztönösen megéreztem, hogy nem kellene rászoknom. Szóval egy jó terápia sok mindenre fényt derít, kérdésedre válaszolva amióta az eszemet tudom szorongtam. Szerintem aki szorongásos az az is marad, az nem mindegy mennyire, mennyire tudod uralni a gondolataidat. Ha visszagondolok milyen voltam anno én sem tudtam elképzelni, hogy valaha kimászok ebből, de sikerült. Nekem most az elmúlt években az segített a legjobban, hogy ne akarjak megfelelni másoknak és ne legyenek az életem részei olyan emberek, akik erre nem érdemesek, ilyen-olyan okból kifolyólag. Nagyon szeretem a doktornőt akihez jártam, volt, hogy visszamentem hozzá egy-egy problémámmal, mert arra is vigyázok, hogy ne rágódjak dolgokon feleslegesen.


    Hiszem, hogy neked is sikerülhet, tény nem könnyű.

    előzmény:
    Franci (357)
    2018-03-31  19:01
  15. 2018. március 31. 19:01357.

    Ezek szerint te soha nem szedtél semmit? Mióta van meg a szorongásod? És most teljes életet tudsz élni, már nem korlátoz semmiben? Attól félek soha nem leszek már olyan, mint voltam. 

    előzmény:
    huncut (356)
    2018-03-31  16:57
  16. 2018. március 31. 16:57356.

    Generalizált szorongásom van, szerencsére a terápia hatott, nagyságrendekkel jobban kezelem a dolgot. A pszichiáter nem egyenlő azzal, hogy gyógyszert kell szedni. Nekem soha nem írt fel. De ha jobban érzed magad tőle szedd egy darabig, de ne attól várd az élethosszig tartó javulást. A buksiban kell rendet tenni.

    előzmény:
    Franci (355)
    2018-03-30  21:04
  17. 2018. március 30. 21:04355.

    A pszichiáterem javasolta, hogy keressek fel egy pszichológust is, mert én nem akartam gyógyszert szedni. Azt gondoltam megoldom csak terápiával, de nem sikerült. Most 17 napja szedem a Scippa nevű gyógyszert. A mellékhatásai már szerintem elmúltak (az első hét szörnyű volt), de a szorongást még néha érzem. Ennél a pszichológusnál még csak 2x voltam, de szimpatikus. Nálad mi a helyzet? Nálad mi volt a diagnózis? Szedsz még valamit?

    előzmény:
    huncut (354)
    2018-03-30  18:19
  18. 2018. március 30. 18:19354.

    Szia! Javaslom ha nem vagy elégedett ezzel a pszichológussal se inkább keress pszichiátert. Nekem ők nagyobb tudásúaknak tünnek, anno voltam mindkettőnél, végül pszichiáter segített. 

    előzmény:
    Franci (352)
    2018-03-30  14:23
  19. 2018. március 30. 17:51353.

    Szia. Én is új játékos vagyok. Nálad mi a diagnózis? Szedsz valamit?

    előzmény:
    olaszorszag (351)
    2018-03-22  13:05
  20. 2018. március 30. 14:23352.

    Sziasztok


    Végig olvastam ezt a topikot. Érdekelne, hogy hogy vagytok most ennyi idő után.


    Engem is elért sajnos ez a "kórság". Pánikbetegségre és szorongásra Scippa 10 mg-ot szedek reggelente. Még csak 2 hete kezdtem el szedni, hol így hol úgy érzem magam. Pszichológushoz is járok, már a másodikhoz, mert az első nem tetszett. Még mindig nem vagyok 100%-os, de jobb mint volt. Viszont aggódom amiatt, hogy mi lesz, amikor majd abbahagyom a gyógyszert. Szeretném mihamarabb abbahagyni, mert babát szeretnénk. 

  21. 2018. március 22. 13:05351.

    Szia Ivett! Azóta jobb a helyzeted? Én még új játékos vagyok😊

    előzmény:
    ivett311 (341)
    2017-01-10  13:35
  22. 2018. március 22. 13:02350.

    Hogy alakult az életed?

  23. 2017. március 4. 21:56349.

    3 hónapja én is ,kb egyszerre kezdtük 😊Most nem szedem egy ideje nem is tudom mióta .. 😄Valamit csinált azért szerintem! Most,hogy jött ez a jo idő kicsit jobb a kedvem . Remélem jól vagy ! 😘

    előzmény:
    ivett311 (348)
    2017-02-20  13:31
  24. 2017. február 20. 13:31348.

    Antidepresszánsra állítólag nem lehet raszokni legalábbis remélem😉


    Mennyi ideje is szeded? Én most lesz harmadik hónapja már.. remélem jön a tavasz sokkal jobb lesz..ez a borús nyirkos idő elég lehangoló már 😞

    előzmény:
    Rika30 (347)
    2017-02-19  22:01

Címlap

top