Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

CPAP légsínterápiás gép

bubóca
Létrehozva: 2010. október 14. 13:39

Sziasztok!

 

Tegnap este indítottam egy topicot "CPAP készülék" címmel, melyben segítséget kérnék tőletek. Sajnos, nem jól időzítettem a topicindítást, napközben kellett volna. Kérem, ha felkeltette figyelmeteket e pár mondat, keressétek meg azt a topicot. Számomra életmentő dologról van szó.

Köszönöm.

 

  1. 2019. Április 21. 18:5640.

    esetleg valakinél volna elfekvőben egy CPAP készülék  . az enyémben megszorult a motor és csak kínszenvedés az alvás nélküle . nem ingyen kérném . típus vagy fotóval kérném . köszönet 


     


     


     

  2. 2014. március 24. 20:5339.

    Letöltöttem internetről a Sleepyhead nevű programot, a CPAP készülékben lévő SD kártyát lementettem kártyaolvasóval a gépemre és beolvastam a programba. Gyönyörű szép diagrammokat kaptam.
    Sajnos halvány lila dunsztom sincs hogy mely érték mi. Ahogy nézem, az AHI értek minél kisebb annál jobb...

    Apropó!

    Vettem egy XJ-2000 tipusú levegő ionizátor készüléket, amit betettem a szobába. Megtisztítja a levegőt, negatív ionokkal árasztja el a légteret és olyan jókat alszom, hogy már alig várom hogy lefeküdjek.

    Több mint 2 hete használom, nappal folyamatosan teljes gőzzel megy, este 3-3 percenként. Már az első este 2 alatt volt az AHI érték, előtte 3-5 körül.

    Tudom ajánlani mindenkinek! 

  3. 2014. február 1. 10:5838.

    Gugli:  Desztilláló készülék házilag.

     

    Én ez alapján készítem a desztvizet.

    előzmény:
    kevin-1 (37)
    2014-02-01  05:18
  4. 2014. február 1. 05:1837.

    Öreg, köszönöm a hozzászólást! Értem, tudom a két víz közti külömbséget, de az ember a gyógyszertárira azt gondolná nagy tisztaságú desztillált, de egy frászt, az internet szerint ioncserélt...

    A házi desztillált víz előállításra pedig igazán kíváncsi lennék, ki hogy barkácsol otthon! Én kapásból egy főzőkuktára gondolok....
    Leírnád a Te elképzelésedet??

  5. 2014. január 29. 19:5136.

    Az ion cserélt víz, nem azonos a desztilált vízzel!

    Arról halottál e már hogy az aszmás betegeket, sóbarlangban is kezelik.

    A desztilláltvíz párája mitől lenne káros?

    Persze te döntesz ez csak egy javaslat volt.

     

    előzmény:
    kevin-1 (35)
    2014-01-29  19:37
  6. 2014. január 29. 19:3735.

    Nagyon köszönöm a tájékoztatást! Sót nem szándékozok bele tenni, annál is inkább mert nem hinném hogy egészséges lenne 7-8 órán keresztül sós levegőt szipákolni. A gyógyszertári nagyon drága és ioncserélt!

    De lehet hogy tényleg mindegy, de azt sem akarom hogy valami káros anyag rakodjon le a tüdőmben, épp elég ez az egész állapot...

     

  7. 2014. január 28. 12:2334.
    Desztilláltvizet  gyógyszertárban is vehetsz, de legtisztább dolog ha te csinálod magadnak. Ha vegytiszta vízre van szükséged akkor csak desztilláltvíz. A párologtató vizében ajánlatos sót is tenni.
    előzmény:
    kevin-1 (32)
    2014-01-27  21:43
  8. 2014. január 28. 12:0933.

    Szióka!

     

    Csak most olvastam a hsz-edet. Én nem használok semmilyen párásítót, így igazából csak saccolni tudok. Szerintem próbáld ki a teszkós ioncserélt vizet (sokkal  olcsóbb), majd a desztillált vizet is. Rá fogsz jönni, melyik használ, vagy nem. Mégsem dobsz ki esetleg ezreket az ablakon.

     

    Nálunk a tanya elég párás levegőt ad, de éjszakánként, ha felébredek esetleg WC-re kell mennem, akkor szoktam inni egy korty síma ásványvizet. Nekem ennyi elég. Egyébként, ha bemégy az alváslaborba a Honvéd Kórházba, a falon van 4 nagy plakát, amelyen a különböző hőmérsékletőjű levegő, valamint a  párás levegőről tettek ki kutatási eredményeket. Érdemes megnézni, elolvasni.

     

    Jó egészséget, minden jót kívánok. Bubóca

    előzmény:
    kevin-1 (32)
    2014-01-27  21:43
  9. 2014. január 27. 21:4332.

    Fokozatosan javul az állapotom, viszont megint válaszút elé állítottam magam! A Remstar auto párásítóba gyógyszertári (1000Ft/2l) vagy síma ioncserélt vizet használjak? Amint olvasom a neten a gyógyszertári (amit vettem méregdrágán) Aqua purificata Ph.Hg is ioncseréltnek tűnik ami majdnem megegyezik egy teszkós ioncserélt víz minőségével (230Ft/5l).
    Vagy desztillált vizet kell használni? Azt meg nem tudom hol lehet venni, ami tényleg az is!
    Szóval akkor ioncserélt vagy desztillált?  

    (Mielőtt valaki rávágná hogy ugyanaz a kettő, ne tegye mert ég és föld a kettő tulajdonsága és előállítása!)

  10. 2013. december 22. 22:2131.

    No, eltelt ismét egy kis idő. Mások okulásra irom csak le, hogy orvosnál voltam az allergiámmal. Ami oka kettős. Rinathiol pumpás orrspray-t használtam, több mint két hónapig. Befúvás után hamarosan kidugult a jobb orrom, de egy óra elteltével ugyanúgy visszaállt az orrdugulás, orrfolyással. Nos az orvosom gyorsan adott egy szem-fülcseppet, ami jelentősen enyhítette a bajokat. A Rinathiol-t pedig abbahagytam. Egy héttel ezután kezd rendbejönni az orrom, ugyanis a másik ok, hogy a CPAP készülék kiszárította az orr nyálkahártyát, ami gyulladásba ment át.

    Felírattam és azóta már megvásároltam egy fűthető párásítót, amivel egy hét után sokkal jobbat alszok és csökkentek a problémák.

    Remélem tavaszra meg is szűnik!

     

     

    előzmény:
    bubóca (30)
    2013-10-11  16:36
  11. 2013. október 11. 16:3630.

    Szióka!

     

    Én már régóta használom, nincs allergiám tőle. Azt viszont észrevettem, hogy ébredés után többször kell orrot fújnom, (csak néhányszor)  és teljesen kitisztul. Valami mástól lehet az allergiád szerintem.

    De azért nézesd meg magad orvossal. Egyébként fel is tudod hívni az ambulanciát, ott is adnak erről felvilágosítást. A főnővért kérd, és kérdezz rá tőle.

     

    Jó egészséget és alvást kívánok!

    előzmény:
    kevin-1 (29)
    2013-10-08  21:55
  12. 2013. október 8. 21:5529.

    Nos, én a napokban voltam fél éves kontrollon, ahol a SIM kártya adatait olvasták csak ki. Sajnos az orvossal nem is találkoztam, konzultálni sem volt lehetőségem...

    Viszont, Ti gyakorlati tapasztalattal rendelkeztek...

    Utóbbi majd 2 hónapban allergiás tüneteteim vannak, orrfolyás dugulással. Előtte, soha  ilyen nem volt. Okozhatja vajon ezt a készülék használata? Elkezdtem szedni egy allergia gyógyszert ami enyhíti a tüneteket, de estére mindig előjön.

    Az is lehet hogy ez spontán jött elő, de lehet hogy a készülék az oka. Nem tudom.

    Nektek okoz-e, okozott-e hasonló problémákat?

    Ha nem múlik, valószínűleg dokihoz megyek...

     

  13. 2013. szeptember 5. 10:3428.

    Nekem használt CPAP régi típusú készülékem van, előttem 1 évig használták. NLC-n keresztül sikerült hozzájutnom, ráadásul ingyen(!!!!!) egy nagyon kedves fórumozó által. Már 3 éve használom, nagyon félek én is, nehogy elromoljon, de 45 ezer Ft-os rokkantnyugdíjból sehogy sem tudtam volna megvenni az újat. Nekem állandó 8-as vizinmértéken van, így is jól alszom. Többször voltam vele controllon, és mindig hagyta doki ezen a mértéken.

    Persze, az automata sokkal jobban tud igazodni a légzéshez, ebben igazad van.

    Januárban kell legközelebb mennem controllra, akkor megpróbálok íratni fel készüléket. Közgyógyra nem adják, de méltányosságot lehet 1x kérni az OEP-től, és lehet, ingyen is megadják. Legalábbis reménykedem. 

     

    További jó alvást, boldog, egészséges életet kívánok. Bubóca

    előzmény:
    kevin-1 (23)
    2013-07-13  07:44
  14. 2013. szeptember 3. 22:2527.

    Én úgy tudom, csak az első helyen van OEP támogatás elfogadás, de mindenképp érdeklődni kell mindkét helyen. Én az APEX készülékeket nem ismerem, lényeges lehet hogy Magyarországon milyen háttérszervízzel rendelkezik!

    A PHILIPS cuccoknak van szakszervíze Magyarországon!

    Sok sikert!

    előzmény:
    tamtamtam (26)
    2013-07-30  19:34
  15. 2013. július 30. 19:3426.

    Köszönöm!

     

    Arról mi a tapasztalat, hogy hol érdemes beszerezni? Minket egyenesen ide irányítottak:

    http://www.cpap.hu/cpap_bipap_keszulek/cpap_keszulek

    de pl. itt is találtam ilyesmiket:

    http://apnoecomfort.hu/CPAP_keszulek

     

    Az OEP-támogatás mindenhol igénybe vehető, vagy csak bizonyos beszerzési helyeken?

    előzmény:
    kevin-1 (25)
    2013-07-17  20:12
  16. 2013. július 17. 20:1225.

    Több féle CPAP készülékek léteznek. Én automata készüléket használok. Az alvásközpontban megállapítottak egy minimális és egy maximális nyomást amelyet a légutak igényelnek alvás közben hogy ne záródjanak össze és lóne jelentkezzen az apnoe. Nekem 5/12 ez az érték. Az automata készülék bekapcsoláskor 5 vizmm-t tart 20 percig majd ezután folyamatosan emeli a nyomást SZÜKSÉG SZERINT 12 víz mm -ig. Ez jelentősen konfortos, ugyanis a nem automata készülék bekapcsolástól kikapcsolásig tartja a 12 víz mm-t. Ez az elalvás kezdetekor zavaró és indokolatlan és szerintem nem is kellemes érzés ha teljes gőzzel fúj a készülék. 

    Az automata készüléken meg tudom nézni reggel hogy éjszaka mekkora volt az a nyomás érték amely a légutak nyitvatarásához szükséges volt.  Sokszor azt látom, hogy a 12 víz mm helyett éjszaka csak 9-et nyomott maximálisan. Tehát jóval kisebb nyomás is elég volt.

    Gondolom a nyomásértéket a lélegzet vételből számolja ki, ugyanis ha felébredek és lenn van 10-en a nyomás és nem veszek direkt levegőt egy darabig, akkor emeli a nyomást folyamatosan!!! Azt is hallottam hogy ezek az automata kütyük megjegyzik, tárolják a tulajdonosa alvási szokásait, ehhez pár hónap eltelte szükséges.  Arról viszont nem tudok, hogy egy másik emberhez is hozzá tud-e szokni. De lehet hogy az SD kártya törlésével ez is megoldható. Ha nem, akkor a használt készülék lehet hogy nem a legjobb megoldást. Ennek érdemes utánajárni.

    Az tény, az elején amennyire el voltam keskenyedve hogy nekem ilyen készüléket kell életem végéig használni, most annyira nem érdekel!

    Igaz még csak 6 hónapja használom, de ez idő alatt gyorsan megszoktam, nagyon jókat alszom, éjszaka egyáltalán nem zavar, nem kelek már fel hogy szelel valahol a maszk, végig alszom az éjszakát, kipihenten ébredek és nem panaszkodik a párom hogy úgy horkolok mint a fűrésztelep. Szinte SEMMI hangja az egész bazárnak.  Családom, környezetem gyorsan megszokta és elfogadta, kirándulások alkalmával viszem magammal.  Sőt most jöttem haza sátortúráról ahol gond nélkül használtam akkumulátorról. Jövő hónapban is 6 napra sátrazni megyek a hegyekbe.

    Szóval 40 évesen is tudok teljes(-ebb!)  életet élni ezzel a készülékkel, ha már nekem az a sors jutott. (Mások nem használják és fiatalon elhaláloznak. Nem kérdés a választás!) 

    Nektek is sok sikert és kitartást! 

    előzmény:
    tamtamtam (24)
    2013-07-13  07:54
  17. 2013. július 13. 07:5424.
    A doki csak a CPAP-ot említette, BiPAP-ról szó se volt. De értem, nem érdemes elsietni, köszönöm a választ!
    előzmény:
    kevin-1 (23)
    2013-07-13  07:44
  18. 2013. július 13. 07:4423.

    Ne haragudj hogy én válaszolok, de én várnék az első vizsgálatig!

    Két fajta készülék létezik CPAP és BiPAP. Az első bennalvás fogja megállapítani hogy a betegnek melyikre lesz szüksége. A CPAP "olcsóbb" a BiPAP nagyon drága! A használt készülékkel az a gond, hogy bármikor tönkre mehe, hiszen már biztos sokat volt használva. Az pedig nagy gond!

    A garancián kívüli javíttatás is egy fél vagyon! Én pár hónapja használom a CPAP készüléket, de meg enne a fene ha este nélküle kellene aludni! 

    Inkább összszedném a 200eFt-ot és 3 évig garanciális.

    előzmény:
    tamtamtam (22)
    2013-07-04  19:28
  19. 2013. július 4. 19:2822.
    Azt meg tudod mondani, hogy érdemes-e használt CPAP készüléket szerezni? És ha igen, mikor fog kiderülni, hogy milyet? Csak kimondottan egy bizonyos típus jöhet majd szóba, vagy hogy van ez? Egyelőre ott tart az ügy, hogy már biztosan szükség lesz ilyen készülékre, de csak akkor fogja először kipróbálni a beteg, amikor majd újra megy az alváslaborba kb. egy hónap múlva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (15)
    2013-03-05  11:05
  20. 2013. június 20. 15:2221.

    Köszönöm a válaszod! De egyet már végképp nem értek! Nekem a szűrő a gégecső ágban van, majd kerek alakű baktérium szűrő és a gép hátulján van a négyzetalakú pollen szűrő. Ezek egyike sem mosható, tisztítható, eldobósak... Minden nap mosom, a csövet és a maszkot is, nagyon izzadós vagyok ezekben a meleg napokban. Sajnos a maszk ismét irritálja a bőrömet az orrnyergen, de sebaj, ragtapasszal leragasztom estére. Majd elmúlik.

    Igen, nagyon jókat alszom, a család abszolút nem panaszkodik hogy BÁRMI hangot hallatok éjszaka, vagy a készüléknek lenne valami zöreje. Szenzációsan halk ez a gépezet! Délután lepinenek egy kicsit GÉP NÉLKÜL. kb 1 órát pihenek és nem horkolok, nincs apnoe sem mert rendszeresen figyeltek a családtagok, egyenletesen kicsit "fűrészeltem" és kész.

    Hízni már nem hízok tovább, 115Kg körül megálltam, de fogyni sem tudok.

    A cigit tettem le több mint egy éve és azóta jöttek fel a kilók!

    Próbálok életmódot váltani, de nagyon nehéz. Majd lesz valahogy... Nem adom fel...

     

     

    előzmény:
    bubóca (20)
    2013-06-19  18:55
  21. 2013. június 19. 18:5520.

    A levegőszűrőn múlik minden. Azt kell sűrűbben takarítani síma vízzel. Kérlek, tényleg ne használj semmi vegyszeres valamit! Nekem ezt a doki mondta, amikor voltam az Alváslaborban.

    Kívánom, hogy megoldódjon minden problémád!

    Jó egészséget kívánok!

    Bubóca

    előzmény:
    kevin-1 (18)
    2013-06-18  05:15
  22. 2013. június 19. 18:4619.

    Kedves  Kevin!

     

    Nem kell naponta kimosni a csövet, elég, ha a maszkot kitörlöd akár síma vizes vattával is.

    Annak viszont nagyon örülök, hogy jól alszol, majd meglátod, még a kilóidból is fogsz leadni nem is keveset.

    Nekem nincs semmiféle szaga a maszkomnak, ezért is csodálkozom.

    előzmény:
    kevin-1 (18)
    2013-06-18  05:15
  23. 2013. június 18. 05:1518.

    Sziasztok!

    Eltelt pár hónap mióta használom az automata CPAP készülékemet és minden a legnagyobb rendben. Gyorsan megszoktam, este lefekszem és reggelig fel sem kelek, semmi kijárkálás és kényelmetlenség.

    Egy sarkallatos probléma viszont van! A tisztítás!

    Minden reggel elmosom a maszkot (csövet) ami ebben a nagy melegben fura "savanykás" szagot áraszt. Mindenki azt mondja, nem szabad mosószerrel, vegyi anyaggal mosni. Áááá ez igy nagyon nem jó!

    Gondolom van azért valami megoldás hogy tiszta és szagtalan legyen?

    Akinek van TAPASZTALATA és ötlete kérem ne tartsa vissza!

  24. 2013. március 5. 21:2417.

    Nagyon sajnálom a dúrva személyeskedést!

    Egyetértek az előttem szólókkal, hiszen több kérdést tettem fel a kezelő orvosomnak és azt a választ kaptam: "Nem tudom! Én nem használtam még a kászüléket sosem!" 

    No, ebből kiindulva valóban csak "egymásra" hagyatkozhatunk! 

    Ha már többünknek egy életen keresztül ezt kell használnunk, becsüljük meg egymást.

    Köszönöm szépen a tanácsokat! 

    előzmény:
    bubóca (14)
    2013-03-04  15:29

Címlap

top