Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyás!!! Nekem SIKERÜLT!!

Torolt_felhasznalo_699716
Torolt_felhasznalo_699716
Létrehozva: 2010. szeptember 26. 17:10
Segítek!!!!! Ha valaki abban reménykedik valami csodáról írok ki kell ábrándítanom . Ha valaki azt hiszi 10 nap alatt 5 kg -t fogyhat azt is. És ne várjatok sablont, azt sem tudok írni, személyre szabott ,függ attól is mennyi súlyfeleslege van,csontozat, emésztés...De ha valaki nem akar éhezni annak tudok SEGÍTENI.
  1. Torolt_felhasznalo_229041
    Torolt_felhasznalo_229041
    2017. május 25. 00:34125.

    80rIBIZLI-----iGAZAD  VAN!!!   :-))


    EN  MEG  AZT  IS  HOZZA TENNEM:   "VARRASSATOK  BE  A  SZATOKAT  5  NAPRA  ES  CSAK NARANCSSZORPOT  IGYATO!!!!!

    előzmény:
    80ribizli (118)
    2010-10-24  08:33
  2. 2010. november 13. 16:27124.
    Ellipszis tréner az igazi:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  3. 2010. november 13. 12:45123.

    Helló!

    Napi 20 perc önmagadért a címe. Én csak has és popsit csinálom lassan 6 hónapja. 2 hónap alatt lement 4-5 kilo, és nem is jött vissza. Havonta 10-15ször csinálom végig, ahogy időm van. Nehéz, de megéri!

    előzmény:
    naplemetne (121)
    2010-11-11  19:58
  4. Aaa
    Aaa
    2010. november 11. 20:09122.

    Nagyon irigyellek!Ha azt mondom, hogy heti 3x1 óra steppre járok (néha másfél órát csinálok) és mégis súlyproblémáim vannak, mit szólsz?

    Sajnos nem mindenkinek elég a rendszeres mozgás és a normális (=odafigyelős, megválogatós, nem nasizós) étkezés.Én lennék itt a példa rá - sajnosMindig is irigyeltem a hozzád hasonló lányokat- asszonyokat, akik "csak mozgással" ennyit le tudnak adni. Az alapanyagcserénk működésén kívül is biztosan van valami különbség köztünk.Jó lenne tudni, hogy mi

    előzmény:
    80ribizli (118)
    2010-10-24  08:33
  5. 2010. november 11. 19:58121.

    Szia!

    Írd meg légyi, hogy Rubint R. melyik dvd-je hatékony szerinted? Nem ismerem őket. Csak a videomegosztón található "van 5 perced?" nevűt ismerem, és tök jó (bár nem fogyásra). Köszi!

    előzmény:
    80ribizli (118)
    2010-10-24  08:33
  6. 2010. október 24. 14:05120.
    Én megszoktam. Párom mászik a falra tőle. Mármint a hangjától!
    előzmény:
    bridzs (119)
    2010-10-24  12:52
  7. 2010. október 24. 12:52119.
    sztem is a mozgás a kulcs, bár Réka hanglejtése idegesít :)
    előzmény:
    80ribizli (118)
    2010-10-24  08:33
  8. 2010. október 24. 08:33118.

    Sziasztok!

     

    Nem értem mit problémáztok itt!

    Mozogni kell és kész! Mindenkinek ajánlom Rubint Réka dvdjét!

    Két hónap alatt 4-5 kiló mínusz! Nálam! Eszek mindent, akár este 10kor is. Torna minden másnap 40 perc! Tuti jó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_624432
    Torolt_felhasznalo_624432
    2010. október 9. 18:25117.

    Nem értelek én sem. Úgy tűnik, bárki bármilyen javaslattal is jön, neked meg van rá a válaszod... És a válasz MINDIG elutasitó, mert veled SEMMI nem működik.

    Arra már gondoltál, hogy a TÚL KEVÉS EVÉS is káros???

    Nekem edző mondta, hogy bizony lehet túl keveset enni és ELRONTANI A BELSŐ EGYENSÚLYT,  a szervezeted egyensúlyát.

    Nekem nagyon úgy tűnik, Te már ezt elrontottad, főleg, hogy már tini korodban is igy NEM ettél. 

    Igy most már bármit eszel, azt zsirként raktározza a szervezeted.

    Logikus, ha belegondolsz.

     

    előzmény:
    fitospanni (108)
    2010-10-02  02:05
  10. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. október 8. 22:12116.
    Látom már itt is a válasz.
    előzmény:
    Nona77 (19)
    2010-09-26  18:22
  11. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. október 8. 22:11115.
    Most kezdtem el olvasgatni, ha már írtad bocsi, de mégis hogyan csináltad, mit ettél?
    előzmény:
    Nona77 (16)
    2010-09-26  18:14
  12. 2010. október 2. 21:47114.

    Látod Vágó István "gondolkodási bakijait"?

     

    Írhatnál legalább egy példát!

     

    Talán kiderülne, amit "gondolkodási baki"-nak vélsz, arra a tudomány már adott hihető, bebizonyított magyarázatot.

    előzmény:
    fitospanni (102)
    2010-10-02  01:06
  13. 2010. október 2. 21:37113.

    Ilyen alkattal jobb is, ha nem táncolsz.

    Én is pszichológust javaslok neked.  

    előzmény:
    fitospanni (107)
    2010-10-02  01:57
  14. 2010. október 2. 21:05112.

    Kedves Fitospanni,

    olvasom, amiket írsz, és arra jutottam, Te egy csoda vagy!

     

    Az emberi testnek a különféle tevékenységekhez, tevékenységtől függően meghatározott mennyiségű kalóriát (már joule-nek nevezik, én előbbit szoktam meg) kell magához vennie!

     

    Tehát nem mindegy, hogy a nap 24 órájában alszol/sétálsz/táncolsz, stb. Minél több órában végzel a testedet megmozgató tevékenységet, annál több kalóriát kell bevinned táplálékkal.

     

    Ahhoz, hogy a súlyodat megtartsd, a tevékenységhez szükségest minimumot! Ha kevesebbet viszel be, fogysz, hatöbbet, mint a tevékenységhez szükséges lenne, hízol.

     

    Te viszont azt írod, egész nap két féladag levest eszel, és hízol! Közben emlegeted, táncolsz. Gondolom, -éjjel- dolgozol is valamit.

     

    Ezekután teljesen hihetetlen, ha napi 1 adag levestől még hízol is!

     

    Itt valami nem stimmel!

     

    Akkor sem, ha feltételezem, az átlagnál sokkal jobb a táplálékfelszívódás Nálad (ezért elég a kevesebb étel).

     

    KEVESEBB, ez rendben! De nem napi 1 leves, ennyitől még egésznapi fekvéssel sem tudnál hízni! Ezért írtam, CSODA vagy!

     

    Nem vagyok rosszindulatú, és -saját meglátásom szerint- az eszem is ép!

     

    ÉPP EZÉRT nem vesz be logikátlan dolgokat, mint a fenti aligevés melletti hízási, és mint az "energiától fogyás"!

     

     

    előzmény:
    fitospanni (103)
    2010-10-02  01:10
  15. 2010. október 2. 15:04111.

    Szóval mégiscsak flp volt a varázsszó...

    Különben nem érintett volna olyan érzékenyen a blablabla...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_427131 (1)
    2010-09-26  17:10
  16. 2010. október 2. 03:50110.
    Az 1-3 eves kor az bizony a ksgyermekkor, ergo a masfel eves mar nem csecsemo...
    előzmény:
    fitospanni (92)
    2010-09-27  00:37
  17. 2010. október 2. 03:47109.
    Te jo eg! Honnan szeded ezeket az otleteket? "onkentes alakformalasi tanacsado" vagy, vagy tanultad, tanitottak valahol!???? Agyrem! Ok, a sok gyumolcs es zoldseg ok, de a tobbi!!!??,!!! Pedig meg nem is olvastam mindent. Ez az x utan ne egyel a legnagyobb butsag, egyik topiktarsa kivaloan ki is fejtette, h. miert: ne eheztessuk ki a szervezetunket, mert a hasznos dolgoakt is feleli, es nem ez a cel. Szerintem aki fogyni akar, az zsirbol akar fogyni es nem az izmait elvesziteni, de ezekbe em megyek bele... Akit valoban erdekel az eletmodvaltas, az ugyis utanaolvas... Remelem nem fogadja meg eni sem a rossz tanacsaidat, csak a jokat!
    előzmény:
    Panda26 (98)
    2010-09-27  14:45
  18. 2010. október 2. 02:05108.

    Nem tudom, hogy miert hozod osszefuggesbe a parkapcsolatot es a szexet meg az onszeretetet a fogyasi vagyammal: egyiknek sincs hozza koze, az en fejemben nem letezik olyan osszefugges, hogy 10, 20 vagy akarmennyi kilo megoli a kivanatossagot, ami miatt ne őrülnének meg érte, és nem is szenvedek az onszeretet hianyatol, se nem tudok olyat megnevezni a testemen, amit meg akarnék változtatni - najo, az arcomat szeretnem nem kövérnek, mert amilyne gyonyoru arcu vagyok 50 kilosan, hat avval osszehasonlitva siralmas a kép.

     

    Hivatasos tancmuvesz szeretnek lenni, es tulsulyos vagyok ahhoz, hogy bevalogassanak a tarsulatokba: ennyi a fő ok. A masik az egeszsegi szempontok, mert sokkal jobban erzem magam, amikor vekonyabb vagyok, akkor vagyok olyan mozgekony es konnyed, fürge, amilyen szeretek lenni, amilyen testhelyzeteket fel szeretek venni, pl. 2x korbetekerem egymas korul a labam, amikor ulve keresztbe teszem, ezt most nem tudom megtenni.

    A harmadik: az ujboli es ujboli ruhavasarlas elkerulesenk oka. Hadd legyen mar eleg egyszer letrehozni a teljes ruhatarama, ne valjon egyik naprol a masikra hasznalhatatlanná! Ez eleg duhito!

     

     

    előzmény:
    LuluBelle (101)
    2010-10-01  12:23
  19. 2010. október 2. 01:57107.

    Biztosan nalam magasabb vagy, es szelteben kevesebb kiterjedes jut, esetleg surubb a tested, mint az enyem (pl. ha fiu vagy, bar ha 44-es, akkor inkabb nő:)).

    Én csípőben vagyok a legerősebb, 46-os bugyi kell már, 108-110 cm.

     

    előzmény:
    sinnesro (100)
    2010-10-01  09:53
  20. 2010. október 2. 01:28106.
    "

    és még egy jó tanács. délután 4-kor egyél utoljára. utána már ne egyél semmit!  "

     

    Ez azert utkozik akadalyba, mert legtobbszor fel se kelek még delutan 4-kor, es felkeles utan 6-7 oran at tuti nem erzek ehseget.

    De mint irtam, korabban ez nem igy volt a keléssel (bár az ehsegerzet akkor is delutan jelentkezett eloszor, tehat jo esellyel 4 elott MAR ettem EGYSZER, mondom, hogy kisevő vagyok) és a sulyproblema megis megvolt. És hajnal elott nem fekszem le, azert 4-tol kezdve mondjuk reggel 7-ig, azaz 15 oran at nem enni durva, nem? Foleg ha elotte sem ettél semmit, de még ha ettel is 4-kor, akkor is durva 15 oran at nem enni, nem?

     

     

    előzmény:
    Panda26 (98)
    2010-09-27  14:45
  21. 2010. október 2. 01:23105.

    "akkor keress fel egy dietetikust. "

     

    Amit az elozo valaszomban irtam, az a dietetikus felkeresesekor tortent.

     

     

    "és még egy jó tanács. délután 4-kor egyél utoljára. utána már ne egyél semmit!  "

     

    Hehe. Még ha reggel fel is kelek (erre evek ota nem volt pelda amugy), sem eszem este 6 elott semmit, csak iszom, mert egyszeruen nem jon meg az ehsegerzetem.

    Ma reggel 8-kor fekudtem le, du. 2-kor keltem, voltam tancolni, hazajottem, akkor ettem egy fél levest, egy masik felet meg most, ejfelkor. És nem tervezem a lefekvest reggelig, uyganis nem szeretek ejjel aludni.

    De erettsegiig mindig reggel 6-kor vagy 7-kor keltem, megis megvolt ez a problemam.

     

     

    "egyszerűen nem hiszem el, hogy ha ezeket betartod, és nincs a pajzsmirigyednek semmi baja, akkor ne tudj fogyni. "

     

    Pedig ez az alapvetes, erre mar 15 eves koromra kilyukadtam (pl. volt 2 het, amikor allergiavizsgalat miatt egyaltalan nem ehettem 2,5 hetig, csak teat ihattam, es akkor se fogytam egy dekat sem, viszont szédelegtem), én se hittem el, es masok sem, ezert még többszor, utoljara 24 eves koromban probalkoztam a mozgas+dieta-modszerekkel, de csak ekcemas lettem, idegbeteg és azota kihullt a hajam 60%-a fokozatosan, de fogyni egy dekat sem fogytam.

    Tehat azota mas modszereket probalgatok.

     24 eves koromban gyozodtem meg vegleg arrol, hogy a mozgasra, evesre FÜTYÜL a testsuly, hacsak nem túlevő valaki. És én nem vagyok az.

     

    előzmény:
    Panda26 (98)
    2010-09-27  14:45
  22. 2010. október 2. 01:16104.

    "szia! nem lehet, hogy amit te kevés evésnek gondlosz,  a szervezetednek sok? mi az a kevés és mennyi amit megeszel egy nap? "

     

    Azert gondolom, mert

     

    1. gyerekkoromban csukamajolajat szedettek velem, mert a szuleim es az orvos szerint is sokkal kevesebbet ettem, mint kellett volna, és az elvileg étvagyat csinal.

     

    2. felnott koromban a fogyasi anomaliaval 2 taplalkozasi szakertonel jartam, akik evésnaplót irattak velem. ÉS arrol megallapitották, hogy tul keveset eszem, tul keves kaloriat, amitol lelassult az anyagcserém, és több kaloriara lenne szuksege a szervezetemnek. De en nem boirok tobbet enni, szerintem jol eszem.

    Tegnap vettem egy adag babgulyast egy kifozdeben, hazavittem, és 2 deci tejfolt vettem mellé. Ezekből 3x laktam jol, aznap mast nem is ettem, csak 3 kavet még (édesítővel iszom, nem izlik a cukor), és majd' kipukkadtam. De nagyon finom volt, ezert 3x is túlettem vele magam.

    Namost ez nemtom, hány kaloria, de nem hiszem, hogy egy adag gazdag leves egy napra elosztva túlevés lehet, ha objektiven nézem.

     

     

    előzmény:
    Panda26 (98)
    2010-09-27  14:45
  23. 2010. október 2. 01:10103.

    "Járj táncolni, társaságba, és lesz eredmény, mindenféle vágyadban! "

     

    Mondod ezt azutan, hogy leirtam 10-szer, hogy a mozgastol csak gyarapodott  asulyom, de az energiatol azonnal elszallt rolam 7 kilo?

    Miert gondolod, hogy ha 15 ev fent emlitett mozgastol csak gyarpodott a sulyom, akkor a 16. evben ez maskent lesz? Ugyanakkor ami meg latvanyos eredmennyel jart, annak a modszernek a mellozesere buzditasz. Épeszunek tetszik lenni?:)

    Vagy csak rosszindulatunak?

     

     

     

    előzmény:
    csutak51 (96)
    2010-09-27  08:53
  24. 2010. október 2. 01:06102.

    "Miért tetszenél másnak, ha azt gondolod Magadról, nem tetszhetsz??? Fogadd el magadat!"

     

    Hol olvastad, hogy nem fogadom el magamat es nem tetszem magamnak?

     

    Ami a vágómusort illeti, koszonom hogy felhivtad ra a figyelmemet, minden ilyesmi erdekel.

    De latom a gondolkodasi bakijait.

    És a Tieidet is.

    Figyelmen kivul hagytad a TENYT, hogy a sulyom 12%-át vesztettem el az emlitett 3 energiaatadastol. Hokuszpokusz-e vagy sem, de tobb tucat modszert probaltam, egyikben sem biztam jobban mint a masikban, es egyedul ez hatott.

     

    "

    Ha meg mégis le akarsz adni pár kilót -bár írod,arányos az alkatod!- sportolj, egyél sok gyümölcsöt, salátákat, párolt zöldséget!

     

    Meglátod, a sporttól lesz erőd, és önbizalmad! Esetleg kérj tanácsot profi edzőtől, milyen gyakorlatoknak milyen a hatása az alakodra."

     

    Ezt is FIGYLEMEN KIVUL HAGYTAD, pont ugy inditottam az egesz temat, hogy vilageletemben nagyon mozgekony vagyok, most is heti 10-15 orat tanulok tancmuveszetet, mellette uszom, rengeteget gyalogolok. Amikor ezt szuneteltettem az elmult 30 evben 1-2 evig, éppen akkor lettem konynebb 1,5 kiloval (izom), ami aztan az ujrakezdessel ujraepult.

    Profi edzohoz is jartam, es 3 kilo izmot szedtem fel PLUSZBAN, és amikor abbahagytam azt az edzesfajtat, lejott a 3 kilo izom.

    Gyumolcsot nem eszem, nem izlik, cukor van benne, nem tudom megemeszteni a cukorfélét, és nem is izlik.

     

     

    előzmény:
    csutak51 (95)
    2010-09-27  08:46
  25. 2010. október 1. 12:23101.
    szerintem hiába fogynál le a kívánt súlyra, akkor is találnál kifogásokat, hogy miért olyan a szexuális életed amilyen, miért nem kellesz a férfiaknak stb stb... lelkileg békülj meg önmagaddal, szeresd magadat olyannak, amilyen vagy, és hidd el, hogy a kilóktól is könnyebben szabadulsz meg, és a férfiakat is vonzani fogod. ha te sem tudod szeretni saját magadat, hogyan várhatod el, hogy mások szeressenek? 
    előzmény:
    fitospanni (99)
    2010-09-30  14:54

Címlap

top