Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vese+izotóp

Torolt_felhasznalo_750339
Torolt_felhasznalo_750339
Létrehozva: 2010. szeptember 20. 14:25

Hali!Tudna nekem vk infót szolgáltatni a veseizotópos vizsgálatról? Ok, elolvastam róla pár dolgot, de volna néhány kérdésem:

- a kézfejbe, vagy a könyökhajlatba teszik azt az izét, amin keresztül beadják;

- tényleg 2 órát kell várakozni a beadása után;

- ha kisgyerek közelébe nem mehetek, akkor ne is akarjak a tömött buszon hazaközlekedni;

- kellene-e kísérő hazafelé; tényleg sokat kell pisilni utána?

Előre is köszönöm a kedves válaszokat!

  1. 2010. szeptember 20. 18:055.

    én is közvetlenül vénába kaptam de kézfejbe mert máshol nem találtak eret...

     

    szerintem az egészben a legnehezebb az a mozdulatlanul fekvés 

     

    -

    én néztem közben a monitort amin lehetett látni hogy halad a vizsgálat de így is nehezen telt az idő

    -

    előzmény:
    lulumanó (3)
    2010-09-20  15:26
  2. 2010. szeptember 20. 18:014.

    évekkel ezelőtt még gyerekként volt ilyen vizgálatom

    nekem kézfej volt én problémás vagyok 

    2 óra várakozás nem rémlik de várni kellett hogy az izotópos anyag eljusson a veséig

    egy nagy hideg "asztalon" kell feküdni amíg zajlik a vizgálat rettenetesen untam és a vége fele már nagyon pisilnem kellett

     

    azt hogy utána sokszor kellett e pisilnem nem rémlik de egyszer és sokat biztos voltam

     

    kisgyerek közelébe nem szabad menni? nem is tudtam.. mi anyuval tömegközlekedéssel jutottunk haza

     

    kisérő? nekem mindig van:) más okból 

    de ha azért kérdezed kábító e vagy megvisel e annyira hogy ne tudj hazamenni akkor a válaszom nem 

     

    legalábbis így emlékszem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 20. 15:263.
    Szia, nálunk is a kislányomnak volt izotópos vizsgálata. Reggel beadták az izotópot, ha normális doki van akkor nem szükséges branül, hanem közvetlenül a vénába be tudja adni az izotópot. Utána kb 2 óra amig az eljut a veséig, tehát addig ha közel laksz haza is mehetsz. Ha letelt a 2 óra akkor egy asztalra felfekszel és mozdulatlanul kell maradni többször pár percig. Mi szóltunk, hogy nézze meg doki is rögtön a felvételt, de a vizsgálatot végző is el tudja mondani, hogy mi látható a veséken, csak ő hivatalosan nem mondhat eredményt. Nekünk azt mondták, hogy nagyon kis mennyiségű izotóp, több gyereknek is volt ott tesója amikor nekünk csinálták, de senkit sem küldtek el, szóval szerintem nyugodtan közlekedhetsz bkv-val.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750339 (1)
    2010-09-20  14:25
  4. 2010. szeptember 20. 15:072.

    Szia!

     

    A kislányomnak volt, nem is egyszer.

    Időpontra mentünk, általában a kézfejbe rakták a branült gyerekeknek, talán felnőttnek könyökhajlatba.

    A vizsgálat előtt mindenképp jó ha iszol 3-5dl folyadékot, előtte még pisilhetsz.

    A folyamat kb.20-30percig tart. Ott voltam gyerkőccel végig, utána kipisili az anyagot, azt is röntgenezik és jöhettünk haza.

    2-3 hét múlva volt eredményünk, mire az orvos team megnézte a felvételeket.

    Remélem tudtam segíteni.

     

    clogs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750339 (1)
    2010-09-20  14:25

Címlap

top