Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nosztalgiázzunk!

castaneasativa46
Létrehozva: 2019. Április 18. 14:45

Volt egyszer egy régi példatár, két frappáns feladat jutott az eszembe:


"Egy ember így szól a másikhoz:


Én kétszer olyan idős vagyok, mint ön volt akkor, amikor én olyan idős voltam, mint ön most. Amikor ön olyan idős lesz, mint én vagyok most, nekem hét évem fog hiányozni ahhoz, hogy kétszer olyan idős legyek, mint ön most... hány évesek?"


"Meghal az öreg tevehajcsár. Felnőtt fiai illendően eltemetik, majd kibontják a végrendeletét. Ebben ez áll:


'A legidősebb fiam kapja a tevéim felét, a középső a harmadát, a legkisebb az egykilencedét.'


Persze a fiúk nem tudják elosztani a tevéket, mert a végrendelet sok évvel ezelőtt  íródott, és az apjuknak az elhalálozáskor 17 tevéje volt. Elhívják hát a bölcs kádit, segítsen nekik. Az meg is érkezik, egy perc alatt elosztja a tevéket a végrendelet szellemében, majd visszaülve a sajátjára elporoszkál.


Hogyan csinálta?"



 

  1. Torolt_felhasznalo_748578
    Torolt_felhasznalo_748578
    2019. Április 29. 23:476.

     Ez mennyire  volt nosztalgia? Lerágott csont.


     

  2. 2019. Április 18. 22:355.

    Nem ismertem, csak gyorsan megoldani próbáltam, magyarázat nélkül.

    előzmény:
    castaneasativa46 (4)
    2019-04-18  19:44
  3. 2019. Április 18. 19:444.

    Pontosan így van, csak szerencsésebb lett volna, ha azt is írod, hogy MIÉRT ez a jó megoldás.


    A kádi a saját tevéjével egészítette ki a falkát, így 18-ra változott a számuk. Ennek vette a felét /9 teve/ a harmadát /6 teve/ és a kilencedét./2 teve/ Ez összesen 17, azután visszaült a sajátjára, és elporoszkált. Az öreg tevehajcsár ugyanis nem jól ismerte a törteket -  egy fél, meg egy harmad, meg egy kilenced az összesen nem egy egész, hanem csak 17/18-ad rész. /Ezért szól úgy a szöveg, hogy a "végrendelet szellemében"/

    előzmény:
    Zsánna (3)
    2019-04-18  16:42
  4. 2019. Április 18. 16:423.

    Bár nem vagyok sem bölcs, sem kádi...


    a 17 tevéből kapna a legidősebb 9 tevét,


    a középső 6 tevét,


    a legkisebb pedig 2 tevét.

  5. 2019. Április 18. 15:162.

    Ha az Apám valamelyik királynőnek udvarolt volna,lehetnék királyfi is....

Címlap

top