Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Mo. kilép az EU-ból?

emma33
Létrehozva: 2012. március 14. 19:49

Arra lennék kíváncsi, kinek mi a véleménye arról, kilép vagy kilépjen-e Magyarország az Európai Unióból.

 

Mostanában annyi mindent lehet hallani, egyfelől, hogy legyen népszavazás róla, nem leszünk gyarmat, csak hátrányai vannak, nem lehetünk szuverének, csak rabszolgának tartanak minket a periférián.

 

Mások szerint Magyarország alapvetően európai ország európai értékekkel és törekvésekkel, és nem tudnák elképzelni, hogy újra útlevél-vízum kelljen.

Mások szerint ez eleve elképzelhetetlen.

 

Vannak, akik azt mondják, még a végén az EU maga fogja Magyarország jogait és tagságát felfüggeszteni.

 

Mi a véleményetek: szerintetek mi várható? vagy mi lenne a legjobb?

 

Nem szeretnék személyeskedő, polarizált vitát,  nagyon kíváncsi vagyok mindenféle véleményekre és érvekre. 

Nem is annyira a politika, hanem inkább a teljesen hétköznapi, átlagember szempontjából -  a tegnap elfogadott szankciók apropójából. 

  1. 2012. május 2. 11:201046.

    MIért kellett a Kinaiaktól 1 milliárd???? Ma volt az újságban és csak nézek.....

    Ki amonnan és aztán?????? Ki tudja ezt felfogni?  Bánják honnan csak zsé legyen???? No majd rájönnek mind, hogy micsoda boltot csináltak.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. Április 27. 17:251045.
    Igen, ez tenyleg fontos, es a mai napig legalabb ugyanolyan fontos szerepe van a bovitesek soran ennek, mint a gazdasagi es egyeb szempontoknak.
    előzmény:
    arielke (1044)
    2012-04-27  16:23
  3. 2012. Április 27. 16:231044.
    Az EU a háború megelőzésére jött létre első sorban....ezt azért nem árt tudni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. Április 17. 17:371043.

    Nekem az a velemenyem ezekrol az uj fejlemenyekrol, hogy nem lehet a politikai felteteleket a gazdasagiaktol igy elvalasztani.

     

    Alapvetoen JOGI kerdesekkel foglalkozik az EU, ezeknek az EU normaival egyreszt kompatibilisnek kell lenni. 

    Masreszt Mo gazdasagi hitele azert borult fel, mert kiszamithatatlan viselkedes, gazdasagi folyamatokba beavatkozo jogi szabalyok, torvenyek szulettek, amelyek elbizonytalanitottak a befektetoket. Tehat ahhoz, hogy a hitekepesseg helyrealljon, ezeket a JOGI problemakat kell megoldani, es igy a gazdasaggal ez szorosan osszefugg. 

     

    Az EU szovivoje pedig azert kezdett altalanositani, hogy "nem sorolok konkretumokat, legyen biztonsagos a jogi kornyezet", mert a kotelezettszegesi eljarasok inditasa ota szulettek ujabb aggalyos torvenyek, igy mar nemcsak a kerdeses 3-5 problema van.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. Április 16. 10:391042.

    Orbán nem akar tudni arról,hogy mit várnának el a kormányától.

     

    Semmi mást,hogy azokat az előírásokat amelyeket a belépéskor elfogadtunk,be is tartsuk.

     

    Az,hogy állandóan minősíti,hol at Eu.parlamentjét,ol az Eu .Bizottságot,vagy a Velencei Bizottságot,vagy az IMF-et csak hab a tortán.

     

    Egyik ország sem "kuruckodik",ha pénzt és támogatást vár a "labanctól"..

     

    Csak mi,ráadásul mi azokat minősítgetjük(mármint Orbánék) akik  a saját adófizetőik pénzét adják nekünk már évek óta.

    Szóval nem értem,...ill.remélem hogy nem jól értem Őkelmét..

    előzmény:
    emma33 (1038)
    2012-04-15  16:36
  6. 2012. Április 16. 09:171041.

    Ámeeen.

    Milyen szép lenne ha igaz lenne. :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_624728 (1040)
    2012-04-16  06:54
  7. Torolt_felhasznalo_624728
    Torolt_felhasznalo_624728
    2012. Április 16. 06:541040.
    Az EU egy széles demokratikus elveken felépült közösség ,egyforma kedvezményekkel,kötelezettségekkel és magatartási követelményekkel.Mindenki kérés alapján a szabályok elöirások stb beteartását vállalva tevékenykedik.A Magyar köztársaság ezeket vállalta az eddigi kormányok ezeket betartották.Az uj kormány,uj demokráciát bomlaszto tevékenységével az országunkat a romlás utjára vezette,önkényes,sajátos egyeduralmi törekvéseivel, különutas gazdasági törekvéseivel a lakoság zömét nyomorba taszitva,egyben rossz példát mutatva az  EU létét is veszélyezteti.Orbán  elöször hazánkban,majd középEuropában diktaturára hajlamos tevékenységet fejt ki,mely mint a métely egész Europa létét fenyegeti.Hamis,hazug szolamokkal félrevezeti a lakoságot,rossz fényben,ellenségesen mutatja be hazánkat,valoságban egy kis csoportállnok hazug sarcolo klikk uralkodását kivánja megvalositani.Az  EU ez ellentiltakozik,nincs itt szo gyarmatositásrol,inkább az Orbán kormány zsarnoksága az amit meg kell fékezni.Orbán ki akar vonulni az EU-bol és egy önállo zsarnoki magot kiván létrehozni europa ezen részén egyedi törvényei alapján.Ha kilépünk,minden gazdasági támogatástol elesünk,nembeszélve a önkényes uralkodásrol.Sürü megnyilvánulásaival ezen törekvéseit kivánja elfedni és mindent az EU nyakába varni.Minden cselekvése hasonlit a Weimari köztársaság felszámolására,a barna fertö rémuralmára és ebben a háttérben hü társa a jobbik és fekete ruhás brigantiai.Ez ellen lép már fel egész Europa és a világ sok örszága.Orbánnakmár nincs hitele,hazugság az egész politikája.
    előzmény:
    emma33 (1038)
    2012-04-15  16:36
  8. 2012. Április 15. 16:411039.

    Ezt azt kovetoen mondta, hogy

     

    az EU-bizottság egyik szóvivője mult heten kozolte, az IMF hitelnek  még előfeltételei vannak.

     

    Az általános jogszabályi környezetről van szó, hogy a befektetők újra biztonságban érezhessék magukat Magyarországon”.

     

    Allitolag  a Velencei Bizottságnak is vannak még kifogásai az igazságszolgáltatási reform miatt.

     

    Emiatt ujra lehet eros  EU-ellenes hangokat hallani, van valakinek velemenye, most valtozik valami?

    előzmény:
    emma33 (1037)
    2012-04-15  16:34
  9. 2012. Április 15. 16:361038.

    Gondoltam, megkerdezem, erdekel-e valakit, mivel a tema most ujra szobakerult.

     

    Orban Viktor penteken  a radioban ezt mondta:

     

    „Az EU túllépi illetékességét, ha (az IMF-fel kötendő hitel-megállapodáshoz) feltételként politikai követeléseket támaszt”. Amennyiben az EU valóban akadályozná az IMF-fel kötendő megállapodást, az felérne egy „zsarolással”.

     

    előzmény:
    emma33 (1037)
    2012-04-15  16:34
  10. 2012. Április 15. 16:341037.
    van meg itt valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. Április 5. 22:011036.

    A politikai vitaknak is megvan a helyuk.

    Az ujsagban vagy kulonbozo forumokon, mondjuk itt, ahova azzal a tudattal es cellal jon az ember, hogy ilyesmirol beszeljen.

     

    Angliaban soha senki nem mondja el masoknak, kire szavazott, csaladtagoknak sem, vagy csak nagyon ritkan. Az elmult 10 ev mutatja Magyarorszagon, hogy ez mennyire fontos dolog.  

     

    Viszont az, hogy pl. Anglia kilepjen-e az EU-bol,  vagy hogy egyetertek-e egy reformmal, az nem "politika"  es nem tabu. Persze nyilvan nem elso talalkozasnal es nem mindenkivel.

     

    Az meg nekem vegkepp furcsa, hogy a magyarok tobbsege egy olyan megjegyzesbol, hogy mondjuk  Mo. le van maradva a gazdasagi fejlodesben a regiohoz kepest, arra kovetkeztet, hogy tehat akkor en kormanyellenes vagyok, es akkor semmivel nem ertek egyet, amit  a kormany csinal, ES mindennel egyetertek, amit az ellenzek mond, ES akkor amikor  a mostani ellenzek volt kormanyon, minden tetszett. Ja, es indulatba jon, es meg azt is megmondja, hogy melyik ujsagban olvastam ezt (a sajat velemenyemet). Mindezt egy pillanat alatt. 

    Ahelyett, hogy megindokolna, hogy szerinte miert nincs Mo lemaradva. Igy nem lehet beszelgetni.

     

    Na mindegy.

    előzmény:
    Caithleen (1032)
    2012-04-05  12:11
  12. 2012. Április 5. 21:591035.
    Caithleen: Persze, hogy nem éri meg. De szerintem ez temperamentum kérdése is. A magyarok szerintem hevesebben reagálnak bizonyos dolgokra, talán a temperamentum teszi. De pl. az olaszok v. az izraeliek még inkább.
    előzmény:
    Caithleen (1032)
    2012-04-05  12:11
  13. 2012. Április 5. 13:561034.

    Neked ilyen a tapasztalatod ,ahogy leirtad , masoknak mas a tapasztalatuk es annak is meg kell jelenni a forumokon !

    Sokat szamit hogy az ember kikkel jar össze ,kikkel baratkozik es az sem mindegy miert kerult valaki ki , kulföldre ?

    előzmény:
    Amarynda (1015)
    2012-04-01  14:29
  14. 2012. Április 5. 13:491033.

    kb 40-eve jarom a vilagot , tehat tisztaban vagyok vele miröl beszelek -:)

    Azzal is tisztaban vagyok hogy aki ocsarolja a Magyarsagat,Magyarokat azt az embert nem illeti a Magyar hovatartozas -:(

    Hogy miert vagyunk ott ahol vagyunk , arra nagyon sok valasz van.....

    előzmény:
    Andi/Cop (1014)
    2012-04-01  13:47
  15. 2012. Április 5. 12:111032.

    Konstruktiv kritika, igen. Ez lehet mozgatorugoja mindennek, nemcsak politikanak. Es igen, foleg hozzaertok, szakemberek reszerol. Es indulatmentesen. (Wishful thinking;-))

     

    Rita, pont erre utaltam az elfogultsag teren. 

     En (es meg sokan masok) ezt nem igy latjak, ertelmezik, sem a hatul kullogast, sem a szegyenpadot, etc, pedig ugyanarrol beszelunk:

    " de ha egy ország még a régión belül is leghátul kullog, sőt rendszeresen 'szégyenpadra kerül', ha az adott politikai vezetés állandó konfliktusba kerül a közelebbi-távolabbi szomszédaitól, és szemmel láthatóan semmiféle kritikára nem reagál"

     

    Ezert tartom feleslegesnek, ertelmetlennek a politikai vitakat.

    Nekem pl.  nagyon szimpatikus az angolok apolitikussaga, hogy nem az az elso, sot egyaltalan fel se kerul a tema, a hetkoznapi emberek szintjen egy-egy barati beszelgetes soran. Otthon meg "mindenki ert hozza", ez a  tarsalgas alfaja es omegaja, es ezzel egyutt sajnos csaladokat, baratokat oszt meg, rosszerzest, ellensegesseget szit ertelmes emberek kozott. Megeri? Szerintem nem.

     

     

     

    előzmény:
    emma33 (1029)
    2012-04-03  18:23
  16. 2012. Április 4. 14:201031.

    Caithleen: Nem gondolom, h magyar sajátosság, hogy a politikusok korruptak, sokszor hihetetlen hozzá nem értést tanúsítanak, hazudnak stb. Ez gondolom, mindenhol megvan.

    De ha egy ország még a régión belül is leghátul kullog, sőt rendszeresen 'szégyenpadra kerül', ha az adott politikai vezetés állandó konfliktusba kerül a közelebbi-távolabbi szomszédaitól, és szemmel láthatóan semmiféle kritikára nem reagál, akkor az emberek szidni fogják. 

     

    Ehhez persze az is hozzájárul, hogy  az emberek 2010 előtt irracionális elvárásokat támasztottak az új kormánnyal szemben. Most meg nem lehet nem észrevenni a mélyrepülést. 

     

    Persze, igazad van. Nem érdemes szidni a rendszert, inkább arra kell figyelni, h hogy boldoguljunk:)

    előzmény:
    Caithleen (1028)
    2012-04-03  16:23
  17. 2012. Április 3. 18:391030.

    Mo. EU tagsagara visszaterve. Most hallottam az Eurobusiness jelenteset, hogy Mo. jol all az unioban export teren - az elso 5-ben szerepel.

    Most kepzelje el, aki az EU tagsagot ellenzi, ha nem jutnanak ki akadalymentesen a kozos EU piacra (foleg Nemetorszagba) a magyar aruk.

    Es ez csak egy pelda.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. Április 3. 18:231029.

    Sok olyan van, es  sok, amilyen meg nem.

     

    Peldaul ez a "MONNYONLE" Angliaban annyira gyakori. Ha valaki elnezi a kozeletet, az a benyomasa, hogy egy perc es kormanyozhatatlanna valik az orszag, anarchia, kormanyvalsag. Kozben ragjak a dolgot ket hetig, aztan elfelejtik az egeszet.

    Vagy a magyar parlament szelid kisbaranyokbol all ahhoz kepest, ami az angol parlamentben zajlik: uvoltozesek, labdobogasok, bekiabalasok, korusban teatralis felhordules, fujolas, igazi cirkusz. 

     

    A politikusok minden orszagban hazudnak, sot, a politikusoknak sokszor hazudniuk KELL, ez a felelosseguk is. Es fujni a partja allaspontjat, akar egyetert vele, akar nem.

     

    Viszont van kulonbseg egy kormany "szidasa" es "kritizalasa" kozott. Szerintem a mindenkori kormanyt kell kritizalni, na nem minden embernek, de mondjuk a sajtonak, az ellenzeknek.

    előzmény:
    Caithleen (1028)
    2012-04-03  16:23
  19. 2012. Április 3. 16:231028.

    Rita, en csak azert szoltam hozza (ritkan teszem itt), mert feltunt mar tobbszor, milyen sok (magyar vezetest/politikat ert) negativ kritika igaz lenne mashol is... Es hogy ezt mennyire nem latjak, akik otthon elnek, es milyen lelkesen tudjak be a "hulye magyar kormanynak", stb. Az elfogultsag nem tetszik, hogy ne mondjak elvakultsagot nehany ilyen hsz-ban.

     

    En igazabol nem szoktam egyik kormanyt se szidni, ittenit sem, otthonit sem, nem is ertek a politikahoz. Csak ha nyitott szemmel jarok, tajekozodom (nem feltetlenul csak ujsagokbol), akkor egyertelmuve valik, hogy bizony mindenutt van rengeteg nehezseg es igazsagtalansag. Nemcsak benzinarakban, nyugdijrendszer-bedoleseben (itt is!), oktatas- es egeszsegugy teren, hanem mas teruleteken is, sorolhatnam.

     

    Ahogy mar irtam korabban, es szerintem ezzel nem is mondok ujat senkinek, nyilvan kevesbe ingatag a hajo, vagy mondjuk ugy, konnyebb (meg egy darabig) egyenesben tartani ott, ahol hosszu evszazadokra visszameno stabilitas all(t) a dolgok hattereben. Bar szerintem pusztan erre alapozni is tulzott optimizmus.

     

     

     

    előzmény:
    turrita75 (1027)
    2012-04-02  23:32
  20. 2012. Április 2. 23:321027.

    Caithleen: Az angol hozzáértést/hozzá nem értést nem tudom kommentálni, mert nem ismerem a helyzetet. Angol barátaim folyamatosan szidják a kormányt (meg az előzőt is szidták, meg az előzőt is, szóval ennyiben hasonlítunk egymáshoz).

     

    Oké, a benzinár nem volt jó példa, de azért érdekes, hogy elvileg a világpiaci olajár-emelkedést nem kellene rögtön és azonnal követni, mert nem az olajártól, hanem a késztermék árától függ a holnap megvásárolt  üzemanyag ára. Mivel a benzin adótartalma most jóval magasabb, mint korábban, ezért jól jön a bevétel, és a MOL felsővezetése igencsak politika-közeli.

     

    Az árfolyam-ingadozás hatását elég jól lehet tompítani ún. fedezeti ügyletekkel, meg hát a MOL nem csak euróban fizet a benzinért, emlékszem, el voltam hülve, h orosz partnereinkkel mennyi egyéb biznisz volt, mennyi kesze-kusza üzlet, szóval nem fekete és fehér a kép. 

     

    Emma33: Nekem machosnak meg keménykedőnek jött le az önelégült mosolyával. Kioktatónak nem tűnt, provokatívnak, oké. De nyilván ugyanazt a stílust, helyzetet értékelhetjük eltérően.

     

    Igen, ez egy újságíró volt (és nem a kormány), de én úgy vettem észre, hogy a sajtó nem teljesen független a kormánytól, aki egy-egy ilyen sajtótájékoztatóra kiutazik, az nem véletlenül van ott.

    előzmény:
    Caithleen (1020)
    2012-04-02  17:11
  21. 2012. Április 2. 20:371026.

    Hat mi sajnos eszrevettuk, belefutottunk csutortokon E-ben is, utana meg NA-ban, mert olyan dugo lett, hogy mozdulni se tudtunk mozibol jovet. Fogalmunk se volt, mi a fene van, csak mikor odaertunk, hogy total tele volt a benzinkut vagy 3 helyen, es elalltak a sorban allo autok a normal utat is:-(( Erre irtam a barikakat;-)

    Jaj, azt az asszonykat ne is emlitsd..., meg a "blame culture"-t, mert rosszul leszek... 

    előzmény:
    emma33 (1025)
    2012-04-02  20:02
  22. 2012. Április 2. 20:021025.

    "Az aremelest nem hinnem, hogy az allitolagos benzinhianyra lehetne fogni."

     

    Ami most  a napokban volt, azt igen, abban a Telegraph cikkben is ugy van, amit te linkeltel. 

    Amugy persze nem.

     

    Olyan nagy panik van, hogy en az egeszet eszre sem vettem volna, ha nincs sajto. :-))

    Es persze ha nincs valaki, aki fozes kozben akarja a benzint egyik kannabol a masikba onteni es nem eg ossze teljesen - igy viszont MONNYONLE a miniszter, aki javasolta.  

     

    Na, de ez mar nem Mo es az EU. :-D

    előzmény:
    Caithleen (1024)
    2012-04-02  19:31
  23. 2012. Április 2. 19:311024.

    Ezeket a hireket en is olvastam, ha jol gondolom, nemcsak a fenyegeto sztrajk miatt, hanem a beigert aremeles miatt is volt a panikvasarlas. Az aremelest nem hinnem, hogy az allitolagos benzinhianyra lehetne fogni. Mikor par eve Europaban (majdnem) mindenutt igazitottak az arat az akkor  csokkeno olajarakhoz, Angliaban akkor sem kovette arcsokkentes. Cikkeztek errol is.

     

    Hogy most mit mondott a miniszter, az mas kerdes... Hihetetlen kulonben, hogy milyen szinten "birkak" az emberek, es tenyleg rohannak ilyenkor... Nekem eszembe se jutott:-))

    előzmény:
    emma33 (1021)
    2012-04-02  19:15
  24. 2012. Április 2. 19:311023.

    Merugye az egyes angolok is kuruckodnak ahelyett hogy behuznák a nyakukat..minek sztrájkolni meg okoskodni..dolgozzanak csendben a multiknak ök is és akkor nemlesz (olyan) magas a benzinár sem...

    Bolondok azangolok is..naaa 

    előzmény:
    Caithleen (1020)
    2012-04-02  17:11

Címlap

top