Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Orbán bukni fog!!

casa.blanca
Létrehozva: 2012. február 11. 18:30

Orbán bukni fog!

 

Hogy miért fog bukni??

 

Ugyanazért, amiért 2002-ben. Gazdasági ügyek? Nem. Ahhoz ők túl jól kommunikálnak, bármit el tudnak adni. Komoly lépések helyett látszatmagyarkodás? Ugyan, imádná a nép. A sajtószabadság lábbal tiprása? Legyünk őszinték, egy szűk, de annál értelmesebb réteget leszámítva ez senkit nem érdekel, amíg megy a Barátok Közt. Nem. Ami történik, mindaz csak tünet.
Ami miatt a Fidesz bukni fog, az ez a nézés:

 

Ez a hatalmi gőg, az ellenfelet emberszámba sem vevő lenézése. Az undor, ahogy éreztetik mindenkivel, aki velük nem ért egyet, hogy ő nem létezik. Minden más levezethető ebből. Ez nyilvánul meg minden megszólalásukban és minden meg nem szólalásukban. Ahogy észérvet nem mondanak, csak átnyomják a törvényeiket. Ahogy hetek leforgása alatt féltucatnyi egymásnak tökéletesen ellentmondó váddal állnak elő, ahogy tették a nyugdíjügyekben. Ahogy maguk alá próbálják nyomni a médiát, és még el is magyarázzák, hogy az jó nekünk. És ez az, amit a magyarok nem képesek tolerálni, mellesleg teljes joggal. Meg lehet tenni ezzel az országgal szinte mindent. De a hatalmon lévők gőgös, lenéző cinizmusát nem szokás tolerálni.

  1. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. május 28. 13:18877.

    Maffia a kormányban - Vasárnapi hírek

     

    "...a korrupciónak egy új szintje alakult ki: a nagyok beteszik az emberüket döntéshozó pozícióba, akinek az a dolga, hogy intézze az ügyeket. Ahol nagyobb kasszák vannak, ott nem csak az embere van bent, hanem egy tartótisztje is, aki viszi az utasítást és hozza az információkat."

     

    Ezt így kimondani bátorság vagy ostobaság?

    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2012-02-11  18:30
  2. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. május 24. 22:01876.

    A TGM-mel való párbeszédéről írtam, hogy emberi. Én legalábbis ezt éreztem belőle ki. Elhiheted, hogy Orbán nem tartozik a kedvenceim közé, de nekem nem az jött le abból, hogy megköszönte az ötletet, és jelezte, hogy ez neki nem is jutott eszébe, hogy csak és kizárólag a politikai cél lebegett a szemei előtt. Akkor nem vallja be, hogy szégyelli, hogy neki magának ez nem jutott eszébe.

    Az már más kérdés, hogy a kellemeset a hasznossal összekötés (facebook kampány) miatt nekem sokat vesztett a gesztus értékéből a történet.

    előzmény:
    Catilina (874)
    2013-05-24  20:33
  3. 2013. május 24. 20:41875.

    Ha a családjához megy ki, egyedül (vagy családi körben) elhiszem, hogy gyászol? De itt ez csak választási kampány volt. Remélem, ennek senki nem dől be. Jó lenne, ha a politikusok a munkájukkal foglalkoznának, és nem temetőbe járkálnának, meg stadionba meg mindenféle idétlen eseményekre, hogy „láttassák” magukat.

     

    Az meg, hogy TGM-nek megköszönte, hogy felhívta rá a figyelmet? Persze hogy megköszönte, még pénzt is kellett volna utalnia neki az ötletért, a sok léhűtó a pártirodán nem talált ki neki ilyen jó kis kampányprogramot… 

  4. 2013. május 24. 20:33874.
    Dehogy emberi, csak politikusi gesztus. A temetős kampány meg elég undorító, kb. egy szinten áll a gyerek. és búzakalászsimogatással. Nem kellene a választások miatt rászvétet színlelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (871)
    2013-05-23  23:46
  5. 2013. május 24. 08:19873.

    Mit jelent az,hogy "tefélék"?

    Leírtam a véleményemet a dologról és passz.

    Tény hogy propagandát csináltak egy állitólagosan magánemberként tett látogatásból

    Az is tény,hogy.. Netuddki..nem miniszterelnökként válaszolt.

    Ja,és azt gondolom a "Viktornak" írt levelet  nagyságrendekkel kevesebben látták a film előtt érthető okokból...viszont a gesztusról milliók tudomást szereztek a hiradóknak készült mint a film kapcsán.

    Ez a propaganda,ami zavarhatja az "énféléket".

     

    Ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (866)
    2013-05-21  15:48
  6. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. május 23. 23:56872.

    Igen, én is úgy gondolom, hogy a kevesebb több lett volna. De az tetszett, hogy egy egykori liberális (kimondani is bűn manapság) társ véleményét megfogadta, sőt őszintén bevallotta, hogy nem is jutott ez neki magának eszébe.

    Manapság Orbán nem hallgat senkire, legalábbis olyanok véleményére, akikre pedig hallgathatna, így ez a momentum most nekem nagyon emberi és jóleső vot. 

    előzmény:
    Dapazso (865)
    2013-05-20  09:22
  7. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. május 23. 23:46871.

    TGM "köpködéséről" annyit, hogy az tényleg egy baromság. Tudod, erről eszembe jut a gödrök első számú törvénye: ha benne vagy ne áss tovább. Mi mégis miért ássuk tovább még azokat az árkokat? Már csak úgy zsigerből, vagy??

     

    Megvannak azok a dolgok, törvények, kormányzati lépések, amiket lehet kritizálni, sőt, szerintem kell is. De egy ilyen eset miatt kritizálni TGM-et, miért? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (866)
    2013-05-21  15:48
  8. 2013. május 22. 21:59870.
  9. 2013. május 21. 20:50869.
    Jut eszembe, jó humora van ennek a TGM-nek, hogy megkocsikáztatta a miniszterelnököt! Kéne még egy-két ilyen levél, kíváncsi vagyok, milyen rendezvényekre lehet rábírni, csak minél több legyen, hogy távol tartsa a döntéshozástól, no meg jókat röhöghessünk: ni csak, most meg koszorúz, tudod, a Józsi a múltkor a kocsmában fogadásból dobott egy felháborodott tweetet, hogy nem mutatja a miniszterelnok a részvétjét a… ej, no, mondjad már mi iránt a fészkes fene iránt, na!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (866)
    2013-05-21  15:48
  10. 2013. május 21. 20:38868.

    Jaj! Ma láttam valamit, amitől már kezdem azt hinni, hogy ha Orbán bukására túlnagy sanszunk nincs is, arra, hogy veszítsen a választáson, mégiscsak van egy iciripiciri hangyabögyörőnyi esély.

     

    Egyik metróaluljáróban mi csapott szemen? Hát nem Bajnai atyai vigyora az ő átszellemülten segítségre vágyó/váró híveinek körében? Ezen hívek totálisan ugyanolyan bizalommal és áhítattal teli, nyílt tekintetet vetettek Bajnai Gordonra, mint Orbán Viktor nyája az ő pásztorára.

     

    Ez után a megmentői mosoly meg a napnál is világosabb 1Ft-os tojás hadjárat után én már sikerszagot érzek! Még némi feromon, és rájuk cuppan az a nyáj, mindenki meglássa!

    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2012-02-11  18:30
  11. 2013. május 21. 20:21867.

    Mondd, miért olyan érdekes, hogy kimegy-e a sírhoz egy miniszterelnök, vagy nem megy ki?

     

    Ki a csoda hiszi el, hogy azért megy ki, mert gyászol egy számára totálisan  ismeretlen embert?

    Ki gyászol egy ismeretlen embert, őszintén? 


    Ráadásul: ha csak nyílt felhívásra ment ki a temetőbe (márpedig az világos, hogy nem személyes okból ment ki, mert személyes okból nem megy normális ember egy ismeretlen ember sírjához [sokan az ismerősök sírjához sem mennek ki], az miért gesztusértékű? Na, jó, minden cselekedet gesztusértékű, de ennek vajon

     

    milyen gesztusértéke van?

     

    a) Talán azt jelenti, hogy Orbán annyira tart a liberálisoktól, hogy ha azt mondják neki, ugorjon a kútba, akkor megteszi?

     

    b) Vagy azt, hogy meglátván a levelet, a homlokára csapott: „tyű az áldóját, hogy ez nekem nem jutott eszembe, mekkora ötlet!” – ez esetben viszont TGM megérdemelne egy köszönőlevelet meg némi honoráriumot a korteshadjárathoz való hozzájárulásárt. Na ez lenne az igazi gesztus! ;)

     

    Merthogy felszólításra elmenni leróni a kegyeletet, az minden csak nem igazi részvét. Ezt mindenki tudja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (866)
    2013-05-21  15:48
  12. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. május 21. 15:48866.

    Csakhogy nem közösségi oldalon kapott Orbán levelet TGM-től, hanem az a Magyar Nemzetbe írt egy nyílt levelet. És ha nem úgy járt volna el, ahogy eljárt, akkor éppen a tefélék mondták volna, hogy nem hiszik el a kegyeleti látogatást...

    (TGM pedig meghívást kapott Orbántól egy kávéra, s már ez elég is, hogy köpködjék miatta mindenki Gazsiját. Pedig még el sem ment. Na, nagyjából ennyit a közhangulatról.)

     

      Tanácsolom, néha nézz már utána annak, amiről véleményt nyilvánítasz, mert általában szarva közt a tőgyit találod el. (Múltkor sem értettem, hogy jön egy pop-rock tehetségkutató a bazseválós cigányzenéhez.)

     

     

     

      

    előzmény:
    Dapazso (865)
    2013-05-20  09:22
  13. 2013. május 20. 09:22865.

    "Alapjáraton" nekem is.

    Csakhogy,mi is történt?,

    Kapott TGM-től egy levelet egy közösségi oldalon  amint a válaszból is kitetszik....jó ismerősétől(hogy egyszerüen fogalmazzak) úgy aposztrofálva,hogy  "  Kedves Viktor..stb" .

    Erre mi történik??

    Bár a közösségi oldal levelét nem olvashatta bárki a filmfelvételt  a tv-ben  viszont egy ország láthatta,...több csatornán is .

    Mondhatnám itt fordult a dolog propagandába,ez pedig nem kellett volna szerintem.

    Kivonul a stáb,az testőrök és filmet készítenek a miniszterelnök temetői látogatásából..is,...meg a válaszleveléből ..is.

     

    Szerintem ha már :...kedves Viktor..akkor menjen ki "kedves Viktor" persze testőrökkel..és vigye azt a virágot a sírra..ha már eszébejuttatták..és passz.

    Elhittem volna film nélkül is,hogy kint járt,ráadásul jár ő más helyeken is csak úgy..mint magánember és ott sincs stáb.

    Mert így a gesztus nem a halottnak,a családnak szólt,hanem nekünk,,hogy tudjuk milyen csávó a min.elnökünk,és mindez dokumentálva is lett  jó pénzért.

    Szóval ez az ami nem tetszett

    Kevesebb több lett volna .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (864)
    2013-05-13  21:15
  14. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. május 13. 21:15864.

    Biztosan - negatív értelemben - elfogult vagyok Orbánnal, és azért van nekem ennek az esetnek inkább szenzációhajhász bukéja, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jutott volna eszembe nekem is a mérleg másik serpenyőjébe helyezni az áldozat családja felé tett gesztus értékét.

    Nekem valahogy akkor is hitelesebbnek, őszintébbnek tűnt volna, ha mindez nem egyből a közösségi oldalon landol. A család felé is lehet felvevőgép nélkül is kifejeznünk részvétünket.

    Mondjuk a nyílt levélre nyílt válasz az egyetlen jó érv, erre azt tudom mondani, hogy jogos.

    Ami viszont TGM-nek írt válaszban szimpatikus volt, az az őszinteség arról, hogy neki nem jutott eszébe, de a tanácsot megfogadja.

    Szóval nem fújjogok itt nagyon, alapjáraton szimpatikus volt a tett, kicsit talán a tálalás körüli teátralitás volt sok az én ízlésem szerint. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (861)
    2013-05-13  15:35
  15. 2013. május 13. 15:45863.
    Orbán viktor akkor szerepeljen, amikor van mit kérdezni tőle. Senki nem vár el tőle színpadi gesztusokat. Nyilatkozni, azt nem, de gyászolni meg öreg nénikkel/bácsikkal kezet csókoltatni viszont mindig hajlandó. Már csak egy gyereksimogatót kellene létrehozni neki, az tetszik még a politikusoknak meg a választást előkészítő csapataiknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (861)
    2013-05-13  15:35
  16. 2013. május 13. 15:40862.

    Csak félig-harmadában volt poén, tényleg azt gondolom, hogy nem feltétlenül kellene mindenhová állami pénzen kísérni. Azt nem mondtam, hogy fontos, államérdekből szervevzett úton ne legyen állami pénzből fizetett testőr, de választási kampányra ne járjon neki! (A temetői gesztus az volt, vagy magánügy – bár nem hiszem, hogy lelkiismerete vitte volna ki.)

     

    Attól, hogy nem állami pénzen vigyáznak rá, ő még szerződtethet magának, pár forintért egy csapat munkanélküli is be tudna öltözni sötét öltönybe és napszemüvegbe, azt meg zsebből kifizeti a miniszterelnök is, meg bármelyik párt, valamint minden pártnak vannak tehetős támogatói. Gondolom, nekik megér annyit a választottuk egészsége, ha meg nem, hát nekem mindegy. Különben is, ki a fene akarna megölni egy ilyen nudlit, vagy egy olyat, amilyen az elődje volt? És van miniszterelnök-helyettes… Roosevelt elnök halála után is képes volt Amerika is folytatni a béketárgyalásokat, ugyebár, meg amikor lelőtték Kennedyt, akkor sem maradt Amerika elnök nélkül… pedig az egy kicsivel nagyobb ország. Nincs pótolhatatlan ember.

     

    Az országba érkező fontosmukikat is meg kell védenünk, mivel elég kellemetlen diplomáciai malőr volna, ha itt dobnák fel a talpukat, ez van.

     

    Egyébként meg az, hogy nem szeretném megvédeni a miniszterelnököt minden kicsi magán- és pártügyi sétéján állami pénzből (maradjon otthon, a biztonságos házában, ha nincs pénze a propagandacélú megjelenések idejére saját – párt-, támogatói etc. – pénzen bérelni testőröket), nem hiszem, hogy azt jelentené, hogy a halálát kívánom. Csak azt, hogy a minszterelnök spóroljon az állami kiadásokkal, úgy ahogyan azt bárki mástól elvárja, hogy legyen türelmes például a kórházi ágyak számának csökkentése és egyéb – egyébként, ugyebár életeket fenyegető – intézkedésekkel kapcsolatban, amíg nem lesz jobb a helyzet.

     

    Halálával élcelődöm? Meghalt volna?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (859)
    2013-05-13  12:15
  17. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. május 13. 15:35861.

    A nyílt levél nyílt választ és cselekedetet kellett, hogy indikáljon. Furcsa, hogy ezt nem érzed, de nyilván azért, mert csak a politikai aprópénzre váltás haszna jut róla eszedbe. Nekem meg a másik oldala, az, hogy a család a nyilvánosság előtt tett gesztussal kapott némi elégtételt. (Egyébként ha csak megemlíti, hogy volt ott, akkor felvételek híján hiteltelennek tartották volna a beszámolót és zaklatni kezdik újra a családot, hogy tényleg...?)

     

    Egy politikus a nyilvánosság előtt kell szerepeljen ilyen esetekben. Ha sokaknak visszatetsző, akkor is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (860)
    2013-05-13  14:11
  18. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. május 13. 14:11860.
    Meglepő, de ismét egyet értünk. Véleményem szerint, szép gesztus akkor lett volna, ha úgy fogadja meg TGM tanácsát a miniszterelnök, hogy arról nem készül egy hivatalos videó a Facebook oldalára ilyen-olyan politikai haszonszerzés céljából is, nyilván. Csendben kimegy (nyilván testőrökkel, ez így normális Catilina:), elhelyez egy szál virágot, elmond egy imát és lerója kegyeletét.
    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (852)
    2013-05-12  21:30
  19. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. május 13. 12:15859.

    Igen nagyfokú primitívségre, érzéketlenségre utal, ráadásul olyan ember ír ilyesmit, aki nem képes átlátni, hogy milyen fokban gyengíti az országot egy nem várt esemény - pl. a kormányfő, államfő meggyilkolása - kezdve a belpolitikai instabilitástól a forint gyengüléséig, befejezve a lakosság biztonságérzetének a megrendülésével.

     

      Ha viccből írtad, akkor még lesújtóbb a véleményem - nagyon nyomorult, szánalmas egy olyan ember, aki mások halálával élcelődik.

    előzmény:
    Catilina (858)
    2013-05-13  11:59
  20. 2013. május 13. 11:59858.
    Köszi, tudom, hogy jó ötlet.  :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (857)
    2013-05-13  10:54
  21. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. május 13. 10:54857.
    Gratulálok.
    előzmény:
    Catilina (856)
    2013-05-13  02:20
  22. 2013. május 13. 02:20856.

    Fel lehetne végre fogni ésszel. hogy egyik ország államfője sem sétafikál kísérők nélkül csak úgy a világban, nem is teheti.

     

    Demokráciában minek védeni az államfőket? Egyik eltűnik, ott a másik; 12 egy tucat, semmit nem veszítenénk egyikkel sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (851)
    2013-05-12  20:26
  23. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. május 12. 22:11855.
    Gesztus értékű dolog volt. És helyesen tette.
    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (852)
    2013-05-12  21:30
  24. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. május 12. 22:09854.

    egyik ország államfője

     

    Bocsánat: kormányfője ebben az esetben. Persze az államfő, Áder sem pilinckázik magában a temetőben csak úgy, ahogy azt a pórnép elképzeli a mesékből.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (851)
    2013-05-12  20:26

Címlap

top