Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Értelmetlen szabályok az óvodákban

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 27. 07:39
Huszonöt gyereknél kellenek szabályok. De miért kell az óvodásokat ágyhoz kötni nagycsoportban? És miért nem ihatnak, ha szomjasak?

Nők Lapja Café: Aludni kötelező, inni tilos?! - Értelmetlen szabályok az óvodákban
  1. 2017. február 1. 17:32346.

    Azért ez is elég egyoldalú, általánosító, és feszültség generáló megnyilvánulás volt. A gyerekemnek volt olyan időszaka, hogy egyszerűen képtelen volt délután aludni, pedig szépen lefeküdt, próbált aludni, de csak nyüglődött, így nem erőltettem, felesleges volt. Cserébe nem aludt ám el este 7-kor, örültem ha 10-kor aludt. Nekünk ez nem probléma, mert a gyerekem hazajön az oviból délben, de ha nem tehetnénk ezt meg, és nekünk is ilyen csakazértis-óvónénik/dadusok jutottak volna, akkor elég rossz lenne. Nem beszélve az olyan emeletes hülyeségről, hogy egyes ovikban a gyerek ivását korlátozzák...

    előzmény:
    FB#1585650564785342 (345)
    2017-02-01  16:17
  2. 2017. február 1. 16:17345.

    Gratulálok ezért firkálmányért!!!! Esetleg megérné  meg hallgatni a másik oldalt is,nem? Ja,vagy akkor azzal már nem lehetne szítani a feszültséget kedves nlcafe? Vagy ha nem is veszik a fáradságot,hogy felkeressenek egy szakértőt nyugodtan keresgélhetnek az interneten is (mert gondolom könyvtárba menni is fáradság), hogy mégis miért kellene a délutáni alvás a gyermekeknek. És lám rögtön olvashatnák,hogy ilyenkor fejlődnek a gyermekeknél az idegpályák,raktározódnak az ismeretek. Mi óvodapedagógusok azért vagyunk,hogy fejlesszük a gyermekeket,mind testileg,mind szellemileg. Nem azért,hogy anyuci meg apuci életét könnyebbé tegyük és csak mi neveljük a drága szeme fényét,aki aludjon ám már este 7 órakor és akkor reggelig csend van! 


     


    És persze télen még délután is vigyük ki őket,nehogy esetleg haza felé egy játszótérre be kelljen menni. 


    Miért nem visszük ki őket télen fél órára???? Tán,azért kedves cikk "író",mert délután egy óvodapedagógus van a csoportban és dajka (aki mosogat,mosdóztat és takarít) örünk neki ha két csoportra jut egy. 25 kis csoportost zárásig öltöztetne így egy felnőtt. De ez biztosan hasznosabb elfoglaltság lenne,mint a csoportszobában egyéni fejlesztő játékokat játszani,vagy énekelni,társasozni (mert ugye otthon erre sincs idő). 


     


     

  3. 2017. február 1. 12:50344.

    Egyetértek.


    Nálunk is fotózgat az egyik dadus rendszeresen. Azt az óvónő pendriveon odaadja egyik szülőnek, aki a facebookos csoportba feltölti és így mindenki láthatja. ;)


    Meg a dekor: én pont nem erősítem a "mindent vegyünk meg anyucik táborát" de ha mondjuk egy ív krepp papírt vagy néhány hurkapálcát kérnek be gyerekenként, hát az ne legyen akkora kiadás. Egy kis dekor, ha mindenki belead akkor fillérekből kijön. 


    Itt van most ez a borzasztó-levegő mizéria, a gyerekek több, mint 1 hete nem voltak udvaron. Nem pénzkérdés, hogy óvónéni igenis kitalál mindenféle játékokat a csoportnak. Nekik is több ilyenkor a dolguk, nemcsak széteresztik a gyerekeket az udvaron. 

    előzmény:
    Babyface83 (343)
    2017-02-01  12:39
  4. 2017. február 1. 12:39343.

    Vannak dolgok, amik nem a pénzen múlnak. A mi ovinkban is fotózgatnak az óvónők (ha a szülő ehhez hozzájárult), és el is küldik a képeket, vagy facebookos csoportban megosztják, egyéb infókkal együtt. Meg tudják oldani, hogy a nem alvó gyereknek se kelljen a plafont bámulnia órákig. És még hosszan sorolhatnám, hogy mennyi minden van, ami csak hozzáállás kérdése...

    előzmény:
    trebaci (341)
    2017-02-01  12:23
  5. 2017. február 1. 12:37342.

    Igazolás: nálunk azt is könnyedén kezelik. Ha tudom, hogy elutazunk vagy csak kiveszem egy napra a gyerkőcöt, akkor beleírok a bejárat előtt kitett könyvbe, név, csoport, hiányzás várható ideje és slussz. Nem ragozzuk tovább. ;) 3 nap hiányzásért nem kell orvosi igazolás se. 


    Középső közepén kezdődött a naposság, azt is szabadon választhatták a gyerekek, amíg beletanultak és persze mind roppant büszke volt magára, ha ő lehetett a napos. :)


    Mindezek mellett fegyelmeznek is, amit egyáltalán nem bánok, mert a rendet és a viselkedési szabályokat nagytömegben is el kel tudni sajátítani. ;)

    előzmény:
    Babyface83 (340)
    2017-01-31  11:26
  6. 2017. február 1. 12:23341.

    Nézd már meg azt is légy szíves, hogy mennyi egy fizetése egy magyar és egy német óvónőnek. Érdekes, nem?


    (Fogadni mernék, hogy a német óvónő a magyar fizetésért még fel se kelne reggel az ágyból, nem még egyéni mappákat fényképezgetni, meg irogatni.)


     


    Aztán azt is megvizsgálhatnád, hogy mennyi pénzből gazdálkodhat egy óvónő Németországban és itthon. Érdekes, nem?


    (A sulival van itthoni tapasztalatom. Elvárás, hogy az osztályterem szép legyen. Ha dekort akar a tanár, akkor vagy vesz a SAJÁT pénzéből, vagy a gyerekekkel hozat be mindenfélét, ami a szülőknek ugyancsak nem tetszene ugyebár. Érdekes, nem?)

    előzmény:
    Sackoka (337)
    2017-01-31  08:30
  7. 2017. január 31. 11:26340.

    A mostanival én is nagyon meg vagyok elégedve. Kifejezetten lazák, rugalmasak mindenben, mégsincs káosz, csak jó hangulat. A régi ovi egy kiképzőtábor volt ehhez képest. Pedig azt az ovit hosszas tépelődés után választottuk (nagyon nem ilyennek tűnt a "beetetési időszakban"), a mostani meg adott volt, mivel ez falu, egy ovi van.


    Nagyon érdekes látni a különbségeket, hogy így is lehet, hogy nem szabadul el a pokol, ha a gyerekek nem libasorban mennek wc-re meghatározott időben, nem lesz belőlük hülyegyerek, ha hagyják bunkert építeni ragasztgatás helyett, ha épp ahhoz van kedve, nem szakad le az ég, ha egy kis "lógásról" nem visz igazolást a szülő stb.

    előzmény:
    buksi80 (339)
    2017-01-31  10:52
  8. 2017. január 31. 10:52339.

    Én nagyon meg vagyok elégedve az ovival ahová a kisfiam jár. 


    Olyan hogy kötelező alvás nincs. Aki nem tud, természetesen nem alszik. Ágyban marad, mesekönyvet lapozgathat, óvónők is odaülnek mellé. 


    Inni is lehet bármikor, egész nap ki van téve a vizes kancsó. 


    A foglalkozások sem kötelezőek, akinek nincs kedve festeni, rajzolni akkor nem erőltetik.


    Viszont vannak különszobák, ahová a gyerekek jelentkezés alapján mehetnek be, itt van torna, kézmuveskedes vagy épp zenés foglalkozás. 

    előzmény:
    Babyface83 (338)
    2017-01-31  09:32
  9. 2017. január 31. 09:32338.

    Ez lenne a normális... Amúgy nálunk is hatalmas eltérések vannak ovi és ovi közt. Kisfiam két óvodába is járt költözés miatt, ég és föld a különbség.

    előzmény:
    Sackoka (337)
    2017-01-31  08:30
  10. 2017. január 31. 08:30337.

    Itt Németországban nem kötelező a gyerekeknek délben aludni az oviban. Aki álmos, aludhat egy külön szobában. Itt működik! Az óvónők minden gyerekről készítenek egy fényképes mappát, amiben leírják, hogy milyen volt pl. a gyerek első napja, beleragasztják a rajzaikat, fotókat csinálnak róluk egyenként stb... a szülő év végén megkapja a mappát.


    Itt ez belefér az óvónők munkajába... Érdekes, nem?

  11. 2014. november 12. 18:42336.
    Az óvodai alvással mi is megkínlódtunk. A lányom már a bölcsiben sem aludt mindig ebéd után, egyszerűen nem volt rá igénye. Ovis ismerkedő napon jeleztem a leendő óvónőnek, hogy a gyerek nem szokott délután aludni. Ennek ellenére 3 évig napirenden voltak a cirkuszok, hogy a gyerek nem alszik, és nyüstöl az ágyon, és zavarja a körülötte lévőket. És folyamatosan reklamált az óvónő, hogy probléma van a gyerekkel a nem alvás miatt, és délután rosszalkodik. Mire mindig visszakérdeztünk, hogy mégis mit csináljunk vele, ha egyszer nem álmos. Jöjjek el munkahelyről minden ebéd után és álljak oda az ágya mellé, hogy legalább csöndben legyen? Erre persze nem volt épkézláb válasz a részükről. Másrészt azt is mondtam, hogy ha nekem kellene naponta majdnem 2 órát csendben feküdni egy olyan ágyszerűségen, amin nem férek el- magas volt, lelógott az ágyról- , és nem vagyok álmos, utána én is marhára feszült lennék. Min csodálkoznak, hogy a gyerek befeszül délutánra? Felajánlottam, hogy viszek be egy gyerek kemping ágyat az oviba, amiről nem lóg le, ezt sem engedték. Mert milyen dolog az, hogy különcködni akarok. Hiába egyeztettem a vezető óvónővel is, semmi eredménye nem volt, Nagycsoportban már odáig fajult a helyzet, hogy ebéd után el kellett hozni a gyereket, mert addigra annyira kikészült, hogy a pszichopedagógus sem tudott mást javasolni. Mindez csak az óvónők hozzáállásán múlt (volna), meg azon, hogy ne a dajkára hagyják az egész csoportot, mikor ők párban elvonultak ebédelni.
  12. 2014. november 11. 22:28335.

    Tiszta Barátok közt: Mindenkinek van köze más életéhez, és mindenkinek joga is van abba beledumálni... :-)

  13. 2014. november 11. 22:24334.

    Kicsit túl van dimenzionálva ez az álmos-gyerek témakör...

    előzmény:
    nyugger (329)
    2014-11-08  13:40
  14. 2014. november 11. 22:22333.

    + kinek mi a bánat köze hozzá?!

    előzmény:
    krisztina914 (322)
    2014-11-07  14:45
  15. 2014. november 8. 17:46332.

    Nem tartom valószínűnek, hogy attól, hogy egyszer félórával később került ágyba, attól megáll a fejlődésben. De ha mégis, legalább lesz mire fogni, hogy huszonévvel később, miért nem veszik fel az egyetemre.


    Ismeretlenül az is elképzelhető, hogy az , az anya jobban törődik a gyerekkel, mint az aki egész nap saját magát fényezi a neten.

    előzmény:
    nyugger (329)
    2014-11-08  13:40
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. november 8. 15:42331.

    Velem egyébként már előfordult olyan, hogy rossz példát hoztam vagy elhamarkodottan ítéltem. Ilyenkor két dolgot tehetek: köthetem tovább az ebet a karóhoz, védhetem a védhetetlent, bizonygathatom a tévedésem helyességét. Vagy beismerhetem, hogy hamarabb járt a szám, mint az eszem, és kimondhatom a bűvös szót: én tévedtem, nem volt igazam. Hidd el, utóbbi se annyira borzasztó dolog, bár kétségtelenül kell hozzá némi élet iránti alázat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (330)
    2014-11-08  15:02
  17. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. november 8. 15:02330.

    Te most tényleg nem  érted, mi a bajom, vagy csak vitázni szeretnél egyet, tök mindegy, hogy min?


    "nem tette lehetővéééé???? " Valóban NEM. TETTE. LEHETŐVÉ. De honnan a keserves jóságból tudod, hogy MIÉRT NEM TETTE LEHETŐVÉ???? Ha ismernéd a nőt, és tudnád, hogy plázázott egész nap, kávézott a barátnőjével, míg a gyereke a boltok között rohangált, és nem volt képes idejében hazaindulni fekvésidőre, akkor talán megérteném, hogy leszólod az anyát. De egy buszon, ahol tényleg halvány lila segédfogalmad nincs arról, hogy mi miatt nem értek haza alvásidőre, mégis milyen jogon mondasz ítéletet???? Ha nem érted továbbra se, én feladom.

    előzmény:
    nyugger (329)
    2014-11-08  13:40
  18. 2014. november 8. 13:40329.

    Álmos kisgyerek sír. Erre te az anyját véded, aki nem tette neki lehetővé, hogy otthon aludjon. Sőt, még le is hülyézte a gyerekét.


    Gratulálok.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (327)
    2014-11-08  09:49
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. november 8. 09:53328.

    "ha ennyire nem érdekli, mire van szüksége a gyerekének életkora alapján, akkor nem nagy jövőt jósolok annak a szegény kisfiúnak"


    Megért egy idézetet az emberi ítélkezés e gyönyörű iskolapéldája... nulla háttérinformáció mellett... Tanulmányba illő, de komolyan.

    előzmény:
    nyugger (317)
    2014-11-06  22:15
  20. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. november 8. 09:49327.

    Te nem a konkrét szitura írtad a sajnálatot, hanem messzemenő ítéletet mondtál ki: nem sok jövőt jósolsz a gyereknek, akinek ilyen anyja van, hogy nem számít neki a gyerek alvásigénye. Holott abból, hogy álmos volt, pont arra lehetett következtetni, hogy szokott aludni, és aznap borította fel valami a napirendet. Amiről neked fogalmad se volt, hogy mi, hogy ki lehetett volna-e védeni. "A gyereknek aludni kell és pont"- véled. Ha épp orvostól jöttek, ahol elhúzódott a várakozás, akkor talán meg kellett volna anyukának ágyazni a váróban, a betegek között, és szépen kivárni, amíg két óra múlva felébred. Mert a gyereknek aludni kell és pont. Nem lehet három év alatt egy olyan szituáció, egyetlen napon sem soha, hogy nem érnek haza alvásidőre, ha szeretnének sem. Mert nem lehet. Ágyazzon meg anyuka a villamosmegállóban, ne akarja leszerelni egy határozott mondattal a hisztit, hanem altassa a gyereket. Vagy ne menjen sehova, ha orvos, ha temetés, ha rokon kórházba kísérése, ha ügyintézés, semmi ne húzódjon el fél órát sem, minden az anyuka és gyermeke körül forogjon, a Szent Alvásidőt a neki megillető spirituális tiszteletben tartva. Ha hároméves a gyerek, akkor az élete 3*365 napján. Alap. Ha nem így van, szaranya, mijennőazijen, minekennekgyerek. Nyilván.


    (Nem is értem: láttam már olyan kiírást rendelő ajtaján, hogy eü. dolgozókat és sürgős eseteken soron kívül látunk el. De valahogy kifelejtették a szent alvásidőt idesorolni. Elképzelhetetlen felelőtlenség, legközelebb ha ilyet látok, jelentem a betegjogi képviselőnek. )

    előzmény:
    nyugger (325)
    2014-11-07  22:29
  21. 2014. november 7. 22:34326.

    Ölben nem aludt el, de aztán megürült a busz, lett egy  kettes ülés. Azon összegömbölyödött, a fejét az anyja ölébe hajtotta és azonnal elaludt. Aranyos volt. Le kellett szállnom, de drukkoltam, legalább a végállomásig menjenek, vagy félórát aludhasson szegény.

    előzmény:
    felicienne (318)
    2014-11-07  00:53
  22. 2014. november 7. 22:29325.

    Miért ne lehetne legalább sajnálni azt a kisgyereket, aki szeretne aludni és ezért nyűgös a buszon?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (319)
    2014-11-07  14:32
  23. 2014. november 7. 22:25324.

    De igen, lehülyézés. Kétévesen persze még nem értette, de majd fogja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (321)
    2014-11-07  14:45
  24. 2014. november 7. 22:20323.

    Minden lehet.


    Egyet nem lehet: hogy alvásidőben ne aludjon a gyerek.


     

    előzmény:
    krisztina914 (322)
    2014-11-07  14:45

Címlap

top