Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol vannak a minőségi férfiak?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. Április 14. 08:56
Hol vannak a minőségi – értelmes, határozott, kezdeményezni és adni tudó, férfias, jó megjelenésű, az érzelmeit kifejezni tudó, felnőtt, önmegvalósító, önazonos – férfiak? Soma Mamagésa ezen a héten őket keresi.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. szeptember 9. 14:35125.
    ezzel a hozzászólással mélységesen egyetértek
    előzmény:
    VinnieJ (113)
    2011-04-17  19:28
  2. 2012. szeptember 9. 00:59124.

    igy igaz, a nöktöl kell megtanulni. az ANYAKTOL. GYEREKKORBAN.

    ha az anya nem figyelt oda, megette a fene. a feleseg NEM anya, NEM az ö dolga tanitgatni (meg kesö is, a szocializacio eme resze 8 eves korig lezajlik). 

    előzmény:
    breakline (80)
    2011-04-14  14:35
  3. Torolt_felhasznalo_391572
    Torolt_felhasznalo_391572
    2012. szeptember 9. 00:23123.

    Igen, a te fiad esete tökéletesen érthető, ezzel csak egy, de annál hatalmasabb bökkenő van....

     

    Sajnos ő mindezidáig nem esett keresztül bizonyos fázisokon a csajozástól kezdve (max. talán eddig jutott), a KOMOLYABB, hosszú távú kapcsolatig, tehát semmilyen tapasztalata nincs ezzel kapcsolatban.

     

    Míg egy hasonló korú nőnek már bőven lehetett komoly kapcsolata, ha nem "pont ilyen" életút van mögötte, mint a fiadnak. TEhát nagyon nem fognak stimmelni a dolgok.

     

    Egy párkapcsolat terén tapasztalatlan lányka sem jó, mert együtt fognak szerencsétlenkedni, és ugyanúgy  mindkettőjüknek meg kell érni arra, hogy mit is jelent egy jó és tartalmas kapcsolat. És hiába lesz esetleg nagyon nagy mázlista, hogy pl. együtt eljutnak arra a szintre (ami szinte majdnem kizárt manapság, mert kapcsolatok jönnek-mennek, nem sok kitartás van sajnos egymás mellett), a vége úgy is az lesz, hogy szétmennek, mert mással képzelték a továbbfejlődésüket.

    előzmény:
    margo1958 (29)
    2011-04-14  11:11
  4. 2012. szeptember 8. 23:13122.

    szóval hölgyeim, miért azt néziketk, akkor mi a pasi, amikor megismeritek? miért nem azt, hogy mi felé törekszik, mik a céljai? mivé válhat??? jóval nagyobb lenne a választék, és akkor nem mindig másé lenne a FÉRFI. mert ugye a férfi mellett mindig ott a NŐ.

     

    Én pl. azt figyelem elsőként, hogy mi bennünk a közös. Érdeklődési kör, értékrend, preferenciák, életstílus.

    Nem tartom magam különcnek, barátaimtól és a munkatársaimtól sem különbözöm sokban. Mégsem sikerült eddig olyan férfit találnom, akit úgy éreznék magam mellett, hogy hozzám való. Már nem vagyok 16 éves, nekem az már nem pálya, hogy "jól elvagyunk" együtt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (85)
    2011-04-14  20:33
  5. 2012. szeptember 8. 17:47121.
    A cikkre reagálva, szerintem itt az a kérdés, hogy milyen irányba mozdulnak el a nők. A nők sok mindenböl tanulnak ,és született túlélők, minden helyzethez tudnak alkalmazkodni, és több mindet elviselnek, elfogadnak mint a férfiak. A berögzött szokások miatt is lehet ez, a másik pedig az ,hogy nagy a beleélési képességük, empatikusabbak. Változik a világ egyre gyorsabban, és a férfiak nem tudnak olyan hatékonyan reagálni mint a nők. Egyenlők vagyunk, de ez sem fizetésben, sem vezetői beosztásban, sem pedig a házi munkában nincs még igy. Meg kell találni az egyensúlyt, hogy a párkapcsolatban két egyenlő fél képviseltesse magát. A világháborúk idején sok nő dolgozott, vadonatúj helyzet volt, és ment nekik, pedig nagyon nehéz lehetett. Kiváncsi lennék mi lesz 50 év múlva? Én örülök annak ,hogy a nők is szavazhatnak, iskolába járhatnak, tanulhatnak, szórakozhatnak. Gondoljunk csak bele, hogy a világon a nők milyen része élhet ezzel ,amit mi természetesnek veszünk. Milyen jó, hogy nekünk csak annyi a bajunk, hogy hol vannak a minőségi férfiak. Örülök, hogy ide születtem, és nem Ázsiába, Afrikába stb. Nem vagyok feminista, de kivánom, hogy máshol is csak ennyi baja legyen a nőknek.
    előzmény:
    N?k Lapja Café (1)
    2011-04-14  08:56
  6. 2012. szeptember 8. 17:21120.
    A minőségi férfiak köztünk vannak. Amiért a "magányos minőségi nők" nem találják őket, annak okai a következők.
    1, A minőségi férfiak egy része boldog családban él egy odaadó, kedves, vonzó, családcentrikus, őt tisztelő feleséggel, és eszében sincs lecserélni.
    2, Másik részük független, de mivel minőségi, sikeres, magabiztos, sok nőt megkaphat. A fiatal, feszes, gyönyörű, értelmes lányokat is. Tehát esze ágában sincs egy harminc-harmincöt fölötti, "befutott", "szakmájában sikeres", de általában már kissé megereszkedő, fényét vesztett, korosodó nő mellett lekötni magát. A karrier, sok diploma, vezető beosztás, magas jövedelem ugyanis neki is megvan, és egyáltalán nem vonzza egy nőben. Vonzza viszont a fiatalság, szépség, egészség, termékenység, ellenben taszítja a kivagyiság, az okoskodás, ami sok "minőségi" nő sajátja.

    A második típus, ha valaha arra is szánja magát, hogy megházasodjon, fiatal feleséget fog választani, aki valószínűleg egészséges gyerekekkel ajándékozza meg.

    Összefoglalva, mire a nők elérnek a "minőséginek" nevezett szintre, mire annyit keresnek, mint egy férfi, el tudják tartani magukat, befutnak a szakmájukban, addigra azoknak a férfiaknak, akik egzisztenciálisan felettük állnak, tehát akiket szeretnének, őket már nem akarják, mert időközben eljárt felettük az idő.

    A nő értékei ugyanis a kedvessédge, odaadása, szeretete, fiatalsága és szépsége, amely erények egy része hamar elillan, de a többi sem jön meg a karrierrel.
  7. 2011. Április 18. 23:43119.

    A minőségi jelző sokkal inkább illik egy tárgyra, mint emberre, ebben a vonatkozásban sértő az ezzel a szóval feltett kérdés.

     

    De persze értjük kit keresünk.

     

    Mindenesetre tág a fogalom, nagyon árnyalt és kinek milyen a minőség?! Lehet, hogy nekem a minőség mércéje az emberi érték (lásd: kedves, odaadó, szorgalmas, jó apa), míg másnak a kirakatba tett javak (lásd:minőségi a pasi, ha van lakása, kocsija, plazma tv-je)...

    Nekem elég, ha gyönyörű barna szeme van, és enyhén borostás arcáért megőrülhetek, más hozzá nem nyúlna egy nem kockás hasú, nem klasszikusan jóképű pasashoz.

    Nem könnyű a dolga a férfiaknak. Legyenek határozottak, de annyira mégse, hogy elnyomják a nőket, mert ugye egyenjogúság van...Vegyék már észre ha csinosak vagyunk, de menjenek a pokolba, ha megdicsérik az új blúzunkat, mert biztos csak azt akarják...

     

    Nem mintha nekünk nőknek könnyebb lenne persze:-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_654742
    Torolt_felhasznalo_654742
    2011. Április 18. 23:12118.
    Szívesen, én ezt tényleg így gondolom. Az pedig megint ökörség, hogy a férfiak sokkal igénytelenebbek, illetve hogy több az igénytelen pasi, akkora baromság. De lehet, én nem ezen a bolygón élek. Meg sem tudom számolni, hány olyan -szerencsére nem túl közeli- NŐismerősöm van, aki a férfiakban csak pénztárcát lát, bevallottan érdekből ment férjhez, stb. Mindig a férfiakat szapulják, hogy nem csinálnak semmit otthon, persze, mert annyit dolgoznak, hogy azt sem tudják, mi az, és rengeteg nőt tudnék mutatni, aki otthon vakarja a sejhajt, és szidja a férjét, mert nincs otthon. Két oldalú a kérdés, így is meg lehet közelíteni a dolgokat. Mondom, mindezt saját környezetemben látom, nem egy kiragadott példa, hanem elég gyakori jelenség. Könnyű egymást okolni, manapság nem divat szétnézni saját magunkban, pláne elismerni a saját hibáinkat...
    előzmény:
    Whiparam (52)
    2011-04-14  12:58
  9. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 17. 20:53117.

    most mindamellett, hogy vannak ezek a történetek amiket te írtál...

    de igencsak egy oldalt nézel te is... azt tudtad, hogy pl a hajléktalanok egy jelentős része elvált pasi, akiknek vitte asszonyka a kecót???  vagy hogy nem egy emberke, eltartja a családját, meg az ifjabbkori baklövését, akinek elhitte, hogy de szedek gyógyszert nem kell gumi???...

    a másik oldalról is lehet sorolni a rémsztorikat. az, hogy milyen a világ.. hát, honnan nézzük.

     

    előzmény:
    VinnieJ (113)
    2011-04-17  19:28
  10. 2011. Április 17. 19:53116.

     

     

    (feminiM - te jóóóó isten...

    előzmény:
    VinnieJ (113)
    2011-04-17  19:28
  11. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2011. Április 17. 19:39115.

    Mi az, hogy minőségi?

     

    Hogy indulhat így egy cikk?

     

    Valljuk be, számtalan nő is "minőségen" aluli.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-14  08:56
  12. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. Április 17. 19:36114.

    A többség már rég elkelt… lecsaptak rájuk az élelmesebb nők… A maradékban is vannak jók, csak több a pelyva … :)))))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-14  08:56
  13. 2011. Április 17. 19:28113.
    Te miről beszélsz????? Hol van itt feminiN világ? Ott, ahol egy anya egyedül éhenhal a gyerekével, mert apu lelép Cicamiccel?  Bölcsi nincs, munka nincs, főnök kirúg, marad a gyed, munkanélküli, éhhalál. Mert ugye a gyerektartás pusztán jelképes összeg, ezt minden elhagyott anya a saját bőrén érzi. Megjegyzem, ezt is a nagyokos maszkulin pöcsök számolják ki. És még örülhet, ha a nagyszülőknek köszönhetően van hol laknia, mert ennek a generációnak egy egérlyukra nem tud futja hitel nélkül. Persze, ha mindez nem kell, fogadjuk el aput összes "hibájával" együtt, de akkor mekkora kurvák vagyunk, mert a pénz miatt vagyunk vele, ugye???  Vagy ott, ahol ugyanannyi melóért egy nőnek a szemét szúrják ki x összeggel, egy pasi meg kap 3x-et? Vagy ott, ahol egy vezető állás betöltésére szimptikusabb a folyosón orrát túrva várakozó pöpec jampi, mint a képzett, tapasztalt, csinos kisgyerekes anya???????????? nézz már körbe, ember!!! És ajánlom, leginkább előbb a saját köreidben kérdezősködj!!!!
    előzmény:
    Whiparam (104)
    2011-04-15  16:19
  14. 2011. Április 16. 02:56112.

    A nőknek min kellene szerinted változtatni???

     

    Mert azért lássuk be, elég feminim világ van manapság...

     

    Ha férfiként keres valaki többet, akkor azt mondják a nők, hogy "miért nincs egyenjogúság!?!"

    Ha meg nőként keres valaki többet, akkor meg azt mondják, hogy "persze hogy többet keres, ha egyszer tehetségesebb!" :-)

     

    Nevetséges ez már komolyan mondom...

     

    Előbb mindent megtesznek azért a nők, hogy felülemelkedjenek a férfiakon, aztán meg megy a rinya, hogy miért nem a férfiak keresnek többet, meg miért nem ők vezetik a dolgokat!?!

     

    El kellene dönteni szerintem, hogy mit is akarnak a nők?!?

     

    Szerintem a saját fejükre nőttek, aztán most rájöttek páran, hogy mégsem frankó annyira ez az új ideológia!

     

    idézet:
    Whiparam (104)
    2011-04-15 16:19:39

    Ez igaz.

    Ha felsegíti a férfia kabátot,akkor minek néz engem,kis idétlenségnek,aki még erre sem képes,ha nem segíti fel,akkor meg bunkó.

    előzmény:
    Whiparam (104)
    2011-04-15  16:19
  15. 2011. Április 15. 20:28111.
    Szegény Soma!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-14  08:56
  16. Torolt_felhasznalo_432577
    Torolt_felhasznalo_432577
    2011. Április 15. 18:56110.
    Igen, és akadnak páran, akik meg arra jöttek rá, hogy de igenis jó ez az "ideológia", illetve az új körülmények, amik között sokkal jobban érzik magukat. Mint pl. én is.
    előzmény:
    Whiparam (104)
    2011-04-15  16:19
  17. Torolt_felhasznalo_687176
    Torolt_felhasznalo_687176
    2011. Április 15. 18:35109.

    Akad azért!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-14  08:56
  18. Torolt_felhasznalo_594628
    Torolt_felhasznalo_594628
    2011. Április 15. 17:35108.
    Nocsak, most már igaziak? :)

    Talán először a saját portát kéne rendberakni, aztán követelőzni, nemde? A férfiak is megkérdezhetnék, hogy hol vannak az értékes nők? Hol vannak a NŐK?

    Nekem még mindig az a válaszom Soma egyes számú - idióta - és kettes számú - javított verziós - kérdésére: az értékes férfi mellett az értékes nő, a "minőségi" férfi mellett a "minőségi" nő. Similis simili gaudet - a hasonló a hasonlónak örül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. Április 15. 17:08107.
    Köszi. Igazad van, mindig kettőn áll a vásár!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (106)
    2011-04-15  17:05
  20. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 15. 17:05106.

    mennyivel is egyszerűbb lenne az egész, ha megértené mindenki, hogy a párkapcsolat nem a msikon múlik, hanem mindkét emberen, akik benne vannak

     

    gracca a 34 évhez!

    előzmény:
    Sarapod2 (105)
    2011-04-15  16:55
  21. 2011. Április 15. 16:55105.
    Én nem nyöszörgök, nekem "saját kertem" van már 34 éve, hogy jó vagy nem az mindig kétesélyes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (91)
    2011-04-15  08:11
  22. 2011. Április 15. 16:19104.

    A nőknek min kellene szerinted változtatni???

     

    Mert azért lássuk be, elég feminim világ van manapság...

     

    Ha férfiként keres valaki többet, akkor azt mondják a nők, hogy "miért nincs egyenjogúság!?!"

    Ha meg nőként keres valaki többet, akkor meg azt mondják, hogy "persze hogy többet keres, ha egyszer tehetségesebb!" :-)

     

    Nevetséges ez már komolyan mondom...

     

    Előbb mindent megtesznek azért a nők, hogy felülemelkedjenek a férfiakon, aztán meg megy a rinya, hogy miért nem a férfiak keresnek többet, meg miért nem ők vezetik a dolgokat!?!

     

    El kellene dönteni szerintem, hogy mit is akarnak a nők?!?

     

    Szerintem a saját fejükre nőttek, aztán most rájöttek páran, hogy mégsem frankó annyira ez az új ideológia!

     

    előzmény:
    VinnieJ (100)
    2011-04-15  13:29
  23. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 15. 16:04103.

    evvel meg tudod mi a baj. hogy a pasikank is anyjuk volt!!! és a nők nevelték ilyenné őket.

    nem nem kell mindenki magára vegye. nagyon sok jópasi van, férfias, rendes udvarias... igaz nem a nyavajgó, "nekem mindenféle jár, az összespasidehülye mert én már megjártam" nőkből választanak tárasat maguknak. hanem megküzdenek azért, aki mellett továbra is pasik maradhatnak.

     

     

    előzmény:
    VinnieJ (100)
    2011-04-15  13:29
  24. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 15. 16:01102.
    ez így van. csak a pasik azt várják, hogy mindezeket felül nézd el a hibáikat( hörr!), koncentrálj a pozitívumaikra, és ne ugrálj! más úgysem vesz el! különben is, az egész a te hibád!
    idézet:
    VinnieJ (96)
    2011-04-15 12:58:59

    ezeket a nők is pont úgy elvárják.. hovatovább a nők is ugyanúgy félrelépnek, stb...

    vagy a pasik akik félremennek egymással csinálják??? ugye nem...

     

    hazugság... hja kérem... nézzen mindenki magába... ha nem vagyok hazudozós, akkor két hetet nem élek együtt egy hazug emberrel, nemhogy legyen alkalma hosszútávon átverni.

     

     

    előzmény:
    VinnieJ (96)
    2011-04-15  12:58
  25. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 15. 15:56101.

    szerintem te vmi mást látsz abba, amit írtam!

     

    ki a búbánat beszáélt itt a pénzről???

     

    akkor leszek konkrét. pl valaki gondoskodó családapát szertne maga mellé... amíg nem lesznek közös gyerekeik, honnan derül ez ki??? persze lehet sírni, hogy a másik társa jó apa... de mindenkinek magának kell meglátni a lehetőséget, hogy együtt mire lesznek képesek. a nőknek a pasikban, a pasiknak a nőkben.

     

     

     

     

    előzmény:
    VinnieJ (94)
    2011-04-15  12:32

Címlap

top