Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mitől fél a gyermek?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2009. március 4. 13:48
A félelem és a szorongás természetes részei az életnek: biológiai alapjai vannak, valamilyen mértékben szükség van rájuk, hiszen ezáltal egyfajta belső fék is kialakul bennünk. Persze szülőként aggódva nézzük gyermekünk ijedtségét.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_888163
    Torolt_felhasznalo_888163
    2009. március 20. 11:138.
    Az én fiaim is félénkek.Otthon nyitottak és be nem áll a szájuk,de ha jön valaki akkor szinte egy szót se szólnak.Mind kettővel voltak próblémáink az óvodai beszoktatásnál,de utána már nem volt gond.Különben ők is még éjjeliőr mellett alszanak,de legalább külön szobában.Sok türelem kell és kitartás.Egy 8 és 4 éves anyuka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. március 4. 15:107.

    azért mondtam, h vagy egyikhez, vagy másikhoz nem ért annyira jól. valszeg az íráshoz. de nem akarom én bántani őt, igazibul ezután a mondat után nem is olvastam végig
    , mert sejtettem, h csak az idegsejtjeimet ölöm a cikkel. azt hiszem ezzel a fórummal is, ugyh inkább el is búcsuzom.

     

    A "kata 14 kilót fogyott" kommersz topicba se keressetek ;-)

    előzmény:
    görbetörpe (4)
    2009-03-04  14:44
  3. 2009. március 4. 15:016.

    nekem nem baj "Sehol sem volt irva , hogy" baj.

     

     

    én csak aszittem, h azért van ez a lehetőség, h itt majd érdemben lehet beszélgetni a cikkről az írójával, ill szakemberekkel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-04  14:45
  4. 2009. március 4. 14:515.

    hát lehet, hogy akkor az inteligencia kifejezés nem ugyanaz mindenki számára. nekem ugyanis nem az élettapasztalattal szinonima szó az inteligencia.

     

    Habár valóban szerencsére nem ez a többség, a nagy átlag, de sajnos manapság egyáltalán nem kevés az a gyermek, akit bántalmaznak a szülei, nagy testvérei, vagy aki a nagy szegénység miatt sérül, mert nincs mit enni, nincs fűtés, a szülők a megélhetésért küzdenek, ezért stresszesek, idegesek, agresszívek, arról nem is beszélve, hogy nincs aki játszon a gyermekkel, aki nevelje. csak úgy nő, mint a dudva. a pedagógus meg neveli hétfőtől péntekig :( hidd el ezek a gyermekek maguk is szorongóak. szerintem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-04  14:40
  5. 2009. március 4. 14:444.
    Csak egy gondolat. "Egészséges valóságos"  félelem :ne üssön el az autó,idegen ha megszólít nem állok le vele ismerőst keresek és hozzá csapódok,  és hasonlók.ami megtartásához "inteligencia" kell.sztem valami ilyesmire gondoltak csak a cikk nem ehhez kapcsolódik.bár lehet rosszul gondolom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-04  14:22
  6. 2009. március 4. 13:533.

    Az en gyerekem nem felt az oviban , de felreallt es onnan leste mosolyogva , hogyan jatszottak a tobbiek . Aztan , mivel megunhatta? , kisetalt az ovibol , megallt a parkoloban es ott varta , mikor jovok erte

    Persze ebbol botrany lett , mert egy ismeros mama felismerte a kisfiamat es visszavitte , de jol beolvasott a csomagot atadva az ugyeletes ovononek .... en ekozben hazaertem , levettem a mosolygo oromalarcot es bogtem mit sem sejtve a tortentekrol , mert nagyon hianyzott a gyerek , aki "nagy" ovis  lett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-03-04  13:48
  7. 2009. március 4. 13:482.
    Nagyon jo otlet ! hozza lehet szolni az Nlc fooldalon megjeleno cikkekhez es ez automatikusan general egy uj topikot , ahol lehet a cikkrol vitatkozni !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top