Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Páraelszívó - fontos?

Torolt_felhasznalo_828563
Torolt_felhasznalo_828563
Létrehozva: 2005. február 28. 13:43
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, kinek mi a véleménye a páraelszívóról. Nagyon fontos egy lakásba, ha a konyha külön helyiségben és egy nagy ablak is van benne? A gázcsőtől nem nagyon férne el a konyhánkban, de meg tudnám oldani azt is, hogy legyen. Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Köszi!
  1. 2020. február 3. 08:2631.

    Jó tapasztalataim vannak az elszívóval. Amióta páraelszívónk van rengeteget segített. Nincs a lakásban penész, nincs főzés után zsírszag, a kiteregetett ruháim illatosak. Nem csak kürtős, standard, mennyezetbe építhető, sziget stb. szagelszívót tudsz rendelni, vannak beépíthető készülékek is. Ezek talán jó alternatívák neked is. Pultba építhetőket találtam itt:


     


    Mi is egyébként innen rendeltük, csak mi a hagyományos páraelszívót köttettük be. Nekem tényleg leegyszerűsítette az életemet!

  2. 2019. augusztus 10. 16:5530.

    Sziasztok! Csatlakoznék az előttem szólók közül azokhoz, akik szerint érdemes páraelszívót bekötni, viszont alaposan fel kell mérni a lehetőségeket és megfelelő készüléket és kivezetési módot választani.


    A témában van egy írásom, ajánlom a választás előtt állók figyelmébe:


    Páraelszívó kalauz - Mi alapján válasszunk?

  3. 2005. március 1. 12:5029.
    Amíg az anyukámnak nem volt, mindig penészedett a fala. Nálam is látszik főzés közben, hogy amikor nincs bekapcsolva, akkor párás lesz az ablak. Ilyenkor mindig bekapcsolom egy félórára és már el is tünt a pára. Ja, és akkor is bekapcsolom, amikor valami büdöset főzök (rántott dolgok).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828563 (1)
     
  4. 2005. február 28. 15:5428.
    Szerintem ha van nagy ablak, akkor csak kivezetett modellt érdemes venni. Az, amelyik csak beszívja a párát és a tetején kiengedi a levegőt, alig számít valamit. Továbbá ha olajsütőt használsz, ami szűri a levegőt, akkor már nincs semmi olyan konyhai művelet, amihez nélkülözetetlen lenne. Nekem egy éve elromlott, az ablak elég messze van, mégsem volt olyan eset, hogy különösebben hiányozna. (Felújítás húzódik, azért nem vettem újat. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828563 (1)
     
  5. 2005. február 28. 15:5127.
    A tescoban vettünk sárga festéket meg hengereket, és júliusban festettük ki a konyhát meg az előszobát :-)

    Fél év, és már menza vagyunk. Mondjuk én sokat főzök, nem eszünk a menzán, így hétvégén nagyüzemben készül a kaja.

    Asszem, egyelőre bemegyek a DM-be, veszek az előszobába valami elektronyos illatosítót, a következő egy vagy két havi fizunkból pedig meg tudjuk venni az elszívót talán :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814977 (24)
     
  6. 2005. február 28. 15:4526.
    Ha én azt tudnám :-)
    500 köbméteres, inox, és akciós volt, ilyen szempontok alapján választottuk :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707032 (22)
     
  7. 2005. február 28. 15:4225.
    A fembetet takaritasa egyszeru. . . . . dobd be a mosogatogepbe ha van. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_814977
    Torolt_felhasznalo_814977
    2005. február 28. 15:4124.
    Szia, hááát. . . . Nekünk azt mondta az eladó, hogy egy 12 nm-es konyhához 400 légköbméteres kell, ha nyitott, akkor tetszőlegesen adható hozzá 50 v 100 légköbméter. Ami még különben jó lehet, hogy az előszoba konyha részen végzel egy teljes festést (tescoban veszel fehér festéket, meg hengereket), így a régi szagok is elűzhetők :).
    előzmény:
    nmaris (23)
     
  9. 2005. február 28. 15:3623.
    Szóval
    - fémszűrős
    - ne alul legyenek a gombjai
    - konyhamérethez legyen igazítva.
    Csak a konyhamérethez, vagy ahhoz a helyiséghez, amit szagtalanítani hivatott? Tehát ha egybe van nyitva az előszoba a konyhával, akkor csak a konyhát kell nézni, vagy az előszobát is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_707032
    Torolt_felhasznalo_707032
    2005. február 28. 15:2622.
    Szia,

    Enyem is FAGOR, a Tied melyik fajta?
    előzmény:
    addra (21)
     
  11. 2005. február 28. 15:1821.
    Nekünk van elszívónk (Fagor, nem puccos darab), és ennek köszönhetően nem kellett ajtót rakni a konyhába: már a konyha közepén sem lehet érezni a hagymapirítás szagát, pedig csak kb. 10nm a helyiség, a mellette lévő étkező teljesen szagtalan. A takarítása annyi, hogy a szűrőbetétet évente 3x beáztatom éjszakára, reggel meg CIF-es körömfefével átdörzsölöm. A legerősebb fokozat sem vészesen hangos, és jobb, mint a szellőztetés, pedig nekem ajtó és ablak is van a konyhában, de sosem a megfelelő irányba húzza ki az illatokat. Meg pont télen készülnek a legbüdösebb kaják (töltött káposzta, forralt bor. . . ), amikor a szellőztetés lehűtené a lakást.
    A konyhabútor felső szekrényei és a fal nem zsírosodik, ritkábban kell sikálni a csempét. Viszont kb. 2 fokkal hűvösebb a konyhánk, hiába raktam a külső falnál olyan alulamellás betétet a cső végére, ami csak a bekapcsolás légáramától nyílik ki.
    Ja, egy tanács: olyan modellt vegyetek, aminek a kezelőgombjai nem az alsó felületen vannak (nekünk is az eladó szólt), mert könnyen beragadnak a párás zsírtól előbb-utóbb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_814977
    Torolt_felhasznalo_814977
    2005. február 28. 15:1820.
    És még vmi! Fontos, hogy fémszűrőset vegyetek, mert azt könnyű elmosni! A többi ilyen betétes szűrős, meg műa szűrős állítólag nem sokat ér, mert egy bizonyos idő után - mivel nem tudod rendesen kitisztítani a szűrőt - nem szív rendesen.
    előzmény:
    nmaris (17)
     
  13. Torolt_felhasznalo_814977
    Torolt_felhasznalo_814977
    2005. február 28. 15:1619.
    Szia! A páraelszívó teljesítménye magában nem minden. Fontos tudni, hogy a konyha légköbméter, mert ha túl nagyot veszel egy pici konyhába kiszippantja a levegőt. . . Ha meg kis teljesítményűt a nagy konyhába, akkor meg csak dísz. Mi most költözünk új lakásba, és ott nyitott konyhám lesz. A konyha alapterülete kb. 12 nm, és oda egy olyan 450-500 légköbmétereset ajánlott az eladó.
    előzmény:
    nmaris (17)
     
  14. Torolt_felhasznalo_707032
    Torolt_felhasznalo_707032
    2005. február 28. 15:1218.
    Van kulonbozo szivo erossegu, 350m3/h, 400m3/h, 600 m3/h, 700 m3/h, 800m3/h es meg sorolhatnam. minnel nagyobb annal erosebben sziv. Enyem 600-as. Az mar szerintem jo. Attol is fugg gondolom mekkora a konyhad.
    előzmény:
    nmaris (17)
     
  15. 2005. február 28. 15:0617.
    És ezt honnan lehet tudni? Hogy "megfelelő"-e a szíváserőssége? Mert nmekünk még sosem volt, nincs egyelőre mihez viszonyítanunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707032 (16)
     
  16. Torolt_felhasznalo_707032
    Torolt_felhasznalo_707032
    2005. február 28. 15:0116.
    Arra figyeljetek, ha vesztek, hogy megfelelo szivaserossegu legyen, kulonben tenyleg csak a konyha disze lesz. Na jo, meg esetleg vilagitasra jo lesz. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. február 28. 14:5015.
    Mi készülünk venni. Egyben van a konyha az előszobával, és annyira égő a metrón észrevenni, hogy a konyhásnéniszagú kabátom miatt aki csak teheti, egy lépést hátrébb megy :-(
    A lakásunkból sosem lehet teljesen kiszellőztetni az ételszagot, valahogy mintha már olajosak lennének a falak, úgy árad belőle az a folytonos napközismenza-szag.
    Nekünk a szagelszívó lesz a következő nagyobb befektetés, mert rosszul érzem magam a lakásban, nem szeretek hazamenni és belépni az ajtón.

    Ja, és nem utolsósorban igen, jó lesz az extra világítás a gáztűzhely fölé ;-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. február 28. 14:2614.
    Nekem van, én szeretem, nálunk a szagok nagyrészét is elszívja. Hangja van, de elviselhető. Én amint leveszem a fedőt a fazékról, rögtön bekapcsolom. Ha meg fedő nékül főzök, akkor végig megy. És nincs ételszag, pedig nincs ajtó a konyhán, meg a tálalóablak is nyitott a nappali felé. Viszont ha nem használom, akkor ételszagú minden:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_266584
    Torolt_felhasznalo_266584
    2005. február 28. 14:2513.
    Nyáron inkább ablakot nyitok, de télen ha túl "szagosat" sütök-főzök, be szoktam kapcsolni. De nem szeretem, hogy bejön a hideg rajta télen. Talán azért, mert közvetlenül a külső fal mellett van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828563 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. február 28. 14:2412.
    Éppen ezt akartam írni én is :-)))) A zsírgőz miatt kell.
    előzmény:
    leiw (8)
     
  21. 2005. február 28. 14:2311.
    Ez nem szagelszivo, csak paraelszivo. . . . az a fajtaja jobb ami egyenesen kivezeti kivulre a szagokat is, nemcsak leszuri a szennyet a parabol. . . az enyem sajnos csak leszuri. . . . en is folyton szelloztetek. . . .
    előzmény:
    Perla. (9)
     
  22. 2005. február 28. 14:2110.
    Én használom, sokat számít. Mondjuk az én konyhám nyitott, szóval onnan mehet bármerre a szag. De ált. csak főzés elején kell, pl. hagymapirítás, utána kikapcsolom. A fritut meg a teraszon használom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. február 28. 14:199.
    Nekem is van, semmit nem ér. A szagokat nem szívja el, pedig külön konyhám van, és még így is bűzlik a nappali a hagymaszagtól, ha olyat főzök. Ja, és tényleg nagyon hangos, és a TAKARÍTÁSA, kész katasztrófa. Utálom. Asszem levetetem majd a párommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828563 (1)
     
  24. 2005. február 28. 14:168.
    Mar egyszer beirtam de nem ment at. . . . szoval ha nem hasznalod a paraelszivot, rovidesen a zsir-olajgoz letelepedik le a falon es minden holmidon. . . . . undoritoan, lehet sikalni folyton. . . . sajat rossz tapasztalatbol beszelek, azelott en is feleslegesnek lattam. . . nem az, nem veletlenul talaltak ki. . . . . . . . meg fennt a konyhai mennyezetlampa is ragacsos lett egy ido utan, meg most is az. . . . letrarol nem vagyok hajlando takaritani, majd valakit megkerek egyszer. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top