Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szobatiszta...de hogyan??

Torolt_felhasznalo_413704
Torolt_felhasznalo_413704
Létrehozva: 2004. szeptember 20. 07:50
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Nemrég (2 hete)kaptam egy keverék kiskutyát, de nem tudom hogy lehetne szobatisztaságra tanítani. Próbálkoztam pár dologgal felemás sikerrel :(, pl. kizártuk az erkélyre ha a lakásban végezte a dolgát..
Mit tudtok tanácsolni?
  1. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. szeptember 20. 11:0315.
    Semmiképpen ne verjed, semmivel. , Nehogy beleüsd az orrát, mert nem érti miért. Ha alszik és felébred, utánna általában pisil, tehát ilyenkor jó kivinni. Ha kicsi még, a három séta kevés. Probáljad egy időben kivinni, azt meg fogja szokni. De ismétlem sem ujság, sem kizárás. sem orr beledugás, mert sokkal rosszabat teszel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 20. 08:4414.
    Nem írtad, hogy mennyi idős a kiskutya. Ha 8-10 hetes kölyök, akkor hiába zárod ki, vered, stb. , attól nem lesz szobatiszta, mert az idegrendszere nem érett még rá. Képzeld el, ha egy pólyáskorú csecsemőt akarnál szobatisztaságra szoktatni. Azt még nem lehet, akármit csinálsz is vele, mivel agyilag nincs még azon a szinten.
    Annyit tudsz tenni, hogy bármikor, ha felébred, eszik vagy iszik, azonnal kiviszed őt. Ha meg ébren van, akkor is kb. 2 óránként. Többet még nem bír ki. Ezt csak lassanként lehet ritkítani, ahogy idősödik a kutya. Praktikus, ha amikor lent éppen pisil, mondod neki, hogy "pisiljél", pár nap alatt megtanulja és akkor elég lesz 2 percre leszaladni vele, vezényszóra rögtön pisilni fog. Ha egyedül hagyjátok napközben, akkor célszerű egy rongyot vagy kutyapelenkát rendszeresíteni, hogy arra járjon pisilni, mivel csak rövid ideig tudja visszatartani a legjobb szándék esetén is.
    Legyetek vele nagyon türelmesek.
    előzmény:
    nurká (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 20. 08:2613.
    Érdemes lenne beszerezned egy kutyás könyvet. Következetesség a jelszó. Itt nehéz mindent leírni, és esetleg különböző ötleteket kapsz, mindet kipróbálod és egy sem vezet sehova. Mert nem vagy következetes. Egyet próbálj, és azt csináld végig. És SOHA ne üsd meg. Egy kisgyereket sem ütnél meg, mert bepisilt, igaz? Ő is kisgyerek, csak kis kutyagyerek.
    előzmény:
    nurká (1)
     
  4. 2004. szeptember 20. 08:1912.
    csak szólj rá, hogy "fuj" vagy, hogy "nem" és csapj a fenekére egy újsággal. . . meg fogja tanulni hamar. . .
    Később, ha csak a kezedben van az újság és felé mutatod, már tudni fogja, hogy rosszban sántikál. . .
    előzmény:
    nurká (10)
     
  5. 2004. szeptember 20. 08:1811.
    Akkor ezeket a dolgokat, amiket leírtunk nekik is el kell mondani és uúgy kell csinálniuk mindannyiuknak. . .
    előzmény:
    nurká (9)
     
  6. Torolt_felhasznalo_413704
    Torolt_felhasznalo_413704
    2004. szeptember 20. 08:1810.
    Még egy kérdés.
    Néha kicsit goromba, pl. ha el akarjuk húzni valamitől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_413704
    Torolt_felhasznalo_413704
    2004. szeptember 20. 08:169.
    Emeletes házról van szó. A harmadikon lakom, és a napi három sétáltatás mindig egvan. Ha én nem tudom levinni a suli miatt, akkor anyukám megteszi, esetleg a bátyám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415794 (6)
     
  8. 2004. szeptember 20. 08:148.
    Következetesnek kell lenni. . . megverni pl csak akkor, ha bepisil, de rögtön utána vered, nem fél óra múlva, mégha csak akkor vetted észre akkor sem, mert nem érti. . . és csakis újságpapírral stb, különben a kezedtől félni fog, a kaját is azzal adod neki és a simit is, nem fogja érteni, hogy a kezed most jót vagy rosszat jelent, ha nyúlsz felé. . .
    Vidd le sokszor sétálni, ha kinnt végzi a dolgát, adj neki jutalomfalatot, dícsérd meg, simogasd meg. . .
    A lényeg: ha bármit csinál, akár jót, akár rosszat, rögtön utána dorgáld vagy jutalmazd meg, csak akkor érti, hogy miért mit kapott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. szeptember 20. 08:117.
    Sok-sok türelem és SOHA ne verd meg, azzal csak azt éred el, hogy félni fog tőled. A szeretet és a jutalmazás sokkal eredményesebb.
    előzmény:
    nurká (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_415794
    Torolt_felhasznalo_415794
    2004. szeptember 20. 08:026.
    Próbálj rendszert bevezetni. Ha ugyanakkor eszik-iszik, te is tudsz rá számítani, mikor "esedékes" a dolog. És akkor oda lehet "terelgetni".

    Még egy kérdés: Pontosan most akkor kertes-, vagy emeletesház? (Az erkélyről indultam. ) Tehát tulajdonképpen mi a cél? Mert az emeletesházból min. naponta háromszor le kell vinni sétálni (de gondolom, ez számodra sem ismeretlen). Meg fogja tanulni, hogy ott végezze a dolgát.
    előzmény:
    nurká (1)
     
  11. 2004. szeptember 20. 08:015.
    Figyeld őt, és rendszeres időközönként ( amikor már időszerű a téma)próbáld meg levinni. Nekem pl bejött, hogy a fürdőszoba lefolyóra újságpapírt tettem és oda lett téve a kutyus, siker esetén megdicsérve. Bünteteve nem volt soha. Hosszabb idő, de megéri.
    előzmény:
    nurká (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_415794
    Torolt_felhasznalo_415794
    2004. szeptember 20. 07:594.
    Ha kizárod, nem fogja tudni, miért tetted. :(
    előzmény:
    nurká (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_415794
    Torolt_felhasznalo_415794
    2004. szeptember 20. 07:593.
    Tegyél ki újságpapírt, ha arra végzi a dolgát, NAGGGYON dicsérd meg! (Jutalomfalat, hasonlók. )
    előzmény:
    nurká (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_415794
    Torolt_felhasznalo_415794
    2004. szeptember 20. 07:582.
    Ne zárd ki!
    előzmény:
    nurká (1)
     

Címlap

top