Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házépítés mennyiért?

Torolt_felhasznalo_545227
Torolt_felhasznalo_545227
Létrehozva: 2004. szeptember 17. 10:41
Sziasztok! Álmodozok... álmodozok... Talán minden összejön és nekiállhatunk építeni egy 90 nm-es házat. Azért ennyi, mert az alap már megvan. Nem akarok semmi faxnit, csak egy normális, megbízható, földszintes házat. Ha van valakinek tapasztalata az ilyen építkezések anyagi vonzatáról, nagyon örülnék, ha megosztaná velem, velünk - hogy mégis tudjam, mire készüljek... A készházak holnapjain be lehet lőni, hogy egy ekkora ház mennyiből jön ki, de arról nem találtam adatot, hogy mennyi az annyi hagyományos építkezésnél. Köszönöm!
  1. 2004. szeptember 29. 18:2326.
    Sziasztok.

    Ha van köztetek szegedi és építkezni szeretne és ráadásul YTONG-ból akkor tudok ajánlani egy céget. Ha van vki akit érdekel írjon privit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 29. 14:2725.
    Bocs. . 20-25 nm-re gondoltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 29. 14:2724.
    Sziasztok. Mi csak 25-25-nm-ert akarunk hozzáépíteni a házhoz, Szerintetek Mennyi lenne?És mennyibe kerülnek az engedélyek, a tervezés?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 20. 09:2823.
    Üdv Mindenkinek!
    Mivel az én párom asztalos, nálunk szóba sem jöhetett a műanyag nyílászáró. A családban mást is próbálunk meggyőzni a fa hasznosságáról. Igaz, hogy a műanyagot nem kell kezelni, de szerintem nem is olyan szép, és változatos, mint a fa ablak. A fa nyilászárókat 2-3 évente lenolajkencézni célszerű, így megőrzik víztaszító tulajdonságukat, meg lazúrozni is lehet, érdemes UV-álló lazúrral lekenni, azon felül, hogy nagyon szép, rengeteg féle árnyalatot lehet vele elérni. Árban sincs sok különbség a fa és műanyag között, úgyhogy szerintem már csak ezért sem érdemes a nyílászárókon spórolni. Nálunk minden nyílászáró fa, íves, különleges hőálló üveggel. Az ajtót 75. 000 Ft-ért vettük, igaz, hogy kb. másfél éve, de még most is hozzá lehet jutni kb. ennyiért. Van egy középen felnyíló, egyik felén bukó-nyíló ablakunk, meg egy bukó-nyíló teraszajtó, ezt a Brico-ban csináltattuk méretre, ezért 126. 000 Ft-ot fizettünk és egy hónap alatt megcsinálták, és gyönyörű. . . Aztán van a hálószobán is egy bukó-nyíló ablakunk, ez kb. 27. 000 Ft volt, meg egy nyíló erkélyajtó kb. 30. 000 Ft-ba került. A legtöbb a tetőablak volt, itt ragaszkodtunk a minőségihez, ami szerintem a VELUX, beépítő kerettel együtt 70. 000 Ft körül van egy kb. 60x90 cm-es ablak. Ez elég drága, de az olcsóbbat meg nem érdemes megvenni, gondolom sejted, hogy miért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. szeptember 17. 19:0322.
    Referenciákat mindenkitől kérj és nézz, nehogy az olcsóbb legyen a drágább!!! Szerintem ez minden mesterre vonatkozik. Barátodtól, ismerősödtől kérj jó, bevált szakembert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_545227
    Torolt_felhasznalo_545227
    2004. szeptember 17. 14:1221.
    Jó, hogy felvetetted a nyílászárók témáját. Fa? Műanyag? Mik a tapasztalataitok? Tudom, hogy vannak építkezős fórumok a neten, de én a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi.
    előzmény:
    mayazoli (18)
     
  7. 2004. szeptember 17. 14:0520.
    Nem tudom, hogy Pesten van-e ilyen újság, hogy Bazár, mert az tele van ilyesmivel, építőanyag címszó alatt. . . Meg szerintem a NET-en is van apróhirdetéses portál és ott lehet böngészgetni építőanyag ügyben. Ha lesz még kérdésed, gyűjtögesd, szívesen válaszolok én is, de már csak hétfőn, mert csak a cégemnél van gépem. . . Üdv mindenkinek, kellemes hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (17)
     
  8. 2004. szeptember 17. 13:5819.
    Nyárom olyan, mintha légkondi lenne, a hőfok nem megy feljebb 24-25 foknál még a legnagyobb melegben sem! Sokszor alig vártam már, hogy hazaérjek a jó kis hűvösbe, a meleg iroda után! A bontott téglát a párom szerezte, ő ment el érte utánfutóval és pakolta fel, meg volt régebbről is bontott tégla, de azt is ő szerezte be egy ismerőstől, akinek lebontották a házát. A fuvar így saját autóval történt (van egy öreg Opelünk, azt használjuk az építkezéshez, nagyon sptrapabíró az Öreglány!) Hangsúlyozom, mi szinte mindent magunk csináltunk, de ezt azért nem mindenki tudja megoldani. . . Az árak nem normálisak egyébként, mert a fizetésekhez képest baromi drága minden, de igyekszik az ember ügyeskedni, meg figyelni kell az akciókat. Szezon végén, ami az építkezésben ilyenkor van, általában elég sok mindent leáraznak. És ha még most nem is kell, meg lehet venni és elraktározni, ha van hol. . . Nekünk is kb. másfél éve megvan a taposó a konyhára, mert akkor volt nagyon olcsó, jó minőségű, és mivel sok kell, megvettük! Meg a konyhaberendezéssel is így voltunk, azóta meg mindig gyűjtögetünk hozzá még ami hiányzik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (17)
     
  9. 2004. szeptember 17. 13:5118.
    Ja, és ajtók, ablakok fából különlegesen hőszigetelt üveggel, az egyiket a párom csinálta az teljesen fix, nem bukó-nyíló mint a többi, de nem látszik a különbség köztük. Teraszunk nekünk is van elég szép nagy, egy nagy autó is simán fel tud állni rá. A padlástérben, ahol a fürdőszoba is van OSB, betonip-lap, meg fa lambéria a burkolat, úgyhogy úgy néz ki a szoba, mint egy kis fa ékszeresdoboz belülről. Tök hangulatos, jó nagy ablakkal és erkélyajtóval, csak úgy ömlik be rajta a fény!
    előzmény:
    mayazoli (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_545227
    Torolt_felhasznalo_545227
    2004. szeptember 17. 13:4717.
    Fél méteres fal?? Ej-ha! Nyáron meg biztos jó hűvös. . . Örülök, hogy normális árakat látok itt, rosszabbra számítottam. A bontott téglát honnan szereztétek? És a fuvart? Tudom, hogy ez technikai kérdés, de ha ott egy kupac tégla valahol, ami eladó, akkor azt ki pakolja fel az autóra? Mert a gyári újat felrakják, lerakják, benne van az árban. Vagy ezt is helyzete válogatja?
    előzmény:
    mayazoli (13)
     
  11. 2004. szeptember 17. 13:4516.
    Bontott (használt) dolog nálunk is csak a tetőcserép és a tégla, minden más vadiúj! De persze nem a legdrágább. Lehet szép taposót kapni 1000 Ft körül/m2, de lehet 3600-ért is! Mindenkinek a pénztárcája szerint! OSB-t mi is használtunk! Meg fenyőt, meg bükköt, sőt még igazi mahagónit is. . .
    előzmény:
    mayazoli (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_679410
    Torolt_felhasznalo_679410
    2004. szeptember 17. 13:0215.
    És az alapon és a szigetelésen sem spóroltunk, nem vettünk használt dolgokat, inkább megmaradtunk a nem luxus, de közepes kategóriájú dolgoknál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_679410
    Torolt_felhasznalo_679410
    2004. szeptember 17. 12:5914.
    Mi is épp most építkezünk, a házunk 7. 5*10. 80-as+hozzá jön egy 3*7 m-es terasz. Az egész alatt szuterén van, zsalukőből kirakva, a falak 30-as Porotherm téglából vannak, a teő OSB lap+zsindely. Nekünk ez így összesen 7. 5 MFt. A párom közepes fokban segített be, inkább csak a segédmunkát csinálta. Ja és ebben benne vannak a nyílászárók is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 17. 12:3913.
    A tetőn cserép van, igaz, hogy bontott, de megy a régi házhoz, mert amellé építettük az újat, így nem üt el tőle és van bizonyos ódon hangulata. A falak bontott téglából vannak és 50 cm vastagok (hőszigetelés szempontjából nagyon szuper, sok fűtési költséget meg lehet vele spórolni)! Ha meg be van vakolva, úgysem látszik, hogy nem szép, új téglából van, ami kb. 10x annyiba került volna (bontott tégla 30-40 Ft, új tégla kb. 200-300 Ft, sajna)! Baumax, Praktiker, OBI, BricoStore tök jók, érdemes körülnézni! De a tüzép sem rossz ötlet. Én egyébként Székesfehérvári vagyok, pesti mesteremberek nem ismerek, a kőmüvest is barátaink ajánlották, a fűtésszerelő céget meg internetről kerestem ki, fehérváriak ők is, de ez nem jelenti azt, hogy nem vállalnak Pesten melót. Olcsók és nagyon korrektek. Nevet, telefonszámot tudok adni, ha kell!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_656126
    Torolt_felhasznalo_656126
    2004. szeptember 17. 12:2812.
    Szia!

    A héten mondta el nekem egy szigeteléstechnikai mérnök ezeket:
    érdemes rendes égetett téglát használni, az se baj, ha bontott, sőt, mert abból nem spórolták ki az anyagot és sokkal jobban szigetel, mint ezek a böhöm nagy téglák. Csak többet kell belőle rakni.
    Cserépügyben a Tondachról jót nem mondott, a Bramac is inkább "elmegy" kategória, mivel rosszul tűrik a hőingadozást és pár év után repedezni, törni kezdenek.

    Ő a saját házához szigetelőanyag gyanánt nádat és papírzúzalékot használt üveggyapot helyett, mivel jóval kevésbé szennyezi a környezetet. Az üveggyapot tiszta méreg.

    Ha parkettád van, azt sem muszáj lakkozni, méhviasszal lekenni is éppen olyan jó, na meg természetbarát.

    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_545227
    Torolt_felhasznalo_545227
    2004. szeptember 17. 12:0811.
    Tyűűűűha, ezt nevezem!! Fülig ér a szám, mikor ilyeneket olvasok!! De ügyesek vagytok!!! Biztos lehetsz benne, hogy elteszlek "talonba" és bombázlak majd, amint aktuális lesz . . . persze kérdésekkel :) Gratula a házhoz, nagyon szép lehet, ahogy így elképzelem. . . Szóval úgy látom, Nálatok nem volt alvállalkozó, hanem Ti hajtottátok fel a mestereket, ugye? A címük majd érdekel, ha dolgoznak Pesten (csak mert ezt nem írtam). Gyűjtögetem az infókat, hogy legyen mihez nyúlni, ha belevágunk. Köszi a pontos árakat is! Nagy dolog, hogy ilyen ügyi a kedvesed, irigyellek! Az enyém született kétbalkezes, de legalább tudja magáról. . . :))) Még mindig jobb, mintha barmolna magabiztosan :))) Téged is megkérdezlek: miből van a tető (cserép, zsindely), miből van a fal? Érdemes a barkácsáruházakban vásárolni (Baumax, Praktiker és társai) vagy a volt Tüzép meg mindenféle építőanyag kereskedés a gazdaságosabb? Vagy mikor ez, mikor az? Köszi!
    előzmény:
    mayazoli (9)
     
  17. 2004. szeptember 17. 12:0610.
    Szia!

    Mi 3 éve építkeztünk. Tetőteres házunk lett alul 120 m2 felül 90m2. Szerkezetkész állapotig kb 10 millió volt akkor az ár. Igaz mi szinte semmit se csináltunk. Az hogy a végösszeg mennyi azt még ma sem tudom pontosan megmondani, mert még most sincs igazán kész. Mindig van valami ami még kell, pedig már bő 2 éve bent lakunk. De amíg beköltözhető állapotba került addig még kb 5 milliót simán lehet számolni (parkettázás, lapozás, festés, lépcső stb. ). A többi meg szép lassan összejön.

    Üdv:Zsani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (1)
     
  18. 2004. szeptember 17. 11:449.
    Én már a második házamat építem (az elsőt az ex-férjemmel-szüleivel közösen). Jó ott is hagytam neki! Hát az elég drága volt, bár mindent mi csináltunk (munka mellett)! A tetőnél segített ács (hatalmas tető lett), de a fiúk voltak a segédmunkások, a kőműveseknél szintúgy. . . Ez akkor volt (1996-bank)! Most az élettársammal (de útálom ezt a szót), szóval a kedvesemmel építkezünk. Az alaptól kezdve, amit el tudsz képzelni mindent mi csináltunk. A plafont kivéve, mert azt kőműves gyártotta (600 Ft/m2 számla nélkül), meg a gázt szakember vezette be (150. 000 Ft), a fűtést szintén (200. 000 Ft), ebben benne van kb. 10 db radiátor, 1 db kazán felszerelése+rézcső mindenhol! Az én szerelmem otthon van és egész nap a házat csinálja, villanyt vezet, fürdőszobát épít (ő ilyen ügyes!), én meg dolgozom mert elég jól keresek és így tudjuk mindig finanszírozni a fizumból a házat. Már minden megvan, berendezési tárgyakra gondolok, csak szekrényeket kell csinálni, de azt is a párom fogja, mert asztalos. Meg a burkolást is ketten csináljuk (taposózás), mert így olcsóbb. Eddig kb. 3 (három!) millióban van a ház, tetővel mindennel együtt. És el kell, hogy mondjam, nem egy trogyi kis házikó, mert két szintes, alul 40 m2 nappali+amerikai konyha, felül tetőtéri hálószoba+fürdőszoba és teljesen fa burkolat! Ha van kérdésed még, mondjad! A titka az egésznek az, hogy ha venni akarsz valamit, ne az első boltban vásárold meg, hanem nézz szét többen is, és akkor lehet kalkulálni az árakkal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_545227
    Torolt_felhasznalo_545227
    2004. szeptember 17. 11:248.
    Köszönöm, köszönöm! Pontosan ilyen hozzászólásokat reméltem! :)))
    Milyen tetőtök van? Ytongból vagy hagyományos égetett téglából építettetek? Nálunk valszeg nem lesz családi segítség, mindenki az igát húzza sajna. . . ha meg csak a hétvégén rakosgatom a téglákat egymásra, akkor tényleg sose lesz meg! Látom, hogy árban hatalmas a szórás, tényleg oda kell figyelni. . . szerencsére tényleg nem luxuskégli lenne, meg aztán olyan nyomozós fajta is vagyok, szívesen utánajárok a lehetőségeknek. . . a hajam meg amúgy is festve van, őszülhetek!! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_839045
    Torolt_felhasznalo_839045
    2004. szeptember 17. 11:207.
    10 millió Ft, de akkor a segédmunkába be kell szálljatok ti is. . . De semmi extra nélkül. . . A kégli kb 60-65%-át teszi ki a falak- + pucolás, tető és a nyílászárók. A többi a berendezések és a festés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (1)
     
  21. 2004. szeptember 17. 11:086.
    monsom=mondom
    előzmény:
    scholler (5)
     
  22. 2004. szeptember 17. 11:075.
    Szia,

    A szüleim most építkeznek. Előzetes megbeszélés, egyeztetés után az építési vállalkozóval 25 mill. -ban egyezetek meg, de most már + 5 mill. -tartanak. Mert mindig volt vmi ami miatt még kellett pénz (kenőpénz az engedélyekhez stb. ) Igaz, hogy az ő házuk 2*100 m2 és már a tereprendezésnél tartanak.
    Én azt monsom, hogy csak akkor vágj bele, ha jól bírod a stresszt és van elég pénzed, egyébként ősz leszel mire végezetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (1)
     
  23. 2004. szeptember 17. 11:064.
    Szia! Mi most tartunk a tető felrakásnál. Van pincénk is, de a ház 80 nm-es terasszal, tetőbeépítéssel. A pincét szakemberek csinálták, de mi is nagyon sokat dolgozunk. A földszintnél is volt szakember, de szinte minden segédmunkát ingyen oldottunk meg (mi és a család). A tetőt szakemberek csinálják teljes egészében. Nagyon reméljük, hogy mire tető alá kerül nem lépjük túl a 6 millát. Szóval, remélem ebbe belefér. . . Ekkor azt mondják, hogy 40 %-os a készültség. Úgyhogy ha nincs pince és végiggürcölitek az egészet (fizikailag is és szellemileg is), akkor talán 10-ből kihozható. Ehhez meg kell találni a legolcsóbb szakembereket, és a legolcsóbb anyagárakat. Ez nagyon nehéz. . . Tapasztalat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_722177
    Torolt_felhasznalo_722177
    2004. szeptember 17. 11:013.
    tényleg változó. NÁlunk apuék építkeztek és azt mondják, hogy a belső rész a drága, nem a tégla meg a tető. . . burkolás, csempe, parketta, kád, szekrények, ajtók stb. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_949796
    Torolt_felhasznalo_949796
    2004. szeptember 17. 10:562.
    Sok minden befolyásolja, hogy hogyan alakul az ár:mindent szakember csinál, v. ti is beálltok esetleg falazni, vakolni, a legjobb minőségű anyagokat használjátok, v. kissé gyengébb minőségüt, lessz padlófűtés vagy sem stb. , stb.
    Ezért nem lehet árat mondani, hisz egy 90 nm2-es házat föl lehet húzni 10 millából is, de 30-ból is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (1)
     

Címlap

top