Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pingvin mint házikedvenc

icdyth
Létrehozva: 2004. szeptember 13. 23:23
Kíváncsi vagyok másnak milyen tapasztalatai vannak a témában (nem topicban!)...

Várom a hozzácsicsergéseket.
  1. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 6. 10:3632.
    Talán az Uhu-linux felhasználóbarátabb a Debiannál. A Lindowsal nagy problémám volt, hogy majdnem mindenért fizetni kell, hogy jól telepedjen (olyanokért is, ami egyébként ingyenes program). Persze csak egy napig volt fent a gépen, lehet, hogy tovább kellett volna vele szenvedni.
    Mindenesetre nincs gondom vírusokkal, lefagyással, elcsúszó dokumentumokkal.
    Sajnálom, hogy egy ilyen topik nem tud megélni az nlcn. . .
    előzmény:
    cleo (30)
     
  2. 2004. szeptember 22. 21:1631.
    Mert a pingvin is egy allat!
    előzmény:
    Angel_fire (27)
     
  3. 2004. szeptember 22. 21:1530.
    Szia! Szerintem ez a topic itt az nlc-n halva szuletett otlet. A parom Linuxos, debianja van. Szerintem is jo, csak kar, hogy a mezei felhasznalo szamara nem egyszeru a hasznalata, illetve a telepitese. Viszont nagyon tetszik a Lindows (ill. Linspire)! Talan egyszer az lesz a gepemen. A Windowst utalom, de itt csak kattintani kell, kulonosebb agymunkat nem igenyel.
    Amugy otthon van egy szep kis Tux-unk plussbol :)

    Nem tudom, szoktal-e a debian. hu-ra jarni, de ott tobb hozzaertovel talalkozhatnal :))
    előzmény:
    icdyth (28)
     
  4. 2004. szeptember 22. 19:5629.
    Azt hiszem már teljesen mindegy. . .
    előzmény:
    Angel_fire (27)
     
  5. 2004. szeptember 22. 19:5528.
    Igazából még most sem értem mi a fene bajod van az egész témával. . . ide jöttél, halvány lila fogalmad sincs miről is van itt szó, vagy miről lett volna (ha a nagy pofáddal nem jössz ide), s mert kifogásolni mertem hogy lehülyéztél már ostoba is vagyok, arrogáns, meg talán én okoztam a világháborút, az allergiát meg a munkanélküliséget is.

    Szóval nem tudom ki a modortalan, ki nem bírja ha szembesítik a saját hülyeségeivel. . . amúgy persze a humorérzéked is eltűnt a helyesírásoddal egyetemben.

    Mindenesetre én nem megyek be mások témájába, amiről hótt fogalmam sincs, és nem kötözködöm ilyen stílusban. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (26)
     
  6. 2004. szeptember 14. 11:0227.
    Megkérdezhetem miért a "teremtsünk otthont" alatt nyitottad ezt a topicot?
    előzmény:
    icdyth (19)
     
  7. 2004. szeptember 14. 10:5726.
    ja, azt még elfelejtettem, hogy a leendö férjem franciául, németül és angolul beszél. . . magyarul pedig folyamatosan tanul. . .
    bár ez itt senkinek nem furcsa. . .
    de gondolom te is beszélsz négy idegen nyelvet legalább. . .
    előzmény:
    icdyth (19)
     
  8. 2004. szeptember 14. 10:4825.
    ha hiszed ha nem, nagyon jól tudom, hogy az elsö hozzászólásom nem volt éppen tapintatos. . . DE: még mindig azt mondom, hogy a pingvinröl azért általában a madár jut eszébe mindenkinek. . . az utóbbi idöben indított hülye témáju topicok alapján joggal feltételezhettem, hogy ez is egy a sok közül, söt esetleg a hasonló címü nyuszis topicot szeretné kifigurázni. . .

    Tehát ha a "nagytudású" topicindító esetleg más címet ad a topicjának, akkor mindenki számára érthetö lett volna, hogy mit is akar voltaképpen. . .
    azonkívül megnézheted az általad védett személy stílusát is. . . arrogáns és modortalan. . . ráadásul személyeskedik. . .
    hozzáteszem, hogy nekem eddig ezen a topicon nagyon ritkán volt problémám bárkivel is, pedig kb. három éve itt vagyok. . . nemkülönben az életben. . .
    előzmény:
    edarabant (20)
     
  9. 2004. szeptember 14. 10:4324.
    nos aki zavaros itt kissé az te vagy. . . ami a helyesírást illeti, annyira nem fertelmes az enyém sem, elírásokat szoktam elkövetni, csakúgy mint bárki más. . . azonkívül x év után sajnos felejt az ember, de te ezt nem tudhatod, tán még a lábadat ki nem tetted kis hazánkból, nemhogy éveket máshol éltél volna
    hogy miért nem magyar férfihoz megyek feleségül, az egyértelmü azt hiszem: Te kiváló mintapéldánya vagy a magyar férfinak: arrogáns, nagyképü, tapintatlan. . . ráadásul (bár te máshogy gondolod) ostoba is. És akkor még sok tekintetben finom voltam. Ki szeretné ilyennel leélni az életét? Egyébként pedig arctalanul könnyü nagyképüsködni. . . .
    és hogy felvilágosítsalak, az élet nem a számítógép körül forog még ma sem. . . a fö értékeket még most sem e téren fogod megtalálni. . .
    előzmény:
    icdyth (19)
     
  10. 2004. szeptember 14. 09:5023.
    Ugye nem az vagy akinek gondollak???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 14. 07:3922.
    Ez sem volt túl magyaros, bocs, tehát disztribúciót. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (21)
     
  12. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 14. 07:3821.
    Te melyik disztrib. -et szereted ill. használod?
    előzmény:
    icdyth (19)
     
  13. 2004. szeptember 14. 04:2120.
    talan te is megnezheted magad es elso hozzaszolasod kritikusan. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (18)
     
  14. 2004. szeptember 14. 02:1919.
    Döntsd el végre, hogy mi a problémád. . . az, hogy az egész egy hülyeség, hogy fogalmad sincs, hogy miről van szó, hogy , , az emberiségnek a pingvinről nem a madár jut eszébe'', vagy valami a címével nem stimmel? Esetleg rajtad kívül más normális ember nincs is itt? Vagy beszélgessünk a pingvinekről? Láttál pingvint élőben? Tudod mivel táplálkozik? Hány féle van? Esetlen megbeszéljük a legújabb linux-rendszermag sajátosságait? Tudtad, hogy pl. az nlc is egy Debian GNU/Linux alatt fut? Milyen borzasztó, hogy a gnúról az emberiségnek, sőt a világegyetemnek nem feltétlenül a patás állat jut eszébe. Vagy tudtad, hogy a , , nyavalya'' szót ly-nal kell írni? Azt pedig hogy , , nézd'' egy d-vel?

    Valami halvány sejtésem van arról, hogy miért olyan hapsi választott, aki nem beszél magyarul. . . :o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (18)
     
  15. 2004. szeptember 14. 00:3018.
    most komolyan. . . . nem kötözködés. . . . csak nézdd már meg egy kicsit magad is kritikusan a topic címét. . .
    aztán esetleg képzeld el, hogy ha belebiggyesztetted volna hogy "oprendszer" vagy mondjuk hogy "linux" akkor hogy nézett volna ki?
    előzmény:
    icdyth (17)
     
  16. 2004. szeptember 14. 00:2817.
    Beszélgethetünk a pingvinekről is, igazán jópofa madarak. . . frakkos totyogók, de a vízben elemükben vannak. :o))
    előzmény:
    Fülemüle (15)
     
  17. 2004. szeptember 14. 00:2716.
    :)))))))))) látom érted mire gondoltam:)
    előzmény:
    Fülemüle (15)
     
  18. 2004. szeptember 14. 00:2615.
    Nekem is a madár jutott eszembe, mert a biológia jobban érdekel, mint az informatika.
    Amúgy nem vagy igazán bennfentes itt, ugye? Vannak itt olyan arcok, akik ilyen topicokat tesznek közzé, hogyaszongya: "szeretnék egy lovat a nappaliba, de a párom szerint nem higiénikus - mit tegyek?" Meg: "csípi a domestos a farkamat - de így hogy távolítsam el a gombát?"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. szeptember 14. 00:2114.
    drága, ha akarom bármibe belekötök:)))))) ez a specialitásom, bár nagyon ritkán villogtatom, esetedben szívesen:)
    előzmény:
    icdyth (12)
     
  20. Torolt_felhasznalo_487044
    Torolt_felhasznalo_487044
    2004. szeptember 14. 00:1913.
    peko:
    nos, en sem igy szulettem
    azota van, h 4 eve van egy teljesen linuxmanias pasim

    icdyth:
    nekem csak a baratomon at vannak a tapasztalataim
    az egyertelmuen latszik, h teljesen megbizhato
    viszont az is, h az ember egesz elete ramehet, ha maga akar osszerakni valami tokeleteset
    baratom ezen van. . .
    ha lesz gepem [nemsokara], tuti lesz rajta vmi kis suse, vagy uhu, vagy redhat, csak sajnos muszaj lesz a programjaim miatt egy wint is ratenni
    előzmény:
    icdyth (10)
     
  21. 2004. szeptember 14. 00:1912.
    Van még valami, amibe bele tudsz kötni? Nézd, sapka sincs rajtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (11)
     
  22. 2004. szeptember 14. 00:1311.
    drága menyeet. . . nem én indítottam;) egyébként szomorú az emberiségre nézve, hogy a pingvinröl nem a madár jut eszünkbe. . .

    ez kb. olyasmi, mint amikor a városi gyerek elöször látott igazi tehenkét, rácsodálkozott, hogy mégsem lila. . .
    és ez sajna nem vicc. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (8)
     
  23. 2004. szeptember 14. 00:1310.
    Köszi. Mint írtam, érdekel, kinek milyen tapasztalata van, már aki használ linuxot, mint házi kedvencet. . . :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487044 (9)
     
  24. Torolt_felhasznalo_487044
    Torolt_felhasznalo_487044
    2004. szeptember 14. 00:099.
    hm. lehet, h az en agyam mukodik rosszul, de a pingvinrol nekem szinte mar kizarolag es egyertelmuen a linux jut az eszembe.
    amugy mi erdekel? miert inditottad a linux-forumot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (6)
     

Címlap

top