Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orchidea szár növekedés se

Bettina95
Létrehozva: 2021. június 29. 18:04

Sziasztok,


 


Segítségeteket  szeretném kérni. Van egy orchideám  körülbelül  2 évvel ezelőtt elkezdett  tönkre menni de megmentettem. Sajnos a szárai  elszáradtak és  vissza kellett vágnom. Azóta már teljesen elszáradt  és le is tört  viszont azóta már 2 éve  nem hoz új  szárat. Csak levele van jönnek  új  gyökerek  is  jött  már új levél  is. De szár  semmi. Hogyan tudnék  rajta segíteni?


 


 


 


Köszönöm szépen

  1. 2021. július 5. 15:455.

    Lehet, hogy csendben figyel a háttérben...

    előzmény:
    demise (4)
    2021-07-05  11:15
  2. 2021. július 5. 11:154.

    Tök mindegy, hol van az orchideája. Segítséget kér, aztán 6 napja ide se bagózik.

    előzmény:
    cinkefogó (3)
    2021-07-03  14:58
  3. 2021. július 3. 14:583.

    Szia,


    lehet, hogy nem jó helyen van az orchideád. Nálam a konyhaablakban vannak, és állandóan virágzik szinte mindegyik. Még le sem szárad az utolsó virág, már jön a következő szár, tele bimbóval. Szeretik a fényt, de nem a tűző napot, és a gyökerük is kapjon fényt, azaz ne tedd átlátszatlan kaspóba. Ha úgy látod, hogy kezd szürkülni a gyökere, itasd meg, lehetőleg esővízzel, ha az nincs, 1-2 napos állott vízzel. Én úgy szoktam, hogy beleállítom egy vízzel teli kaspóba, és hagyom benne egy éjszakát/napot. Időnként tápoldatot is kapnak, de nem túl sűrűn. Szeretik a párás környezetet (fürdőszoba, konyha), ha túl száraz a levegő, próbálj meg kicsit párásítani a közelében. Ha leveleket hoz, akkor nagy baj nincs, remélhetőleg egyszer rászánja magát a virágzásra is, aztán nem lesz megállás. Ne add fel !

  4. 2021. június 30. 22:002.

    Várj türelemmel, ha szép egészséges levelei vannak, majd hajt virágszárat. Milyen orchidea ez egyébként?

Címlap

top