Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új autó "örömei"

November5
Létrehozva: 2018. június 21. 09:35

Sziasztok!





Vásárolt mostanában valaki új autót?





A problémám a következő. Az autó árát úgy számolták ki, hogy benne van a regisztrációs adó is. Ez 65 000 Ft. Plusz még üzembehelyezési költségre kiszámláztak 178 000 Ft-ot. Amikor rákérdeztem, hogy mit tartalmaz ez a 178 000 Ft, akkor elkezdték sorolni.





Én utána néztem, hogy mik a járulékos költségek, de sehogy nem áll össze nekem a végösszeg. Tehát az én autóm összesen 65 000 + 178 000 = 243 000 Ft. 





Két ismerősöm is vett heteken belül új autót, de mindkettőjük 130 000 Ft-ot fizetett összesen az üzembehelyezésre.





Nem számolom bele a kötelezőt, a cascot.





Elmondásuk szerint a 178 ezer ft ezt takarja: revízió, műszaki vizsga, eredet vizsga, okmányok, átírási költség. Én akárhogy néztem/kerestem a neten, sehol nem találtam egy normális oldalt, ahol megértettem volna, hogy nekem miért ilyen sok az összeg, másoknak miért olyan kevés. Egyértelműen nem adtak választ, azt mondták, hogy a végén majd lesz tételes leírás a költségekről. Miért kezelik ezt ilyen titkosan? Miért nem mondják meg, hogy mire mennyit számolnak fel?





Minden esetben minden autó: külföldről behozott, nullkilóméteres, szalonból való. Tehát egyenlő paraméterek vonatkoznak rájuk. Persze teljesítményben van különbség, nade akkor is sokallom a 100 ezres különbözetet az autók között.





Van valakinek tapasztalata? Ők fizetnek keveset és majd meglepetés éri őket vagy nekem számoltak el valahol valamit?





Köszi a válaszokat!





Nov





 

  1. 2018. június 24. 14:596.

    Általánosságban beszélve én nagyon élvezem az új autó ''illatát'',de sokszor nem válik be.Még a németek is melléfognak,amikor a gyárból a kocsi a szemétdombra kerűl.Mondjuk ebben az esetben tudatos csalás történt.


                     Shocking images of VW cars dumped in Californian desert | Daily Mail Online

  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. június 22. 12:115.

    minden költségről van "papír" el kell kérni


    DE


    ha azt mondod helyezzem forgalomaba az autód és adok 300 ezerről egy végszámlát és neked az ok, akkor annyi


    nekem ennyiből el kell intézni

  3. 2018. június 21. 16:224.

    A regisztrációs adó nálam 65 000 Ft, ez külön tételként fel is van tüntetve a szerződésen, azt a vételárral egyenlítettem ki.


    Ezen felül van a 178 ezer. Ezért nem értem, hogy miért ilyen magas az összeg. 

    előzmény:
    Szállófelhő (3)
    2018-06-21  13:35
  4. 2018. június 21. 13:353.

    És ebben benne volt a reg.adó is (85000Ft).

    előzmény:
    Szállófelhő (2)
    2018-06-21  13:33
  5. 2018. június 21. 13:332.

    Szia, tavaly őszi forgalomba helyezés a könyvelésem szerint: 178.093 Ft.


    A regisztrációs adóban lehet jelentős eltérés a hengerűrtartalom alapján, itt van egy kalkulátor: http://regisztraciosado.hu/

Címlap

top