Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért kell ingatlaniroda ?

babi
Létrehozva: 2018. február 15. 14:39

Családi házat akartam venni.


Szerdán meghirdetett egy tulaj egy ingyenes oldalon egy nekem tetszőt 22 M-ért.


Másnap megtaláltam és megbeszéltem vele szombat délutánra.


Pénteken már nem volt fent a hirdetés.


Hivom a tulajt a Szombat ok-e ?


Erre mondja persze, de közbe beadta egy nagy nevü irodába,


aki azzal jött, hogy több kp-s vevője is van...........


Szombaton meglepetésre az ingatlanos várt a kapuba


ahol megtekintési nyilatkozatot akart aláiratni velem.


/???? /


Naná nem irtam alá, még a nevét sem tudom.


Az 1 órás háznézés után kiderült, hogy az ingatlanos


28 Milióért szeretné eladni a házat.


/ erre röhögőgörcsöt kaptam és mondtam a tulajnak


tegye el a számom és 20 M-t adok érte ha egy héten belül visszahiv/


Kb 2 hónap múlva vettem egy másikat 16-ért ami kisebb, de szebb.


6 Hónap múlva hiv az ingatlamos, hogy akkor kell-e a ház 20 M-ért,


mert a tulaj már odaadná.


/ Mondtam neki már nem aktuális./


Jelenleg 9 Hónap múlva még hirdeti több ingatlanos 18 M-ért


és azt irják az ár alkuképes.


/ kérdem én ez kinek volt jó ????

  1. 2018. február 20. 13:527.

    Hol vagy hogy lehetne elérni ezt az ingatlanost? Nemcsak az irodát szeretném tudni, hanem a konkrét személyt is, mert azon múlik végső soron.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (3)
    2018-02-15  16:13
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. február 16. 09:496.

    a műszakiálapotot jól felmérni építész statikus tudja


    de az eladást nagyon segíti egy olyan jómegjelenésű csaj vagy pasi, akik úgymond likat beszélnek bárki hasába


    mert eladónak is születni kell azt iskolában nem lehet megtanulni, ez igaz a ruhaboltba az ékszerboltban a házaknál a bűtoroknál a kocsiknál... mindenhol


    (persze a világ változik és egyre jobban megy az eladónélküli netes vásárlás is) amit nem is gondoltam hogy lesz 88-ban az 98ban valóságlett (neten kocsi kereskedelem) ma már kérót is lehet venni képeken látva csak pár kattintással


    de egy réteg igényli a személyes megnézést és ezekhez kell a jó eladó a szépen berendezett kéró


    ezért szoktak bútorosok lakberendezők összedolgozni az ingatlan eladókkal

    előzmény:
    castaneasativa46 (5)
    2018-02-16  08:22
  3. 2018. február 16. 08:225.

    Itt is az a helyzet, mint a jó, vagy kevésbé jó szakiparossal.


    A jó ingatlanközvetítő megdolgozik a pénzért, rengeteg adminisztrációt levesz az ügyfele válláról, olyan szempontokat is figyelembe vesz, amit a laikus nem. A kevésbé jó pedig csak adminisztrál, fontoskodik, és persze a markát tartja.


    Néhány érdekes eset.


    Nem volt az ingatlannak szolgalmi bejárási lehetősége. A tulajdonos szívességi alapon használta a szomszéd által biztosított bejárást - amíg élt. Utána ez megszűnt, és senkinek sem tűnt fel, hogy nem legális az átjárás - csak a hitelt folyósító banknak. Majdnem bukta lett a vége.


    A gyönyörű kilátású, mérsékelt árú ingatlannal csak egy baj volt: a terasz túl meredek partszakaszon volt, és a sziklák megindultak. Erről tudott az ingatlanos, de szemérmesen hallgatott. Itt is csak az odafigyelés segített. Az ingatlan azóta is eladó - immár több éve.


    Árvizes területen kínáltak eladásra családi házat. Az alapos megfigyelés után feltűnt, hogy a szomszédos épületeken látszik a víz csíkja. Olyan eset is volt, hogy megrogyott a rosszul kivitelezett alap, és tönkrement a vízszigetelés. Már tíz éve nem tudja a tulaj eladni, mert az egészet le kellene bontani, ami óriási költséggel jár.


    Egy szerkezetkész ingatlannál rosszul méretezték az E gerendákat, amik meghajoltak a nagy súly alatt. Eladhatatlan a ház, mert ennél is szintet  kellene bontani, stb.


    Volt, ahol már egy lakótelepet húztak fel, amikor kiderült, hogy a telkek nem családi házas övezetbe vannak sorolva. Óriási bukta lett a vége, mert egy maszek  felvásárolta az olcsó házhelytelkeket, és emiatt azok mind a nyakán maradtak. Persze a vállalkozása csődbe ment, és azok, akik még nem kezdték meg az építkezést, nem kaptak rá engedélyt.


    Szóval nagy felelősség az ingatlanok adása-vétele. 


     

  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. február 15. 20:094.

    ez így nem általános


    az apám meghalt és lett pár eladó ingatlan, mikorra elkeltek, tuti mindegyiket megnézte 20-30 ember és vagy 50 baszott megjelenni is a megbeszélt kérónézésre


    ki a francnak lenne idege ezekkel bajlódni? elég volt mindegyikbe elvinni egy szakértő értékbecslőt, hogy tudjam mennyit érnek


    azokkal az árakkal kezdte az ingatlanos árulni és el is adta normális 2%ért, mert nem 1db volt


    ha azt nézném, hogy így havira számolva 1m munkabér nem kevés


    de én azt a szar melót ennyiért se vagyok hajlandó csinálni, szívesen adtam oda, mert megdolgozott érte


    azon nincs értelme vacilálni, hogy privátban lehet 10% + is lehetet volna vagy másik ingatlanossal, mert pont az ellenkezője is történhetett volna


     

  5. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. február 15. 16:133.

    Mi anno azért választottuk az ingatlanirodát, mert rendkívül megkönnyítette, kényelmessé tette a lakásvásárlást. Az ingatlanos mindenhová a saját kocsijával vitt (nekünk nincs kocsink, nélküle maradt volna a tömegközlekedés), és minden adminisztratív terhet levett rólunk. Amit csak tudott, elintézett helyettünk, és ez óriási könnyebbség volt. Nekünk megérte a pluszpénzt. Ráadásul mivel ezt csinálta évek óta, neki olyan szempontok is eszébe jutottak (amiket érdemes megkérdezni az eladótól), amik nekünk nem. Szóval sokkal nagyobb biztonságban éreztük magunkat vele, mintha egyedül próbáltunk volna lakást venni.

  6. 2018. február 15. 14:512.

    Utólag mostmár tudjuk,hogy ahogyan alakult,nem a legjobban sikerűlt senkinek.Előre pedig senki nem tudta.


    Az ingatlaniroda is akart pénzt keresni a más házán,a tulajdonos is remélte hogy többet kap,a piac pedig megszabta az árat.

Címlap

top