Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tisztasági festés sk hogy?

plüssnyúl
Létrehozva: 2012. június 14. 11:49

Először is bocs a hülye címért, de nem fért ki több.

 

Egy 40 nm-es, egyszobás lakás tisztasági festését szeretnénk megcsinálni, nulla gyakorlattal :-) Leírom, hogy én kb hogy képzelem el és örülnék, ha jeleznétek, hogy hol írok hülyeségeket vagy mit kellene máshogy csinálni. Glettelni nem kell, én 2 réteg fehér festékre gondoltam.  Elvileg 2 ember csinálja majd, ha egy nap alatt összepakolunk és lefóliázunk mindent, egy másik nap alatt lehet végezni az egész lakással?

 

Eszköz lista:

 

festék : Milyen fajta legyen? (Inkább veszek egy kicsit drágábbat, csak nem kelljen 8szor átfesteni mindent.) Elég, ha a kiszámolt nm-nél 10 %-kal veszek többet? Mennyi időt kell várni a két réteg felvitele között?

 

henger, lehúzó : ezeket elvileg kölcsönkapjuk

 

ecset : milyen méretűt és hány darabot vegyek?

 

ragasztószalag : milyen fajtát és kb mennyit vegyek? Vagy egyáltalán mi alapján számoljam ki, hogy mennyi kell?

 

fólia : ugyanaz a kérdés, mint a ragasztószalagnál

 

játszós ruha

 

létra

 

vödör az eszközök elmosásához, takarításhoz

 

A lakásban csak a bútorok vannak, jelenleg senki nem lakik ott. Szóval leszedjük a polcokat a falról, középre tologatjuk és letakarjuk a bútorokat. A parketta szegélyléceknél leragasztom a fóliát, amit aztán behajtogatok a szoba köpepéig. Az ablak, ajtó kereteket is gondolom ragaszgassam le, igaz? A fürdőben a csempére is tegyek fóliát? A festésnél először a pepecselős részeket csináljam meg az escettel és utána a nagy felületeket a hengerrel vagy fordítva? Ha valamire mégis rácseppen a festék, mivel szedjem le?

 

Elég banális kérdések, de nem ér nevetni :-) Minden hozzászólást szívesen veszek!

 

Köszi :-)

  1. 2018. július 31. 10:3231.

    Van is vele tapasztalatod? Csak mert van a Duluxnak is latex festéke, meg a Poli-farbe-nak is. Mondjuk a Dulux az nagyon sűrű, azzal nehéz dolgozni, így a Hera és a Poli között vacillálok...

    előzmény:
    Rizzo Star (30)
    2018-07-31  09:12
  2. 2018. július 31. 09:1230.

    Nem tudom, aktuális-e még nálad, de a mosható festék neve Héra Premium Clean!


    http://www.ppgtrilak.hu/termek/Hera_Premium_Clean

    előzmény:
    Kids Space (28)
    2018-07-26  15:19
  3. 2018. július 27. 15:5529.

    Hű , de ügyesek vagytok....régebben én is meszeltem -pénz híjján...Szerintem a "festékboltokban" az eladók sokat tudnak segíteni  - a festékesvödrökre is sok minden rá van írva...

  4. 2018. július 26. 15:1928.

    Szia!


     


    Szeretném megkérdezni a mosható festék nevét! Én is festés előtt állok és pont mosható festékre gondoltam, jó olvasni, hogy neked jó tapasztalatod van vele.


     


    Előre is köszi

    előzmény:
    noemki88 (27)
    2018-07-03  13:57
  5. 2018. július 3. 13:5727.

    Szia, én is nem rég festettem itthon.. nekem nagyon bejött.. :) jó kis progi, igaz fárasztó, de jó nézni utána az eredményt.. :)


    Én egyedül, egy 40nm-es helységet 3 nap alatt csináltam.. gletteléssel együtt.. a festéknek elég pár óra két réteg között, de ez mindig rá van írva a csomagolásra..


    nekem nagyon bevált a mostani festék, ami mosható.. nappaliban és főleg konyhában szuper..


    persze festés után egy héttel ketchup folt volt a konyhában a falon.. azt hittem rosszul leszek.. de egy vizes szivaccsal gond nélkül letöröltem és semmi nem látszott utána.. :)


  6. 2018. július 2. 19:0726.

    Sziasztok!


    Nem tudom él-e még a topik, de azért bepróbálkozom. :)
    Én nem vállaltam be a tisztasági festést Budapesti lakásomban, mert nagyon lefoglal a két munkahelyem és egyébként nem is konyítok hozzá...
    Esetleg tudnátok-e segíteni a szobafestő választásban Budapest XIV kerületben? Annyi a kikötésem, hogy a tisztasági festés nem fehér színnel, hanem nap sárgával szeretném. 
    Egyenlőre Szabó István és csapatát találtam tisztasági festésre a XIV kerben. Valakinek van véleménye róluk? 
    Előre is köszönöm segítségeteket!

  7. 2012. június 28. 14:3525.

    Igen, érdekel. Egy feladattal álltál szemben,amit alaposan körüljártál,lám sikerült is jól megoldani.

    Örülök a sikerednek! Büszke lehetsz a szép munkátokra!

    előzmény:
    plüssnyúl (23)
    2012-06-22  13:37
  8. 2012. június 27. 22:1724.

    A fűrészporos tapéta több festéket szív magába, mint a fal,vgyél kicsit többet. A többi ugyanaz, jó festést :)

     

    Mi mindig magunk festünk, az előkészítés, pakolás, maszkolás, javítások több időt visznek el, mint maga a festés. A mai festékekkel nem nagy ügy, ami nálunk bvált: Polifarbe és Dulux

    előzmény:
    faliszonyeg (15)
    2012-06-14  13:28
  9. 2012. június 22. 13:3723.

    Ha valakit erdekel: kesz van a festes :-) Fel nap alatt keszitettuk elo a lakast, egy nap alatt 2 ember kifestette es nagyjabol ossze is pakoltak. (Nekem mar csak takaritani kellett, minden butor a helyen volt a festes napjan estere.) Nagyon szep lett, mindennel egyutt 30.000 Ft-bol kijott igy, ugyan arajanlatot nem kertem, de ha ezt festo csinalja, legalabb kb a 4-5-szoroset kellett volna kifizetni.bkoszonom megegyszer a tanacsokat! A legnagyobb otlet a kartonpapir volt, en hulye azt hittem, itt szetszedett kartondobozokra kell gondolni. :-)))) A hozzam hasonlo zoldfulueknek uzenem, hogy arulnak kulon festeshez kartonpapirt :-)

    A masik legjobb tipp az volt, hogy eloszor a foltos reszeket egyszer at kell kenni, utana az egesz falat. Igy egy reteg festessel is minden egyenletes feher lett. Ez lehet, hogy nem profi modszer, de a sima feher festekkel teljesen jol mukodott. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  10. 2012. június 14. 14:3622.

    Magam is festettem már többször is. Azt tudom még tanácsolni hogy ne legyen túl csöpögős a henger, de túl száraz sem, (hamar rá fogsz érezni)

    van egy lehúzó rács a vödörre akasztjuk, az segít ebben. A fejem fölött nem festek, csak magam előtt, először egyik irányba majd rá merőlegesen, húzom tolom a hengert így jól fog takarni a festék, elég csak egyszer festeni.

    Ha zsíros a fal, pl. a konyhában káli szappannal  (kenő szappan)kell lemosni.

     Jó munkát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  11. 2012. június 14. 13:4821.

    Nagyon jól leírtad!

     

    Én sokat festek sk. pontosan így dolgozom és ez  módszer nagyon bevált.

     

    A Duluxot javasolom én is, mert könnyű vele szépen dolgozni.

     

    Nem sajnálom az időt arra, hogy rögtön feltöröljem az esetleg  lecseppenő festéket.

     

    Van egy kicsi vizes vödröm és benne az erre a célra odakészített törlőrongy.

    előzmény:
    Bea68 (6)
    2012-06-14  12:12
  12. 2012. június 14. 13:4620.

    Szia!

     

    Amit tudok ajánlani: Poli-Farbe Platinum Kid gyerekszobafesték (nem csak gyerekszobába). Amióta ezt kipróbáltuk, nem hívunk festőt. :-) Magyar termék, és az ára sem vészes. Sok sikert! :-)

    előzmény:
    plüssnyúl (1)
    2012-06-14  11:49
  13. 2012. június 14. 13:4319.

    lényegében már mindent elmondtak előttem

     

    annyit tennék még hozzá, hogy én leragasztottam a csempét is, mert igaz, hogy a csempéről nem nagy dolog leszedni a festéket, de nálam színes fúga van, és nem szerettem volna rajta fehér pöttyöket

     

    padlónál nekünk is a kartonok váltak be jobban, a fólia folyton elszakadt, kilukadt, feljött

    előzmény:
    plüssnyúl (1)
    2012-06-14  11:49
  14. 2012. június 14. 13:4218.
    Különösebben nem kell vigyázni semmivel, de arra számítsatok, hogy a festésnél a tapéta felhólyagosodhat, de ez a festék száradása után szépen eltűnik (én majdnem frászt kaptam, mikor a tapéta a festés után olyan lett, mintha épp elhagyni készülne a falat :) )
    előzmény:
    faliszonyeg (15)
    2012-06-14  13:28
  15. 2012. június 14. 13:3617.
    Semmi gond, remélem, erre is jönnek ötletek. Én kb. minden kérdésre kaptam választ :-)
    előzmény:
    faliszonyeg (15)
    2012-06-14  13:28
  16. 2012. június 14. 13:3416.
    ragaszgassam=ragasztgassam :-)
    előzmény:
    plüssnyúl (1)
    2012-06-14  11:49
  17. 2012. június 14. 13:2815.

    plüssnyúl, nem akarom lenyúlni a topicodat :-) csak hasonlóban gondolkodunk szintén nulla tapasztalattal, és nálunk újrafesthető fűrészporos tapéta van - gondoltam megkérdezem, mennyiben más ezt újrafesteni? mire kell vigyázni?

    előre is köszi a segítséget !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  18. 2012. június 14. 13:2314.
    Hát ez szuper :-) Köszönöm a hozzászólásokat, teljesen belelkesedtem, hogy mi csináljuk. (Egyébként én arra szavaztam, hogy inkább fizessünk egy festőnek, a férjem a saját munkára.) Ez a sztori a tükörrel nagyon kemény!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  19. 2012. június 14. 13:1213.
    Tképp én a falak javítása miatt hívtam festőt, mert a mai anyagokkal festeni nem egy nagy dolog.....
    előzmény:
    BBÉVI (11)
    2012-06-14  12:43
  20. 2012. június 14. 12:5812.

    Szia

     

    A Dulux nekünk is nagyon bejött vagy a Diszperzit. A héra után penészedett a fal :S

     

    A sok pénzért kifizetett festőről az első sk. festésnél derült ki, hogy bár azt ígérte, leveszi a falról a tükröt, mégse tette meg :D :D

     

    Levettük a tükröt, a falon, tükör alakban az előző minta :D :D :D 

     

    Jó festegetést :) A festék még frissen, vízzel nagyon könnyen lejön mindenhonnan.

    előzmény:
    plüssnyúl (1)
    2012-06-14  11:49
  21. 2012. június 14. 12:4311.
    Bárcsak én is az sk megoldást választottam volna.....most dobtan ki az ablakon egy idióta festőre egy csomó pémzt,aki mindent összebarmolt
    előzmény:
    plüssnyúl (1)
    2012-06-14  11:49
  22. 2012. június 14. 12:3210.
    Két nap bőségesen elég erre, ha akarjátok, még úgy is, hogy első nap délután lekenitek egyszer, másik nap délelőtt megint, és délután már lehet kicsomagolni mindent és takarítani. Szép lesz és haladós, nem kell berezelni.Konnektorokra figyelni, valamint a tiplik/lukak helyére. Ha újonnan költöztök be, akkor gondoljátok ki az aljzatok, lámpák, vezetékek leendő helyét, hogy ha kell, még festés előtt be lehessen vésni a falba (pl. csillár zsinórja ne lengedezzen, a leendő ágy, asztal, stb. helyén legyen elég konnektor).
    előzmény:
    plüssnyúl (1)
    2012-06-14  11:49
  23. 2012. június 14. 12:259.

    Így van, ahogy írod, a Tesco-s festék szuper volt, amit egyszer használtam, és nem is volt drága pedig. Na persze, ki kell fogni, amihez kell egy kis szerencse....

     

    Amúgy meg azt ajánlom, ecsetben ne vegyél olcsót, mert ha hullik a szőre, és a fekete szálakat szedegetni kell a falról, innen-onnnan, az elég gáz....

    előzmény:
    hilde (4)
    2012-06-14  12:10
  24. 2012. június 14. 12:248.

    Szerintem is elég 1x átfesteni.

    Mi egyszer a párom piros (sötét piros) hálóját festettük át fehérre és 1 réteg simán elég volt. telejsen eltakarta, nem lett csúnya. 

    felesleges több réteget felvinni.

     

    előzmény:
    plüssnyúl (1)
    2012-06-14  11:49

Címlap

top