Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hideg zsíroldó teflonra

Feketeöves szájkaratés és profi cyber-boxoló
Létrehozva: 2011. november 4. 14:51

 

 Sziasztok!

 

 Teflon felületen van némi ráégett, makacs zsír. Dörzsölni nem szabad, de mi a helyzet a hideg zsíroldóval? Használható baj nélkül teflon felületen? 

 

Köszönöm a válaszokat!

 

 

 

 

  1. 2018. január 12. 16:0420.

    Én a Brilliance zsíroldóját tudnám ajánlani. Egyszerűen csodálatos eredményeket lehet vele elérni. 


    A több éves lerakódott zsírt pikk-pakk alatt feloldja.


    Cikk róla: https://tisztitoszer.hu/blog/zsiroldo-serpenyokhoz-es -sutoedenyekhez


    Termék elérhető online: https://tisztitoszer.hu/webshop/szuperkoncentratum/ brilliance-uzemi-zsiroldo-szuperkoncentratum-flakonnal/


  2. 2011. november 4. 22:0519.

    Ilyen márkájú volt a tepsim

     

    http://www.bakerssecret.com/index.asp

     

    Am erikából kaptam...

     

     

    előzmény:
    kankalin74 (14)
    2011-11-04  18:54
  3. 2011. november 4. 22:0318.

    Igen, ugyanúgy tapadásmentes, ún. nanotechnológiás kerámiabevonat.

    Ha van a közeledben Auchan, nézd meg, sajátmárkás kivitelben viszonylag nem drága. Krémfehér az ilyen serpenyők belseje.

     

     

  4. 2011. november 4. 20:3517.

    szia!

    én sokáig bajlódtam a zsír eltüntetésével a konyhába, de ráakadtam egy nagyon jó kis zsíroldóra.majdnem zselé állagú és csak rá kell vinni a felületre majd 15 perc múlva egy szivaccsal simán le lehet törölni. azóta csak ezt használom:-) ha érdekel priviben szívesen megírom a termék nevét és, hogy hol lehet beszerezni.üdv.

  5. 2011. november 4. 19:5616.
    Én sem nagyon értem...A teflon rendkívül ellenálló anyag,kivéve a fizikai behatásokat pl.: karcolás.A zsíroldó nem károsítja.Én is rendszeresen használom,semmi bajuk tőle.
    előzmény:
    kankalin74 (14)
    2011-11-04  18:54
  6.  

     Nem késő, megpróbálom így. Köszi a segítséget

     

     

     Az edényem nem kínai, de, ha így írjátok legközelebbi edényvásárlásomnál megnézem ezt a kerámiabevonatot. Ugyanúgy tapadásmentes mint a teflon? 

     

     

    előzmény:
    zsuzsi1975 (13)
    2011-11-04  18:54
  7. 2011. november 4. 18:5414.
    Csodálkozom a felmaródott teflon bevonatokon, én még nem találkoztam ilyennel. Tefal palacsintasütőt, serpenyőt is tisztítottam már a Well Donnal, és nem okozott semmilyen sérülést a teflonon. Befújom, 2-5 percig hagyom rajta - látszik ha oldódik az odaégett cucc, azután azonnal alaposan elmosom.
    előzmény:
    antironia (11)
    2011-11-04  17:01
  8. 2011. november 4. 18:5413.

    Latom mar keso, de azert elmondom hatha segit masnak.

     

    1 en nem vennek teflonosat. Mind ugyanabban a kinai gyarban keszul     ( Kiveve nagyon keves ami nem)

     

    2 ha van akkor szepen lassan lecserelnem oket minosegi rozsdamentesre, vagy itt masok irtak keramiabevonatosra 

     

    3 ha mar van es mindenkeppen meg akarnam pucolni akkor: - Kb 2 evokanal szodabikarbonat par csepp vizzel el kell keverni, hogy paszta surusegu legyen. Ezt ovatosan radorzsolnem az ujjmmal vagy egy alig nedves mosogato szivaccsal, hagyni kell par percet majd lemosni. - 

     

    A sok vegyifegyvernek is beillo tisztitoszereket meg vagnam ki a francba. Kell mindenkinek magat es a csaladjat ilyenekkel mergeznie!!!

     

    Megegy hasznos tanacs, a gyari olajspray-ket nem szabad hasznalni, egyreszt egeszsegre artalmas anyag is van benne, masreszt egy olyan reteget kepez a tepsin es az edenyeken hogy azt az eletben nem lehet utana lemosni. 

  9.  

     Azt hiszem kérdés megoldva :-(((.

     

     Nem tudom milyen a kerámiabevonatos edény .  De rossz konstatálni, hogy fölöslegesen patyukáltam némely edényemet, azt hittem abban temetnek el.

     Köszi a választ! 

     

     

    előzmény:
    antironia (11)
    2011-11-04  17:01
  10. 2011. november 4. 17:0111.

    Leszedi a teflonréteget is! :-(((

     

    Egy hiperszuper amerikai teflonos tepsim volt - Well Done-os kezelés után úgy nézett ki, mint egy leégett fürdőző.... Tenyérnyi darabokban hámlott le róla a teflon. :-(

     

    Én már dobálom kifelé a teflonokat, amiken ilyen zsíros rétegek vannak, és veszem helyettük a kerámiabevonatos serpenyőket. Azokat tökéletesen lehet tisztítani, nem képződik rajtuk égett réteg, olajos bevonat..

     

     

  11.  

     Nem tudom, lehet. Évek óta használom, nekem is idősebb kollégák ajánlották. Rég jártam a homáron, ahogy öregszem nem bírom a feszültséget, ott meg fél óra után szétrobban az agyam a méregtől.

     Fel is megyek dühöngeni... 

     

    előzmény:
    Némanalfabéta (9)
    2011-11-04  15:49
  12. 2011. november 4. 15:499.
    Ez a híres WD40-es, amit a Tékozló Homáron favorizálnak mostanában?
  13.  

     Na, ettől félek én is. Nagyon drága edény, agyvérzést is kapnék, ha tönkretenném. 

    Well Done zsíroldót használok, az elég erős. Még gondolkozom megpróbáljam-e? Mennyi ideig hagyhatom rajta max?  

     

    előzmény:
    Bébizsiráf (4)
    2011-11-04  15:13
  14. 2011. november 4. 15:237.
    Nekem egyetlen teflon bevonatomat se bántotta. Legyen az tepsi, edény vagy fritöz.
  15.  

     Tudom. Hasonló tapasztalat pályafutásom elején...  

    előzmény:
    Heö2 (3)
    2011-11-04  15:03
  16.  

    Köszi. Igen, félek, hogy felmaródás keletkezik, dobhatnám el a kedvenc edényemet.

     

    előzmény:
    kankalin74 (2)
    2011-11-04  14:54
  17. 2011. november 4. 15:134.
    Sokáig ne hagyd rajta, nekem lemarta  a teflon bevonatot a tepsiről (nem kínai gagyi volt)
  18. 2011. november 4. 15:033.
    Vegyel fel gumikesztyüt,anyamnak szetmarta a kezet,nagyon erös szer.
  19. 2011. november 4. 14:542.
    Nem lesz tőle semmi baja, nyugodtan használhatod.

Címlap

top