Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.O.S. mandarinfa!!!!!!!!

minitatu
Létrehozva: 2010. november 26. 10:29

Sziasztok! 

 

Nemrég kaptam egy kicsi mandarinfát, tele gyümölcsökkel. Most hullik a levele, de nagyon és ez eléggé megrémiszt.

 

 

 Kérem, hogy aki otthon sikerrel nevel mandarint, írja le a tapasztalatait!!!!!!!!!!!!!!!

 

Az érdekel, hogy mennyire öntözzem és milyen hőmérsékleten tartsam most.

 

Már az első nap elkezdtem utánaolvasni, hogyan gondozzam, de ahány oldal, annyiféle javaslat, ráadásul arról nem találtam információt, hogy a télen vásárolt, gyümölccsel teli fácskát hogyan "teleltessem"!

 

  1. 2022. március 17. 18:1815.
    előzmény:
    Kumquatka (14)
    2022-03-17  18:04
  2. 2022. március 17. 18:0414.

    Tanulnám a kumquat fácskám metszését. Azt mondják -írják- mindenütt, hogy tavasszal kell metszeni, de az ágakon az érėsben lévő gyümölcsök miatt nem vághatom le amit egyébként le kellene metszeni, akkor most hogyan tovább, március közepe van, és még egy ideig éregetnek.

  3. 2010. november 27. 22:4013.

    "Drukkolok, hogy megszokja a fácskád a szobai körülményeket nálatok!" 

     

    Köszönöm szépen!

    Én a magról nevelt fácskádhoz is kívánok minden jót!

    előzmény:
    horivi (12)
    2010-11-27  20:16
  4. 2010. november 27. 20:1612.

    Az enyémen is ilyen sok gyümi volt amikor vettem, mint ami képet beraktál.

    Szerintem nekem is az a fajta van, ami neked.

    Valahol azt olvastam, hogy ezt a fajtát lehet héjastól enni, és inkább főzéshez jó. Nekem is savanyúnak tűnt.

     

    Mostmár lényegesen kevesebb gyümi lett rajta, de örülök ennek is, mert nem gondoltam volna, hogy valaha még teremni fog.

    Nyáron mikor virágozni kezdett, még a széltől is óvtam, úgy nézegettem minden nap, mintha csodát látnék

     

    Drukkolok, hogy megszokja a fácskád a szobai körülményeket nálatok!

    előzmény:
    minitatu (11)
    2010-11-27  16:00
  5. 2010. november 27. 16:0011.

    A táblácskája szerint Calamondin. Már érnek rajta a mandarinok. Két puhábbat ma megkóstoltunk -nagyon intenzív az illata és meglehetősen savanyú.

    Képem nincs róla, de a netről gyorsan letöltöttem egyet, azt csatoltam. (Mondjuk az enyém nem ilyen dús és jóval kevesebb a termés is rajta !)

     

    Este már csak 18 fok volt a lakásban - a párom szerint nem vagyok normális, hogy megfagyasztom őt - de hosszú távon ez nem biztos, hogy működik majd. Ma meglocsoltam, és spriccelem, amikor eszembe jut. Remélem "beszokik" az otthonunkba.

    előzmény:
    horivi (10)
    2010-11-27  12:09
  6. 2010. november 27. 12:0910.

    Amikor kaptam, akkor voltak rajta gyümik, voltak érettek, félérettek és zöld bogyók is. Akkor nekem a zöld bogyók kezdtek lehullani, és 1-2 félérett is. A leveleire nem emlékszem hogy hullott volna.

    Nyár elején kaptam, és akkor még albérletben laktam, ezer fok a lakásban, délután betűzött a nap, szerintem akkor ez volt a baja.

     

    Mostmár kertesben lakom, nyáron mindig kint tartom az udvaron, vagy a teraszon van, vagy a körtefa alatt (jövőre nem tudom hova teszem, mert kivágtuk a körtefát, és nincs más árnyékot adó fa az udvaron).

    Nyáron kb 2 hetente tápoztam, de közben simán vízzel is locsoltam (esővíz).

    Amikor kezdett hülni az idő, behoztam a szobámba, heti kb 1x locsolom, tápot mostmár ritkábban kap. Egy pár levél hullott le, de nem vészes. És most néztem, már kezdenek érni a gyümik. És meg is kellene locsolni.

     

    A tiéd milyen mandarin? Az enyém ilyen mini fácska, most épp így néz ki (kép)

    előzmény:
    minitatu (9)
    2010-11-26  18:51
  7. 2010. november 26. 18:519.

    Szia!

     

    Egy hete kaptam és elvileg a kertészetben kapott tápoldatot. Tudom, hogy az itthoni klíma nem egyezik azzal, ahol eddig volt, gondolom ez is megviseli, de nálunk is átlag 19-20 fok van, mint nálad.

     

    Lehet, hogy az öntözéssel van a gond?

    Eddig egyszer locsoltam és minden nap permetezem a leveleit, mert ez mondták, de már azt is olvastam, hogy annyiszor kell öntözni, ahányszor igényli (legyen mindig nedves a földje). Na akkor most mit tegyek?

     

    Bocsi, hogy lerohannak, de :

    Te milyen sűrűn locsolod?

    Milyen gyakran tápoldatozod?

    Neked is hullottak a levelei, amikor megkaptad?

     

    Köszi!

    előzmény:
    horivi (4)
    2010-11-26  11:55
  8. 2010. november 26. 18:338.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm szépen, hogy leírtátok a tapasztalataitokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  9. 2010. november 26. 12:257.

    Nekem a magról narancsfám vetett dobálta le sokszor a leveleit, de aztán mindig kihajtott.

    Most az hűvös helyen van, mert az ugye nem gyümölcsözik, míg nincs beoltva. 

     

     

    előzmény:
    etsi (6)
    2010-11-26  12:06
  10. 2010. november 26. 12:066.
    nekem is van, behoztam kintről pár hete. eleinte jól volt, viráztott, aztán elkezdte ledobálni a leveleit, bár  tele van gyümölccsel. Már alig van rajta levél. Én azt olvastam, hogy ha hiretelen a korábbinál melegebb, szárazabb és fényszegényebb helyre kerül, ledobálja a leveleit. Namost ezt aláírom, nekem tényleg így van. De nem tudok vele mit csinálni, nem tudok több fény csiholni, az ablak közelében ott a radiátor. A leveleit mindennap locsolom vízzel, de semmi eredménye. Ha minden levele lehull, tavassazl kinő újra? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  11. 2010. november 26. 11:595.

    Amíg gyümölcs van rajta, addig hűvös világos helyen!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  12. 2010. november 26. 11:554.

    Szia!

     

    Én is úgy tudom, hogy hűvös helyen kell teleltetni, báááár, én sem úgy csinálom. 

     

    Pár éve kaptam egy fácskát, tele gyümivel, és én akkor télen bent tartottam a szobámban, gyönyörködtem benne, na meg akkor értek befelé a pici mandarinok, így inkább nem tettem ki a húvösbe. 

    20 fok van általában nálam, és szerencsére nem lett baja. 

     

    Utána évben hűvösben volt télen (akkor nem voltak gyümölcsök rajta), most viszont megint vannak rajta , így megint a szobámban van, és várom hogy beérjenek. 

     

    Esetleg ha tápoldatoznád most a gyümik miatt?

    előzmény:
    minitatu (1)
    2010-11-26  10:29
  13. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2010. november 26. 11:493.

    sya.

    télen hűvös helyen kell tárolni, 17-18 fok elegendő, különben ledobálja a leveleit.

    előzmény:
    minitatu (2)
    2010-11-26  10:37
  14. 2010. november 26. 10:372.
    Sajnos el kell mennem, de kérlek írjatok!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     

Címlap

top