Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mini varrógép tapasztalat

KisCleo
Létrehozva: 2010. október 9. 20:39

Sziasztok!

 

A képen látható mini varrógépről szeretnék véleményeket!

 Csak apróságokhoz szeretném,pl vékony nadrág felvarrása,terítő szegése,javítások.

NA és persze ha igazán kedvet kapnék hozzá,akkor  beruháznék egy nagyobbra.Vagy inkább gyűjtögessek?

 

  1. 2019. Április 24. 23:1820.

    A képen latható varrógépem van, a motor megy de nem varr a gép. Mindent a leírásnak megfelelően csináltam, és a tű csak kézi mozgatassal megy le és fel. Volt valakinek ilyen problémája? Mi lehet az oka, hogx nem működik?


     

  2. 2014. január 5. 19:1119.
    Sziasztok! Akkor egy kicsit bőveben: Nekem mint már említettem, van egy olyanom, igaz gyerekjáték minőség, de nincs benne olyan alkatrész, amit egy jó lakatos pár perc alatt ne tudna odahaza fúró, reszelő, lemezolló, vágókorong, stb. segítségével egy komolyabb barkácsműhelyben megtalálható szerszámokkal saját kezűleg előállítani. Pedig igazán kíváncsi lennék már egy olyan valakinek a véleményére, aki hozzám hasonlóan varrt már ilyennel, és vannak róla valódi tapasztalatai. Az én mini varrógépem az idén lesz tíz éves. A mienk csak 3 ezer FT-ba került, az egyébként 1500-at érő adapterrel, 5 db tartalék orsóval, tűbefűzővel, tartalék tűkkel együtt. Így már tényleg szinte ingyen van, az egyik drogériát árusító üzletlánc (Nem tudom, ki szabad-e írnom a nevét?) akciós kínálatában lehetett ennyiért kapni 2004.-ben. Eredetileg mindegyik kínában készült, de sok féle néven van forgalomban. A TV shopnál kb. 4x ennyiért kínálják ugyanezt, de a hideg futkos a hátamon, ha meghallom a reklámarc rikácsoló hangját, de árulta a TESCO 6000-ért, és mindig van fenn a vaterán is, 5 és 9 ezer Ft közötti áron. Nem voltam kíméletes vele, de tákolgatom, javítgatom, a szorgos munkám eredményeképp pedig már negyedszerre kelt új életre. Szerény véleményem szerint, ha nem én lennék a "boldog" tulajdonosa, már réges-régen valamelyik hulladékudvarban várná sorsát. Ha jól belegondolok, akkor szép hazánkban ezrével adhattak el ilyet, és az egész világon, mivel Kínában gyártják, valószínűleg több milliót. Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy vajon mi lett a többinek a sorsa?  Vidáman varr vele boldog tulajdonosa, vagy simán kidobták őket a szemétbe? Az enyémen először a lábpedál tört el, a két letört kis műanyag pöcök helyére lemezcsavar került, azóta örök élet. Második  nagy hibája egy fogaskerék törés volt, ezt már nehezebb volt pótolni, a régiről gipsz mintát vettem, és újraöntöttem két komponensű műgyantából, ami megkeményedés után körülbelül borostyánkő keménységű, ezzel se lett azóta több gond, viszont odalent a hurokfogó összes alkatrésze, és a csapágyazása is műanyagból van, amit miután annyira kikopott, hogy jobbra-balra fél centit billegett, a tengelyét meg kellett perselyezni, így legalább a csapágyazás külső része bronzból lett. Ezek után összetört még a motor tengelyén levő kis fogaskerék, amit nagy szerencsémre fiam valamelyik szétszerelt gyerekjátékából a fiókban maradt fogaskerékre sikerült kicserélni. A fonal kikoptatta a hurokfogót magát is, és amikor a varrógép szalajtott, a tű is néha beleszúrt, ezért aztán mérgemben jól földhöz vágtam őkelmét, de csodák csodája a burkolata nem sérült meg, sőt még csak meg sem repedt, valóban ütésálló műanyagból van a ház, amit házilag valóban nem lehet előállítani, a belső kis műanyag alkatrészeket viszont egy fúrni- faragni tudó ügyes kezű ezermester néhány óra reszelgetéssel elő tudja állítani, némelyiket akár fémből is. A motort rögzítő kis műanyag pánt viszont eltört, da az pár perc alatt elkészült bádoglemezből, és az új hurokfogó is bronzból. Egy cippzár bevarrásakor gond volt, hogy az anyagok elcsúszkálnak egymáson, a nyomótalp rugója helyére is egy erősebb került, mivel ezeknél a gépeknél annak nyomása nem állítható. A kis varrógéppel a családban már mindenki nadrágját felszegtem már fejenként legalább hatszor, párnahuzatokat varrtam vele, függönyt szegtem, lepedőt toldtam, foltoztam, műbőrből kerékpárra és motorkerékpárhoz üléshuzatokat varrtam vele, mondhatni amióta a kis varrógép megvan, én varrok, javítok a családban mindenkinek mindent. Ezek után lehet megkérdezni, hogy megérte-e megvenni? Esetleg még valaki akinek ilyenje van és használja is létezik? Vagy netán valóban a cirkuszban kellene mutogatni engem? Ugyanis az egész interneten sehol semmit nem találni róla reklámon, és az itt elhangzott, szerintem túl rövid komenteken kívül.
    előzmény:
    KisCleo (1)
    2010-10-09  20:39
  3. 2013. december 3. 15:1918.
    Egy kicsit megkésve, de hátha valakit még érdekel a téma (A Google kereső még behozza.) Árultak ilyet a Rossmann-nél 3000Ft adapterrel együtt. Többet nem is ér, a a vaterán 8-9 ezer, sőt több, nem tudom mit képzelnek ezek az eladók. Már 2 fogaskerék benne összetört, aki nem tudja őket műgyantából újraönteni, olyannak nem ajánlom,  az anyagot nem rendesen továbbítja, úgy kell kézzel áthúzni, ha csúszós, vagy vastag, vagy nyúlik, gyerekjáték az egész.
    előzmény:
    KisCleo (1)
    2010-10-09  20:39
  4. 2010. október 9. 22:2517.
    Nekem is Lucznik van,szintén asztalos kivitelezésű  De a tiéd a rangidős,az én gépem még csak most tölti a 35-öt,rengeteget "dolgozott" már,nagyon jól!Óvom is,már rutinból tisztítom és olajozom.
    előzmény:
    turrita75 (10)
    2010-10-09  21:24
  5. 2010. október 9. 21:5916.
    előzmény:
    KisCleo (5)
    2010-10-09  20:55
  6. 2010. október 9. 21:5115.

    Nézd csak:   nagyon jó gépei vannak, nagyon jó áron.

     

    http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=rober tfrank

     

     

    előzmény:
    KisCleo (1)
    2010-10-09  20:39
  7. 2010. október 9. 21:4214.
    Akkor jó lesz az még az unokáidnak is.
    előzmény:
    turrita75 (10)
    2010-10-09  21:24
  8. 2010. október 9. 21:4113.
    Szerintem is többre mész 1 nagyobb géppel. én is köszi mindenkinek az 5leteket!
    előzmény:
    Wmelone (11)
    2010-10-09  21:34
  9. 2010. október 9. 21:4012.

    Hát csak kérjed vissza, ha nem használja, akkor meg főleg.   Jónak tűnik,  nekem kb 30 éves Brotherem van,  de magának a gépnek még soha semmi baja nem volt,  csak talp, és motor gondjaim szoktak lenni.

     

    Ezt is jól át kéne olajozni, kipucolni, beállítgatni,  pár tíz évre letudnád a varrás gondját. 

    előzmény:
    KisCleo (8)
    2010-10-09  21:20
  10. 2010. október 9. 21:3411.

    Én meg nem venném ezt a vacakságot. Kidobott pénz. Igaz én vettem már 10 euroért szuper és új varrógépet is a német bolhapiacokon. A legdrágább eddig 20 euro volt. Az ebayen is vehetsz olcsón, csak nem tudom elküldik-e Mo.-ra vagy nem lesz-e túl drága a postaköltség. Nekem van több eladásra szánt varrógépem is ( használt) de sajnos nem autóval közlekedem Németo.-ból, hanem repülögéppel, így nem tudok vinni Neked.

    Bizományi áruházban is megnézhetnéd a varrógépeket. Ha pl. budapesti vagy a Vásárcsarnok mögötti müszaki bizományiban is..

    előzmény:
    KisCleo (1)
    2010-10-09  20:39
  11. 2010. október 9. 21:2410.

    Bogájka: Akkor az én gépem nagyon jó. Egy kb 50 éves Lucznik, lehet árammal is hajtani, de inkább lábbal hajtom. Öntöttvas kerék, pedál rész, asztallal egybenőve. Ezt talán egy daru tudná megmozdítani:)

    Nagymamámtól örököltem - nincs rajta overlock öltés, viszont kegyetlen jól megvarrja még legdurvább, legvastagabb anyagot is. 

    előzmény:
    Bogájka (6)
    2010-10-09  21:04
  12. 2010. október 9. 21:219.
    Ez tetszik....
    előzmény:
    gyo67 (7)
    2010-10-09  21:16
  13. 2010. október 9. 21:208.

    Az az igazság,hogy nekem volt egy varrógépem,amilyen a képen látható.Anyukám egyszer varrt vele valami,nem jól működött,berágott és odaadtuk a nénikémnek,mert neki a szekrénye kellett volna.

    Azóta sem használja a szekrényt,a saját gépéhez,de nincs pofám visszakérni.

     

    előzmény:
    Bogájka (6)
    2010-10-09  21:04
  14. 2010. október 9. 21:167.
    Húgom oda s vissza volt,hogy mennyire jó..Tényleg jó volt. Egy ágyneműt sikerült neki megvarrni vele, azóta más rég kidobta mérgében, darabokra esett szét szinte, akkor verte a földhöz, azt mondta,nem teszi ki egyben a kuka mellé, ,inkább széttöri, őt ne átkozza senki aki kitúrja a kukából, hogy nem ér egy sapka cart..
    előzmény:
    KisCleo (1)
    2010-10-09  20:39
  15. 2010. október 9. 21:046.

    Nekem varrógépszerelő mondta, a jó gépekben fém alkatrészek vannak, a mai moderneknél már nem,  és nem is annyira jól javíthatóak.

    Egy 10-15 éves Naumann, Luchnik, Brother gép még 50 év múlva is varrógép lesz, ellentétben a mostanság gyártottakkal.

     

     Idézem a szerelőt: minél nehezebb, annál jobb.  Ezt a súlyára értette,  egy jó gép 13-15 kg-nál kezdődik. 

    előzmény:
    KisCleo (5)
    2010-10-09  20:55
  16. 2010. október 9. 20:555.

    Köszönöm a választ.

    Akkor valószínű,hogy még gyűjtögetek vagy egy részletfizetéssel megoldom,de akkor inkább legyen,egy jobb gépem.

    előzmény:
    Bogájka (3)
    2010-10-09  20:42
  17. 2010. október 9. 20:524.

    Ne vegyél ilyen vacakot.

    Gondolom, vagy 2-3 ezer ft ot elkérnek érte, a vaterán, teszveszen, kapsz egy régenbbi típusú Nauman gépet 10-12 ezerért, abban nem fogsz csalódni.

    előzmény:
    KisCleo (1)
    2010-10-09  20:39
  18. 2010. október 9. 20:423.
    Felejtsd el, és gyűjtögess. Anyukámnak vettünk egyet,  kb 2x használta, aztán leesett róla valami kütyüje,  onnantól elkezdett szétpotyogni az egész.  A varrógépszerelő szó szerint kiröhögött, hogy mit akarunk ezzel a játékgéppel.
    előzmény:
    KisCleo (1)
    2010-10-09  20:39
  19. 2010. október 9. 20:392.
    előzmény:
    KisCleo (1)
    2010-10-09  20:39

Címlap

top