Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Göd - lakás vásárlás!!!

marti38
Létrehozva: 2009. október 14. 08:51

Sziasztok!

 

Lenne hozzátok pár kérdésem, amiben tudtok segítsetek lécci!!!

 

Kinéztünk Gödön egy sorházi lakást, egyenlőre csak így hirdetésből, hétvégén megyünk megnézni. Van aki ismeri esetleg a környéket, illetve a házakat, hogy milyenek? Megbízható e az építő ilyeneket szeretnék tudni???

 

A másik kérdésem hogy tényleg óránként jönnek Pestre vonatok, mivel itt dolgozom.

 

Szóval Gödiek és környékbeliek kérem szépen a segítségeteket!!! Megyek most dolgozni és majd jövök, csak írjatok!!!!!!

 

Köszike előre is!!!!

  1. 2019. március 2. 21:2019.

    Sziasztok! Most 2019-ben mik a tapasztalatok? Minden apróság számít és fontos tud lenni! Mi is most fontolgatjuk az Oázis lakóparkba való költözést, szóval abban a cipőben járunk, amiben valaha Ti jártatok! Segítségeteket szeretném kérni, hogy a legjobb döntést hozhassuk meg! Építtetők, beruházókról való tapasztalat? Lakóközösség, szomszédok, bejárás, stb.? Privátban is írhatsz nekem! Köszönöm előre is!

    előzmény:
    marti38 (7)
    2009-10-14  10:34
  2. 2019. március 2. 21:1818.

    Sziasztok! Most 2019-ben mik a tapasztalatok? Minden apróság számít és fontos tud lenni! Mi is most fontolgatjuk az Oázis lakóparkba való költözést, szóval abban a cipőben járunk, amiben valaha Ti jártatok! Segítségeteket szeretném kérni, hogy a legjobb döntést hozhassuk meg! Építtetők, beruházókról való tapasztalat? Lakóközösség, szomszédok, bejárás, stb.? Privátban is írhatsz nekem! Köszönöm előre is!

  3. 2009. október 15. 13:5817.

    Köszike!!! Írtam privit!!!

     

    Ha jár még erre valaki Lombudvar, Erzsébetliget utca és környékéről, lécci írjatok!!!! Pláne a nem rég átadott lakásokról, stb........... Szerencsére általánosságban már kaptam sok infot!!!

    előzmény:
    rókalány00 (16)
    2009-10-15  09:38
  4. 2009. október 15. 09:3816.
    Ja, és természetesen Göd szuper hely, meg a Duna part stb., de ezek az új lakóparkok általában egy belterületbe vont szántóföldön keletkeznek, tehát el kell fogadni, hogy kell jó pár év mire ott is szép fás és rendezett lesz a környezet!
    előzmény:
    marti38 (1)
    2009-10-14  08:51
  5. 2009. október 15. 09:3515.

    Szia!

     

    Mi Dunakeszinek egy ugyanolyan részén lakunk mint ahol ti néztetek most lakást. Dunakeszinek is a keleti oldalán, a 2/A-hoz közel épülnek a lakóparkok (mint Gödön). Az autós közlekedés nagyon szuper (az aglomerációk közül szerintem a legjobb) a vonathoz viszont bizony még el kell keveredni valahogy hiába jön fél óránként. Helyi közlekedés elég gyatra, inkább siralmas, ha nincs autó amivel legalább a vasútig elmehetsz nagyon alaposan derítsd fel, hogy a te munkabeosztásodnak megfelelően közlekedik e busz a vonathoz!!!!! Ezzel itt sokan megjárták, pl. esténként nem is jár busz, aki sokáig dolgozik az gyalogolhat haza (fél óra), ilyen időben nem kívánom senkinek (esetleg gyerekkel stb.).

     

    Itt a Dunakeszi lakóparkokban rengeteg kókler vállalkozó épített társasházakat (sorházakat), kb. ők dolgoznak Gödön is. Kérjetek referencia munkákat és ha a cég csak projektcég (cégkivonatból kiderül) kerüljétek messzire mert az átadás után becsődőlnek és fújhatjátok a garanciát stb. Biztos vannak megbízható építők is természetesen.

    Én ingatlanhitelekkel foglalkozom így van sok ingatlanos ismerősöm, ha megírod a cég nevét privátban megkérdezem hogy tudnak e róla valamit mondani (jót vagy rosszat).

    előzmény:
    marti38 (1)
    2009-10-14  08:51
  6. 2009. október 14. 12:5014.

    Szia,

     

    Igaz én nem ott lakos, csak 1x voltam ismerősnél, de nekem nem igazán jött be a hely.

    Messze van az állomástól, gyalogoltunk vagy 20 percet. Ez még jó időben oké, de például ilyenkor mint most?

    Aztán ott az a csomó ház, de más semmi:-( kihalt puszta közepén. Sehol egy fa, ha fúj a szél, csak a por kereng a levegőben.

    Egy kis közért  azt hiszem van, járdák nem igazán, se egy gyógyszertár, posta, közért, hogy a többit ne is említsem (óvoda, suli).

    de ez csak 1 vélemény

     

    előzmény:
    marti38 (10)
    2009-10-14  11:27
  7. 2009. október 14. 12:4913.

    Mi Dunakesziek vagyunk. Gödön ezerszer megfordultam, és valami elképesztő hangulata van. A fő út, a házak között, imádom. A bicikli útról és környékéről nem is beszélve. És a Duna part..

    Hogy lakni milyen, és bejárni, nem tudom. A vonat fél óránként megy, Dunakeszire 20 p alatt ér ide a Nyugatiból. Nyilván vannak késések, mint mindenhol. SZerencsére nem járok vele naponta, és nem is tervezem. Ha lehet, a másik irányba mennék dolgozni, csak ne Budapest legyen!!!

    Hétvégén jár óránként, és van a zónázó, ami csak Vácon áll meg.

    Amúgy nagyon sokan járnak vonattal, én csak fodrászhoz mentem vele havi 1x, és kb. olyan fíling volt, mint középiskolás koromban Rákoskeresztúrról végigszenvedni az Örsig a fullra tömött 61E-n...

     

    előzmény:
    marti38 (1)
    2009-10-14  08:51
  8. 2009. október 14. 12:2412.

    Én imádtam Gödön lakni. Reggelenként több gyorsított vonat volt, ami Vác, Felsőgöd, Dunakeszin állt csak meg Újpestig, így 20 p volt a menetidő. A fürdő, és a golfpálya van a legtávolabb a vonattól, de vannak helyi buszok.  Miért nem próbálsz inkább családi házat venni? Árban ugyan ott lennél, közlekedésben pedig jobb helyzetben. A sorházakat én rondának találom.

    Közép Gödön van egy ingatlanos a régi kettes út mellett, a Müv. ház közelében. Közelében van buszmegálló. Lehet, h felsőn is találsz, keress rá neten, érdemes. 

    Göd nagyon jó hely, a Dunapart, a sziget csodás nyáron.

    Sok szerencsét.

    előzmény:
    marti38 (1)
    2009-10-14  08:51
  9. 2009. október 14. 11:4411.

    Nem akarlak elkeseríteni, de a termálfürdő bizony elég messze van a vasútállomástól. A göditől és a felsőgöditől is. Ha van autód, amivel elmész az állomásra és ott mered hagyni, akkor oké, de gyalogosan felejtős.

    Voltatok már kint megnézni a  lakást és a környéket?

    Mi is nézelődtünk amúgy anno arrafelé, amikor telket kerestünk, de épp a nagy távolságok (állomás, ovi, iskola) miatt vetettükel.

    előzmény:
    marti38 (10)
    2009-10-14  11:27
  10. 2009. október 14. 11:2710.

    Erzsébetliget utca, azt olvastam, hogy a Termálfürdő van arra a közelben. Azt nem tudom, hogy vajon mennyire fog esni ez a lakópark a tömegközlekedéstől.

    Végül is a MÁV-ot ahogy néztem, nekem a nyugati jó, mert onnan már csak a 4-6-os villamossal kell jönni. Remélem azért csúcsidőben ha nincs is ülőhely annyi hely lesz, mint a 7-es buszon reggelente!!!

    előzmény:
    gabcsi79 (8)
    2009-10-14  10:48
  11. 2009. október 14. 11:039.

    Ha tetszik a lakás, akkor én a helyedben egyik munkanap kimennék egy korai vonattal Gödre, majd onnan mennék a munkahelyemre. Kicsit macerás "játék", de kipróbálhatod személyesen, hogy milyen lehet bejárni.

    előzmény:
    marti38 (1)
    2009-10-14  08:51
  12. 2009. október 14. 10:488.

    Szia Márti!

    Mi Felsőgödön építkezünk épp. Amúgy eredetileg Dunakeszi lakosok vagyunk. 

    Még annyira nem sikerült megismernünk Gödöt,  de amit eddig láttam/tapasztaltam belőle, az nagyon tetszik. Elég sok dolgunk volt/van az önkormányzattal: róluk is csak jókat tudok mondani. 

    Dunakesziről évekig jártam be Pestre vonattal, nem volt nagy trauma, néha reggel-este a csúcsidőben tényleg nem volt ülőhely. Mostanában nem tudom mi a helyzet közlekedési téren, mert pár éve Bécsben élünk.

    Sztem nem lőttök mellé, ha Gödöt választjátok. Merre van a lakás, amit kinéztetek?

    előzmény:
    marti38 (1)
    2009-10-14  08:51
  13. 2009. október 14. 10:347.
    Jajj, de jó h ennyien írtok!!! Várom még a véleményeteket!!!
    előzmény:
    karaklau (6)
    2009-10-14  10:03
  14. 2009. október 14. 10:036.
    előzmény:
    Blanchy (5)
    2009-10-14  09:30
  15. 2009. október 14. 09:305.

    Jó, akkot elmondjuk:

     

    Igen, van, hogy kimarad(nem tudom, én itthon vagyok GYEs-en), van, hogy sztrájk van...SŐt olyan is van, amit írtam, hogy alig lehet kimenni Bp felé, merthogy okosok egyszerre túrtak fel mindent...

    Szóval van minden, mint ahogy Bp-en is van dugó stb...:0)

     

    De lehet nagy hó, vagy vezetékleszakadás is...ez mind lehetséges...

    előzmény:
    Kati48 (4)
    2009-10-14  09:23
  16. 2009. október 14. 09:234.
    Azért azt is mondjátok el, hogy nagyon sokszor hiába várják a vonatot mert kimarad, vagy sokszor fél órát is késik, vagy annyian vannak rajta, hogy állóhely is alig van. A kimaradás és a késés nincs összefüggésben az időjárással.
    előzmény:
    dönczi (3)
    2009-10-14  09:10
  17. 2009. október 14. 09:103.

    Szia!

     

    Munkanapokon  estig félóránként járnak a vonatok, reggel hat és hét között 20 percenként, de ha az oázisban néztetek ki lakást, onnan azért messze van gyalog az állomás... úgy 20-25 perc séta.

     

    A többiben nem tudok segíteni, mi régi házban lakunk.

    előzmény:
    marti38 (1)
    2009-10-14  08:51
  18. 2009. október 14. 09:082.

    Szia!Mi Dunakeszin lakunk, így Göddel kapcsolatosan nem sok infóm van, csak az, hogy Vác felé Göd határában van egy isteni RÉTESES:0))))

     

    De a közlekedésről azért tudsz ám tájékozódni:

     

    www.elvira.hu

     

    Itt minden nap minden menetrendjére rá tudsz nézni.

    Sztem ami vonat megáll Dkeszin, az Gödön is.Nem óréánként, hanem félóránként járnaka  vonatok, tele van öltönyös, kosztümös emberekkel(köztüka  férjem is:0))

    Szóval totál mindenki ezzel jár többnyire, főleg, hogy most a 2es  fel van túrva(horror) és az M3 meg le van zárva kifelé...boá...ez is szervezés volt kérem.Botrányos.

    (Nemsokára szülök, és azt sem tudjuk, hogyan mennénk ki a reggeli vagy délutáni csúcsban, na mindegy.)

     

    Mi dunakeszit nagyon-nagyon szeretjük.

    sztem Göd is jó hely lehet.

     

     

    sok sikert!

    előzmény:
    marti38 (1)
    2009-10-14  08:51

Címlap

top