Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikea vagy kika

elsi1
Létrehozva: 2009. június 25. 22:29

vettél már valamit fenti boltokból?Mi az ami bevált,mi az ami nem?

UI:Mysinge kanapé már nem kapható Ikeában?

  1. 2018. január 15. 03:3779.

    Én választani nem szeretnék, mert ahhoz nagyon ritkán járok bármelyikbe is, hogy tapasztalt legyek. Viszont tegnap vásároltam egy ülőkét, 2méteres karnist és ülőpárnát a KIKÁ-ban és a tapasztalataimat mondanám el. Az árak sorrendben: 3000, 6000, 1000 Ft. Mivel nem felfedezni akartuk az egész, hatalmas áruházat és nem akartuk az egész délutánt ott tölteni, több eladóval is szóba álltunk, hogy gyorsan megtaláljuk a keresett árukat. Kivétel nélkül minden eladó rendkívül udvarias, segítőkész, sőt barátságos volt. Egészen meglepő volt ez a hozzáállás. Ráadásul mindig elérhetőek voltak az üzlet teljes területén. A vásárlás gyorsan és flottul ment, minden kérdésünkre szakszerű, pontos választ kaptunk. Nagyon pozitív élmény volt és hozzájárult a vásárlói elégedettségünkhöz. Remélem, megtartják ezt a jó hozzáállásukat!

  2. 2009. augusztus 21. 19:2778.
    előzmény:
    elsi1 (1)
    2009-06-25  22:29
  3. 2009. augusztus 21. 19:2477.
    IKEA
    előzmény:
    elsi1 (1)
    2009-06-25  22:29
  4. 2009. augusztus 21. 19:1876.
    IKEA
    előzmény:
    elsi1 (1)
    2009-06-25  22:29
  5. Torolt_felhasznalo_428299
    Torolt_felhasznalo_428299
    2009. augusztus 21. 18:0075.
    Kika, de kinek melyik jön be jobban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 21. 17:0874.

    Sziasztok!

    Nem volt időm visszaolvasni bocsi érte...

    Viszont szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat!

    Mi minden bútorunkat a Kikában vettük meg.

    Háááát nem is kicsit kifogásolható a minőségük!

     

    Az ülőgarnitúránk a mai napig kapható! Hófehér színű kicsit olyan az anyaga mintha velúros lenne. 3 hónap után már kiültek lettek az ülőfelületei, de nem picit a farmer elszínezte teljesen az anyagot!

    Amikor megvettük kikérdeztük az eladót aki persze szívből ajánlotta a 120.000-es garnitúrát, regéket hallottunk a könnyű tisztításáról, amihez vettünk is külön tisztító szert. De persze még a venis bútortisztítója se szedi ki az anyagából a koszt annyira el vagyok keseredve....

    csak letakarva tudjuk már használni, amit én külön gyűlölök.

     

    A másik az ágyunk és a hozzá való gardrób szekrény. Inogott az egész!

    Megkértem egy asztalos ismerősünket csináljon vele valamit, és a sárga földig lehurrogta a minőségét....több helyen kellett úgymond megvasalni mindkettőt

     

    Mindig is tetszettek a kikás bútorok mert olyan mutatósak és szépek! De ezek után én tényleg senkinek sem merném ajánlani

     

    Persze a válasz a reklamálásunkra csak annyi volt: "nem rendeltetésszerűen vannak használva"

     

    Már nem azért de a párom is meg én is 70 kiló alatt vagyunk..és kiülltük a kanapét amin napi 1.5-2 óránál több ideig nem használunk az már sztem kissé érdekes  és felháborító

     

    Van esetleg valakinek jó 5lete mivel lehetne még megpróbálni a kanapénkat? a csatolt képen látható a garnitúra de a miénk pont fordított szinösszeállítású fehér-barna!

     

    Köszi előre is!!!!

     

    Ui: venis az új por állagú se jó

     

     

     

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2009-06-25  22:29
  7. 2009. július 6. 13:5573.
    Igen, szerintem is olyan jó kis családias. Amikor bemegyek tuti, hogy egy 4 órát eltöltünk és ott is ebédelünk mindíg a családdal:)) Én is szeretem, teljesen feltöltődök ott:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221015 (68)
    2009-06-26  20:38
  8. 2009. július 6. 13:5472.
    Igen, szerintem is olyan jó kis családias. Amikor bemegyek tuti, hogy egy 4 órát eltöltünk és ott is ebédelünk mindíg a családdal:)) Én is szeretem, teljesen feltöltődök ott:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221015 (68)
    2009-06-26  20:38
  9. 2009. július 6. 13:5371.

    Nálunk Pécsen csak Kika van, tehát olyan gyakran Ikeába nem is tudok menni, ha akció van. Itt a Kikába viszont mindíg ki lehet valamit fogni. Én szeretem. Viszont ha kiegészítőkről, konyhai eszközökről van szó, akkor csak Ikea, mert ott olcsóbb minden.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_812599
    Torolt_felhasznalo_812599
    2009. június 30. 16:2870.

    Sziasztok,

     

    párommal épp összeköltözni készülünk és a hogyan rendezzük be a lakást ízlésesen de olcsón dilemmájával kűzdünk..  van esetleg erre valami jó ötletetek? hová érdemes ellátogatni? vagy ha tudtok olyan helyet, ahol sérült bútorokat lehetne kedvezményes áron megvásárolni, az is érdekelne minket

     

    köszi előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_145006
    Torolt_felhasznalo_145006
    2009. június 27. 09:5969.

    Nekem spec. bejön az ikea stílusa, és nem utolsó szempont, hogy megbizhatóak stb.

    Lehet, hogy sokan ahogy fogalmaztak "tucat". De nagyon sokan nem tehetik meg h egyedileg tervezett -designerek bútoraival rendezzék be a lakásukat. 

     

    Ennyi.-

    előzmény:
    Lióra (67)
    2009-06-26  20:33
  12. Torolt_felhasznalo_221015
    Torolt_felhasznalo_221015
    2009. június 26. 20:3868.

    Sziasztok!

     

    Nekem már volt szerencsém mindkettőhöz, mindegyik nagyon jó. De valahogy az IKEA közelebb áll a szívemhez.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 26. 20:3367.

    Nekünk is sok van az ikeából,jó,hogy minden egy helyen és jó,hogy gyerekbarát hely.

    Lehet,nem mindenkinek jön be a stílus,nekünk egyelőre kis lakásunk van,ezt berendeztünk kvázi ikea és kika.Fiatalosan,lehet,hogy 40 évesen,ha beköltözünk a nagy budai villánkba,akkor már nem az itt felelhető bútorok lesznek a mi kedvenceink,de addig jók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145006 (49)
    2009-06-26  08:55
  14. Torolt_felhasznalo_253371
    Torolt_felhasznalo_253371
    2009. június 26. 11:4366.

    Sziasztok!

     

    Egyértelműen IKEA Az egész lakásunk azzal van berendezve, a Leksvik bútorcsalád van a nappaliban, valami gyönyörűsééég A konyha pedig Faktum Fagerland, imádom! A Kikában nagyon drágák a konyhák, ami szép, az millió fölött van árban... A Kikának, és úgy általában az összes bútorboltnak katasztrofális a honlapja, nincsen rajta csak a bútorok töredéke, mindenért el kell menned élőben megnézni. Míg az Ikeánál minden fönn van a honlapon, praktikus tervezőkkel, berendezett lakásmintákkal, ahonnan nagyon jó ötleteket lehet szereni! És tök jó, hogy bútorcsaládok vannak és minden nagyon jól variálható és praktikus. A Kikából van a fürdőnk, az egyik elem már összeszerelés előtt törött volt, látszott, hogy már törötten lett lefestve... Az a szekrény 50ezer forint volt, ennyi pénzért talán nem ezt a minőséget várná az ember. A többi bútortbolt meg szóra sem érdemes. RS-től konkrétan sírhatnékom van, annyira gagyi cuccok vannak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. június 26. 11:2265.
    Hát ez nagyon bosszantó lehet. :( Egyébként sejtem melyik lehet ez a fajta szövet, többen is óva intettek egy fajtától. A nevét nem tudom, de ha már látom, egyből tudom, hogy ilyet nem szabad venni.
    előzmény:
    ardian (63)
    2009-06-26  10:19
  16. 2009. június 26. 11:0164.

    IKEA

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. június 26. 10:1963.

    A möbelix a régi sconto.

     

    hááát, lsd előbb, építkezés végén észleltük, hogy régi kanapénk nem fér be a nappaliba, ezért kénytelenek vagyunk venni vmi, de ha lehet, nem horror-áron. Ott vettük, 100 ezer körül volt, ok, ennyiért ne várjon az ember sokat, de!

    Ha bármi, akár tiszta víz hozzáér, azonnal foltos marad. Ha kipucolom, még foltosabb lesz. Néha, havonta egyszer nekiesek, hogy úgy ihazán átpucoljam, akkor foltok eltűnnek, de a művelettől már alaposan kinyúlt a szövet.

    Férjem vígasztalt, hogy majd áthuzatjuk. De az sem lesz érdemes, mert már úgy ki van ülve, hogy öröm nézni, pedig én egy 42 kilós monstrum vagyok, a fiam 15, egyedüli nehéz ember a családban a férjem (75 kiló).... Azért ettől 3 év alatt még nem kellene leamortizálódnia...

    Az ikeás kanapénkat úgy kaptuk ajándékba 6 évvel ezelőtt, a barátnőm leselejtezte, mert kiszakadt a huzat. Áthuzattuk, s azóta is nyúzzuk, de semmi baja.

    előzmény:
    BJuci (61)
    2009-06-26  10:14
  18. 2009. június 26. 10:1462.

    Ja igen, és csapok!

     

    Mi az építkezés végén már nagyon csehül álltunk, ezért a könnyen kicserélhető dolgokból igyekeztünk a legolcsóbbat venni.

    Ezért pl. nem voltam hajlandó 30-40 ezret fizetni egy csapért.

    A fürdőszobában az itt-ott vett olcsóbnb árkategóriás csapjainknak már volt ezerféle baja (ha lesz egy kis zsozsó, ki szeretném cserrélni az összeset), az ikeas, lefolcsóbb csap viszont 3 éve tökéletesen működik.

    előzmény:
    BJuci (60)
    2009-06-26  10:07
  19. 2009. június 26. 10:1461.

    Mi is "vidékiek" vagyunk, de kb. negyedévente felmegyünk az IKEA-ba, ha kell vmi. (mondjuk még a házunk félig üres, úgyhogy mostanában valszeg sűrűbben is fogunk menni)

     

    Jyskben 3x vásároltam eddig, mindháromszor vissza kellett vinnem az árut....

    A párnákból úgy jött a toll, mintha nem lenne összevarrva a huzat....., a rozsdamentesnek hirdetett fürdőszoba szett fél év után olyan rozsdás volt, hogy öröm volt ránézni....persze nem vették vissza....No comment.

    Soha többé be nem teszem oda a lábam.

    Eladót nem találsz, ha megtalálod, akkor se tud semmit v. órákat kell várni, amíg megkérdezi mástól, amit tudni szeretnél.

     

    Hamarosan nyit nálunk a Möbelix, azt várom már nagyon, jókat hallottam eddig róla és kanapé kellene. ;) Erről van vkinek infója?

     

    Az IKEA Ektorp sarokkanapéja a nagy szerelmünk, de sajnos nem fér be. .(

    előzmény:
    pasztorh (59)
    2009-06-26  09:54
  20. 2009. június 26. 10:0760.

    Egyértelműen IKEA. :)

     

    Konyha- egyszerűen imádom az önbehúzós fiókokat. Szerintem örök darab lesz, mi fehéret vettünk, ez soha nem fog kimenni a "divatból".

     

    Étkező- senki nem akarja elhinni, hogy egy ilyen dizájnos szék, mint a Nandor, hogy lehet kényelmes is...amíg rá nem ül és ki nem próbálja. Utána úgy kell kiszedni az embereket a székből. :)

     

    Háló- az összes bútor onnan van, még a virág is. :) Pax gardrób, Malm komódok, könnyen összerakhatóak és mindent elnyelnek.

     

    A lámpák olcsók és jó minőségűek(étkező, pultmegvilágítő, háló, nappali, és most a nyári vásárban sikerült megszerezni a képmegvilágító falikarokat is extra áron. :) )

     

    Ezt a minőséget nem kapod meg sehol sem ilyen árban szerintem.

     

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2009-06-25  22:29
  21. 2009. június 26. 09:5459.

    Éljenek a vidékiek! Se IKEA, se KIKA, úgyhogy nem nagyon kell választanunk.

    Nálunk csak JYSK van, a semminék az is több...

     

    Így évente egyszer IKEA, akkor van élvezkedés, nagyon szeretjük. Most,hogy költözünk, már készülök is az apróságokat beszerezni az IKEA-ból. És az ebédlőasztalt is onnan készülünk megvenni, remélem, tényleg olyan lesz,mint amilyet a honlap alapján elképzeltünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 26. 09:4758.

    IKEA!!

     

    Már kb. 3-4 éve vásárolgatunk az ikeában, de 1 éve rendeztünk be egy 3 szobás lakást kizárólag az ikeából! Mi mindennel meg vagyunk elégedve! (konyha, hálók, gardróbok, nappali, erkély, de még az utolsó váza, gyetyatartó, evőeszköz, roló, függöny, stb. is...)

    Szerintem nagyon keresgélnem kellene a lakásban, hogy találjak olyan dolgot, amit nem az ikeában vettünk...

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2009-06-25  22:29
  23. 2009. június 26. 09:3857.

    Mi a KIKÁ-ból rendeltünk Nobilia márkájú konyhát. Igaz, várni kellett rá, mivel nem blokk, hanem egyedileg gyártják le megrendelés után. Nagyon jó minőség.

    Szerintem bárhol vásárol az ember, meg kell nézni, mit vesz és kész.

     

    Amúgy én szeretek biz. dolgokat az IKEÁ-ból, de itt nálunk csak KIKA van.

    Amúgy a bútorainkat  - a konyhán kívül - nem onnan fogjuk venni.

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2009-06-25  22:29
  24. 2009. június 26. 09:2556.

    Nekem sem jönnek be a fehér bútorok.

    Klinikán dolgozom sok éve fehér bútorok között, ezért otthon, már nemszeretnék fehér bútort látni.

    Pár éve volt fehér komódom, fehér virágállványom, de gyorsütemben megszabadultam tőlük, mert olyan kórházas volt tőle a lakás

     

    előzmény:
    meggiem (54)
    2009-06-26  09:15

Címlap

top