Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tömörfa bútor

Zsuzska01
Létrehozva: 2009. február 18. 13:56

Sziasztok,

 

 

azok segítségét szeretném kérni, akik ismerik a QM bútorbolt Toscana és más tömörfa bútorait. Bútort szeretnénk venni, lehetőség szerint jó minőségűt (ami nem esik szét pár év múlva), olyan stílusút, mint az előbbi bolt tömörfa bútorai. Válogatunk a kínálatból, de nem találom, hogy ez a bolt kinek a bútorait forgalmazza. Van elképzelésünk, de kellene 1-2 kiegészítő, hogy jobb legyen az összkép. A QM oldalán azonban nincs fent, hogy ki a bútor gyártója. Ha tudnám, esetleg rá tudnék keresni a további termékeikre. A google a barátom, tudom, de nem találok semmi használhatót. Ha valakinek van tömörfa bútora, keményfából, akkor a pozitív ill. negatív tapasztaltokat is szívesen olvasnám, ha megosztanátok. Köszi a segítséget! Zsuzska01

  1. 2009. szeptember 25. 18:5815.

    Nos én egyik sem vagyok. Ami még rosszabb, pl nincs a családban fogtechnikus, pedig annak nagyon örülnék...))) Tudod nem sértésnek szántam egyáltalán, de olyan furcsán (nem furcsa: tökéletes reklámszöveg volt, ha akaratlanul is) fogalmaztál, hogy  ez jutott eszembe azonnal. Nem keresem fel őket, mert nagyon messze vannak, aztán meg ilyen drága bútorra pénzem sincs, sőt, szeretem ugyan a fából készült termékeket, de nem az én ízlésem az ő ajánlatuk. (igaz, egy honlapról nem szabad ítélni, senkinek nincs fenn az összes terméke!)

    Magyar termék? HA van előttem a boltban 2 termék, mindkettő jó minőségű és tetszik is, akkor van bennem annyi  magyarság, hogy a magyart veszem. ...de nem feltétlen veszem meg, csak azért mert magyar..szerintem ez különbség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2009-09-25  11:38
  2. 2009. szeptember 17. 07:5514.
    Szépek....de kuncogtam egy sort, ne haragudj, nem tudom megállni: mert vagy újságíró vagy, vagy reklámszakember, vagy egyszerűen kapcsolatban állsz a céggel...)))) Ha az utóbbi, akkor üzenem nekik, hogy a szlogenben a "magyar fa" felesleges, sőt..)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2009-09-17  07:21
  3. 2009. május 9. 12:0513.

    szia,

     

    nekem van tömörfa bútorom, több is, mondhatni, az összes bútordarabunk az és mindegyiket nagyon szeretem. ráadásul ezek örök darabok, és ha megunod, csak megcsiszolod és újra pácolod, de bármikor vissza tudod állítani az eredeti színét is. ezeket igazán hosszú távra veszi az ember.

    a qm nagyon jó minőségű darabokat árul, és ami a lényeg, hogy nagyon jó áron. mind a tálalói, mind az asztalai és komódjai nagyon jó darabok. a qm azért nem írja ki, hogy ki a gyártó, mert az nem üzlet, akkor mindenki közvetlenül a gyártótól rendelne.

    mi tavaly vettünk a cserépvárosban egy komódot, ami egy az egyben ugyanaz, mint a qm toscana családjáak a komódja, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

    a qm-ből mi az űlőgarnitúrát vettük és kiegészítőket, de mindennel elégedett vagyok, a kiszolgálással is. és ami még mellettük szól, hogy kvázi ingyen szállítanak házhoz, mert a szállítási költséget levásárolhatod náluk. ez elég ritka manapság.

    sok szerencsét, bármit is veszel és bárhol, a lényeg, hogy szeresd majd a bútorodat:)

     

    üdv,,

    p.

    előzmény:
    Zsuzska01 (1)
    2009-02-18  13:56
  4. Torolt_felhasznalo_718379
    Torolt_felhasznalo_718379
    2009. május 9. 09:2712.

    Szia Zsuzska01!

    Találtam Neked valamit,ami szerintem segíteni fog! www.erdelyibutor.hu 

    Nagyon jó árak vannak most!

    Szia,Hajni

     

    előzmény:
    Zsuzska01 (11)
    2009-02-18  15:21
  5. 2009. február 18. 15:2111.
    Mi is inkább hazai gyártót választanánk. Kezdeti elképzelésünk az az volt, hogy legyártatjuk, de az ajánlat, amit kaptunk... hááát "kicsit" több, mint, amit meg tudunk engedni magunknak. A konyhába asztalossal gyártattuk a szekrényt, gondoltuk a nappalit is megpróbáljuk így összehozni, hisz mégis egyedi lenne és nem utolsó sorban méretre készülne. De megalkudni kényszerülünk az ára miatt. Marad a bolti vásárlás. De leginkább mdf-es, vagy furnéros bútorokat láttunk, amik néha nem igazán jól sikerültek (illesztések látszanak, stb), ezért gondoltunk inkább a tömöfára.
    előzmény:
    dittike10 (10)
    2009-02-18  15:10
  6. 2009. február 18. 15:1010.
    Egyértelmű hogy a tömörfa bútorok sokkal jobbak,mint a bútorlapos termékek,viszont nagyon sok múlik a kivitelezésen is.A trópusi fák keményfának számítanak és tartósak.Bútoriparban dolgozom,igazából én egy magyar gyátó termékét venném,bükkből,égerből,tölgyből ezeket is nagyon szépen tudják pácolni.Nekem otthon sokminden fenyőből van,borovi és nem luc,de ezek is nagyon tartósak.
    előzmény:
    Zsuzska01 (9)
    2009-02-18  14:55
  7. 2009. február 18. 14:559.
    Akinek van/volt  furnéros (bolti vagy asztalossal készítetett bútora) és tömörfa bútora is tudna monadni róluk véleményt? Hogy melyikkel elégedettebb, melyiket szereti jobban, melyik a tartósabb?
    előzmény:
    Zsuzska01 (1)
    2009-02-18  13:56
  8. Torolt_felhasznalo_532559
    Torolt_felhasznalo_532559
    2009. február 18. 14:428.
    Azt tudom, h nem qm, ez másféle. :-)
    előzmény:
    Zsuzska01 (4)
    2009-02-18  14:30
  9. 2009. február 18. 14:407.
    köszönöm:))
    előzmény:
    Zsuzska01 (6)
    2009-02-18  14:35
  10. 2009. február 18. 14:356.
    quattromobili.hu
    előzmény:
    thth (5)
    2009-02-18  14:30
  11. 2009. február 18. 14:305.
    megírnád, mi az oldal neve, mert aha simán beírom, hogy qm bútor, az semmit nem ad ki. Megnézném milyen bútoraik vannak....
    előzmény:
    Zsuzska01 (1)
    2009-02-18  13:56
  12. 2009. február 18. 14:304.

    Szia, köszi! Már nézem is! Nem, ez a quattro m. (nem tudom ezt kiírhatom-e) Nem olyan régen árulják ezeket a bútorokat, ha jól tudom. Tömörfa, trópusi akác. Stílusban, felületében ezek tetszenek, de kellene pár kisebb darab is, hogy jól nézzen ki a szoba. És ezeket még meg tudnánk fizetni is.

    AZ általad említett boltnak is néztük a honlapját, de a boltban még nem voltunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_532559 (3)
    2009-02-18  14:17
  13. Torolt_felhasznalo_532559
    Torolt_felhasznalo_532559
    2009. február 18. 14:173.

    Szia,

     

    ez a Róbert Károyl krt-i üzlet? Nagyon szép dolgaik vannak, bár nekem nagyon sötétek, sztem ódonná, túl komollyá tehetik a lakást. Persze nagyon világos (pl. krémszínnel) szőnyeggel, kiegészítőkkel lehet ellensúlyozni, de az meg kényes.

    Egyszer voltam abban a boltban, egy nyanya volt ott, nagyon bunkó volt, ki is fordultunk onnan.

    Nézd meg a www.butorszalon.hu Cassandra lakberendezést, csodány cseresznye színű dolgaik vannak, a  tulaj nagyon rendes, amikor jöttek szerelni a bútor, ő is itt volt és felügyelte a munkát.

    Bizony ezek nagyon drága darbok, de 30 év múlva is így fognak kinézni, nem kell őket fényezni, csak portalanítani.

    előzmény:
    Zsuzska01 (1)
    2009-02-18  13:56
  14. 2009. február 18. 14:092.
    Lehet, hogy kicsit kusza volt, amit az előbb írtam. Az érdekelne, hogy ha tudja valaki, hogy ki a gyártója a QM-ben kapható tömöfa bútoroknak, illetve szívesen venném a véleményeket a tömörfa bútorokról. Sérülések, tisztítás, fiókok, ajtók működése, változik-e az idő múlásával? Nem bánta-e meg, az aki ilyen bútort választott? Esetleg ötletek más boltokra, ahol azt kaptátok, amit kértetek. És fontos, hogy nem milliós nagyságrendben akarunk vásárolni
    előzmény:
    Zsuzska01 (1)
    2009-02-18  13:56

Címlap

top