Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Együttélés anyóssal

k5z9
Létrehozva: 2008. november 3. 16:36

Sziasztok!

 

Nemrég voltam a 10 éves osztálytalálkozómon. Beszélgettünk és a 30 fős osztályomból senki sem lakik anyóssal. Szinte irigylésre méltó volt hallgatni. Férjem szerint, aki 40 éves és soha nem lehetne az anyja mellöl elhozni, azt mondta szerinte a fele kamuzik.

18 éve lakom az anyósommal joggal gondolhatnák aki ennyit kibírt együtt az már kibírja a hátralévő éveket is. Én nem így vagyok ezzel. Ahogy mennek az évek egyre idegesítőbb, egyre inkább otthagynám a francba. Mindenbe beleszól pedig én is 40 felé járok. Nincs egy önálló gondolatom, cselekedetem. Ez borzasztó !!

Várom a hozzászólásokat legfőképpen azoktól akik szintén együtt élnek az anyóssal , hogy oldjátok meg!! azok is írjanak akik együtt laktak és már külön laknak, egyszóval mindenki !

Köszönöm!! 

 

  1. 2018. január 17. 00:11222.

    Mer kell titeket sponzoralni?Kezetek ,labatok megvan?????En el sem fogadnam,ha gerinces lennek.....

    előzmény:
    bkrisztika (213)
    2013-02-16  18:40
  2. 2018. január 17. 00:08221.

    Most megyek zsebkendeoert ,mar atsirtam,egy dobozzal!!!!!!
    Majd pont a ferjemtol fogom megkerdezni kinek segitsek??????

    előzmény:
    bkrisztika (213)
    2013-02-16  18:40
  3. 2018. január 16. 21:15220.

    Tudom miről beszélsz az én életemet is pokollá teszi.megfojtanám egy kanál vizbe ha tehetném. Még a saját fiát is utálja azt keresi   hogy tud kötekedni utálom. Akkor vagyok nyugodt ha netán nincs itthon, ha nem körülötte forog a világ akkor minden baja van.ja még apósom is itt van és csak heccelnibtudja y vén dög😠meddig húzza még azt se bánnám ha holnap reggelre nem lenne😡szerintem ritka a jó anyós mint a fehér holló.

  4. 2013. február 18. 10:01219.

    Tudod, egy vagy netan ket egyszeri kalandot esetleg megbocsajtottam volna, de amiket irtal ahogy a terhesseged alatt bant veled es az hogy otthagyott, ezt en nem nyeltem volna le soha akkor se ha utana milliokkal halmozott volna el. Ez nekem mar tul sok lett volna.

     

    De ha te ugy erzed hogy jo a kapcsolatotok azt te tudod te elsz vele 40 eve. Az a lenyeg hogy te boldog vagy, a te eletedrol van szo.

     

    nem vagyunk egyformak.

     

    Nalunk sem kerdes hogy ki mire akar kolteni es mennyit, ha telik ra akkor mindegyikunk megteheti amit szeretne.

     

    Azzal kapcsolatban amit irtal, en nem segitek otthon senkit, amig a nagymamam elt igen, ot segitettuk mast nem, nem annyira azert mert nem telne ra hanem azert mert  nekem ez nem celom hogy idegen embereket segitsek Mo on vagy masutt. 

     

    Az allatokat igen, oket segitem itt is es amikor ugy gondolom akkor otthonra is kuldok neha kisebb osszeget, nekik nagyon szivesen adom ha tehetem.

     

    scorpinqueent en ismerem nagyon rendes no o is es a csaladja is es nem kis eredmenyt ert el a ferjevel egyutt az eletben anyagilag is es erkolcsileg is.

    Mindketten sikeres emberek.

     

    Amit  kerdeztel itt is le lehet irni sok mindent az adobol ha vallalkozasod van, de az itteni torvenyek masok mint nalatok, nem tudom pontosan hogy itt hogyan mukodik nekunk nincs vallalkozasunk igy nem tudom osszehasonlitani hogy mit lehet itt es mi a torveny nalatok.

     

    Bojtarka jol van, szepen fejlodik 10m honapos tunderi termeszete van, most a nyari melegben rengeteget furdik az allatok itatojaba neha olyan mint egy saros kismalac.

    Orulok hogy Tiny ilyen szepen megerosodott,puszi a kicsikeknek

    love you all

    előzmény:
    irenehavas (204)
    2013-02-15  22:11
  5. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2013. február 16. 21:49218.
    előzmény:
    elsi1 (217)
    2013-02-16  21:31
  6. 2013. február 16. 21:31217.

    olvasva a topikot , remélem,meleg lesz a fiam.

     

    előzmény:
    Dalcsida (186)
    2013-02-12  15:49
  7. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2013. február 16. 19:20216.

    Oké, látom nem volt elég, hogy Iréne meghazudtolt engem, holott könnyedén utánamnézhetett volna itt. Ne haragudj, de nem fogok sorozat privát üzeneteket küldeni, amikben leírom, hogy mikor, kiket és hogyan támogatunk, mert sokakkal ellentétben nem az én műfajom, hogy nyilvánosan kérkedjek vele. Magánügynek tartom. Te most valami olyanba szóltál egyébként ebbe bele, aminek az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy Iréne szponzorál titeket. Nevezetesen, hogy a férje régen mit tett vele. Engedd meg, hogy azokról a múltbéli cselekedeteiről ne az legyen a véleményem, hogy mennyire rendes.

     

    Tudok mutatni egyébként ilyem embereket, akiket említesz. Mind fizetésből élnek/élünk. És tesszük a dolgunkat. És egyúttal ez az utolsó magyarázkodásom ebben a témában, hogy nekem mi van, mennyi van, azt kinek adom, hogyan osztom be, kitől kell, vagy nem kell engedélyt kérnem rá. Maradjunk annyiban, hogy borzasztóan mellényúltatok mindketten Irénével, egyáltalán nem volt igazságos, amit és ahogyan írt nekem, rettentően megsértett. Pusztán azért, mert ő még nem látta nicknevem annak két szervezetnek az adományozói listáján, amit említett. Óriásit csalódtam benne.

    előzmény:
    bkrisztika (213)
    2013-02-16  18:40
  8. 2013. február 16. 19:08215.

    Engedtessék meg nekem,hogy beleszóljak,mivel mi vagyunk az egyik család, akit Irene szponzorál.

     

    Nem nagyon hiszem, hogy tudsz nekem mutatni másik olyan fizetésből élő embert,aki elnézi,és megengedheti magának,hogy a felesége vadidegen családokat,állatmenhelyeket  segitsen, készpénzzel,csomaggal.Havi 2-300 dolláros összegekkel,vagy értékkel.Mert én szerintem, az ilyen férj,nemcsak hogy RENDES , de még imádhatja is a feleségét, ha ennyire elnézi annak ilyen irányú elhivatottságát....Ahogy igy visszaolvastam ,feleilyen rendes férjjel is beérnék sokan.

     

    Bocsánat az offért. 

    idézet:
    bkrisztika (213)
    2013-02-16 18:40:12

    Ez most komoly?

    Olyan lett ez a történet mint valami mese  Pöttyös könyvekből.

     

    előzmény:
    bkrisztika (213)
    2013-02-16  18:40
  9. 2013. február 16. 18:55214.

    Persze,jobb lenne külön lakni,de ahhoz pénzt is kellene teremteni és nem lenne elég síránkozni.szaralak az anyós,de akkor jól jön,ha az uncsira kell vigyázni,vagy ha megfőz?

    Azt nem értem,hogy ez a szaralak hogy volt képes felnevelni egy olyan klasszpasit,akit életed társának választottál?

     

    Midnenki rimánkodik,hogy közel az anyós,aztán jön a nyár és nyílnak a sirámos topikok,hogy jaj messze lakik az anyósom,nem tudja vállalni a gyereket.

    előzmény:
    tócsni (2)
    2008-11-03  16:40
  10. 2013. február 16. 18:40213.

    Engedtessék meg nekem,hogy beleszóljak,mivel mi vagyunk az egyik család, akit Irene szponzorál.

     

    Nem nagyon hiszem, hogy tudsz nekem mutatni másik olyan fizetésből élő embert,aki elnézi,és megengedheti magának,hogy a felesége vadidegen családokat,állatmenhelyeket  segitsen, készpénzzel,csomaggal.Havi 2-300 dolláros összegekkel,vagy értékkel.Mert én szerintem, az ilyen férj,nemcsak hogy RENDES , de még imádhatja is a feleségét, ha ennyire elnézi annak ilyen irányú elhivatottságát....Ahogy igy visszaolvastam ,feleilyen rendes férjjel is beérnék sokan.

     

    Bocsánat az offért. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (210)
    2013-02-16  14:36
  11. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2013. február 16. 14:52212.

    Iréne, te ittál, vagy mi van veled???? Ne haragudj, ha nem pakolom itt ki, hogy mikor mire fordítjuk a pénzünket, illetve hogy nem nevesítem meg, hogy mikor kiknek és mennyit adtunk! Nagyon nem volt fair, amit mondtál. A férjemet és engem is nyugodtan megnézhetsz, hogy honnan indultunk és hogy mire vittük, nincs semmi szégyellnivalónk, sőt. De nem fogom kiteregetni az anyagi helyzetünket, mert én nem érzem szükségét, hogy eldicsekedjek milyen ingatlanjaink és milyen autóink vannak. Szeretném azt gondolni, hogy nem ez az emberek fokmérője.

     

    Óriásit csalódtam most benned. Nem ismerek rád...

    előzmény:
    irenehavas (211)
    2013-02-16  14:42
  12. 2013. február 16. 14:42211.

    te nekem se kell engedelyt kernem de;hogy hogy a te nevedet meg nem lattam sehol sem. akkor sem miko a kutyiknak kernek ; OSZMUN ES HSZOB?   es en ezt nem hiszem el amit irsz, sorry.  hany magyar csaladot segitesz?

    en azt csinalok amit akarok a ferjem penzevel. en vagyok a penz ugy miniszter. es aze meg neznem a te ferjedet, mibul indultatatok, es mire vittetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (210)
    2013-02-16  14:36
  13. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2013. február 16. 14:36210.
    Iréne, csak az én személyes ismeretségemben van több férj is, aki "enged" olyan dolgokat, mint a te drága jó Petid. Az én férjemről már nem is beszélve, akitől soha nem kellett sem 200, sem 2000 USD elköltésére engedélyeket kérnem. Furcsa egy fokmérője van nálad a rendes férjnek.
    előzmény:
    irenehavas (207)
    2013-02-16  14:08
  14. 2013. február 16. 14:21209.

    szia. te ha a lakas anyose volt, mire kellet nektek kolcsont fel venni?

    mi az hogy nem tlasz senkit 2 gyerekkel? en itt ferjhez adtam egy magyar not 3 tinivel. 16 18 19 evesek voltak. kzen voltak visza deportalni oket es akko taltunk nekije egy cubai pasit aki allammpolgar volt es itt maradtak.  igaz eskuvo re se mentunk el mer a no ugy beslt velem , miko ma tudta hogy mardhat hogy nem teccett. de talat ferjet.  nezd neked baratokat csaladot ose kell szedn hogy elso idoben segitsenek. hidd el  meg tudod oldani es csinalni.  mer ha te maradsz, oregem jo vege nem lesz. nezz meg engemet. esaz en anyoom tanar volt . na szep ki oktatta a jovo nemzedeket. ok es ha maradsz, mit csinalsz? egesz eletedbe amie te is fizetsz,  nem vagy otthon nem erz d jol magad.  de hogy a fenebe mehetel bele ebbe anno miko ferjed mondta hogy anyos . nekunk anno nem volt mas lehetoseg 39 eve, sogornom a o anyosanal elt a hugom a mi szuleinknel. de ti ma miota nincsen komcsi rendszer tufdtuk berelni . mier mier??? halllod gondlok sokat rad. na lassan peti fel kel regelizunk es megyunk  NEW YORKBA.   este meg talan megyunk kicsit csorogni.   voltunk 2 hete mer elotte nem voltunk sehol se csak nov vegen. en vagy o voltunk betegek. 

     

     te nem rosz ember ez hallod, felre is kefelhetsz, meg szorakozhatsz ha o  OTTHON VAN ... ha nincs akko nem lehet? ti fiatal hazasok vagytok ugye?

    előzmény:
    .feketeözvegy. (206)
    2013-02-16  12:25
  15. 2013. február 16. 14:09208.
    mond van neked ferjed?  es millyen ?  anyosod van ? 
    előzmény:
    anitacska (203)
    2013-02-15  22:02
  16. 2013. február 16. 14:08207.

    szija dragam. hogy vagytok?? hat hallod persze meg bocsajtottam neki , de;o a vilag leg jobb ferje. mutass nekem meg egy ilyen ferjet, aki meg engedi nekem 1991 ota, hogy sponzoraljak magyar csaladokat?egy sincsen. havi atlag ba 150, es 200 $ csak a feladas, es usaba kel feladni mer ez nalunk 500. es a masik. te tudod;4 eve a rakos kriztiant mi segitettuk 2 even kereztul. melyik gerinctelen fereg ferj az, anitacska irta,  aki meg engedi azty, hogy ilyen sok penzt el kuldjek. meg itt van az ittene menhely kutyiknak cicaknak,  meg usaba a yorki mentosok. mutassatok egy ferjet aki meg engedi ezt?ilyen nincsen. es oregem 41 eve vagyunk egyut en konyorgok sokszo nekije;keresse egy baratnot, es a hetvegen menjel oda hozza. es o csak nevet rajtam.

    te moast nalunk gaz van. petinek sajat bussnise van, es tudod most vetunk uj kocsit nekem es itt mindenre ra megy 13%  HST.  NOS O AZT LE TUDNA VONNI. LEVONTA. ES OREGEM PISZKALJAK, HOGY EZ NEM VAN CSAK KOCSI 60%LEHET LE VONNI ESOGY NEZ KI ADITETT CSINALNAK.   most  rettegunk.  nalatok is van ilyen ??  hogy van a  BOJTAR?   nalunk  TINY  MEG HIZOTT,  2, 60 DEKA.   LOVE YOU ALL.   yorki kissess.

    előzmény:
    Amarynda (205)
    2013-02-16  07:13
  17. 2013. február 16. 12:25206.

    A kisebbikem ovis.

    Bármilyen munkát elvállalok,de az a bibi,hogy nekem kell rendeznem a gyerekeket reggel és elhoznom őket délután.A férjem havi 2x2 napot van itthon.

     

    A lakás anyósé volt már eredetileg is.Csak ugye a párom nem akarta egyedül hagyni így hát idejöttünk,felvettük a kölcsönt és most is nyögjük.Pont emiatt nem akar menni sehova,mert ugye mi lesz a mamucikával.

     

    Amikor kijelentem neki,hogy ha találk munkát elmegyek a srácokkal együtt és elválok tőle,csak annyit mond,hogy hova mennél?Úgy sem kellesz te már senkinek 2 gyerekkel,ilyen öregen.(35 éves vagyok)

    Baromira nem vesz komolyan.De majd fog ha egyszer arra jön haza,hogy csak az anyja várja én meg a srácok meg sehol csak egy levél amiben közlik vele,hogy beadtam a válókeresetet.

     

    Én nem halnék bele ha nem lenne mellettem.Eddig sem sokat láttam,és itthon is van akkor sem velem foglalkozik vagy a srácokkal.Csak azért nyalizik,hogy legyen kaja az asztalon,mert az anyja nem tud főzni.

     

    Kitartó vagyok ha kell még lehúzok egy kis időt amíg meg lesz minden az újra kezdéshez,de utána pápá...

     

    Ja és nálunk meg az van,hogy "menj és szórakozz amikor itthon vagyok.Félre is kefélhetsz ha akarsz engem nem zavar"  Ennél a monológnál szakadt el a cérnám végleg. 

    előzmény:
    irenehavas (202)
    2013-02-15  21:56
  18. 2013. február 16. 07:13205.

    Hat nem semmi amin keresztul mentel irene

    Sosem bantad meg hogy nem hagytad ott a ferjedet? Meg tudtad bocsajtani hogy megcsalt meg otthagyott?

     

    nem hiszem hogy az ilyet az ember kepes elfelejteni vagy megbocsajtani, neked sikerult?

    előzmény:
    irenehavas (193)
    2013-02-13  21:11
  19. 2013. február 15. 22:11204.

    szia.  hat hallod mig anyos volt a lat keppe tenyleg nem volt velem melletem, miko visza jutt sajat lakas azota a volag leg job embere... 39 eves hazasok leszunk augusztusban, es mi a vilag masik felen olyan eletet csinaltunk hogy ha othon 200 evig is elne se elne ugy.

     te igazad van ahogy viusa gondolok,  en delutanra mentem dolgozni. foztem ebedet hogy 5 ko haza jun egyen miko ste 8 utan meg juvok hozza se nyult. mier?mer a muiter mondta:ez szar.  mond me a szemet dognek  bla bla bla..  masnap visza mondta anyjanak. o volt a postas.  igaz kettu kell mindenhez.  de hala istenek ez regen volt. 

     8 honapig fekudtem miko terhes voltam.  egyetlen egysze se adtak egy tanyer kajat se. bocsanat hazudpk, egysze peti hozot egy tanyer paradicsos kruplit. mi ez? mondta. ki dobatam vele, eletembe nem ettem es nem is fogok. aztan ferjecskem szepen baratnezott kemenyen volt hogy egy hetig nem jutt haza, en meg egyedul a kis hazba,  . brr meg ra gondoni is rossz . 

     

     

    előzmény:
    anitacska (203)
    2013-02-15  22:02
  20. 2013. február 15. 22:02203.

    Irene, en azt nem ertem, hogy miert maradtal egyutt azzal a gerinctelen fereggel (ferjed), aki tobbszorosen igy megalazott?????

     

    Kezdhettel volna uj, normalis eletet valaki massal, aki megbecsul, szeret, tisztel es a tenyeren hordoz.

     

    Szerintem itt nem csak az anyossal (na jo, vele is) volt problema, hanem a kisfiaval is. Ciki, de nagyon, ahogy Veled bant.

    előzmény:
    irenehavas (193)
    2013-02-13  21:11
  21. 2013. február 15. 21:56202.
    szioka, itt vagyok.  te mekkora a piciked?bolcsibe vagy oviba jar?  milyen munkat keresel??  te ez a haz a tietek?ti vettetek?ha igen mier anyos neven van ? mer ha o vette akko tudnia kell fizetni is. szerintem.  ne maradjal hidd el mer jo vege nem lesz. en anno  miko peti ott hagyott azt hittem bele halok. foleg elso nap :ezt figyeljetek meg ;ul a szent csalad a kertbe oriasi nagy terkep az asztalon  es apos:na most van deli 12 ora, petike itt jar,  most van delutan 3 ora petike itt jar.a szivem meg szakadt. kozbe jut egyik gyerek kori haverja es fel ajanlotta magat ha akarok sexelni.  ki rugtam mint a francot. aze vannak dolgok amiket mig elek soha nem felejtek el.  eze kerlek.  menekulje. ferjedtul kerdezd meg ;mit akar;feleseget vagy anyukajat?tessek donteni.  
    előzmény:
    .feketeözvegy. (200)
    2013-02-15  19:32
  22. 2013. február 15. 19:49201.

    En 6 laktam az anyosommal, lelekprobalo volt:-) Alapvetoen nem rosszindulatu de mindenbe beleszol, mindent jobban tud es engem ez nem zavar mert altalaban bologatok, megkoszonom a tanacsot de ugyis azt csinalom amit es ahogy en akarok csaknem konfrontalodtam.

     

    A sogornom pedig ezeket magara veszi, igy neha orditoznak es utana etekig nem szolnak egymashoz:-))Az anyosom altalaban olyasmibe szol bele mint pl.fozes,mosas, takaritas szimpla hazi dolgok, de mivel se mosni, se fozni se semmit nem tudok igy nem zavar a dolog:-)))

     

    Szerintem nem egeszseges egyutt elni az anyossal mi 6 honap utan kiszabadultunk:-)

     

    Ha szamomdra ennyire rossz ahelyzet akkor beszelj a ferjeddel errol oszinten, lehet, h lesz amiben egyetertetek:-)

     

    Az anyosoddal is beszelni kene elegansan es oszinten, rezelmi es indulati kitoretsek nelkul arrol, h kozel a 40-hez mar el tudod donteni, h mit szeretnel de ertekeled a tanacsait es a tapasztalatat.

     

     

    Mindent osszevetve szeretem az anyosomat, habar mindenki utalja a csaladban mert imad megbantani embereket es ugy tenni, mintha nem szandekos lett volna, de mivel 65 eves en nem allok le vitazni vele a kora miatt.

    előzmény:
    k5z9 (1)
    2008-11-03  16:36
  23. 2013. február 15. 19:32200.

    Hát én is hintázok azon hogy mit csináljak.

    Most azon vagyok,hogy minél előbb munkát találjak,mert amíg az nincs lépni sem tudok.

    Sajna nagyon válás gyanús a dolog nálunk.Hitel van a házon amit mi fizetünk,pedig az anyósom nevén van a ház.A párom minden alkalommal azt hajtogatja,hogy mi lesz az anyjával ha elmegyünk,mert nem bírja fizetni a törlesztést,tehát ha megyünk akkor is nekünk kell fizetni.Ez a hozzáállás nekem nem jön be.

    Tehát munkakeresés ezerrel,utána albérlet keresés és külön költözés válással tetőzve.Az sem lesz leány álom,de inkább szerényebb életvitel mellett nyugodtan,mint jó anyagi helyzetben boldogtalanul.

     

    Sajna pici gyerekkel nehéz munkát tlálni,de menni fog,mert muszáj.Addig még kibírom... 

    előzmény:
    _lilla_ (198)
    2013-02-15  10:58
  24. 2013. február 15. 11:02199.
    Mintha csak a mi helyzetünket mesélnéd...
    előzmény:
    .feketeözvegy. (195)
    2013-02-14  07:43

Címlap

top