Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Atka elleni praktikák

Torolt_felhasznalo_833924
Torolt_felhasznalo_833924
Létrehozva: 2008. szeptember 13. 23:46

Azok hozzászólását várom, akiknek már sikerült kiűzniük a lakásból atkát, olyat, amelyik csíp is és viszketést okoz.

 

Milyen módszerek váltak be a kiírtására?

 

Mennyi ideig tartott?

 

A másik, amin gondolkoztam, az az, hogy lehet-e, hogy egy ilyen élősködő évekig eléldegél egy nem használt lakásban?

Mivel táplálkozik, ha nincs ott ember?

 

 

 

  1. 2018. május 23. 09:1351.

    Az emberi rüh atka befúrja magát a bőrbe, azt eszi. Ha ideget talál rágcsálni arra bizony ugrasz egyet! A poratka az csak allergizál! Sajnos a rüh atkát egy kárpitozott ülésről /közösségi közlekedés!/ haza lehet vinni! Ez tény!


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    edit873 (24)
    2008-09-14  03:35
  2. 2018. május 23. 08:5450.

    Ferkó


    Igazán nagy lökést akkor kaptam az atkák elleni harchoz amikor mechanikusan kiemeltem az elsőt a bőrfelszínből és 100x-os nagyítású mikroszkóp alatt megnéztem. Na ez a förmedvény nem élhet bennem!


       A harc elemei: -az érintett textilek elkülönített kezelése, forróvizes áztatás, ecetes öblítés, intenzív szárítás


                             -zuhanyzás/kibírható legmelegebb 60 fok/ előtt, kibírható legerősebb /én 20% tömény/ ecet lemosdás vattával


                             -rázókeverékes /receptre, vagy Novascabin/ teljes test törlés, egy óra múlva újra. Fejre:Flucinar


                             -a másik atkaellenes hatóanyag van a BENGAY sportkrémben. Csíp ám rendesen! Frekventált helyekre masszírozva. Közben erősen gondolj arra: ami a bőröd csípi, marja az atka meg nyuvad ki!!!


                             -folyamatos első, második pont, és ~egy hét múlva újabb gyógyszeres kúra:(kikelnek ám a peték!)


                             -folytatva hosszú tünetmentes állapotig


                             -elalvás előtt segíthet allergiaelleni szer /pl. Cetirizin/ csökkenti a viszketegséget


                             -másokkal max. kézfogás!


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    baba111 (48)
    2011-04-13  17:07
  3. 2013. december 10. 20:1649.

    Sziasztok.

     A macskák fül atkásodása elég gyakori. Olyan mint ha kávézacc lenne benne a fülében. Kipucolni  nemnagyon engedik, van egy szer ami nagyon jó rá

    DEXORYL fülcsepp. Nagyon hatásos bele kell tenni a fülébe és elmaszirozni.

    Csak javasolni tudom, nekem bevált a cicámnál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_606299 (47)
    2010-03-16  20:42
  4. 2011. Április 13. 17:0748.

    helló mindenkinek!

     

    ha nem tudtok aludni az atkától, akkor próbáld meg befújni az ágyadat szórófejes flakkonba töltött hígítatlan ecettel. nem tesz kárt az ágyban az anyagban, de élőlény (szerintem te sem) alig élné túl a sok savat. ezért maszkban csináld és menj ki onnan min egy órát. ajánlott szintén ecetes vízzel mosni az ágyneműhuzatot vagy klórmésszel. szerintem ez minden típusú atkára jó.

     

     még egy érdekesség. a fagyasztás. mint a magas hőt, épp úgy az alacsony hőt sem bírják. ha van fagyasztóládád, nyert ügyed van. letakarod a bezacsizott ételeket fóliával pl. és arra rá a takarókat reggel, mire hazaérsz már veheted is ki. másnap a párnákat. de előbb utóbb úgyis sikerül. ez nyílván nem megoldás az ürülékére is, de legalább aludni tudsz. csak majd picit átveszi az ételszagot és  hideg marad, de utána már könnyű lesz kiszellőztetned. és nem kell szárítgatni minden mosás után. 

     

    én is sokat szenvedtem. de van altatós megoldás is:) akkor olyan mélyen alszol, hogy észre sem veszed hogy ott vannak:)

    azt is hallottam még, hogy az eukaliptusz tömény illatát nem bírják és elmenekülnek. vegyél illoólajat és csepegtess az ágyra. persze az foltot hagy. esetleg papirzsepire és tedd a takaró alá.

     

    van egy másik megoldás is. pl a gumilepedő. mivel az ágyat nem tudod a mélyhűtőbe tenni, de kell átmeneti megoldás, akkor arra tökéletes. vagy fólia. én ezeket is bevetettem a nagy atka elleni harcomban és tudtam végre aludni.

     

    esetleg kend be magad testápolóval vagy babaolajjal. akkor az atkáknak nem leszel annyira finom és békén hagynak:)

     

    és a végső megoldás ha már semmi sem sikerül: pukizd tele az ágyad:) 

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_606299
    Torolt_felhasznalo_606299
    2010. március 16. 20:4247.
    sziasztok!
    én azt hallottam, hogy atka ellen a csalánfű tea használ.
    Én sajnos a cicámmal szenvedek, neki is atkás a füle, és most azzal fogom borogatni, mert állítólag annak nincs mellékhatása és nem is csípi a bőrt. De embereknél sajnos nem tudom mi a helyzet, mindenesetre ne gyógyszerrel kezeljétek ezeket a dolgokat, mert az sehova sem vezet!
    előzmény:
    Szabri (23)
    2008-09-14  03:00
  6. 2008. október 6. 22:3146.

    Szia, Stepi!

    Örülök, hogy megoldódott a problémád! Ha véletlenül jár még erre valaki, megírom barátnőm esetét. Ő a hajában érezte úgy, h. valami mászik benne időnként, de állatkát sosem talált benne, pedig gyerekei is segítettek keresni. Elment a bőrgyógyászhoz, az pedig mondta, h. nem az ő szakmájába vág a probléma, mivel élősködő nincs a hajban. Volt-e barátnőmnek stresszhelyzete a közelmúltban? Mondta, h. volt, nemrég fejeződött be a hosszadalmas válási hercehurcája. Szóval, ő csak érezte az élősködők jelenlétét, azok valójában nem voltak a hajában. Ennélfogva a bőrgyógyász gyógyszert írni nem tudott, barátnőmnek viszont segített, h. amikor az "állatkák" mozgását érezte, megmosta a haját. Érdekes módon ettől fejbőrének viszketése megszűnt. Hát, ilyen eset is van.

    Számodra jó egészséget kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (41)
    2008-09-21  02:17
  7. 2008. szeptember 25. 08:3545.

    Szia!

    Mi egy ALLERGY-FREE nevű sprayt használunk, igaz az én lányom a poratkára allergiás. Ezzel be kell fújni az ágyát, függönyöket, szőnyeget, plüss állatot....stb. szóval minden textiliát. Nem tudom a te problémádra jó-e. Esetleg nézd meg a honlapjukat ORGANIZONE ha jól tudom.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (1)
    2008-09-13  23:46
  8. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. szeptember 25. 02:2944.

    asse semmi......de asszem mi rosszabbul jártunk

     

    előzmény:
    PageUp (43)
    2008-09-25  01:21
  9. 2008. szeptember 25. 01:2143.
    Az osztálytársam a kínaiban vásárolt tyúktollal töltött télikabáttól szerzett be jó kis rühatkát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (42)
    2008-09-25  01:07
  10. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. szeptember 25. 01:0742.

     

     

    www.birdmites.org

     

    99%, hogy madártetű atka.......

     

    minden ránk illik :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (41)
    2008-09-21  02:17
  11. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. szeptember 21. 02:1741.

    Atka (?) hajtóvadászat 

     

     

    No, akkor összefoglalom, hol tartunk most, egy héttel a "fertőződés" után.

    Természetesen nem a kötekvő népek szórakoztatása céljából, hanem azért, hogy ha valaki akár fél év múlva vagy még később keresgél itt megoldást, akkor neki tudjunk segíteni, vagy ötleteket adni.

    Valaki azt tanácsolta, hogy forduljunk állatorvoshoz, mert az "ember" orvos (tudom, humán, de így jobban hangzik) simán elhajt minket és nem tud mit kezdeni a dologgal.

    Szóval tekintve, hogy az egy hét alatt, sohasem láttuk a "fenevadat", arra jutottunk, hogy valószínűleg atka lehet. Amit sokáig nem tudtunk kizárni , az az, hogy esetleg bolha, de mindenki úgy mondja, hogy a bolhát, főleg, ha sok van, látni kellene.

     

    Első nap irány a bőrgyógyász, aki arra, hogy nincs csípésnyom, annyit mondott, hogy majd elmúlik és fertőtlenítsünk mindent, stb.

    Eszébe nem jutott megnézni a bőrömet mondjuk nagyítóval.

    El tudom képzelni, lehet, hogy félt, hogy elkapja? :) Nem akarta megnézni. És nem sok empátiát mutatott. Azt mondta, jöjjek vissza, ha kiütések lesznek vagy hólyagok. Hát, azok nem lettek. Nem is mentem vissza.

    Sokat kutattuk a netet és arra jutottunk, hogy a rühatka ellen kéne megpróbálni küzdeni, mert semmi más nem jött szóba. Minden, ami csíp, látható méretűt csíp és látható maga a lény is.

    így aztán gyógyszertár és rühatka elleni kence. Na meg a mosás, szárítgatás. Végül is mindent 60 fokon mosunk, mert kiderítettük, hogy 55 fok felett elpusztulnak. Eddig bejött, mert a mosott ruhákban tényleg nincs. Simán  hordhatóak. Az, hogy gazdán kívül pár nap alatt elpusztul, még nem látszott igazolódni semmiben.

    Szóval következő lépésben irány az ÁNTSZ orvosa. Mivel szerinte a rühatka nem csíp, és a bolha látszódna, széttárta a kezét és úgy érezte nem tud segíteni. Végül kaptunk tőle egy jobb rühatka elleni kencét, mint amit vettünk korábban és azt a tippet, hogy jól ki kell áztatni a bőr, mielőtt felkenjük, legalább fél óra a kádban. Ezt a fajtát is kétszer kell feltenni, mint a Novascabint, de ezt csak kb. másfél óra múlva kell ismételni, és 24(!) órát rajtahagyni.

    A csípés témához még annyit, hogy a párom nem csípést érez, hanem azt, hogy valami megmozdítja a szőrszálakat, "közelekedik a szőrszálak közt". Ilyesmi érzés. Néhányszor én is éreztem ilyet. Rajta is vannak csípésnyomok, de nem érzi egyértelműen a csípést, mint én. Lehet, hogy nekem vékony a bőröm.

    De előreszaladtam, hiszen még nem írtam le, hogyan találtuk meg a csípésnyomokat. Az ÁNTSZ-es orvos sem akarta megnézni a bőrünket, fel sem merült benne, hogy attól , hogy szabad szemmel nem látni, még ott lehet.

    Mivel a szer használata után is csípkedtek, igaz kevesebbet, elegem lett és nagyítót fogtam. Amint megcsípett, lenyomtam a helyét és rohanás a lámpához. így sikerült megtalálni azokat a pici piros pontokat, amik a csípésnyomok. Ha tudja az ember, mit kell keresni, akkor szabad szemmel is látni sokszor, de tényleg iszonyú aprók. Szóval eddig az orvosok nem jutottak el.

    Kezdett világos lenni, hogy tényleg állatorvoshoz kell fordulnunk. Azért volt ez egyre evidensebb, mert kiderült hogy egy csomó atka van, ami állatokon él és ezek közül néhány át tud menni az emberre is. Az állatorvos pedig ismeri ezeket.

    A szer lenyugatta a bőrömet, de mivel a lakásban nem tudtunk még mindent atkátlanítani és a kocsi is fertőződött, valszeg újra ránk is jöttek, meg talán maradtak is.... ezt nem tudjuk.

    Szóval némi kutakodás után elmentünk állatorvoshoz. Ettől tartottam a legjobban, mert már kezdtem hozzászokni, hogy ebben a témában az emberek elég furcsán reagálnak.

    Az állatorvosnál nagyon pozitív élményünk volt. Mindkét orvos, akivel beszéltünk és az állatpatikus is nagyon empatikusak voltak. Senki nem volt még ilyen jófej velünk, amióta tart ez a dolog. Irtó jól esett, hogy valaki nem idegenkedik és nem is tartja furcsának, hanem érti a dolgot. Mondta, hogy ez tényleg nehéz ügy és felírta egy rovarirtónak a nevét, amit beszereztünk, hogy ezzel kezeljük a lakást.

    E mellett azt mondta, hogy amikor érezzük  a csípést vagy a jelenlétét a lénynek, akkor oda ragasszunk celluxot, majd azt nézzük meg mikroszkóp alatt. Ők is így szokták az állatokkal csinálni. :) Vigyorogtunk, mert van már mikroszkópunk. Kis kézi mikroszkópot vettünk. Nem is volt drága és 60x-os a nagyítása. Úgyhogy ma elindult a nagy vadászat. Irtó érdekes dolgokat nézegetünk, mindenfélét, amit találunk és közben persze keressük is az élősködőt.

    Néha egyikünk talál valamit, de a másik lehűti, hogy ez nem állat. :)

    Vettünk egy takarítógépet is. Végre igazán tiszta lesz a lakás. :))

    A porszívónk nagyon gyengus volt.

    Szóval ma rengeteget takarítottunk. Vettünk egy olyan spray-t is, ami poratkát öl. Feltételezzük, hogy talán rokonok lévén, a másfajta atkát is ki tudja nyírni. Gondoltuk, bajunk nem lehet belőle, legalább a poratkákat kinyírjuk tutira. :) Miért is ne? :)

    Aztán újra bekentük magunkat az orvostól kapott szerrel is.

    És most várunk. És reméljük, hogy sikerrel jártunk.

    A mosógép meg a szárítógép megy ezerrel. Szinte mindig. :)

    Ha nem járnánk sikerrel, akkor a következő kör a celluxos vadászat folytatása lenne, és legújabb ötletem, a szauna.

    Ha ezek 55 fokon elpusztulnak, akkor ki kell próbálni a szaunát!

     

    Hosszú lett, de remélem, hogy egyszer valakinek ez még tényleg segít! Ne kelljen másnak is mindenre rájönni magától fokozatosan, hadd ugorjon át pár lépcsőfokot, ha erre jár! Sok sikert!

     

    A bunkók cseszegetése ehhez képest pedig lényegtelen apróság.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (1)
    2008-09-13  23:46
  12. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. szeptember 15. 00:1540.
    nem
    előzmény:
    vakmakk (39)
    2008-09-14  22:52
  13. 2008. szeptember 14. 22:5239.
    Az jutott eszembe, hogy nem új az ágyatok? Volt valami kínai (?) gyártmányú ágy, amitől több vevő is poloskát szedett össze. Lehet, h. atka is terjedhet ilyen módon? /Az előbbi eset kb. 2 éve történt./
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (8)
    2008-09-14  01:05
  14. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. szeptember 14. 13:1738.

    atka amelyik csíp és viszketést okoz

     

    honnan tudod, hogy csak a rühatka okoz ilyet, másmilyen atka nem?

     

    tudtommal több százféle atka is létezik......

     

    Acarina (állat), a pókfélék osztályának egyik rendje, általában- kis testü állatkák, melyeknek testén a fej, tor és potroh a leggyakrabban összenőtt, vagy pedig a fejtort a potrohtól csak egy barázda választja el. Nyolc lábuk leggyakrabban karomban végződik, de ennek helyén többször tapadó korongocskák vannak. Szájszerveik szivásra v. szúrásra alkalmazkodtak. Szemeik igen kicsinyek vagy hiányzanak. Belsőszervezetük meglehetős egyszerü; szivük és véredényük nincs; egy részük lélekzőcsövekkél, mások ezek hiányában egész fölületükkel lélekzenek. Váltivaruak a perekből 3 lábpáru lárva fejlődik ki s csak többszöri vedlés után nő ki 4-ik lábpátja és lesz ivaréretté. életmódjuk és táplálkozásuk igen külön- böző, legnagyobb részük állatokon és növényeken élősködik, más részük állati és növényi nedvekből táplálkozik, nehányan rablásból élnek. Hasznuk az emberre nézve alig van, csak a festőatkát (Trambidium tinctorum) használják festésre. Eddig ism. tekintélyes számu fajai a következő családokba tartoznak: 1. Trumbidiidoe. lélekzőcsövekkel, szárazföldön élnek, mindenütt közönségesek: ide tartozik a festőatka (Tr. tinctorum (C. L. Koch) Surinamból és Guineaból; 2. Tetranychiaoe lélekzőcsövekkel és fonómirigyekkel; a szárazföldön élnek; 3. Hydrachinidoe, vizi atkák, gyakran élénken szinezettek; 4. Bdellidoe, a földben és mohák alatt tenyésznek; 5. (Oribatidoe, mohák alatt élnek, növényi nedvekből táplálkoznak: 6. Gamasidoe, számos faja szabadon él, legnagyobb része azonban rovarokon és madarakon élősködik, mint a Gamasus coleoptratorum L. a rovarokon s a Dermanysitus avium. Dug. a madarakon; 7. Ixodidoe vagy kullancsok, melynek fajai melegvérü gerinceseken élősködnek; 8. Tyroglyphidoe, lélekző csövek nélkül, állati és növényi anyagokból táplálkoznak, ide tartozik a sajtatka (T. siro Latr.), 0,4 mm. hosszu, teste kettéosztott, szintelen; régi és megkeményedett sajtokban él s ezeket porrá rágja; a lisztatka (T. farinae C. L. Koch) régi, dohos lisztben él; 9. Dermaleichidae, mintegy 80, legnagyobb részben a madarakon élősködő fajjal; 10. Sarcophidae vagy rühatkák, mikroszkópos kicsinységüek, lágybőrüek, testük sörtékkel rakott, szemeik és lélekzőcsöveik nincsenek; melegvérü gerincesek bőrén és bőrében élnek. A tulajdonképeni rühatka (Sarcoptes scabiei Latr.) 0.5 mm. hosszu, a bőrbe ássa magát, nősténye azonban mélyebben mint himje és maró folyadékot választ ki, amely a bőrön pörsenéseket okoz, folyton tovább ássa magát és járatokat váj; a nőstény peterakás után eldöglik. A rühesség (scabies) elnevezés alatt ismert bőrbetegséget okozza s különösen a kézfejen, az ujjak között mutatkozik első sorban. Az emberen kivül juhokon, lovakon élnek s innen jutnak az emberre is. Más fajai más emlősállatokon élősködnek. 11. Demodecidoe vagy tüszőatkák, az emlősállatok haj- és szőrtüszőiben meg faggyumirigyeiben élősködnek, a melyekbe fejökkel lefelé ássák be magukat, a bőrön kiütéseket okoznak. Legrégebben ismert faj az emberi tüszőatka (Demodex folliculorum hominis Henle), mely 0.4 mm. hosszu; az ember arcanak bőrében, de esetleg más helyeken is a haj-. szőrtüszőkben és faggyumirigyekben él; de csupán egyenként, vagy legfeljebb párjával, mig ellenben a kutya és macska tüszőatkája 100-ával is tenyészik és veszélyes bőrbetegségét okoz. 12. Phytoptidoe vagy gubacsatkák, melyek növényi zöld levelek nedveit szivják és szúrásuk kis gubacsokat okoz, ilyen a Phytaptus vilis Land., mely a szőllőleveleken él s a szőllő alsó lapján a vörhenyes szinü, szőrös, gubacsforma bemélyedéseket okozza.

    előzmény:
    Szabri (37)
    2008-09-14  13:03
  15. 2008. szeptember 14. 13:0337.

    Igen drága Stepi, de azt mindenki tudja /téged kivéve/, hogy azt nem szokás atka néven emlegetni, hanem RÜH-ről van szó.

     

    Akkor mindjárt tudtunk volna hathatósabb tanácsot adni EGYBŐL...

     

    Ugye-ugye?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (36)
    2008-09-14  12:53
  16. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. szeptember 14. 12:5336.

    mindenki egyet ért abban, hogy a sima poratka nem csíp

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (35)
    2008-09-14  12:52
  17. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. szeptember 14. 12:5235.

    "kiűzniük a lakásból atkát, olyat, amelyik csíp is és viszketést okoz"

     

     

    idézet a topicnyitóból....

     

     

     

    előzmény:
    Szabri (34)
    2008-09-14  12:31
  18. 2008. szeptember 14. 12:3134.
    előzmény:
    Szabri (33)
    2008-09-14  12:28
  19. 2008. szeptember 14. 12:2833.
  20. 2008. szeptember 14. 12:2732.

    Hogy te mekkora ökör vagy!!

     

    Gyerekek nem fogjátok elhinni, de Stepi barátnénk nyitott egy másik topikot azon felbuzdulva, hogy én írtam, hogy eddig mindenkit sikerült félrevezetnie a saját ostobasága miatt!

     

    Ugyanis most RÜHATKA néven nyitott egy újabb topikot, nem mintha itt nem fért volna el....

     

    Hát pofátlan egy jószág ez a Stepi mert még ahhoz sem volt arca, hogy elnézést kérjen a hülyeségéért, ezzel felvállalva azt, hogy tévedett, és mindenki mást tök hülyének nézett maga körül!

     

    Ilyen kis gerinctelennek segítsen az ember mi?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (1)
    2008-09-13  23:46
  21. 2008. szeptember 14. 12:0931.

    Én meg tudod mit unok?

     

    Amikor ebben a hsz-edben is azt írtad CSUPÁN, hogy: "A bőrgyógyász nem hülye. A tünetek alapján azt mondta, hogy atka. "

     

    TOVÁBBÁ: amikor a nyitórészben is CSAK AZ szerepel, hogy: atka.

     

    Szó sem volt róla, hogy RÜHATKA, és nem sima atka, ha van ilyen!!!

     

    Egy elírás miatt mégis milyen válaszokat vártál??? Még szép, hogy arra válaszolunk, amit írtál, nem pedig arra, amit GONDOLTÁL!

     

    És akkor mi vagyunk a hülyék mi???

     

    Felületes vagy, és ez roppant bosszantó!

     

    De még akkor sem biztos, hogy valóban rühatkáról van szó.

     

    Ja, és azért, mert te bemész egy rég nem használt lakásba, és ott nyilván az OTTANI ágyneműt és használod, attól nem jöhet ki????

     

     Gondolkozz már!!

     

    Ha egy jó ideje nem takarítottatok abban a lakásban, akkor nagy eséllyel rengeteg atka lehet, de korántsem biztos, hogy ez a bajod!

     

    Na mindegy..... ezek után nem hiszem, hogy olyan sokan fognak segíteni, ha még tisztességesen meg sem tudod fogalmazni, hogy mire is kérsz tanácsot pontosan!

     

    És ne felejtsd el: itt már sokan segítettek, VOLT OLYAN IS, aki konkrétan rühatkára adott tanácsot!

     

    Szóval megkaptad azt is!

     

    Most akkor mi a bajod??????????????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (17)
    2008-09-14  02:19
  22. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. szeptember 14. 11:3130.

    Továbbra is várom azokat a hozzászólásokat, amik nem a poratkáról szólnak és nem próbálják megmagyarázni, hogy látni kéne a nem látható élőlényt, azt kéne hinni, hogy allergia, miközben egy konkrét helyen jól észrevehető pillanatban kezdődött.

    Azokat is puszilom, akik tudják, hogy az atka nem csíp és akik magukat okosabbnak hiszik, mint a bőrgyógyászt.

    Csókoltatom azokat is, akik szerint az ágynemű vagy a mosópor a hibás, tekintve, hogy az egész egy idegen lakásban kezdődött, és azóta a nap óta áll fenn, amikor ott jártam. A rühatka leírásánál pedig evidenciaként szerepel, hogy a tünetek este, éjszaka kellemetlenednek, ugyanis akkor aktív ez az élőlény.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (1)
    2008-09-13  23:46
  23. Torolt_felhasznalo_369178
    Torolt_felhasznalo_369178
    2008. szeptember 14. 11:3029.

     Sziasztok!

    Vizes porszívó, és VAPE poratka irtó spray. Rajta van a használati útmutató. Nem könnyű feladat, de megoldható!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. szeptember 14. 10:3428.

    szia,

     

    az én kisfiam allergiás a poratkára. a tünetei: köhögés, orrfolyás, éjszaka horkolás.

    kiüzni lehetetlen, a tüneteket lehet kordában tartani. minden héten mosni az ágynemüt, plüssálat ki, függöny, szönyeg ki.

     

    sosincsenek rajta kiütések, az mástol lehet nálad. nem csip, nem viszket neki. és ezt nem börgyogyász, hanem allergologus orvos mondta vérvétel és allergiateszt után.

     

    ami csiphet az a bolha stb.

     

    jobbulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833924 (1)
    2008-09-13  23:46

Címlap

top