Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gobelinről szabadon

PirosC3
Létrehozva: 2006. november 12. 18:49

 Kedves lányok, asszonyok és esetleg férfiak, 

akik ebbe a gyönyörű hobbiba kezdtetek szívesen várlak bennteket ide egy kötetlen beszélgetésre a gobelinezésről és minden másról is. Lehet, hogy halva született a kezdeményezésem, de arra gondoltam, hogy létezik a Mer2 által nyitott GOBELIN-esek hol vagytok topic ami szigorúan szakmai topic de nincs szándékom versengeni a fent említett topiccal csak szeretenék teret engedni egymás megismerésének is, illetve egy kis pletyózásnak. Jó lenne ha tudna párhuzamosan futni a két topic itt beszélnénk meg azt ami nem feltétlenül szakmai, de elszeretnénk mondani a többieknek is. 

  1. 2014. január 22. 08:497424.
  2. 2014. január 22. 08:477423.

    Звучит хорошо, надежда действительно так.

     

     

    ----------------------------------------------- --------

    http://www.toyswill.com

  3. 2014. január 22. 08:417422.

    Звучит хорошо, надежда действительно так.

     

    -------------------------------------------------- ---------------

    http://www.toyswill.com

  4. 2014. január 22. 02:207421.
    Hey Mashimaro
    Jól vagy? Adok a lánya vett egy szórakoztató játék, nem akarod látni: http://www.toyswill.com/snow-miku-hatsune-strawberry-pure -white-ver-plush-toy-p-3535. html.
  5. 2011. augusztus 24. 17:577420.

    Sziasztok!

     

    Lehet, hogy 2 x fog megjelenni, akkor előre is bocsánat. Indítottam topikot is, de hátha itt előbb kapok profi válaszokat, illetve, hogy Ti hogyan oldjátok meg ezeket.

     

    Most készítem az első tűgobelinemet (normált már csináltam), és persze ezer kérdés felmerült bennem, bár a 2. és 3. problémám a hagyományosnál is felmerült.

     

    Az első, hogy ahol vettem az alapot és a fonalat, azt mondták, a 6 szálas fonal 2 szálával dolgozzak, és igaz, hogy most a fekete keretet varrom, de nem fed rendesen, ez világos színekkel még jobban ki fog jönni. Van szabály arra, hogy olyan kanavára, aminek 1 centijén 9 öltés van, hány szállal kell dolgozni? Vagy valakinek tapasztalata, hogy hány szállal lesz szép?

     

    Aztán van a mintán olyan ív, ami bal fönti irányból jobbra lentre ível, vagyis éppen fordított irányba, mint a gobelin öltések. Ilyenkor hogyan lehet szépen kivarrni? Mert gondolom nem lehet fordított öltéseket csinálni, már csak azért sem, mert akkor a mellettük lévő öltésekkel nem illeszkednének. De akkor hogyan lesz szép ez az ív?

     

    Végül: van olyan, hogy kontúrozás a gobelinben? Mert én úgy tudtam, hogy mindent a balról jobbra dőlő öltésekkel kell kivarrni.

     

    Remélem, nagyjából érthető, hogy mit is szerettem volna, előre is köszönöm a válaszokat!

    előzmény:
    PirosC3 (1)
    2006-11-12  18:49
  6. 2011. augusztus 24. 17:547419.

    Sziasztok!

     

    Indítottam topikot is erről, de hátha Nálatok hamarabb kapok profi válaszokat, így bemerészkednék pár kérdéssel, ha megengeditek.

     

    Most készítem az első tűgobelinemet (normált már csináltam), és persze ezer kérdés felmerült bennem, bár a normál gobelinre is vonatkozhat a 2. és 3.

     

    Az első, hogy ahol vettem az alapot és a fonalat, azt mondták, a 6 szálas fonal 2 szálával dolgozzak, és igaz, hogy most a fekete keretet varrom, de nem fed rendesen, ez világos színekkel még jobban ki fog jönni. Van szabály arra, hogy olyan kanavára, aminek 1 centijén 9 öltés van, hány szállal kell dolgozni? Vagy valakinek tapasztalata, hogy hány szállal lesz szép?

     

    Aztán van a mintán olyan ív, ami bal fönti irányból jobbra lentre ível, vagyis éppen fordított irányba, mint a gobelin öltések. Ilyenkor hogyan lehet szépen kivarrni? Mert gondolom nem lehet fordított öltéseket csinálni, már csak azért sem, mert akkor a mellettük lévő öltésekkel nem illeszkednének. De akkor hogyan lesz szép ez az ív?

     

    Végül: van olyan, hogy kontúrozás a gobelinben? Mert én úgy tudtam, hogy mindent a balról jobbra dőlő öltésekkel kell kivarrni.

     

    Remélem, nagyjából érthető, hogy mit is szerettem volna, előre is köszönöm a válaszokat!

    előzmény:
    PirosC3 (1)
    2006-11-12  18:49
  7. 2010. november 21. 15:477418.

    Sziasztok!

     

    Az egyik hobbim a gobelinel való foglalkozás.

    Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki rogoblent is szokott-e készíteni. Sajnos nekem most elfogytak, és szeretnék rendelni, csak sajnos nem tudom,hogy hogyan kell (rogoblen.ro). Meg próbáltam utánajárni, hogy mennyi Mo.-ra a szállítási díj, valaki nem tudja véletlenül?

    Köszönöm előre is a válaszokat! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  8. 2010. augusztus 31. 12:157417.

    Sziasztok!

     

    Pár napja találtam ezt a minta letöltő honlapot!

    Regisztrálni kell, és már szemezgethetsz is a többszáz minta közül:

     

    http://www.chcross.com/?fromuser=ilkiko

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. július 18. 13:087416.

    Igen, de én nem az alapján szoktam kiválogatni  a színeket, hanem a kép alapján.

    Szerinem így jobb, mert lehet, hogy a színek jelzésében pl. 4 féle lila van, de te csak hármat látsz a képen.

    előzmény:
    anikam (7414)
    2010-07-09  12:24
  10. 2010. július 18. 13:037415.

    Sziasztok

     

    Csatlakozhatok?

    Nagyon szeretek gobelinezni.

    Az állatos, illetve az egyiptomi mintás gobelineket kedvelem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. július 9. 12:247414.

    Szia

    Bar nem vagyok nagy szakerto de ezek a jelek a szineket jelentik,ugy gondolom.Tehat nincs a minta elofestve,hanem te az utmutato alapjan ki tudod varrni

    előzmény:
    Musil (7413)
    2010-07-09  12:16
  12. 2010. július 9. 12:167413.
    Sziasztok! Nagy örömömre szolgál, hogy a gobelin újra reneszánszát éli, ezért úgy gondoltam, itt az alkalom, hogy én is újra beálljak a gobelinezők sorai közé. A gond csak az, hogy utoljára 10 éves koromban gobelineztem édesanyámmal, így eléggé kikoptak az ismereteim, és egy kis segítségre volna szükségem! Elnézést, ha nagyon evidens dolgot vagy szamárságot kérdezek!Mit jelent a leszámolható gobelin minta? Ezen az oldalon alul van egy kép: http://gobelin-design.hupont.hu/ Itt mindenféle furcsa jeleket látok... Honnan lehet tudni, hogy ezeknek mi a jelentése? Ez egy speciális program, ami kiadja a mintát, és hozzá ezeket a jeleket, hogy hogyan kell kivarrni? Ez miféle program, és hol lehet ilyet szerezni? Nagyon megköszönném, ha tudnátok ebben segíteni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2009. december 27. 14:167412.
    Sziasztok Gobelinesek ! Lokkah levelét olvasom , és mível én is sokat varrok , hát gondoltam ideírom , hogy én hogyan dolgozom el a fonal végét . Amikor készen van egy szín , a hátulján 6-7 őltésen átfűzöm , és úgy vágom el , és így nem tud kibomlani . Lehet , hogy vannak még praktikák , de nekem ez bevált  , ezért így csinálom ! Üdv mindenkinek ! Boldog újévet !
    előzmény:
    Lokkah (7411)
    2009-12-04  15:09
  14. 2009. december 4. 15:097411.

    pöttypöttypötty 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. december 4. 14:117410.

    sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni. Sok év óta újra elő vettem az akkor elkezdett gobelin képemet és szeretném folytatni. Akkor a mamám segítségével meg tudtam tanulni az alapokat és a virágos képemen körbe a fehér részt megcsináltam, de sajnos ő már nem tud segíteni, a színes részt pedig nem sikerül szépen megcsinálnom. 

    Néztem most egy felvételt, hogy hogy is kell, de a gyakorlatban nem megy. A felvétel szerint, meg ahogy eddig is csináltam aszerint csomót kell kötni a fonal végére mielőtt elkezdem és ha vége egy színnek ezt el kell vágni, hogy a hátulja is ugyanolyan szép legyen mint az eleje a mintának. De ha elvágom, akkor kibomlik, ha hosszabbra hagyom, nem a tövénél vágom el, akkor meg már nem olyan szép mint a másik oldala, mert ott fog lifegni a fonal vége. Ha meg a csomót meghagyom...na arról jobb nem beszélni

     

    Előre is köszönöm a segítséget,

    Lokkah 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. augusztus 30. 11:577409.

    Szaisztok,

     

    hazaértem az egyhetes kiállítsáról, és jövő héten nálunk festés lesz, szóval, no comment.....

     

    De azért nem az egészt házat, az én irodám érintetlenül marad, mivel az atavyl volt felújítva, és azt nem kell, így tudok írn is, meg talán esténként itt hímezni is, meg a munkahelyem is így megmarad, mert én nnen dolgozok, ha nem utazok.

     

    Nagyon meleg volt a kiállításon, debrcenben, mivel egy fénsilóban kellett ücsörögni ( az volt a standunk), minimum 10 fokkal melegebb volt, mint kint, pedig ott is meleg volt.

     

    Amit beterveztem és olyan lelkesen írtam, hogy holnapre kész kellene lennie egy árnykép gobelinnek, sajnos nem lett kész, mert még ott tartok vele, ahol múlt vasárnap. De majd késéssel dm oda, de megcsinálom, hiába vittem magammal, midnene estére volt program s egy öltést nem tudtam hímezni, ez volt aza ngollal is, azt is magammal vittem, de hiába.

     

    Addig majd kap a tanítványom egy néveleges ajándékot, és a nagyot ( a kihímzett és bekeretezett gépet), meg majd később kapja, mikor elkészül.

     

    Mindenkinek kellemes hétvégét, m ost mennem kell, mert közbe meg mosok és csokitortát sütök a kis 6 éves unokahúgomnak, szóval nem unatkozom.

     

    Hímezzetek sokat.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_561292
    Torolt_felhasznalo_561292
    2009. augusztus 30. 07:527408.

    Sziasztok!

    Gyertek ide:

     

    www.anyatanya.hu

     

    A topik címe:

    Gobelines topik nlc-ről

    az én nevem: arc-enciel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. augusztus 24. 13:497407.

    Sziasztok!

     

    Tegnap este óta nézegetem a topicot és nem értem... Én egyik nap írtam ide, de nem csak én. Hova lettek a hozzászóllások?

     

    Csilla!

    Örülök, hogy jól vagytok. Gondolom most készülődtök Ti is a tanévkezdésre. Én nem is tudom mikor volt utoljára tű a kezemben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_729780 (7406)
    2009-08-24  09:39
  19. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2009. augusztus 24. 09:397406.

    Sziasztok!

     

     

    üdv az új csapattagnak, remélem lesz alkalma minél többször jönni és NEKTEK IS LÁNYOK!!!

    Persze tudom, hogy mindenki tele van munkával, kötelezettségekkel, de azért jó lenne ha nem tévesztenénk szem elől egymást. katával és Olával mi lehet? Róluk már nagyon rég nem hallottam semmit. l

    Én megtanultam egy kicsit horgolni a nyáron. Hímezgettem is a gobelin képem (Mucha Kankalinja) még mindíg készüőben. lassan haladok vele.

     

    Szép hetet mndenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. augusztus 21. 15:027405.

    Sziasztok!

     

    Én új vagyok, legalábbis ebben a topicban, de nagyon szeretek gobelinezni - már ha van egyáltalán időm - és régebben én is a Mer2 féle topoicba írogattam, de utána onnan kiszálltam.

    Ha megengeditek csatlakoznék ide, és nagyon tetszik, hogymásról is leht írni, annál is inkább mert mire elkészül egy gobi, az nem kisidő, legalűbbis is nálam, mrt én szeretek xszemezni is, de abban nem vagyok még olyan profi, nem mnintha gobelinben az lennék.

     

    Minden fajta kézimunka tetszik egyébként, szeretek új dolgokat kreálni és szépeket, főleg ajándékba.

    Most is azon mesterkedem, egy szülinapra egy árnyképet varrok, tegnap kedztem el, és hétfőn már vinni kellen a keretezőhöz. Ez gey hirtelen ötlet volt, és szerintem talló, majd fogok mutinzi róla képet, ha kész lesz, és remélem me gutodm cisnálni, mivel hétfőn legkésőbb kedden reggel a keretezőnél kell, hogy legyen. Utolsó pillanatban jtt ötlet ez is.

     

    Egy kedve olaszos hölgy tanítványomnak készül, akivel nagyon jó kapcsolatban vagyok, és ő i mindig meglep engem a jeles napokon.

     

    Még tegnap délelőtt azon gondolkodtam, a grillezés közben, hogy vajon xszemes könyveljező, netán egy kis virágos kép vagy mégis mi legyen, de úgy gondoltam mire kikeresem a mintát az is legalább egy fél délután, ismerve önmagamat, szóva jött az villámötlet, hogy van nekem évek óta a szekrényben heverő  db árnyképem, így gyorsan döntöttem.

     

    ráadásul a fényképező gépem is új, így majd egy tuti fotót fogok róla feltenni, feltéve ha kész lesz, mert nagyon bele kell húzni.

     

    Mindenkinek kellemes kézimunkázást és jó phiziést erre a hosszú hétvégére.

     

    üdv: gizella

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_561292
    Torolt_felhasznalo_561292
    2009. augusztus 20. 16:317404.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy jöttök vissza,ja de jó

    Én most Monci féle Verdás abc-t varrok.Igaz,h már októberben hozzákezdtem,de nem volt időm varrni,sajnos.

    Mi megyünk ma a tűzijátékra Pestre, Bálint még nem volt soha,remélem tetszeni fog neki.

    Ki mit csinál a hosszú hétvégén?

     

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. augusztus 13. 11:247403.

    Sziasztok!

     

    Már nagyon hiányoztatok! Örülök, hogy kezdtek visszatérni!

    Sajnos nekem sem volt sok időm erre járni, de azért ígérem, hogy  jönni fogok. Varrni meg még kevesebb időm volt, de remélem azért majd lesz mit mutassak Nektek.

    Ti mit varrtok?

     Puszi mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2009. augusztus 11. 13:367402.

    Sziasztok lányok!!

     

    De örülök Nektek! Már nem is mertem megnézni mi a helyzet itt, mert rossz volt látni, hogy senki sehol.

     

    Derin gratulálok az újabb unokához. Szép nagy baba lett. remélem mindenki egészséges. Mesés lehetett az utad, gondolom sok szép élménnyel jöttél haza.

     

    Mi si túl vagyunk a röpke nyaralásunkon. Balatonalmádiban voltunk 5 napra mentünk, de igazán kellemesen pihentünk. Messze a parttól és a zajtól.

     

    Lányok én is nagyon örülnék ha újra összejönnénk itt a topikon. remélem lesz belőle valami.

     

    puszillak benneteket és majd sűsűbben benézek... hátha...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_561292
    Torolt_felhasznalo_561292
    2009. augusztus 9. 15:397401.

    Sziasztok lányok!

     

    Sajnálattal látom, hogy leült a topik,írtam is Moncinak, hogy élesszük újra.

    Olyan jó volt veletek beszélgetni.

    Nekem is van újra időm varrni,mert végeztem a sulival.

    Március óta új munkahelyem van, nagyon élvezem.

    Bálint hatalmas, igazi nagylegény lett:)

     

    Írjatok ,élesszük újra a topikot!!!

     

    Puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top