Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alma és fája

Torolt_felhasznalo_184229
Torolt_felhasznalo_184229
Létrehozva: 2006. október 10. 17:08

Sziasztok!

Ezt a topicot egy régi jó csapat (hogy kik ők, biztosan tudják) számára hoztam létre, hogy itt beszélgethessünk az almáinkról és a fájukról és az almamagokról!

  1. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. december 20. 11:0011806.

    kész is van!

     

    szóval a jelenlegi tagok már be tudnak lépni, aki még szeretne odaátról, jelezzen!

     

    megyek készülődni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11805)
    2009-12-20  10:46
  2. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. december 20. 10:4611805.

    Sziasztok!

     

    köszönöm mindenkinek a jókívánságokat nagy készülődés van, ma ünnepeljük családilag a nagy egyévest!

     

    Erdei: sajnálom a párod melóját, tudom, milyen rossz ilyenkor ennyit dolgozni (neked meg nélkülözni őt), amikor a párom még a kereskedelemben volt, ilyenkor ment a nagyüzem, még 24-én is, hogy én azt hogy utáltam!!!! Most már jó, több, mint két hétig itthon van velünk A sétáltatás ismerős, Boti is állandóan ezt csinálja, menni menni menni... inkább egyedül kéne már elindulnia lassan

     

    Mango: grat a barátnődnek a babához is, meg a bátorsághoz, én már 4. gyereket nem mernék és drukkolok nekik, hogy kislány legyen! Itt is csodálatos hó van, minden nap szánkózunk a gyerekekkel, azt a sok kacagást imádom közben! Moziba is elszöktünk tegnap, Kaláka is jó volt, jól telnek a napok. Közös karácsonyt nagyon irigylem!! Puszi a lányoknak, Zselinek kitartás, uh eredményeket majd várom, és Nandatti elveszett báránykának is üdv!!!

     

    Na és akkor közérdekű bejelentés: máris csinálom a zárt topikot! Jelenlegi topiktagokat automatikusan felveszem, megy a privi, ha kész, ha valakit kifelejtenék, azonnal szóljon, kismamaagyam van!!!!! És a babaprojis barátaink közül is ugye többen olvasnak/írnak hozzánk, aki szeretne a jövőben is tiszteletbeli tag lenni, dobjon már nekem egy privit, és felveszem a listára!!

    előzmény:
    mangogirl (11803)
    2009-12-19  15:39
  3. 2009. december 19. 15:5611804.
    Hozok két képet. Majd válogatok még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. december 19. 15:3911803.

    Sziasztok!

     

    Boldog születésnapot Beninek utólag és mára Botinak. Hihetetlen, hogy már egy éves. Hisz csak most született.És nemsoká érkezik majd a kishugi is, de jó!

    Egy barátnőmnél most derült ki- nem tervezetten, hogy a 3 fia után most negyedszerre is babát vár. Hát nagyon kiváncsi leszek, hogy sikerült e kislányt összehozni és nagyon drukkolok nekik.  

     

    Erdei. szegényke, nehéz lehet apát nélkülözni mostanában. Csabi most szabin van karácsonyig, viszont a két ünnep közt be kell mennie.

    Addig viszont jó kis programokat csinálunk. Voltunk már szánkózni a Normafán, Csani főleg a hógolyózást élvezte. Most is gyönyörűen zuhog a hó, szerintem holnap is megyünk szánkózni, bár biztos sokan lesznek a hétvége miatt. Visszük az Aquaworldbe hétfőn, mi meg megyünk gospel koncertre, moziba, meg jönnek barátok, ilyesmi.

     

    Hami: jó felőletek is hallani. Gondolom, hogy jól el vagy havazva a munkahelyen. Hát egész más már így az élet, ha dolgozol. Nem lehet könnyű.

     

    Steel: jó olvasni, hogy mennyire élvezi Áron az ovit.

     

    Zseli jól van, bár még mindig feküdnie kell. Majd a hó végén mennek a 12. heti uh-ra. Mi meg majd megyünk hozzá Kishegivel, Nandattival és a fiúkkal egy kicsit karácsonyozni.

     

    Mi is megvagyunk, élvezzük, hogy itthon van apa. Nekem hetek óta nagyon jó a kedvem, mióta eldöntöttük, hogy vállaljuk a tesót. Egész más így készülni a jövő évre, mint korábban tettem. 

     

    Szerintem is lehetünk zárt topik, akkor végre nem kell nickeket használni és pakolhatunk képeket is ezerrel. Steel megcsinálod? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. december 19. 14:4911802.

    Sziasztok!

     

    Boldog szülinapot Beninek és Botinak is!!!

     

     

    A topic-záráson már én is filóztam és részemről oké, tán több képet is raknék úgy fel....

     

    Mi el vagyunk totál havazva... a szó minden értelmében, kinn épp dől a hó.... másrészt meg páromék most költöztetik a komplett gyárukat (azt az idiontát aki ezt karácsony-szilveszterre időzítette...) és min.  napi 12-14 órákat dolgozik minden nap, hétvégenként is... ha megcsúsznak 24-én is megy... szóval emellett elég macerásan készülünk a karácsonyra...

     

    Beni ma is oviban, Borcsa meg egyre jobban foglalkoztat... vezetgetni kell... jön, feláll,  megfogja a kezem és mondja, hogy "menni-menni"...

     

    Kellemes Ünnepeket Csajok, ha már nem tudnék jönni!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. december 17. 17:2211801.

    Szia Steel

     

    Btegség esetén hol férjem, hol én vagyok velük, ahogy épp sikerül, szerencsére meló annyiból rugalmas, hogy délután is be lehet menni, és akkor nyomom, amíg bírom...

    Hát most nem készülök semmivel, mert nálunk évvégi hajtás meg határidők vannak, majd karácsonykor bepótolom. Anyu hoz ma este egy tortát, meg Benit mert náluk volt ma már alig várom, hogy jöjjenek!

    Hó nagyon klassz itt is, tegnap az oviban mindenhol száradtak a radiátoron a ruhák, alig tudtam összeszedni, mi a miénk. Aranyosak voltak a karácsonyi műsorral is, Beni szép verset szavalt, olyan szép a kiejtése, egyáltalán nem selypít, nem hadar, voltak olyan gyerekek, akiket alig lehetett érteni. 

    Nálatok biztos még szebb lehet minden! Végre fehér lesz a karácsony, remélem nem kiabálom el

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11800)
    2009-12-17  11:45
  7. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. december 17. 11:4511800.

    sziasztok!

     

    Hami, végre Gondolom, hogy nem unatkozol... Akkor nálatok is nehezen megy a közösségbe szokás legalábbis egészségügyi szempontból, meg tudjátok azért oldani, hogy valaki otthon maradjon Boldival, amíg beteg? Boldog szülinapot Beninek!!!! Csinálsz neki azért este valami finomságot? Mi hétvégén nagy bulit csapunk Botinak, aztán meg már mindjárt itt a karácsony is... sok mindent akarok sütni majd, főzést meg a nagymamikra hagyom. Áron még a héten van oviban, már nagyon nagyon hiányzott neki, olyan lelkesen rohan mindig ma ráadásul karácsonyfa állítás van bent, biztosan jót buliznak... Hatalmas hó is esett, úgyhogy Boti átesett az első szánkózáson, teljesen odavolt érte!

     

    Ha szeretnének a többiek is zárt topikot, szívesen megcsinálom!

     

    írjatok!

    előzmény:
    hamilton (11799)
    2009-12-13  19:58
  8. 2009. december 13. 19:5811799.

    Sziasztok

     

    Ezer év múltán én is jelentkezem. Nagyon sűrű napokon vagyunk túl, amióta dolgozom. Boldi elég sokat beteg sajnos, amióta bölcsis. Úgy néz ki, idén már nem is fog menni. A melóhelyen sok a munka, határidők, stb. nem könnyű. 

    Nem tudok így mindent leírni egy nyilvános fórumba, esetleg nem leszünk zártak?

    Néha olvasgatni szoktam, így drukkolok Zselinek, pihengessen csak, remélem jó hírekkel jön hamarosan. Kishegi, nem lehetett könnyű, brrrr 3. melóhelyszívből kívánom, hogy végre ez legyen az igazi, jó munkahely. Az optimizmusodből küldhetnél fénypostával egy cseppet.

    Mango, remélem sikerül a gyógyszer beállítás, és aztán hajra kistesó!

    Steel, nem lehetett könnyű oltsak-ne oltsak témában. Jó, hogy a dokid ennyire magabiztosan javasolja. Mi nem oltattunk, mert én sztem voltam ( biztos emlékeztek a tüdőgyuszira, mint szövődményre) gyerekek úgy gondolom, nagy eséllyel elkapták tőlem.  Áronnak boldog szülinapot 19-re! Beni 17-n lesz 5 éves. Aznap is dolgozom

    sziasztok, és ha addig nem tudnék írni, mindenkinek boldog Ünnepeket!

    Hamiék

    előzmény:
    mangogirl (11798)
    2009-12-09  16:04
  9. 2009. december 9. 16:0411798.
    Azt hiszem progeszteront. És kap még Ultrogestant és a másikat is, csak nem jut eszembe a neve. Szóval jó sok cuccot, így tuti nem lesz baj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11797)
    2009-12-09  14:15
  10. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. december 9. 14:1511797.

    Mango: hamarosan, dec 19 Én is nyomom nekik a vitamint (Cebion szirup) és látod, még így is nehezen birkóznak meg a betegségekkel. Hát sajnos a közösségbe kerülés ilyen, mint tudjuk, akár bölcsi, akár ovi, az elején ezzel minden gyerek megküzd. Elkülöníteni meg nem lehet Áront

     

    Zselinek nagyon drukkolok továbbra is, milyen szurikat kap? örülök, hogy baba jól van, sok pihenés, türelem, és remélem, minden rendben lesz!!!!!

    előzmény:
    mangogirl (11796)
    2009-12-09  13:47
  11. 2009. december 9. 13:4711796.

    Steel: mikor van Boti szülinapja? Nem emlékszem.

     

    Elfelejtettem nektek mondani, hogy az Auchanban Annapetigergő könyvek 1200 ft-ért lesznek kaphatóak. Hátha nálatok is sláger. Mi már csak azt olvasunk és nagyon untuk azt a kettőt, ami volt, így mindenkitől azt kapott Csani Mikulásra. Nálunk is nagyon jól telt a Miki, Csani teljesen el van varázsolva a csokitól, eddig csak egyszer kapott, tavaly mikikor. Most viszont kénytelen vagyok néha adni neki az ablakból álldogáló kollekcióból. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 9. 13:3511795.

    Sziasztok!

     

    Erdei: A Teletubbies láz ismerős, Csani is nagyon odavolt érte. Talán már kinőtte.

    Beni hogy eszik mostanában? Még mindig az ubi a favorit?Hogy érzi magát a bölcsiben?

     

     

    Kishegi: én is kiváncsi leszek, hogy mikor tudjuk összehozni és igen, Csabi nagyon hajt a Halak babára.Jó tapasztalatunk van vele ugyebár.

    A gyógyszerkérdést még nem tudom, majd januárban beszéljük meg a dokinénivel. Ő a telefonban mondta, hogy jó lenne csökkenteni a gyogyit, én meg nem szeretném egyelőre. Aztán lehet, hogy rábeszél és menni is fog, csak kételkedem benne a múltbeli tapasztalatok miatt és nagyon nem akarok megint rosszul lenni, mert az szörnyű volt. 

    Örülök, hogy rendeződni látszik az anyagi helyzetetek és hogy a párodnak bejön ez a munka. 

    Réka ügyes az álldogálással. Biztos fog majd mászni is.

     

    Oltás: én végülis tegnap beoltattam magam. Ha esetleg még idén télen, kora tavasszal elkezdjük a babán dolgozni, akkor ne fenyegessen ez a veszély. A dokinőm le akart beszélni róla, de mondtam neki, hogy meglincselne anyósom, ha nem adatnám be. Így is minden nap elmondja, hogy milyen felelőtlen vagyok, hogy nem oltatom be Csanit. Hát Istenem, ez vagyok én és nem lesz beoltva a gyerek. Persze anyósom mondta, hogy a sima ellen is oltassam akkor be magam, de én hiszem, hogy nem fogom elkapni, tavaly is azért szívtam vele, mert a Heim Pál kórházból hazahoztuk Csanival még februárban, de ott szinte mindenki beteg lett. Szedem továbbra a Bérest, Csaninak is azt adom és Vitacolant, meg persze C vitamint.

     

    Steel: jobbulást nektek! Borzasztó ez a sok betegség, ami ér mostanában titeket.

     

    Zseliért mehetnek a további drukkok. Egész nap fekszik, sajnos a hematóma nemhogy felszívódott volna, de tovább nőtt sajnos így dupla adag szurit kap. Biztos minden rendben lesz a babaval, ő is szépen növöget. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. december 9. 13:1411794.

    sziasztok!

     

    Erdei, tújódudi

     

    Kishegi, gratulálok, ez bizony nagyon ritka, hogy elengedik!!! örülök, hogy tudtam segíteni! Szuper, hogy alakul végre párod melóhelye, és lassan anyagilag is egyenesbe jöttök! Gergő tündéri lehet a mikulás-lázzal, nálunk is nagy őrült volt, dalok, versek, várakozás, teljesen el volt varázsolva a gyerek a karácsonyt is nagyon várja, égetjük az adventi gyertyát, beszélgetünk a fáról, na meg jövő héten karácsonyi koncert. Réka nagyon ügyes, jól halad! Simán ott tudjátok már őt is hagyni éjjelre nagyszülőknél? Boti továbbra is belénk kapaszkodva hajlandó menni, meg mindenféle járássegítő eszközöket alkalmaz, fel-alá tologatja maga előtt a kisszéket, etetőszéket, és úgy megy, közben hatalmasokat kacag Az éjjeli alvás még mindig kicsit nyögvenyelős, szegény nehezen kap levegőt az orrán...

     

    Áront a gyerekorvos javasolta, a közösség miatt is, meg a két pici miatt is. Engem is helyretett, hogy menjek azonnal... Amúgy nem akar mindent minden áron beadatni, de ezt a vírust nagyon veszélyesnek ítéli meg. (ha nem lennék kismama, talán én sem aggódnék annyira, így nyugodtabb vagyok - lehet Gergőnek sem ártana, csak jár bölcsibe, oda előbb-utóbb be fog törni a járvány... mennyire lázasodós?)

    előzmény:
    kishegi (11791)
    2009-12-09  10:29
  14. 2009. december 9. 12:4011793.

    Sziasztok!


     

    Steel: jobbulást Néktek!!! nálunk is bő 1 hónap volt mire kikeveredtünk belőle....

     

     

     

    Mango: drukkolok, hogy minden úgy jöjjön össze, ahogy szeretnétek....

     

     

     

    nálunk most teletubbies láz van, amióta az apjuk rákeresett a youtube-on, Bora csak azt nézné.... megy oda a géphez, kapaszkodik fel és vonyít, hogy kapcsoljuk be....egyre akaratosabb a kiccsaj', ha valami kell neki.... a hűtő előtt meg tújódudi-ért vonnyant.... beszél ezerrel, elég ha egyszer hall valamit.... menni bezzeg smafu....erre mondta az apja, hogy ő az agytekervényekre gyúr...

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. december 9. 10:3211792.

    Mango, babucihoz drukkolok majd, kíváncsi leszek hogy most is olyan szerencsések lesztek-e hogy rögtön sikerül, Csabi nagyon magabiztos hogy így be akarja lőni hogy mikori baba legyen! Remélem nem fogsz visszaesni a gyógyszer miatt, akkor ezt most visszaveszi hogy már a terhesség alatt még kevesebbet szedjél? 

     

     

     

     

    Mi jól vagyunk egyébként, Gergő úgy nézett ki pénteken hogy beteg lesz, köhögött, náthás volt, de végül nem lett beteg, lekopogom, remélem ez már annak a jele hogy erősödött az immunrendszere! Édes, aranyos, nagy Télapó lázban égett, egyfolytában a Hull a pelyhest énekelgeti, többször is találkozott a Télapóval. Megzabálom ahogy beindult a mondókákkal, énekléssel, egyre többet mond, olyanok mint a szivacs, mindent megjegyez és ahogy sejpegve énekli, mondja, megzabálja az ember!

     

    Réka is tünemény, tegnap színházba mentünk, először aludt mindkét gyerkőc Anyuméknál és mikor jöttünk el tudatosan integetett nekünk Réka, odáig voltunk! Belénk kapaszkodva fel akar mindig álldigálni, feltérdel már mindenhol, még mindig kúszva közlekedik, mászni még nem akar, de nagyon gyors, Apja imádja hogy mikor hazajön a munkából "rohan" elé a kis pillangóúszós mozdulataival és vigyorog! 

     

    Lacának új munkahelye van, ez a 3. amióta elküldték, ez reméljük már beválik végre, egyenlőre jónak néz ki, végre itt nem csapták be a hitegetésekkel mint a korábbi cégek, ez egy rendes, komoly, normális cég. 

     

    Ezzel a normális állással és az áthidaló hitellel elkezdjük megint rendbeszedni a dolgainkat és végre kicsit felllélegezhetünk. Na ezt most lekopogom gyorsan és el is köszönök, sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. december 9. 10:2911791.

    Sziasztok!

     

    Írok én, csak a múltkor is én írtam egy csomót...

     

    Steel, képzeld elengedték az illetékünket!!!

     

    Köszönöm a tanácsokat! Nem tudom az volt-e a döntő érv, hogy kirúgták Lacát és nem fizették ki vagy az hogy beleírta hogy nem történt anyagi gyarapodás, mert eddig is ott laktunk, már oda születtek a gyerekeink, Ő meg ott él születése óta. Teljes egészében elengedték, annyira boldog vagyok!

     

    Az áthidaló hitelt is megkapjuk úgy néz ki, már túlvagyunk a közjegyzős körön is, már csak egy végső ámen kell a banktól, mi vagyunk az elsők egyébként az egész cibnél akik ezt igénybe veszik, 1 évig 10ezer forintot kell törlesztenünk a majd 100ezer helyett, ezalatt visszafizetjük a fél milliós új tartozásainkat amiket a munkanélküli hónapokban halmoztunk fel. Kb 1 évünkbe fog telni hogy helyrehozzuk amit az a mocsok cég csinált velünk, aztán ha egyszer valaha kapunk abból a pénzből valamit, az már pluszban fog jelentkezni, de nem számíthatunk rá, ezért kell másképp megoldani a dolgokat. 

     

     

    Jobbulást Nektek Steel, tényleg ez most egy betegségspirál Nálatok, remélem kikerültök belőle most már!!!

     

    Áront a gyerekorvos javasolta beoltatni vagy főként a pocaklakó baba miatt oltattátok?

     

    Én még tartom magam egyenlőre hogy nem akarok oltást, Páromat új munkahelyén beoltattuk. A mi gyerekorvosunk alapból oltásellenes /mármint a többi nem kötelező oltást illetően az volt mindig/, erre azt mondta még korábban hogy olyanoknak ajánlja csak pl akik asztmásak. Megyünk ma egészséges rendelésre Rékával, megkérdezem megint, változott-e az álláspontja. Ha javasolja beoltatom Gergőt, ha nem, akkor nem, magamat pedig nem. /Mondjuk ha kismama lennék, vagy terveznék babát, akkor én is beoltatnám magam, de így nem gondolom hogy kellene./

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. december 8. 11:1311790.

    sziasztok!

     

    Pöpi, hogy vagy, megkaptad az oltást? Nekem semmi mellékhatás nem volt utána, karom csak  aznap fájt, nem lettem kiütéses, se lázas. Annyi, hogy amint várható volt, az Áron vírusa már elkapott minket is Botival, ő köhög, én meg rém taknyos vagyok, de remélem, ennyivel megússzuk, és jövő hétre mind a hárman kilábalunk végre a bő egy hónapja tartó betegségspirálból!

     

    Mango, köszi neked is az oltásinfót, megnyugtatott, hogy egy genetikus is pozitívan nyilatkozott. A tesóhoz nagyon fogok drukkolni, akármikor kezditek, és remélem, hogy a gyógyszerezés ellenére minden simán fog menni, és lesz egy gyönyörű 2010 őszi - 2011 téli babátok!! Szobatisztasághoz szerintem már jó kiindulás a pisis pelus lóbálás ne stresszeld magad rajta, annyira az ő kis ütemük határozza meg, hogy haladnak, maximum maradtok a félnapos oviba járásnál, az is teljesen jó! Koncert szuper lehetett, mi majd Kalákára megyünk 16-án!

     

    Zselinek nagyon nagyon drukkolok, hogy felszívódjon a hematóma, és a pici egészségesen cseperedjen odabent, remélem, pár héten belül tud majd ő is írni.

     

    Többiekről tudtok valamit?? Megaroék vajon hogy boldogulnak kint azóta? Kishegi is írhatna, a többiekről nem is beszélve, ezer éve nem hallottunk róluk...

    előzmény:
    mangogirl (11786)
    2009-12-03  18:46
  18. 2009. december 5. 17:2811789.

    A pszichiáterem tegnap a telefonban azt mondta, hogy szeretne visszavenni a gyógyszermennyiségből, amit szedek- alapra nem is sok, így kicsit tartok ettől, nehogy visszaessek.

    Majd január első hetében megyünk hozzá, akkor megbeszélünk mindent.

    Csabi a fejébe vette, hogy megint halak babát szeretne, ergo májustól próbálkoznánk. Szerintem én nem fogom kibírni addig.

    Egyre kisebb esélyét látom, hogy Csani februárra szobatiszta lesz. Bár ma reggel az apját úgy fogadta, hogy levette a pizsamagatyát és lóbálta a pisis pelust a kezében. Aztán egyből ment a bilire és pisilt egy nagyot. Ez azért jó jel nem? 

    Szóval ha nem lesz szobatiszta, akkor őszig itthon lesz még velem. De azért reménykedek, hogy talán februárra is összejön. Akkor fél napra iratnám be, ha ősszel megy, akkor meg teljesre- ha jön a tesó, úgy jobb is lenne. 

     

    A Halász Judit koncertet élvezték a fiúk, az utolsó pár percben kezdtek csak zsizsegni, de egy órás volt a koncert.

    Sajna a Ringatós karácsonyi kis bulit lemondta a lány, aki tartja nálunk a foglalkozást az influenza miatt- úgy sajnálom. Viszont lesz a Müpában nagy Ringatós buli- arra megyünk Kishegivel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. december 4. 23:0011788.

    Ezek nagyon jó hírek Mango! Hajrá Január!!!

    Zselinek is drukkolok nagyon, hogy továbbra is minden szépen, rendben menjen!

    előzmény:
    mangogirl (11786)
    2009-12-03  18:46
  20. 2009. december 4. 22:5811787.

    Gratu Steel! Jövőhéten megyek én is vérvétel után. Akkor legalább van Balnkára felügyelet. NEm a házidoki fogja beadni, mert az szerintem olyat mondana és úgy belémdöfni, mint a huzat. Még mindig ellene van. Így oltópontra kell mennem, de talán jobb is, mert sokat kell várni a dokinál és ott egy rakás takonykóros gyerek, meg felnőtt és még a végén az oltás előtt össze is szednék valamit. Aztán meg már azt sem tudnánk, hogy mitől van... Szóval én is eldöntöttem és ugyan azon okokból, mint Te is. Félek a magas, le nem nyomható láztól, a tüdőbajtól és az intenzívtől. Nem akarom Blankát sem magára hagyni, mert most nagyon anyás egyébként is és nem szeretném, hogy Marcinak hamarabb kelljen megszületni és ne tudjak róla gondoskodni. Így meg talán nem lesz semmi baj.

    Ma végre a férjem is beoltatta magát így kb. egyszerre alakul majd ki az immunitásunk. Blakát még nem tudom hogy oltassam-e, de lehet, hogy nem ártana.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11785)
    2009-12-03  15:52
  21. 2009. december 3. 18:4611786.

    Drukkolok Steel, hogy nálad ne legyen semmi szövődmény.

    Mi ma ugye a Czeizel féle intézményben voltunk és a genetikus, akivel beszéltünk nagyon oltáspárti. Mikor ott voltunk, akkor hívta fel egy kismama, hogy mit csináljon és hát a doki nagyon mondta neki, hogy oltás.

    Ő is megerősítette azt, hogy a gyógyszerem szedhető terhesség mellett és a kicsi kb 15%, hogy örökli a bajom, vagyis relatíve kevés az esély. Én azt hittem, hogy sokkal nagyobb az esélye az öröklésnek. A szénanáthát viszont akár 40%-ban is örökölheti szegény csemeténk.

    Hát még hátra lesz egy kemény menet a pszichiáteremmel, de ezt Csabira hagyom. A dokim tudja, hogy én nagyon szeretnék babát, Csabi eddig nem támogatott, de most már ő is szeretne kistesót, szóval majd megbeszélik egymás közt az esélyeket. Az a veszély állna fent, hogy a terhesség hormonálisan bekavar nekem és visszaesem. Ezt persze nem akarjuk és mindent el fogunk követni, hogy jól legyek. És inkább szedjem a gyógyszert terhesség alatt, mint hogy beteg legyek, ez volt ma a genetikus doki véleménye is. Szóval izgi most, lehet, hogy már januárban kezdjük a babaprojit. 

    Persze ezek után most én is be fogom adatni magamnak mindkét oltást. Eddig én is nagyon ellene voltam, a családban egyedül én és Csani nem vagyunk beoltva, de ha babát szeretnénk, akkor most felelőtlenségnek érezném, ha míg nem vagyok terhes nem esnék túl az oltásokon.

     

    Zseli remélem, hogy fog majd jelentkezni. Remélem nem bánja, ha leírom, hogy most feküdnie kell, mert akár korábban nálam, nála is van egy hematóma. Most van a 8. héten és a baba szépen fejlődik. További drukkok nekik!Mi voltunk nála a minap, Beni is nagy kópé, de nagyon jól elvannak Csanival.

     

    Mi holnap Kishegivel megyünk Halász Judit koncertre, remélem élvezni fogják a fiúk. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. december 3. 15:5211785.

    Pöpi: túl is vagyok rajta, kéretik mindenkit szorítani a köv. 1-2 hétben, hogy ne legyen baj!! az nem izgat, ha én köhögni fogok, vagy kicsit lázas leszek, csak a pici jól legyen Igen, az idegesített, hogy hiába oltattam be Áront + páromat, attól még hazahozhatják, na meg azért csak megyek boltba, kórházba vizsgálatra, bárhol összeszedhetem, és még baromi messze van március... Összeolvastam már mindenfélét, hogy az oltás mit okoz, meg hogy ezek a kismamák ilyen-olyan rétegbe tartoztak, hogy ebből mi igaz, mi nem, nem tudom, de már rendesen bestresszeltem ezen a tüdővérzéses dolgon... és hát leginkább Noémit féltem, hogy rendben megszülessen tavasszal, addig ne legyen vele semmi baj. Egyébként kismamáknak ingyenes, én csak bebattyogtam a háziorvoshoz, és már adták is.

     

    Mango: sajnálom, hogy nálatok mindenki ilyen rosszul lett, hát igen, ilyeneket nem hallani a médiában, hogy az oltás kire milyen hatással van, néztem a betegtájékoztatót, arra rá van írva, hogy az oltás után kialakuló esetleges légúti fertőzés csak véletlenszerű egybeesés aha, de azért csak odaírták... szóval számítok rá, hogy valami kijön rajtam, főleg, hogy Áron beteg, de a lényeg, hogy kórházban ne kössek ki...

     

    Mango, írd le majd, mit mondtak a tanácsadáson!!!!

    Zselivel mi van???? nagyon izgulok értük!

    előzmény:
    Pöpi (11784)
    2009-12-03  15:28
  23. 2009. december 3. 15:2811784.

    Szerintem inkább oltasd be magad, mert a védettség még 2 hét mire kialakul. Nálad meg ugye a fiúk bármit haza tudnak vinni.

     

    Sajnos az én háziorvosom tuti nem változtatta meg a véleményét. Ha viszont hétfőn a nőgyogyi is inkább erre biztatna, akkor szarok a véleményére és feliratom a receptet. Egyébként kismamáknak nem ingyen van véletlenül?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11782)
    2009-12-03  11:08
  24. 2009. december 3. 11:3011783.

    Sajnálom Steel, hogy beteg Áron.Jobbulást neki!

    Nálunk a család fele irtóra beteg lett, valószínű, hogy H1N1-el, miután megkapták az oltást, egy héttel később nagyon rosszul voltak. Hasmenés, hányás, köhögés, láz- minden. A csuda tudja, hogy mi a jó, beadatni vagy sem.

    Én egyenlőre hiszek a Béres-C vitamin kombóban,  ki tudja meddig. Nálunk ugye Csabi beadatta, én és Csani nem. De tényleg riasztó ez a sok kismamabaj. 

     

    Mi ma délután megyünk genetikai tanácsadásra, jó ideges vagyok, mert nagyon számít a jövőnk és a babaprojekt szempontjából a véleményük. A Czeizel féle intézménybe megyünk. Elvileg a gyógyszer, amit a depire szedek megfér a terhességgel. Ma majd jól fel leszünk világosítva. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top