Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kamilla tea

Torolt_felhasznalo_611023
Torolt_felhasznalo_611023
Létrehozva: 2005. november 20. 09:11

Sziasztok!

Néha nagy szükség van a kamilla teára, annak jótékony élettani hatása miatt. Éppen ezért szeretném tudni, hogy milyen elkészítési mód garantálja legjobban a hatóanyagainak az érvényesülését.

Hallani lehet, hogy felforralás után kb. 80 fokosra le kell hűteni a vizet, mert a forralás hőfokán elbomlik a hatóanyag, és csak utána kell beletenni a kamillát. Persze, ha nem gyógyító céllal isszuk, akkor ez nem fontos, az élvezeti értékét nem sérti a hatóanyag lebomlása (ízanyagé megmarad).

Megint más azt állítja, hogy le kell fedni az illóanyagok miatt. Az illó-(azaz elillan&oacuteanyagnak szerintem az már nem segít, ha lefedjük, hiszen ha már elillant, akkor az már nem kerül vissza a teába, maximum a fedő belső részén lecsapódó vízben lenne megtalálható (oda csapódik le, hiszen az a hidegebb rész). Ha lefedjük, akkor nem tudjuk kevergetni sem, azaz pl. a filterből nehezebben szabadulnának ki az alkotói. 100 foknál ez nem probléma, hiszen a forrásban lévő víz erőteljesen áramlik, de 80 foknál már nem annyira.

Ki ismeri a kamilla tea készítésének helyes módját, ha a teát gyógyító célra szánjuk?

Válaszokat előre is köszönöm. (Fontos lenne a forrás megjelölése is, hiszen, ha valaki a dédnagymamája szokására hivatkozik, az nem annyira  követendő, mintha hatóanyagokat, illóanyagokat ismerő szakember állítása áll a háttérben.)

 

  1. 2018. január 19. 13:5910.

    Nagymamáink sokkal jobban tudták, mint ezek a "szakemberek". 

  2. Torolt_felhasznalo_611023
    Torolt_felhasznalo_611023
    2005. november 20. 13:559.

    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm az érdemi segítségedet.

    Nagyon sokat segítettél.

    Tudod, félő volt, hogy ez ugyanolyan téma, mint a Tetrán volt évtizedekkel ezelőtt. Azt tanácsolták, hogy tejjel kell bevenni és kiderült, hogy éppen az gátolja a felszívódást.

    Nagyon köszönöm, hogy bemásoltad a szakember szavait.

    Jó volt helyretenni ezt a témát (legalább számomra).

    Köszi!

    Szia!

     

    előzmény:
    csigabiga (7)
    2005-11-20  13:19
  3. 2005. november 20. 13:228.
    Az evőkanálnyi az 1!! evőkanálnyit jelent, tsak véletlenül lenyomtam az "Insert" billentyűt, így lemaradt az írás elejéről:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611023 (6)
    2005-11-20  12:28
  4. 2005. november 20. 13:197.

    Dr Oláh Andor: A természet patikája című könyvéből másolom be Neked  kért információt:-))

    " evőkanálnyi kamillavirágot 1 percig főzünk, 15 perc múlva, leszűrjük, majd kortyonként, lassan megisszuk. Mindig étkezések között, üres gyomorra igyunk egy-egy csésze teát.

    A kamilla 0,4 százaléknyi illóolajában 20-30% gyulladásgátló kamazulén található. Ennek is köszönheti gyulladáscsökkentő hatását."

    Figyelj mispaha!

    Szerintem igazán hatásos tsak a gyógyszertári kamillatea,-virágzat, gyógyszertárban tsomagolt változata. A filteres, boltokban kapható kamilla teának a valósághoz szerintem köze nints.

    A gyógyszertári kamillavirágzat tasakján úgy emlékszem rajta van az elkészítés módja is.

    Az biztos, hogy a kamillateát főzni kell.

    A tsipkebogyót nem szabad forrázni, azt tsak áztatni szabad:-))

    Remélem tudtam érdemben segíteni! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611023 (6)
    2005-11-20  12:28
  5. Torolt_felhasznalo_611023
    Torolt_felhasznalo_611023
    2005. november 20. 12:286.

    Többen félreértettek. Engem az érdekel, ha pl. beteg a Gyerekem, akkor hogyan érdemes úgy elkészíteni a kamilla teát, hogy a legtöbb hatóanyag(!) maradjon benne. Ha p.o. 100 fokon elbomlik a hatóanyag, akkor nem szeretnék "placebot" adni Neki, akkor megvárom, hogy 70-80 fokos legyen (ahogyan hallottam). De ha 100 fokon sem kell félni, sőt ott oldódik ki a legtöbb, akkor nem engedem lehűlni mielőtt beletenném a kamillát, hanem szeretném, ha több hatóanyag lenne a Gyerekem teájában.

    Ezért erről a kérdésről kár úgy vitázni, ha nem tudjuk, hogy a hatóanyag milyen hőfokon mennyire érzékeny. Ezért én nem vitázni szeretnék, hanem olyan reagálásra várnék, amiben van olyan információ, hogy a hatóanyag szempontjából mi az optimális.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. november 20. 10:455.
    sziasztok!

    a legfontosabb: a fém teáskannát csak vízforralásra használják!!!
    cserépből / porcelánból vagy esetleg üvegből készült kannában készítik a teát

    a tea készítéséhez nem annyira tudományosság, mint inkább szív és elfogadás kell .... ahogy pedig a nagyik csinálták, úgy a legjobb, hidd el!

    a gyógyuláshoz egyébként az is jó, ha néha meghajt a tea, mert a méreganyagok gyorsabban távoznak
    előzmény:
    oreille (2)
    2005-11-20  09:35
  7. Torolt_felhasznalo_611023
    Torolt_felhasznalo_611023
    2005. november 20. 10:184.

    Erről én is hallottam, az oxidációt mondták oknak, de igazi bizonyítást nem hallottam.

     

    előzmény:
    oreille (2)
    2005-11-20  09:35
  8. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2005. november 20. 09:503.

    Jesszusom!

    Figyeljetek! Ha ez valóban ennyire bonyolult volna, az nagyon nagy gáz volna ... tehát nyugodtan forralj vizet, kicsit hagyd állni, öntsd vele nyakon a bögrében, vagy a teáskancsódban a kamillateát és jóvan. Minden teára igaz, hogy az általános ízhatása jobb, ha lefedve áztatjuk. Inkább arra figyelj, hogy ne áztasd túl, kivétel ha azt karod, hogy meghajtson egy kicsit!

    Sokkal lényegesebb, hogy magadra koncentrálva, nyugodt körülmények között fogyaszd el, és lehetőleg mézzel ízesítve, amit nem forrón raksz bele. Vagy ízesítés nélkül is ihatod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611023 (1)
    2005-11-20  09:11
  9. 2005. november 20. 09:352.
    kiegészíteném én is egy kérdéssel. igaz, hogy nem ajánlot fémmel érintkeznie a gyógyteáknak (értsd fém teáskanna stb.)? és ha igen, miért? köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611023 (1)
    2005-11-20  09:11

Címlap

top