Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Homok(part) - fóbia???

Ametyst
Létrehozva: 2005. augusztus 1. 19:20
Van egy problémám, ami lehet, hogy először viccesen hangzik, de számomra főleg így nyáron nagyon kellemetlen. :(

Már kamaszkorom óta, vagyis 10 éve egyre jobban erősödik az az érzésem, hogy utálom, ha a homok a nedves lábamhoz, talpamhoz tapad, illetve beleragad a lábujjam közé. Ez a rossz érzés mostanra annyira erőssé vált, hogy ha homokparton vagyok, azt csak úgy bírom "átvészelni", ha végig a vízbe ér a lábfejem, vagy ha bele sem megyek a vízbe végig, és így a száraz talpamra nem ragad rá a homok. Ez nagyon kellemetlen, mert behatárolja a mozgásteremet, nem tudok felhőtlenül viselkedni, jönni - menni... :(((((

Nem tudom, másnak van-e ilyen problémája, mert én még nem hallottam mástól ilyet. Azt sem tudom, mivel lehetne elmulasztani a "fóbiámat". Állítólag még kicsi gyerekként semmi ilyen baj nem volt velem... Nem tudom, mitől alakult ki, de tényleg nagyon rossz!

Ha valakinek lenne építő hozzászólása, vagy vannak hasonló tapasztalatai, szívesen venném! (Na, azt ne írjátok, hogy mindig menjek Horvátországba nyaralni, mert hosszú távon ez nem megoldás! ;))

  1. 2018. Április 9. 17:5012.

    Szia!Nekem 3 éves koromban kezdődött ez a homok fóbia!Én sem száraz talppal,sem vízes talppal nem érintkezek a homokkal!Egyszerűen nem bírom,hogy száraz,hogy hozzá tappad a lábamhoz,hogy bemegy a lábujjaim közzé!14 éves vagyok és nem vagyok képes tengerpartra menni!Sem papucsban,sem cipőben nem tudok rálépni a homokra!Örülök,hogy nem vagyok egyedül!Örülnék neki,ha esetleg valaki kitalálna valami csoda szert/cuccot,hogy végre láthassam a tengert!:)

  2. 2005. augusztus 1. 23:2411.
    Akkor úgy tűnik, nem csak nekem van ez a problémám. . .

    A papucs ill. a műanyag szandál, amit írtatok, sem megoldás, mert belemegy a homok. Talán majd veszek egy nagyon vastag talpú papucsot és az lesz a homokfutóm. ;)

    Egyelőre a pszichoterápiára, mint megoldásra nem gondoltam, másrést meg sem engedhetném magamnak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_388605 (4)
     
  3. 2005. augusztus 1. 22:1410.
    én is utálom. el tudo viselni, de utálom.
    előzmény:
    Krampuszov (9)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. augusztus 1. 22:059.
    Igen de én azt is utálom ha a haj más fején van és úgy ér hozzám. :o) De persze csak idegenét.
    előzmény:
    fishnet (8)
     
  5. 2005. augusztus 1. 21:498.
    mondjuk más haját én is útálom. usziban is borzasztó, ha nem takarítják az öltözőt rendesen
    előzmény:
    Krampuszov (7)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. augusztus 1. 21:377.
    Ha idegen ember haja hozzám ér, el tudnék ájulni.
    Ezért nagyon stresszes a metrón utaznom csúcsforgalomban. Vagy hogy többször is leszállok. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_370559
    Torolt_felhasznalo_370559
    2005. augusztus 1. 20:526.
    Nekem attól borsózik a hátam, ha meg kell fognom az üvegpoharat. Most is feláll a szőr a hátamon, ha rágondolok. Brrrrrrrrrrrrrr. Főleg a mosogatógépben elmosott, mindenféle tisztítószerekkel agyonsikált poharakat utálom megfogni. Itthon mindent bögréből szoktam inni.
    előzmény:
    fishnet (5)
     
  8. 2005. augusztus 1. 20:215.
    meg van, aki a lufiktól irtózik.
    mondjuk szerintem az ilyen szintű (testi tüneteket okozó) irtózás beteges, valami nagyobb problémát mutat. . . az állatfóbiák se a konkrét állat miatt vannak, hanem visszavezethetők lelki gondokra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_388605 (4)
     
  9. Torolt_felhasznalo_388605
    Torolt_felhasznalo_388605
    2005. augusztus 1. 20:004.
    Ilyet már hallottam, az egyik barátnőm tesója ugyanennyire irtózik a homoktól, ha a parton áll, végig libabőrözik meg reszket, annyira utálja. Másnak a hungarocell hangja vagy a csikorgás, nektek a homok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. augusztus 1. 19:383.
    szerintem vegyél strand cipőt (vagy mit) Puha légáteresztő mokaszin szerű cipő mi azért vettünk mert horvátországban a sziklás parton kellemesebb volt benne a járkálás. Ebben még úszni is tudsz szal nem zavaró. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. augusztus 1. 19:372.
    műanyag szandál, papucs. . . . . . .
    előzmény:
    Ametyst (1)
     

Címlap

top