Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méhszájsebműtét -lézerrel

Viktorya
Létrehozva: 2005. május 6. 10:41
Sziasztok!
Olyan emeberek véleményét szeretném hallani a lézeres méhszájsebműtétről, akik már átestek rajta. Mit érdemes tudni róla, milyen "meglepetések", kellemetlenségek értek titeket a műtét után? Azért légyszi ne ijesszetek el tőle, mert muszáj megműteni :)
Csak jó tudni, hogy mire készüljön az emberlánya.
Meg miket nem szabad csinálni. Szóval ilyesmik érdkelnének. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.
Viki
  1. Enc
    Enc
    2018. július 6. 14:1733.

    Nem tudom aktuális-e még számodra. Az ország legprofibb, legmegbízhatóbb orvosa Győrben van. Dr. Szalay (Babits M. 21.) Engem Budapestről küldtek hozzá. A budapesti orvosom is meg tudta volna csinálni a műtétet. De a legmodernebb eszközei Szalay doktor úrnak vannak. Kb. 70 éves bácsi, aki nagyon ért a szakmájához. Nekem megérte Pestről leutaznom hozzá.

    előzmény:
    ludwiga (32)
    2018-01-03  22:45
  2. 2018. január 3. 22:4532.

    A lézeres méhszájseb eltávolítása kicsit fájt, olyan volt, mintha görcsölne az ember hasa. Kb. 20 percig tartott. Utána nem volt semmiféle vérzés, csak az elégetett részről váltak le a fekete részecskék kb. 1 hétig.


    Viszont az Ars Medicában egyáltalán nem ajánlom K....r doktort. Már akkor elkezdtem kételkedni, mikor még sose hallott a fogamzásgátlóról, amit szedtem. A HPV fertőzésre azt mondta, írassak fel a körzeti orvossal gyógyszert, aki persze visszaküldött az Ars Medicába. Na, akkor végre kiderült, hogy mit kell szedni, és mennyit, és csodák csodája, fel is írta. Később ismét felírta ezt a gyógyszert, de akkor már csak a fele adagot. Rákérdeztem, miért. Kiderült, hogy az első alkalommal dupla adagot szedtem be.


    A műtét után azt mondta, teljes a siker, szépen meggyógyult a seb. De továbbra is kontaktvérzésem volt, szóval ezt nem nagyon hittem, elmentem egy másik orvoshoz. Egy 20 Ft-os méretű méhszájsebet talált. Ismét vissza K....r doktorhoz. Ez alkalommal (1 hónappal később) már ő is látta, hogy "tényleg van ott valami", de azt mondta, "kiújult" a méhszájseb. De ezzel ő "nem tud mit kezdeni már"... (???)


    A műtét után ott ültem a váróban a többi beteggel/hozzátartozóval, nem fektettek le, és a kutya se szólt hozzám. Ezután megkérdeztem, hogy most már hazamehetek-e, és azt mondták: Ja, hát persze...


    Azt sem értem, hogy miért nincs számítógép az orvos szobájában, és az asszisztense miért nem írja meg a vizsgálat közben a papírokat. Hiába a gyors vizsgálat, utána 40-50 perceket ott kell ülni, hogy a recepción elkészítsék a papírokat.


    Többszöri vizsgálattal majdnem 150.000 Ft-ot fizettem az élményért, most keresek másik helyet, ahol normálisan meg is csinálják.  Valakinek van jó tapasztalata valahol?


     

  3. Torolt_felhasznalo_926007
    Torolt_felhasznalo_926007
    2008. november 23. 11:5231.
    Sziasztok! Segítsetek, ha tudtok, hozzászólásokkal. 19 éves húgomnál méhszájsebet diagnosztizáltak pénteken. Még nincs szövettan, és elküldték ultrahangra. Hogy lehet, hogy ilyen fiatalon...? Előre is köszi!
    előzmény:
    Viktorya (1)
    2005-05-06  10:41
  4. Torolt_felhasznalo_705135
    Torolt_felhasznalo_705135
    2008. november 19. 21:2630.
    Küldtem privit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705361 (29)
    2008-11-11  22:50
  5. Torolt_felhasznalo_705361
    Torolt_felhasznalo_705361
    2008. november 11. 22:5029.
    Kalánnéni, segíts nekem kérlek! Nekem a beavatkozás is fájt és már egy hete csinálták, de még mindig fáj. Eddig narancssárgás folyásom volt nagy mennyiségben, tegnap este óta (6.nap) meg barnás vérzés, ami nem is nyálkás, inkább folyós és furi szagú, kicsit olyan mint a vér, de mégsem (Bocsi mindenkitől a részletezés miatt). Te tapasztaltál hasonlót? (Hozzá kell tennem, hogy nekem már egy éve okoz problémát, de senki nem tudta gyógyszerekkel, kúpokkal kezelni, így minden doki a műtétet pedzegette és állítólag nagy is volt a méhszájsebem, bár mindig P2.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705135 (25)
    2008-01-12  22:28
  6. 2008. január 16. 11:3928.
    Sajnos nagyon messze van, két picimet meg nem akarom itthon hagyni, mert így a távolság miatt lehet, be is fektetnének...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705135 (27)
    2008-01-16  11:28
  7. Torolt_felhasznalo_705135
    Torolt_felhasznalo_705135
    2008. január 16. 11:2827.
    Sajnos azon a környéken nem vagyok ismerős. Engem Budapesten a Margit kórházban lézereztek. A nőgyógyászom dr. Lévárdi Ferenc. Ha érdekel, priviben meg tudom adni Neked az elérhetőségét.
    előzmény:
    BGabella (26)
    2008-01-16  10:22
  8. 2008. január 16. 10:2226.
    Esetleg azt tudja valaki, hogy Békés vagy Csongrád megyében csinálnak valahol lézeres méhszájseb műtétet? A szikés változattól nagyon félek, de a dokim csak olyat csinál. Mármint az egész orosházi kórházban csak olyat csinálnak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705135 (25)
    2008-01-12  22:28
  9. Torolt_felhasznalo_705135
    Torolt_felhasznalo_705135
    2008. január 12. 22:2825.

    Sziasztok!

    dini4
    Ne félj tőle, igazából nem fáj, csak meleget fogsz érezni. Nekem is lézerrel csinálták annak idején, még 1992-3-ban. Tényleg csak 15-20 percig tartott és csak meleget, olykor forróságot éreztem. Utána 2 órát pihentem és mehettem haza. Kb. 1 hétig barnás foltozó vérzés volt. Hál' Istennek, azóta nincs problémám.
    Nekem azért csinálta meg lézerrel a dokim, mert azt mondta, hogy hagyományos módon kicsípik a sérült darabot. A "lábadozás" időszaka is hosszabb, és a hegesedés miatt bármikor kiújulhat.

    Ne féljetek tőle, de igaz, hogy kell vele foglalkozni, mert később sokkal rosszabb is lehet belőle!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561570 (23)
    2008-01-10  22:14
  10. Torolt_felhasznalo_619065
    Torolt_felhasznalo_619065
    2008. január 10. 22:3824.

    3 éve úgy volt hogy nekem is kell menni,de szerencsére meggyógyultam magamtól.Ne félj a műtéttől,a nőgyógyászom azt mondta hogy hogy jó erre a lézer.A tampon és a spirál használata viszont nem jó.Ezt érdemes meggondolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561570 (23)
    2008-01-10  22:14
  11. Torolt_felhasznalo_561570
    Torolt_felhasznalo_561570
    2008. január 10. 22:1423.

    Sziasztok!

    Én jan.25-re vagyok előjegyezve méhszájseb lézeres műtétre az Ars Medica lézerklinikán, nekem viszonylag nagy,  és 10 Ft-os közötti méhszájsebem van, és rengeteg problémát okozott. Már rengeteg pénzt kifizettem 2 év alatt az itteni dokinak, valamint a gyógyszerekre, de ha be is hámosodott a szeretkezéstől és tampon használattól kiújult. A doki állandóan halogatta a műtétet. Aztán elegem lett és elmentem az említett klinikára, ahol megcsináltatom lézerrel. Helyi érzéstelenítéssel végzik, ami nem injekció, hanem Lidocain oldattal átítatott géz. Állítólag 15-20 perc összesen, aztán megfigyelés 1-2 óra és ha semmi gond, jöhetek haza. Viszont 4-6 hétig, no szex, tampon, ülőfürdő.

    Kicsit félek tőle, de muszáj túlesni rajta. Én sem értek egyet azzal, hogy nem kelll vele foglalkozni. Mikor már szinte egész hónapban vérzel, fájdalmas a szex és utána is vérzel, akkor szerintem nem nagyon van más megoldás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. január 10. 21:4722.
    Senki? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. január 10. 15:4021.
    Van köztetek olyan akinek mindenfajta érzéstelenítő nélkül csinálták a lézeres műtétet?  tegnap kicsit ledöbbentem amikor megtudtam hogy nekem így fogják, nem is  műtőben hanem sima rendelőben. Mit lehet érezni? Mire számítsak? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 24. 17:0120.
    szia!

    azt, hogy mehszajseb, es majd meg kene muteni, fagyasztani vayg lezerrel, de most ebben a honapban stimu volt, szoval, nem lehetett, de majd nemsokara szivesen helyretenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944112 (19)
     
  15. Torolt_felhasznalo_944112
    Torolt_felhasznalo_944112
    2005. május 24. 07:3319.
    Doki mit mond arra, hogy vérzel szeretkezés után?
    előzmény:
    kiskrumpli (18)
     
  16. 2005. május 23. 22:1918.
    Sziasztok!

    Valaki esetleg tudna nekem segiteni? Azt szeretnem megtudni, hogyha mehszajsebem van (marpedig van, mert gyakran verzik szeretkezes utan), akkor a terhesseg legelejen (beagyazodas, stb), szabad szerintetek szeretkezni? Vagy a verzes nem tenne jot? Olyan tanacstalan vagyok, bar azt se tudom meg, terhes vagyok e, de megis, szeretnem tudni a valaszt erre.

    Koszi elore is, hatha valakinek van otlete.

    Kiskrumpli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944112 (16)
     
  17. 2005. május 22. 21:4017.
    A fagyasztásról mit tudtok? Mikor fagyasztják és mikor csinálják lézerrel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_944112
    Torolt_felhasznalo_944112
    2005. május 22. 20:5416.
    Sziasztok!
    Én 10ezret adtam a dokimnak tavaly, nála 7000volt akkor egy vizsgálat a magánba. Szinte alig akarta elfogadni, és amikor második műtét is kellett, akkor lényegében nem adott rá lehetőséget, hogy pénzt adjak neki. Tök érdekes szitu volt, pedig akartam adni, de így alakult. Amikor mentem az eredményért ugyanolyan kedves volt, mint máskor, sőt amikor megvolt a szövettani eredmény, és kiderült, hogy minden ok, akkor nagy örömömben fizetés nélkül távoztam. A ház folyosóján jutott eszembe, visszamentem, megvártam míg a köv. beteg végez, és bementem. Abszolút nem tudta, hogy miért mentem vissza, majd azt mondta, hogy ráértem volna legközelebb rendezni, ezért nem kellett volna visszajönnöm. Ritka az ilyen doki:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_909951
    Torolt_felhasznalo_909951
    2005. május 19. 11:1315.
    Szia!
    Nekem is tervben van sajnos egy ilyen lézeres műtét. Az ismerősőm tavaly fizetett a magáorvosunknál 15. 000 Ft-ot, nála egy komplett vizsgálat 6. 000 Ft, úgyhogy szerintem Neked is kellene adnod 15. 000-t! nem?
    Egyébként a műtét után 6 hétig se szex, se strand, úgyhogy aki előtt áll ilyen kezelés, az ne feledkezzen el a nyaralásról, nekem is emiatt csúszik és majd csak augusztusban csinálja meg!
    Kicsit félek azért, de mindenki azt mondja, gyorsan megvan, csak az érzéstelenítő a hüvelybe, háát, nem lehet vmi kellemes!
    Ki mit tud még a témáról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839698 (14)
     
  20. Torolt_felhasznalo_839698
    Torolt_felhasznalo_839698
    2005. május 19. 10:4714.
    Sziasztok! Mostanában lesz lézeres méhszájseb műtétem, a dolog technikai részét meg tudom beszélni a nővérrel, de egy dolog érdekelne még. A pénz. Ugyanis a doki aki csinálja nem a magánrendelőjében végzi, ahová járok, és ahol egyébként ki van függesztve az egyes vizsgálatok ára, hanem kórházban. Így én döntöm el mennyi az annyi. Tisztában vagyok vele, hogy ez ingyenes, de ha hozzá járok, és tudomásul vettem, hogy a rendelésén x forintot fizetek, akkor én adnék neki, de mennyit? Van tippetek? Egy rákszűrés, emlővizsgálat, ultrahang kompletten 8. 000. - Ft. nála (egyébként)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. május 9. 11:0413.
    Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
    Azt szeretném még tudni, hogy miket nem szabadott nektek csinálni a műtét után, és mennyi ideig?
    Viki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_408887
    Torolt_felhasznalo_408887
    2005. május 8. 20:4312.
    Sziasztok, volt nekem is négy éve, az akkori dokim kiműtötte belőlem. Most újra van, de olyan szerencsétlen volt az orvosom, hogy nemrég egy másik vette észre, hogy már be van hegesedve. Én nem hinném, hogy annyira természetes dolog lenne, azt meg pláne nem, hogy nem kell vele foglalkozni!! A doki is azt mondta, hogy csinál újra egy szűrést, megpróbálja kilottózni, mitől lett és mindenképpen szeretné megműteni. Ugyhogy szerintem érdemes vele foglalkozni!!!
    előzmény:
    dr.judy (11)
     
  23. 2005. május 6. 15:1811.
    találkoztam már oylan dokival, aki azt mondta, hogy a méhszájseb természetes képzödmény és minden nöben van és nem kell foglalkozni vele! ugy mondta, hogy oylan, mint amikor a sebes térdedröl elkezd a varr levállni. . . hámsejtek oldodnak fel a méhnyálkahártya ph-jába, ezt mondta. .
    előzmény:
    Viktorya (9)
     
  24. 2005. május 6. 15:1310.
    Nekem volt egy kis folyásom, ami egyáltalán nem szokott lenni, meg amikor levetettem magam a székre, vagy be az autóba, és az ülésre csapódott a fenekem, a farokcsontom eléggé fájt, mintha be lenne gyulladva egy kicsit. Nem igazán tudtam hová tenni a dolgot, de azért elmentem a nőgyógyihoz, úgyis esedékes volt már az évi rákszűrés. Frankón kijött egy p3-as eredmény, kezeltek mindenféle kúppal, antibiotikummal, minden szarral, aztán amikor a 4. rákszűrés is 3-as lett, kimetélték a méhszájsebet a méhnyakból szikével. Azóta nem fáj a farokcsontom, se semmi. az orvops azt mondta, h ez a csontfájás hülyeség, de én biztos vagyok benne, h attól volt. Elnézést a dr. bácsitól!:-)))
    előzmény:
    dr.judy (6)
     

Címlap

top