Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyomortükrözés altatásban

Kisbolygó
Létrehozva: 2005. február 24. 10:41
Sziasztok!

Tudom-tudom, egyszer túl lehet élni, stb, szóval ettől most tekintsünk el.
Azok tapasztalatait várom, akik altatásban csináltattak gyomortükrözést. Milyen volt? És főleg: hogy lehet ezt elérni, h így csinálják?

Köszi: Kb.
  1. 2019. február 13. 15:5846.

    Azt kihagytam hogy 75000 Ft volt az egesz (altatas,tukrozes,minta vetel)


    Havi keresetem 3/4-e de egy evben meg lehet csinaltatni , mert az egeszsegunk tobbet er mindennel.

    előzmény:
    Gyula98 (45)
    2019-02-13  15:55
  2. 2019. február 13. 15:5545.

    Sziasztok!


    Ma volt reggel a gyomortukrozesem altatasban nagyon pozitiv elmenyem van rola.


    Reggel mikor felkeltem mindenem remegett annyira feltem a papirokat is alig birtam kitolteni , behivtak lefefektettek az agyra bekotottek a kanult kaptam nyugtatot , meg cerucalt mert hanyingerem volt az izgulastol . Miutan a vernyomasom lement 160/90-rol mondtak forduljak az oldalamra vegig nyugtattak mert ez volt az elso tukrozesem es az elso altatasom is. Bekaptam a csutorat mondtak szivjak 3 melylevegot en mar a 10.et szivtam es nem aludtam el azon gondolkoztam biztos valami baj van velem a kovetkezo kep mar hogy keltenek "Jo reggelt" semmit nem ereztem az egeszbol pedig meg mintat is vettek szoval aki fel az nyugodtan menjen altatasban mert semmi kellemetlenseggel nem jar csak egy kis izgulassal az elejen 😀


    Meg nem tudni mi a bajom majd 14 nap mulva a mintabol de az egesz gyomrom es a nyombelem is be van gyulladva sajnos.


    Tovabbi szep napot es jo egeszseget kivanok mindenkinek.


    20/F

  3. 2018. október 2. 08:1544.

    Vastagbéltükrözéskor már minden valamire való helyen bódítanak. Viszont nincs isten, hogy bódítás nélkül vállaljam a gyomortükrözést. Az orvosnak is jobb, mert nem öklendezik az ember. Lehet nekem az elsőnél ami bódítás nélkül volt nem is vették észre a rekeszsérvet. Azóta még 3-szor türöztek, de inkább nem eszek, kifizetem.

    előzmény:
    tukrozes (43)
    2018-10-01  21:36
  4. 2018. október 1. 21:3643.

    Én már 3 szor voltam gyomor tükrözésen,senkinek nem kívánom,de úgy nézki hogy még egyszer el kell mennem.


    Maga ez a beavatkozás nem jár fájdalommal,sajnos rendkívülien kellemetlen öklendezik a pácien fullad stb orromon nem tudtam levegőt venni mert ott jött ki a nyálam.


    Legszívesebben az altatást vállalnám de olyan árak vannak,hogy a páciens lebabázik.


    Viszont voltam már vastagbél tükrözésen,kettő között ég és föld a különbség.


    Feldugott egy hurkapálca vastagságú hosszú csövet a végén kamerával,végig néztem a monitoron amit csinált.


    Semmit nem éreztem míg bennem turkált,és nem bódítottak illetve altattak,és mindezt a Dél pesti kórházban csinálták ingyen,


    maximálisan megvoltam elégedve az orvosi munkájukkal.


    Ennyit akartam elmondani.


    István

  5. 2018. október 1. 21:3642.

    Én már 3 szor voltam gyomor tükrözésen,senkinek nem kívánom,de úgy nézki hogy még egyszer el kell mennem.


    Maga ez a beavatkozás nem jár fájdalommal,sajnos rendkívülien kellemetlen öklendezik a pácien fullad stb orromon nem tudtam levegőt venni mert ott jött ki a nyálam.


    Legszívesebben az altatást vállalnám de olyan árak vannak,hogy a páciens lebabázik.


    Viszont voltam már vastagbél tükrözésen,kettő között ég és föld a különbség.


    Feldugott egy hurkapálca vastagságú hosszú csövet a végén kamerával,végig néztem a monitoron amit csinált.


    Semmit nem éreztem míg bennem turkált,és nem bódítottak illetve altattak,és mindezt a Dél pesti kórházban csinálták ingyen,


    maximálisan megvoltam elégedve az orvosi munkájukkal.


    Ennyit akartam elmondani.


    István

  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 29. 16:5041.
    Igen, gyereket altatnak, de felnőttet csak leszedálnak.. Dormicumot kapsz intravénásan, vagy kéjgázt, és én rengeteg embertől hallom, hogy nagyon jó, mármint szedálással.. semmi fennakadás nem volt, alig emlékeznek valamire, szóval ha nálam ilyenre kerül sor (márpedig az esély erre elég nagy) akkor biztos így kérem.. Ha nem csinálják így inkább megdöglök gyomorrákba de nekem nem fogják a la natur leküldeni azt a rohadt vastag csövet lenyomni a torkomon.. Komolyan, én tuti nem élném túl, én lennék az elsőő ember aki megfulladt egy gyomortükrözés során.. :D Már amikor a nyelvem sikálom a fogkefével akkor is úgy öklendezek.. Szóval félek rendesen, valószinű szeptemberbe bele is kostolok milyen egy ilyen beavatkozás.. :)
    előzmény:
    igaicsuk (3)
    2005-02-24  11:04
  7. 2005. Április 27. 20:2340.
    Jaj nagyon irigyellek, mert nekem semmi nem volt csak leakarták tuszkolni de begörcsöltem azt hittem ott maradok. Már ez az 5. volt de ehhez a dr-nőhöz soha többet nem megyek. Az előzőek sem voltak kellemesek de ami most történt azt hittem nem élem túl.
    előzmény:
    petrus85 (39)
     
  8. 2005. Április 27. 19:3439.
    Sziasztok!
    19 éves vagyok, két hónapja voltam tükrözésen. Nagyon féltem tőle, de az ilyesztegetésekkel szemben nem is volt olyan vészes. Nekem spréztek a számba + kaptam vmi nyugtató inekciót. Kb. annyira emlékszem amikor ledugták a csövet, a többire már nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_727877
    Torolt_felhasznalo_727877
    2005. február 25. 21:0938.
    sziasztok!
    Nekem is szükségem lenne tükrözésre, de már 3 éve nem tudom rávenni magam. volt olyan 1, 5 évem, hogy minden (!!) éjjel a hányással küszködtem (ti. hogy ne hányjak; nem bulímiás vagyok, hanem IBS-es) sosem mennék tükrözésre csak így "natúrban", már a hányinger gondolatától is hányingerem lesz :-(( Tudom, hisztinek tűnik, de megkínlódtam 1-2 dologgal, mire ilyen félős lettem.
    Egyébként szerintem az sem elhanyagolható szempont, hogy kinek milyen érzékeny a nyelőcsöve, stb. Nekem már attól önklendeznem kell, ha a fogkefe az leghátsó fogam mögé megy véletlenül. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_520467
    Torolt_felhasznalo_520467
    2005. február 25. 20:3837.
    Sziasztok!
    Az altatásról még én sem hallottam, mint lehetőség.
    Nekem csináltak sajnos többször tükrözést, mondjuk úgy szörnyű, főleg az, hogy azt hiszem, megfulladok (pszichésen persze), pedig hát az orron simán kapsz levegőt. Sőt tán a szádon is, ha jól lélegzel.
    Nekem adtak némi nyugtatóinjekciót, mondjuk az érzés nem sokat javult, de végeredményben ki lehetett bírni.

    DE: a sok rémhír miatt sokáig halogattam, nem járultam hozzá. Viszont ha engedem és időben kiszúrják a fekélyem, vszleg megspóroltam volna magamnak egy rakat sokkal nagyobb kellemetlenséget, betegséget. Mondjuk vékonybélszondát, vastagbéltükrözést, több heti kórházat stb. stb. . . . .
    Úgyhogy ha muszáj akkor muszáj.
    Ennél rosszabb dolgot is kibírunk az életben, ez a rosszak közül a felső harmadban van.
    Azért sok erőt kívánok hozzá!
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. február 25. 19:5036.
    Győzd meg a férjed, hogy saját érdekében csináltassa meg a tükrözést!
    Nagyon sok mindent meg lehet tudni pár perc alatt, és ki lehet birni. Nem fáj!!! Egyetlen kellemetlensége az állandó öklődés, amit helyes levegő vétellel valamennyire korrigálni lehet. Nekem is 2x csinálták, nagyon sokat segített, hogy végtelenül kedvesek és türelmesek voltak, az orvos és az aszisztens is. Egy fillért sem kellett fizetnem, gasztrora kell menni, mert csak ő írhatja fel a kedvezményes orvosságot, és természetesen a tükrözést is ők végzik el. Én is első alkalommal altatást kértem a doki meg is csinálta volna, de az aszisztens lebeszélt róla, és igaza volt. Kár lett volna azért a pár percért kérni az altatást, főleg azért mert én már nem vagyok fiatal. Minden esetre aki nagyon görcsösen fél, annak nyilván fáj valamennyire, pont a görcsösség miatt. De amúgy nem érzed a csövet a gyomrodban, én a torkomban sem éreztem úgy ahogy féltem tőle, ja és egy monitoron te is követheted, hogy mit is lát a doki:-)
    El jön minden ember életében az amitől már fiatal korunkban is félünk, végig megyünk azokon a vizsgálatokon amin a nagyszüleink és a szüleink, és sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy évtizedek óta sem sokat változott az egészségügy, csak annyit, hogy ha emberséges bánásmódot és kezelést akarsz kapni akkor fizetni kell méghozzá keményen:-(

    előzmény:
    csereklye (34)
     
  12. Torolt_felhasznalo_633730
    Torolt_felhasznalo_633730
    2005. február 25. 17:2635.
    Állítólag 3D ultrahanggal, csak a tömör szerveket lehet jól vizsgálni, pl. vese, máj. De a gyomrot is biztosan jobban, mint egy normál ultrahanggal. Csereklye, mi időnként összeakadunk itt a Nőklapján.
    előzmény:
    csereklye (36)
     
  13. Torolt_felhasznalo_633730
    Torolt_felhasznalo_633730
    2005. február 24. 15:3134.
    Nekem a János korházban csinálta Dr. Tóth Gábor Tamás. A Kútvölgyiről csak hallottam, hogy elkábítanak, ha akarod.
    előzmény:
    Kisbolygó (32)
     
  14. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2005. február 24. 11:4633.
    Ez biztos. Én a nagyobbik fiamat ott szültem. Ég és föld. A másikat az Istvánban.
    De anyagilag nem úgy áltunk a másodikkal, hogy bírjuk fizetni a Kútvölgyis orvost. Sajnálom nagyon. Ha lenne harmadik a földalól is. Ott emberként bánnak a beteggel.
    Akkor gondoljátok el milyen lehet a Telki Magánkórház! Na ott még nem jártam és nem is hallottam róla, csak halvány elképzeléseim vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723681 (29)
     
  15. 2005. február 24. 11:4432.
    Jó, neked jól csinálták, más meg soha többet nem vállalkozna rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633730 (27)
     
  16. 2005. február 24. 11:4431.
    ja, és én adtam egy borítékot előtte 2 nappal a dokinak, mikor megbeszéltük, hogy tényleg altatásban végezze (ez valami Seduxen-Dormicum koktél volt, amit kaptam)
    előzmény:
    murika (26)
     
  17. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2005. február 24. 11:4330.
    Jaj de jó hogy jelentkeztél!!!!
    Mondcsak hol csinálták neked altatásban???? Ide vele a címet, kerül amibe kerül!!!!
    előzmény:
    murika (26)
     
  18. Torolt_felhasznalo_723681
    Torolt_felhasznalo_723681
    2005. február 24. 11:4329.
    Lányok!

    Nem kellene a Kútvölgyiből háziorvost választanunk?!

    Az az érzésem, ott nem így bánnal a páciensekkel.
    Úgy hallottam, ott a szuper a műszerezettség és a kórházi ellátás is. . .

    Kétágyas szobák fürdőszobával, színes TV, telefon. . .

    Lehet, hogy rossz helyre járunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. február 24. 11:4328.
    Te vagy az én emberem!!! :-)
    előzmény:
    murika (26)
     
  20. Torolt_felhasznalo_633730
    Torolt_felhasznalo_633730
    2005. február 24. 11:4227.
    Az Istenhegyi Klinikán elalaltatnak egy kalap pénzért. Én a vastagbéltükrözést kérdeztem meg altatásban, és úgy a procedúra 100. 000 Ft lett volna. Altatás nélkül kb. 55. 000. A gyomortükrözés ára, lehet, hogy egy kicsit kevesebb meg kell kérdezni. Viszont azt hallottam, hogy a Kútvölgyiben adnak hozzá kábító injekciót, ha kérsz. Az szerintem elég. Nekem csináltak gyomortükrözést, és ki lehetett bírni. Egyáltalán nem fáj, csak hányingered van, de 3 perc alatt kész.
    előzmény:
    Kisbolygó (1)
     
  21. 2005. február 24. 11:4226.
    szia!

    nekem volt már kb. ötször gyomortükrözésem
    altatás nélkül is és azzal is
    soha többet nem engedem meg altatás nélkül
    egy pokol volt, és utána még napokig fájt a torkom
    altatással (ez tényleg csak egy tíz perces nyugtatóinjekció) viszont semmit sem éreztem és utána is jól voltam, a férjem vitt haza és aznap nem vezethettem
    de amint látod, sok embernek viszont nem tűnt annyira fájdalmasnak
    előzmény:
    Kisbolygó (18)
     
  22. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2005. február 24. 11:4025.
    Na ez a magyar egészségügy!!!!!
    előzmény:
    Kisbolygó (23)
     
  23. Torolt_felhasznalo_723681
    Torolt_felhasznalo_723681
    2005. február 24. 11:3724.
    Egyből jobban meggondolnák, kinek mit írnak elő törvényileg. . . :DDDD

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295461 (22)
     
  24. 2005. február 24. 11:3723.
    Ha csak sorbanállok parázva, akkor is utálnak. Ha el sem megyek, vagy ha már táott szájjal megyek be, nem kérek semmi érzéstelenítőt, akkor biztosan szeretnének. . . tisztelet a kivételnek.
    előzmény:
    aditte (21)
     

Címlap

top