Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bromocriptin - beszedjem?

Webes
Létrehozva: 2005. február 9. 09:28
Sziasztok!
A nőgyógyászom vérvétel nélkül, ultrahang "alapján" írt fel bromocriptint. A neten - többek között az nlc-n - viszont azt olvastam hogy a bromo-t magas prolaktin szint esetén szokták felírni amit vérvételből tudnak megállapítani. Megbeszéltem a háziorvosommal és ő is azt javasolta hogy amíg nem tudjuk hogy tényleg magas-e a PRL szintem addig ne kezdjem el.
Decemberben hagytam abba a fog. gátló szedését de a bromo-t végül nem kezdtem el szedni. Mivel most vagyok a ciklusom 54. napján :( motoszkál a fejemben hogy az uh alapján is láthatott olyat ami indokolhatta a gyógyszer felírását. Mi a véleményetek?
Ja, pénteken természetesen beszélek a nőgyógyászommal is de addig ha tudtok írjatok nekem valami okosat :) Köszi.
  1. 2019. Április 13. 15:5554.

    Sziasztok!


     


    Én a magas prolaktin szintem (2.170) miatt kezdtem el szedni a Bromot 3 hónapja.2,5 mg-ból napi felet.Így ment 1 hónapig,majd néztünk labort és semmi sem változott.Aztán azt tanácsolta az orvosom,h hetente kezdjük emelni az adagot fél szemenként.Így eljutottam mostanra a napi 3 szemhez,amit egyszerre vettem be este lefekvés előtt,vacsora után.Korábba semmi mellékhatást nem tapasztaltam,viszont ez a 3szem rebgeteget előhozott;hányinger,hányár,fejfájás,szédülés,izomgyengesék, hasmenés,fárdékonyság,aluszékonyság.Konkrétan 2 napja nem bírok felkelni az ágyból,úgy szédülök és még a vizeg is kihányom.Az orvosomhoz legalább 2 hét várólistával lehet bekerülni....nektek voltak ilyesmi tapasztalásotok?

  2. 2005. február 21. 09:0953.
    Hát gondolom nem lehet egyszerű keveset enni, mert ha éhesek a kicsik nehéz kibírni hogy ne egyen az ember. A barátnőmön is legalább 20 kiló maradt a két gyerek után pedig nem eszik sokat de mégsem mennek le a kilói. Nála is biztos hormon probléma van a háttérben :( Az egyik doki javasolta neki az akupunktúrát, de még nem próbálta ki.

    Te találtál már endokrinológust?

    Megnézhetem a bemoldaladat, küldesz jelszót priviben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342128 (52)
     
  3. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. február 18. 09:0152.
    felérnek, tényleg, de nem fogytam le, sőt. . . sajnos
    Állítólag feltételezhető horm. probléma van emögött is. Nem tudom, tény, hogy mostanában én sem tudo annyira vigyázni, mint régen!
    előzmény:
    Webes (51)
     
  4. 2005. február 18. 08:0351.
    30 kg??? Hát nem irigyellek. És ez azóta lement rólad? Gondolom a két gyerkőc felér egy jó kis konditeremmel :) A barátnőmnek a nagylánya 5 éves, a fia pedig most lesz 4. Látom rajta hogy szinte egy percnyi megállása sincsen, bár a nagylány már nagyon sokat tud "segíteni" neki. A múltkor én vigyáztam rájuk és annyira édesek voltak, szinte már mindent meg tudnak csinálni egyedül.

    Én most jól beparáztam úgyhogy sokkal jobban oda fogok figyelni hogy mit eszek, remélem még meg tudom előzni a további hízást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342128 (50)
     
  5. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. február 17. 23:3950.
    Én sajnos sokat! De már előtte is a hormonprobl. kialakulásakor is, fél év alatt 30 kgot!!! Úgyhogy nem vagyok biztos, hogy erről csak ez a gyógyszer tehetett!
    előzmény:
    Webes (49)
     
  6. 2005. február 17. 19:5449.
    Lányok! Aki szedte a bromo-t hízott tőle? Már jó régen nem álltam a mérlegre de ma este mégis. . . hát majdnem le is ájultam róla amikor megláttam hogy 3-4kg-val több vagyok mint a "versenysúlyom". Lehet hogy hülye vagyok és eddig is ennyi voltam (télen mindig több vagyok pár kilóval) de megfordult az is fejemben hogy talán a bromo-tól. Bár még csak 5 napja szedem. De olvastam hogy valaki hízott tőle. Írjatok! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. február 17. 10:3048.
    Szerencsére így mostmár már 5 és 2 éves kisfiaim megvannak!
    Mostmár csak nekem kéne egyenesbe jönni, ehhez keresek dokit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342128 (47)
     
  8. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. február 17. 10:2747.
    Persze, először évekig hőmérőzés és UH, aztán tesztek és vérvételek az UH mellé egy meddőségi közp. ban.
    Inszem indoka, hogy pé. mellett sem lettem terhes, hiába kaptam még hozzá serkentőket is és sárgatest hormont is. . . . . A férjemet is többen többször ellenőrizték, nála sem találtak eltérést.
    Egyébként annak idején tabl. ból is kétféle Bromo. létezett.
    előzmény:
    Webes (45)
     
  9. Torolt_felhasznalo_560061
    Torolt_felhasznalo_560061
    2005. február 17. 09:4246.
    Az előző gyermekkel ugyanezt végigcsináltam másfél évig. . . Ezalatt 300 liter anyatejet ! ivott meg, most öt évesen mégis olyan beteges, hogy kéthetente járok vele az orvoshoz. Ezt értse meg valaki!
    előzmény:
    Webes (44)
     
  10. 2005. február 17. 09:4245.
    Néztem a neten hogy kapszula is van belőle, azért az tényleg nagyon brutális adag lehet.
    És végül mi indokolta nálad az inszemet? Amíg szedted a bromo-t nézted valahogy hogy van-e pé-d (hőmérőzés, vagy lh teszt stb. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342128 (41)
     
  11. 2005. február 17. 09:3944.
    Biztos nagyon aranyos lehet :)

    Meg tudom érteni a helyzeted, az egyik barátnőmnél ugyenez a helyzet. Most lesz 2 hónapos a babája és annyira begyulladt az egyik melle hogy 40fokra ment fel a láza. Most úgy tűnik hogy jobban van, de mivel a mellbimbója befelé álló (azt hiszem így hívják) a kicsit nem tud szopni hanem fejni kell neki a tejet. Azt mondta hogy életében ez az a dolog amihez eddig a legnagyobb türelem kellett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560061 (43)
     
  12. Torolt_felhasznalo_560061
    Torolt_felhasznalo_560061
    2005. február 17. 09:1343.
    A "picim" már másfél éves :) Tudom, hogy mások mit meg nem adnának az anyatejért, de mi úgy mérlegeltünk, hogy inkább igyon tápszert, mint hogy végképp kibukjak. A végén már odáig fajúlt a dolog, hogy naponta tízszer zokogva fejtem a tejemet, jéggel borogattam és legszívesebben egy egérlyukban húztam volna meg magam. Isteni jó volt a Bromo.
    előzmény:
    Webes (40)
     
  13. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. február 17. 08:5842.
    A megfelelő dózisú bromótól csak egy kis szédülés és fáradtság volt pár napig, aztán az is elmúlt és 4 évig semmi más probl. nem volt. Aztán terhes lettem, szép fokozatosan kellett abbahagyni, vérvételek mellett. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342128 (41)
     
  14. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. február 17. 08:5541.
    Én először fél évig szedtem, a nőgyógy. rutinból írta fel, mert nem jött meg. Miután ez sem volt hatásos egyre nagyobb dózisú tablettákat és végül kapszulát írt fel. A mellékhatásokról csak annyit, hogy a végére már úgy jártam mintha részeg lennék. Amikor a férjem meglátta, hogy úgy megyek haza, hogy a folyósón egyik oldalfaltól a másikig dülöngélek, leálltam a szedéssel és endokrinológushoz fordultunk.
    Várni kellett, míg minden kiürült belőlem a vizsgálatokkal, de a doki előre elmondta, a nem szakember jól hazavágta a homonháztartásom, mert a vérvételek nélküli túladagolás iszonyú veszélyes lehet(mellesleg nem kis súlytöbbletem lett). Végül beigazolódott a túladagolás, de a prol. probléma is, így a legkissebb dózisú tablettából kezdtem napi 1et szedni, és így lett peteérésem, ciklusom 4 éven át. . . bár fogamzóképes lettem, de baba csak az 5. inszeminációra lett. Azóta van még egy gyerekem-hormonkezelések után, de peteérésem nincs. Állítólag a prol. szintem jó, így Bromót nem kapok, de vmi gáz van!

    Úgyhogy ha vki ismer Pesten jó endokrinológust, megköszönném a címét!
    előzmény:
    Webes (38)
     
  15. 2005. február 17. 08:4640.
    Szia! De jó hogy végre jót is olvasok a bromo-ról :) Úgy veszem észre lassan én is kezdek hozzászokni mostmár csak álmos vagyok tőle (de ahogy végignézek a kollegáimon így korán reggel ezzel nem vagyok egyedül :) Mennyi idős már a picid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560061 (39)
     
  16. Torolt_felhasznalo_560061
    Torolt_felhasznalo_560061
    2005. február 17. 08:0639.
    Sziasztok :)
    Én is szedtem ezt a gyógyszert, de én egészen más okból. Nekem rengeteg tejem volt, képtelen voltam pihenni, még éjszaka is föl kellett kelnem fejni, ami legalább 45 perc volt. Hajnalban már keltem miatta, a baba sem bírt annyit meginni, nem is igényelte. Ki voltam borulva, folyamatos tejlázzal szenvedtem, csomókban hullt a hajam. Az ötödik doboz antibiotikum és a depresszióm után írta fel nekem a dokim ezt a tablettát, naponta kettőt! Egy hónapig szedtem. Nem bírtam felkelni, szédültem, sokszor még ülve sem bírtam megmaradni, de néhány nap után jobb lett, és megszűntek a tüneteim. Azóta teljesen jól vagyok, kinőtt a hajam és boldognak érzem magam. Eltettem a gyógyszer dobozát emlékbe, mert sokat köszönhetek neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. február 16. 16:2638.
    Hú, hát ez tényleg sok. Ha jól tudom 500 körülig normális. Én most 3 nap után is azt érzem - szerencsére - hogy enyhült az émelygés. Viszont álomkóros lettem :) Remélem lassan minden mellékhatás el fog múlni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (36)
     
  18. 2005. február 16. 16:2237.
    Értem. Lehet hogy azért nem éreztél semmi mellékhatást mert a fog. gátló mellett kellett szedned. Nekem azt mondta a doki hogy 2-3 ciklus biztos kell ahhoz hogy rendbe jöjjek.
    Azt elfelejtettem írni az előbb hogy azt mondta a doki hogy mivel sokáig szedtem a fog. gátlót elfelejtette a szervezetem hogy "mit kell csinálni", ezért nem volt peteérésem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (35)
     
  19. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2005. február 16. 16:1636.
    igen, 860 körül volt a prolactin. A hányinger nem múlt el, ezért is hagytam abba.
    előzmény:
    Webes (33)
     
  20. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. február 16. 16:0635.
    Kábé fél év alatt rendeződtem, én fog. gátló mellett szedtem, az arcbőröm volt rossz és amiatt néztek hormonszinteket, így derült ki a magas érték. Ha jól emlékszem kezdetben 2xfél volt naponta, aztán már csak 1xfél. A fél év alatt közben is kellett menni vérvételre. Nagyon lelkiismeretes és jó dokim van.
    előzmény:
    Webes (30)
     
  21. 2005. február 16. 15:5134.
    Nincsmit :)
    előzmény:
    csereklye (34)
     
  22. 2005. február 16. 15:5033.
    Akkor ezek szerint te a magas PRL szintre szedted. . . Érdekes hogy egyeseknél mennyire előjönnek a mellékhatások mások pedig meg sem érzik. Érdekes hogy nem jött meg, míg szedted.

    A hányingered nem múlt el 2-3 hét után sem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (31)
     
  23. 2005. február 16. 15:4632.
    Nem feltétlen van összefüggés a kettő között. Van akinek tej csöpög a melléből, vagy babát szeretne és nem esik teherbe (a magas PRL szint gátolja a beágyazódást, de vetélést is okozhat). Vérvizsgálattal kimutatható az értéke a szervezetben.
    előzmény:
    csereklye (31)
     
  24. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2005. február 16. 15:4331.
    Sziasztok. Kár hogy nem hamarabb nyílt ez a fórum :)
    Nekem is ilyen gondjaim vannak. 30 éves, rendszertelen menstr. Dokim felírta a bromot, 1-et naponta este. Ne tudjátok meg, másnap milyen voltam :) egész délelőtt hányiger, szédülés, undor az ételtől, és mindezt a melóban. Volt olyan hogy elfelejtettem este bevenni, bevettem reggel, akkor triplán voltam szarul :) 1 hónapig szedtem, most febr. 1-tól abbahagytam. Mondtam hogy nem bírom tovább. Még nem mentem vissza vérvételre, pedig azt kéne. Nekem is azt modnta a doki, hogy nem tudok majd terhes maradni, és ez a menzeszt is rendbe teszi. Ahhoz képest, dec elején volt meg, januárban kimaradt, ahogy abbahagytam, rá 5 napra megjött.
    Hát most nem tudom. . . terhesség ide meg oda. . . lehet, hogy enélkül is összejönne??? :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top