Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Melyiket egyem???

Torolt_felhasznalo_390247
Torolt_felhasznalo_390247
Létrehozva: 2004. október 7. 16:57
Omega3-at kell ennem, és lett egy nagy káosz az életemben. Néztem hatóanyagot, db-számot, naponta hányat kell enni belőle, van-e benne E vitamin, és persze az árát.

Ti melyiket hasznájátok és miért azt?

  1. 2017. december 7. 16:1094.

    A tőkehalmáj olaj azt írják , hogy jobb mint az omega 3. Pl.: http://vitaminom.eu/termek/tokehalmaj-olaj-1000-mg/
    de bárhol máshol is ugyan azt kapod . A darabszámot ás az árat kell összehasonlítani.

  2. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. október 28. 06:0293.
    Kedves Bessi!
    Eredetileg mi az ereinket tisztitjuk, csak szóba került (természetesen :D ) a kilóink száma is. na nem konkrétan. :D

    Szóval eredetileg melyik omega 3-at együk ?
    volt a kérdés.

    Nem tudom az évek számával hogyan állsz, 35-ön túl már karban kell tartani az ereinket, szívünket is.
    Illetve megelőzni a nagyobb bajt.

    Hát ezért eszünk omega 3-at én pl. kikötöttem a
    DR. NORVEGIA mellett, és most hozzávettem a fokhagymalét. És olyan leszek, mint újkoromban!! :D

    Na gyere te is!
    előzmény:
    Bessi (90)
     
  3. Torolt_felhasznalo_664321
    Torolt_felhasznalo_664321
    2004. október 27. 17:2592.
    Bessi!
    Mi beléptünk az FLP-be, hogy olcsóbban kapjuk a termékeket. Ez egy diétás italpor, amit shakerben összerázol 2-2, 5 dl sovány tejjel és zutty meginni. Én naponta 2x iszom, és csak egy korai vacsorára eszek "emberi táplálékot", napközben csak gyümölcs és ásványvíz, reggelire-ebédre meg ez a lötyike. Nekem nagyon bevált, nem vagyok tőle éhes, sajna (vagy szerencsére?) én is nagyon lassan fogyok tőle, az első hirtelen leadott 2-3 kg után beálltam a heti fél kg fogyásra. De azért jó! :-)
    Ha priviben adsz egy ímél-címet, akkor elküldöm a teljes leírását. Tanulságos! :-)

    Katóm!
    Idestova én is 4 hónapja iszom, és légy erős: rólam csak egy tizes ment le. Őrjöngtem is, hogy apa 2 hónap alatt fogyott annyit, mint én 4 hó alatt. Aztán rájöttem, hogy -szerencsére!- nem vagyunk egy súlycsoport, nekem mindössze 20-25 kg súlyfeleslegem van, neki 40. :-I
    De róla tényleg csak úgy olvadt le a bálnazsír! :-)
    előzmény:
    Bessi (90)
     
  4. Torolt_felhasznalo_162931
    Torolt_felhasznalo_162931
    2004. október 27. 14:2591.
    A férfiak, fene nagy szerencséjükre egész más anyagból lettek gyúrva mint mi. Májustól kezdve 4 hónapon át én is ittam a vaníliás-shake-t reggeli ésvacsora helyett. Délben nem mertem csak csipegetni mint egy rosszétvágyú madárka, de a 4 hónap alatt 13-14 kilónál nem ment le több. És most, hogy már nem iszok shaket és továbbra sem vacsorázok, kegyetlen nehéz tartani a súlyomat. No ennyit az egyenlőségről. A fiúknak miért könyebb minden?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664321 (89)
     
  5. 2004. október 27. 13:3290.
    Sziasztok!Moost kapcsolódtam be, mi az amit szedtek és hol lehet kapni és hogy kell használni?Rajtam van kb. 5 kg felesleg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664321 (89)
     
  6. Torolt_felhasznalo_664321
    Torolt_felhasznalo_664321
    2004. október 27. 13:0389.
    Moby Dick találó. . . el tudom képzelni a piciny kis testalkatát. :-)
    Enyiméje férj 2 hónap alatt ledobott 8-10 kg-t, viszont október eleje óta nem igen fogyott, tehát lehet, hogy csak ennyi van benne. (Egyébként ő csak a reggeliket helyettesítette a kakaós shake-kel, és mellette ette az étvágycsökkentő-zsírégető tablettát, a másik két étkezése a szokásos volt. Már majdnem azt írtam, hogy normális. ) Tehát nem fogyózott, nem éhezett, nem fogta vissza magát, és így fogyott le közel egy tizest (kétféleképpen mérjük, ő máshonnan számolja, mint én, ezért nem egyértelmű. ) Ha rá tudnám venni, hogy a vacsit is váltsa ki vele (délben 2 fogásos főtt ételt ebédel ), akkor szerintem még egy tizes lemenne, akkor pedig végre 100 alá kerülne, és bizti, hogy a vérnyomása is meghálálná. :-I
    előzmény:
    *JAM (82)
     
  7. Torolt_felhasznalo_664321
    Torolt_felhasznalo_664321
    2004. október 27. 13:0088.
    Harald!
    Ezt a hatóanyag-mennyiséget nem én találtam ki és nem a kisujjamból szoptam, hanem az FLP több országból érkezett professzorokból álló kutatócsoportja találta ki. Mellesleg az FLP-s "tankönyvbe" úgy került bele a 2x1 napi dózis, hogy Magyarországon az 5 belgyógyászból álló szakorvosi csapat is ellenőrizte és jóváhagyta. Természetesen ha valaki Syncumart szed, akkor az orvosával meg kell beszélnie a gyógyszermennyiséghez való igazítását, ez magától értetődik. (Ja, és a japánok, mint a Föld egyik legnagyobb halzabáló nemzete ennek a mennyiségnek a kb. 5x-ösét eszi meg napi átlagra lebontva, és mégis milyen sokáig élnek, hm?!)
    És nem 9700 Ft, hanem csak 6000, mint ahogy a fokhagyma is 3000 Ft körül van!
    Tudod, az a baj a legtöbb ilyen készítménnyel, hogy nagyon kevés benne a hatóanyag. Mert amelyiket például gyógyszercég állít elő és ad ki, ott -legalábbis Lenkei dr. szerint- eleve nem az a cél, hogy meggyógyuljon tőle a beteg, hanem hogy kezelgessék. Én, amióta olvastam a Lenkei könyvét, azóta járok utána a C-vitamin dolognak. Tényleg horror, hogy minden orvos ijesztget a veseproblémákkal túladagolásnál, de ahányat megkérdeztem (és ez vagy 10-12 ismerős doki volt eddig), egyikük sem emlékezett arra, hogy konkrét kísérleti bizonyíték szolgálna ennek alapjául. Csak beléjük nevelik az egyetemen, hogy sokkal kevesebb is elég. S hogy mi van, ha valaki a tízszeresét eszi? Súlyos károsodások sora! Bizonyíték? Az nincs! (Persze a dolog korántsem ilyen egyszerű, mert az viszont bizonyított, hogy bizonyos vitaminokat kiemelve a többi közül, és azok alacsony szintje mellett ezt a kiemeltet nagy dózisban szedve akár még rákot is okozhat. A és E vitamin + tsai. Erre van bizonyíték. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (79)
     
  8. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. október 27. 11:4387.
    Most nem leszek elérhető egy darabig, de irjatok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. október 27. 11:4286.
    Egy 5-st kelene ledobnom, minima kalkula.
    Hát, hogy hol szivódik fel??:::
    tudod mit szoktam csinálni?? Nem egy épkézláb ötlet tudom.
    Egyszerűen a nyelvem alá csöpögtetem, és akkor rögtön célt ér. Kicsit később két ráógumi, sűrűn cserélve. Meg szoktam babkávét is ropogtatni.
    De azért töbnyire rendesen kenyérre csöpögtetem egy falatra és leküldöm.
    előzmény:
    *JAM (85)
     
  10. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 27. 10:4385.
    Ez akkor a lelket is tiszticcsa?:))
    MOst megyek rakok fel egy arcpakolást pálpusztai sajtból, aztán irány a melóhely:)

    A csepegtetés nálam egy szertartásá vált.

    Ha bélben szivódik fel akkor nem a véráram utján tisztitja a legapróbb hajszálereket is ami behálózza az egész szervezetet. Mennyit akarsz fogyni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (84)
     
  11. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. október 27. 10:3784.
    Még nem, hiszen csak egy hete eszem. Éppen ma egy hete, hogy elkezdtem. De amig nem menekülnek mellőlem én eszem.
    Most olyan tiszta leszek, mint egy csecsemő!

    Omega3 és fokhagymalé!

    De ez a csepegtetés kicsit tényleg uncsi. Soha nem fogy el :D :D

    előzmény:
    *JAM (81)
     
  12. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. október 27. 10:3583.
    A lite porral kapcsolatban is fenntartom az MLM ről a véleényemet. Nem tud többet, mint a sok ezer másik harmadárért. Szerintem.
    El kell tartaniuk azt a sok embert, aki ezek eladásával foglalkozik.
    Nem akarom a topic haragját magamra zúditani, de ez a véleményem.
    előzmény:
    *JAM (82)
     
  13. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 27. 10:2982.
    Mi tud az a Lite por?
    Ha a párod lefogyott akkor szólj légyszi. . mert nálunk a családban van szintétn egy férfiember akit Moby Dick-nek hivok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664321 (78)
     
  14. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 27. 10:2681.
    Tessék. . most lebuktunk:)) Ugyanis a szagodra jöttem, szinte átüt az éteren keresztül.
    Ugorj át hozzám aztán körbeszimatoljuk egymást mint ahogy a kutyulik szokták:))

    Sosem fogy el. . . még mindig van legalább 4dl. Egy joghurtba teszek reggel 45 csppet és azt háromszorra megeszem.
    Kinából jött a recept. . . a Te szemed még nem ferdül?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (79)
     
  15. Torolt_felhasznalo_560696
    Torolt_felhasznalo_560696
    2004. október 27. 09:2980.
    Sziasztok!

    Már én is készítettem fokhagymás löttyöt, ami teljesen elveszi a szagát, az a citrom. Azt nem tudom, hogy ebbe az alkoholosba ble szabad-e keverni, de szerintem utána fogyasztva biztos nem rontja le a hatását.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. október 27. 07:1079.
    CsinnKA!
    Azért legyünk óvatosak ezzel a hatóanyag mennyiséggel. . . .
    Ui. miután vérhigitó hatása van, (ezért javasolt erősen szívinfarktus és trombózis után, ill. megelőzésére) nem ám csak úgy kapkodjuk (egészséges embereknél) a több kapszulát naponta!
    Azt amiről te irsz nem ismerem (de gondolom az az amelyik 9. 700 Ft !!!) ha annyi hatóanyag van benne, akkor abból bizony naponta egyet egyen az egészséges ember!!! Többet orvosi felügyelettel!!!

    A Dr. Norvegia ugy van összeállitva ( az ára: két havi adag - 120 kapszula kb 3. 700 !! ) hogy az egészséges ember megelőzésre használja. Ha beteg eszi, biztos, hogy többet kell ennie, de orvossal!!!
    Ezenkivül 15 mg E vitamin van egy kapszulában, aminek szívvédő hatása szintén közismert.

    Fokhagymalé: hát én kitartok! gondolom az a kapszula, amiről irsz szintén jó drága. JAM ugye nem is vagy büdi??
    Igaz, hogy még csak egy hete csinálom, de még nem ült el mellőllem senki a villamoson :D :D
    Azért majd kérdezem a családomat. ha már nem akarnak velem vacsorázni, akkor abbahagyom. :D

    És ki látta az este a TV-ben a Dr. Norvegiát????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_664321
    Torolt_felhasznalo_664321
    2004. október 26. 22:2978.
    De! A Lite porral szépen le lehet fogyni, szorgosan (sőt, eredményesen) olvasztom vele a bálnazsíromat! :-D
    Kenek hozzá egy kis befolpackozott "sonkakrémet", ahogy Anna hívja az FLP-s narancsbőr és fogyasztó krémet, és szupi, jobb, mint újkorában.

    (Egyébként a fokhagymakapszula éppen azért nem büdös, mert CSAK a vastagbélben szívódik fel. De hagyjuk már azt a nyomorult fokhagymát!)
    előzmény:
    *JAM (77)
     
  18. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 26. 18:4377.
    Vagyok olyan mokány csaj, hogy ha büdös akkor megmondanám mert én sem birnám elviselni magam.

    Ha kicsit belegondolsz, a kapszula is felszivódik bélben és ugyan olyan büdi lenne.
    De ha szól valaki iszom mellé egy gyüszünyi kölnit:))

    Legközelebb majd kapszulát veszek, mert az kényelmesebb ha tényleg olyan jó, csak nem tudtam róla hogy létezik. A halolaja az szuper, hallottam róla.
    Fogyásra még nem használtátok a termékeket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664321 (76)
     
  19. Torolt_felhasznalo_664321
    Torolt_felhasznalo_664321
    2004. október 26. 18:0776.
    :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
    Yówanna! ;-)
    De azért télleg-télleg büdös, ezt ismerd el!
    (Ha már én elismertem azt, hogy jó. . . csak büdi!)
    előzmény:
    *JAM (75)
     
  20. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 26. 17:4575.
    Szia!

    Irhattál volna a privimre, hogy észrevegyem a kérdésed.
    A hűtőben tárolom a fokhagymát és iszom rendszeresen.
    Sajna nem érek rá, mert győzöm a görények elhajtani magam körül, az egész család rothad és bűzlik a fokhagymától. Per-pillanat fizetésnélküli szabin vagyunk mert amióta iszom a fokhagymát a kolléganőim piritós hoznak ebédre és meguntam. hogy állandóan a tenyeremmel kell dörzsölegtni a kenyerüket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (69)
     
  21. Torolt_felhasznalo_664321
    Torolt_felhasznalo_664321
    2004. október 26. 16:2374.
    Harald, itt van a Sunrider-es CALLI tea leírása:
    http://store. sunrider. com/SROpp/Beverages. asp
    (és ahogy oneil mondta, vedd ki a szőközöket)

    Egyébként senkinek nem akarom elvenni a kedvét a fokhagyma-lötyitől, de már jópár éve megdőlt, mert a piacon sok jó (a fokhagymaszesznél legalábbis jobb) termék van. Az FLP fokhagyma zselékapszulájában például 1000 mg friss fokhagymával egyenértékű természetes fokhagymaolaj van, teljesen szagtalan, lehet menni bálba, randira, hivatalos tárgyalásra.
    A férjem azt szedi, egy hónap alatt elhagyhatta az esti gyógyszerét, és azt mondta az orvosa, hogy 2 hónap múlva meglátjuk a reggelit. A kétféle gyógyszer mellett is 170-es felső értékei most stabilan beálltak 130-140 közé, és ha mondjuk nem 120 kg lenne, akkor menne ez még lejjebb is.
    Nagyon jó, mindenkinek csak ajánlani tudom, mi ezért léptünk be anno az FLP-be, hogy olcsóbban vehessük! :-)

    Magas vérnyomásosoknak napi 3x1 javallott belőle (azaz 3000 mg friss fokhagyma), aki csak általános értisztításra használja, elég a napi 1. Szóval ez az apró kis bogyó naponta etet meg valamivel több fokhagymával, mint az egész szeszes hókusz-pókusz (szűrd le, tárold, ne kapj tőle hányingert közben, bár az egész lényed fokhagymabűzt áraszt, és lassan a görény is sírva könyörög a receptért, olyan bűzfelhő vesz körül).
    Félreértés ne essék, én őszintén tisztelem azokat, akik vacakolnak vele, csak ma már nem érdemes. Emlékszem, pár éve egy kollégám is csinálta a fokhagymaszeszes kúrát, én minden nap azt hittem, elhányom magam, ha a közelembe került. Csórikám próbálta parfümmel ellensúlyozni az átható, rothasztó fokhagyma-bűzét, de hiába! :-(
    3000 Ft körül van a 100 db kapsz, tehát nem kell hozzá személyi kölcsönt felvenni! (S nincs macera, bűz, és a 20 gerezd fokhagymát, amivel a szeszes lötty indul, így naponta eszed meg, nem egy hónap alatt!)

    Az FLP-s halolajkapszula tényleg nagyon jó, hisz amíg a Dr. Norvégia 2 kapszulában 320 mg EPA és 210 mg DHA van, addig a 2 FLP-s Arctic Sea kapszulában 450 EPA és 300 DHA.
    Érdekes, hogy az FLP másfélszeres dózist ajánl, ugyanis szintén javallott a napi 2x1 caps.
    Talán egy igazán hozzáértő orvos el tudja dönteni, hogy elégséges-e a 320 is, vagy jobb a másfélszerese.
    (Mert szerintem placebozni kár vele. )

    Aki természetes formában szeretné fogyasztani, azok számára egy infó:
    EPA-t, DHA-t tartalmaz a hering, makréla, lazac, szardínia, pisztráng, tonhal halolaján kívül a friss alga, kagyló, LNS-t a lenmag, lenmagolaj, repceolja, dió és a zöldleveles növények.
    10 dkg ezekből a halakból 1 gramm EPA-t és DHA-t tartalmaz.
    Tehát ha valaki minden áldott nap megeszik 7-10 dkg pisztrángot vagy lazacot, akkor nincs szüksége ezekre a táplálékkiegészítő kapszulákra. (De akkor minden áldott nap!!!)
    ________
    Jelmagyarázat:
    LNS=linolénsav (három kettőskötést tartalmazó telítetlen zsírsav)
    EPA=eikozapentaénsav (ötszörösen telítetlen zsírsav)
    DHA=docozahexaénsav (hatszorosan --- " --- )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (73)
     
  22. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. október 25. 10:0773.
    Köszi.

    Nem láttam, csak bemásoltam. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (71)
     
  23. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. október 25. 10:0772.
    Köszi.

    Nem láttam, csak bemásoltam. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (71)
     
  24. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 25. 09:5871.
    Vedd ki a szóközöket a pontok után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (70)
     

Címlap

top