Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergia....Segítség!!!!

felholany
Létrehozva: 2004. október 5. 10:10
Sziasztok,

tudom, nem vagyok egyedül ezzel a témával, ezért gondoltam, hogy megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat!
Én közel 25 éve küzdök ezzel a ma még "gyógyíthatatlan" betegséggel, ami az utóbbi években teljesen megkeserítette az életemet. Tavasztól (kb.ápr.eleje) az első fagyig (úgy november) gyűlölök élni, nem tudok társaságba járni, strandra, szórakozni, mert le sem veszem a papírzsepit az orromról. Szinte mondhatom, hogy minden gyógyszert és természetes alapú készítményt kipróbáltam, de két hétnél tovább nem volt semmi, ami enyhítette volna a panaszaimat, sőt: olyan gyógyszerundorom lett, hogyha már szárazon meglátok egy szem bogyót, öklendezek tőle......
Szóval nem tudom, kinek mi segített, vagy segít, egy súlyosnak nevezett pollenallergiás betegen, mint én is......
Ha van valami jó ötletetek, ami bevált, vagy csak hallottátok hogy jó, de nem agyon reklámozott dolog - mert azok kipróbálásán már sajnos túl vagyok..... - akkor légyszi szóljatok, és osszátok meg velem, mert végső megoldásként már azt fontolgatom, hogy kiköltözöm olyan vidékre, ahol ezt a betegséget nem ismerik...... Ha ez lesz a megoldás..... Csak ide köt a családom....
Légyszi segítsetek, ha van valami ötletetek!!!!
Előre is köszönöm mindenkinek!
F.
  1. 2018. október 4. 23:2537.

    Nekünk a rendszeres orvosi kontroll használ. Ha debreceni vagy vagy a közelben laksz, akkor dr. Bálint Ágnes tudom ajánlani. 

  2. Torolt_felhasznalo_914509
    Torolt_felhasznalo_914509
    2005. június 10. 10:1136.
    Csajok, figyelem!
    Ehhez mit szóltok?
    Jövőre kipróbálom:)
    A Rhinolight® fénykezelést 2001-ben fejlesztette ki a Szegedi Tudományegyetem Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikájának a kutatócsoportja. A Rhinolight fény ún. nagy intenzitású összetett fényt jelent, amelyet eddig sehol a világon nem alkalmaztak allergia kezelésére. A Rhinolight lámpa csak az orrnyálkahártya kezelésére szolgál és az egész világra szóló szabadalmi védettség alatt áll.
    Az orrnyálkahártya speciális összetételű fénnyel történő megvilágítása során tartósan enyhülhet a szénanátha legtöbb tünete: az orrfolyás, tüsszögés, orrviszketés, orrdugulás és szájpad-viszketés. A fototerápia gátolja a tünetekért felelős hisztamin felszabadulását, segíti az allergiában szerepet játszó fehérvérsejtek szétesését, és így a tüneteket megszünteti ill. jelentősen enyhíti. Hatása gyors és tartós, az ismételt kezelések általában fokozzák a toleranciát az allergénnel szemben. A tapasztalatok szerint a betegek 80-85 százaléka jól reagál a kezelésre, az eredmény pedig gyors és általában tartós.
    Alkalmazása kezelésenként néhány percet vesz igénybe, mely fájdalommentes. A tünetek megjelenésekor a fénykezelést két héten át, kúraszerűen ajánlott alkalmazni, a kezelések számát a szakorvos javasolja. A tünetek súlyosságától függően 4-8 kezelést kapnak a betegek (heti 2 vagy 3 kezelés). A kezelések számát befolyásolja, hogy a beteg szed-e egyidejűleg antiallergiás készítményeket. Ebben az esetben elegendő, ha hetente két kezelést végeznek. Ha viszont a beteg valamilyen okból nem szedhet gyógyszert, ajánlott a kezelések számának a növelése.
    A fényterápia ajánlott a gyógyszeres kezelés kiegészítésére, de önmagában is alkalmazható minden olyan esetben, amikor a gyógyszeres terápia nem megoldható. Például ajánlott olyanoknak, akiknél problémás a szteroid készítmények használata a doppinglista miatt, ill. terhesség vagy szoptatás idején.
    A klinikailag tesztelt eljárás kizárólag szakorvos által diagnosztizált rhinitis allergica esetén alkalmazható kiegészítő terápiaként.
    A kezelések egyetlen mellékhatása az orrnyálkahártya kiszáradása, mely A-vitamin olajjal megelőzhető.
    14 év alatti gyermekeknél nem ajánlják a fénykezelést.
    A kezelések megkezdését fül-orr gégészeti vizsgálat előzi meg, hogy kiszűrjék az anatómiai elváltozásokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_914509
    Torolt_felhasznalo_914509
    2005. június 10. 10:0835.
    nekem is ue-t irták föl és tényleg szupi.
    előzmény:
    toblerone1 (17)
     
  4. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2004. október 6. 13:5334.
    Velem ugyanez történt, évekig mindent kipróbáltam, csekély eredménnyel. Aztán az idén egy doki megtalálta a megoldást számomra: Rhinocort Turbuhaler belégzőpor + Emadine szempcsepp. Én is csak hálás köszönetet tudok mondani érte!!!!
    előzmény:
    toblerone1 (17)
     
  5. 2004. október 5. 19:3433.
    Lényegében hasonló vizsgálatról, a Vega-tesztről:

    www. invivo. hu
    előzmény:
    Pirx (30)
     
  6. 2004. október 5. 16:3332.
    Köszönöm!
    előzmény:
    csundi (31)
     
  7. 2004. október 5. 16:0831.
    Meg is találtam, Bp-is nem egy helyen csinálják. Egy link:
    http://biorezonancia. lap. hu/
    előzmény:
    Pirx (30)
     
  8. 2004. október 5. 16:0130.
    Ezt hívják biorezonancia-vizsgálatnak. Szinte minden utcasarkon van valaki, aki csinál ilyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675237 (28)
     
  9. 2004. október 5. 12:3529.
    Hát tényleg nem itt van. . . . .
    De ha ez lehet a megoldás. . . . . . . igen érdekel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675237 (28)
     
  10. Torolt_felhasznalo_675237
    Torolt_felhasznalo_675237
    2004. október 5. 12:2828.
    Ez a doki Szombathelyen van.
    Így is érdekel?
    Az első kivizygálás kb. 1 óra : 6000Ft, a kezelések kb. 1/2 óra: 3000 Ft. Én kb. 5-6x voltam.
    előzmény:
    felholany (27)
     
  11. 2004. október 5. 12:2427.
    Szia Eszter,

    priviben meg tudnád adni a doki elérhetőségét? Nagyon érdekelne! Ha az árakról is tudsz írni néhány infót, az is jó lenne!
    Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675237 (26)
     
  12. Torolt_felhasznalo_675237
    Torolt_felhasznalo_675237
    2004. október 5. 12:1926.
    Szia Felhőlány!
    Vmi olyasmi az alapja, hogy mint mindennek, Neked is, a belső részeidnek is van önrezgése.
    Ezt beméri egy műszerrel.
    Így méri be azt is, hoy mire vagy allergiás (nem bőrteszt!!!!!!, és nem 10félét vizsgál, hanem kb. 5-600 félét) Amire visszarezegsz, arra vagy allergiás, arra rárezegtet. Ez egy kicsit kesze-kusza lett.
    A lényeg, hogy te ülsz a dokival (rendes orvosi diplomája van) szemben, fogsz egy sárgaréz hengert (legalábbis úgy néz ki). És ennyi. Nem kell teát inni, cseppeket szedni, bogyókat kapkodni.
    Ha mástól hallanám, lehet nem hinném el, elég elképzelhetetlen ez így.
    Pedig működik, nálam bevált.

    Javulást Neked:-))
    előzmény:
    felholany (21)
     
  13. 2004. október 5. 12:1825.
    Megkérdeztem, ez egy doki száma, akinél régebben lehetett kapni, de már nem, mert a termelő, akitől vette, eladja az összesen a házánál, annyi az érdeklődő. Annyit viszont sikerült kiderítenem, hogy Herceghalmon lakik a bácsi, és ott állítólag mindenki ismeri. Lehet, hogy kiautózok oda valamikor. . . . .
    előzmény:
    annath (22)
     
  14. 2004. október 5. 11:3924.
    Érdekes, mert én is arra számítottam, hogy kiköltözünk (a szomszéd telkek itt is gazosak), nyírom a füvet, gondozom a kertet, mennyivel rosszabb lesz az állapotom és mégsem. Valószínűleg az, hogy nem a szmogot szívom, hanem a friss levegőt, ennyit számított.
    Ami volt tünetem idén, az meg a sópipától egész jól elmúlt.
    előzmény:
    felholany (23)
     
  15. 2004. október 5. 11:3523.
    Nekem viszont vidékről kellett beköltöznöm a városba, mert itt némileg kevesebb a pollen por. Ha hazamegyek a szüleimhez, az ilyenkor nyári-őszi viszonylatban "gyilkos". Kertes házban laknak vidéken, gyönyörűen ápolt kert, de a szomszédban derékig ér a vadkender. . . . . . .
    Asztmás rohamom szerencsére évekkel ezelőtt volt. Inkább az orrfújás, hapci, torok-fül viszketés, és most ami a legújabb, hogy minden reggelre-estére - változó - úgy bedagadnak a szemeim, hogy ki sem tudom nyitni. 5 ampulla Calcimusc inj. elfogyasztása után alakul. . . . . .
    Szóval nálam ez is rosszabb lett. . . . . .
    előzmény:
    Milu (20)
     
  16. 2004. október 5. 11:2822.
    Hoppá, a francba, ezt privibe akartam. Remélem nem lesz baj belőle, nem reklámnak szántam. Bocs.
    előzmény:
    annath (19)
     
  17. 2004. október 5. 11:2621.
    Szia Eszter,

    írnál erről részletesebben? még csak nem is hallottam ezidáig. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675237 (18)
     
  18. 2004. október 5. 11:2620.
    Én is hasonló állapotban voltam, de én egész évben, mivel nem csak a pollenekre vagyok allergiás, hanem szinte mindenre. Két dolog segített, az egyik, hogy kiköltöztünk a városból, a másik meg a sópipa. Idén már csak annyi volt, hogy időnként elkezdett viszketni a szemem, de ez még mindig jobb, mint a fulladozás:-)
    előzmény:
    felholany (15)
     
  19. 2004. október 5. 11:2519.
    Szia! HÉBÉ Kft Törökbálint, Kerekdomb u. 66. Tel: 06-23-336-239
    előzmény:
    felholany (13)
     
  20. Torolt_felhasznalo_675237
    Torolt_felhasznalo_675237
    2004. október 5. 11:2218.
    Én is áprilistól októberig szenvedtem. 3x volt orrpolipom (műtéttel ) az allergia miatt. Ekkor betellt a pohár.
    Azt mondtam, hogy vesztenivalóm nincs.
    Engem egy természetgyógyász giorezonanciával gyógyított meg.
    Amúgy építőmérnök vagyok két lábbal a földön. Elég szkeptikusan indultam neki, de ezek a kezelések segítettek, most már a második tiszta nyaramon vagyok túl:-)))
    előzmény:
    felholany (16)
     
  21. 2004. október 5. 11:0617.
    Én idén 25 év után találtam valamit, ami használt!!!!
    !!!!!!!!

    Kipróbáltam eddig mindent gyerekkoromtól, a Claritine/Fenistil/Zyrtec/Erolin/Telfast/sópipa/homeopátia/ stbstb. szokásos sort, hát lófütyit sem ér egyik sem!!!!! Orrspray-vel, hörgőtágítóval, turbuhaleres izékkel sem!:-(
    A Diprophos injekció meg inkább nem, köszi.

    Ami idén elmulasztotta TELJESEN (!!!), az a Schering-Plough-nak az AERIUS nevű tablettája, hozzá Nasonex orrspray-vel. Allergiaorvos felírja.

    Azóta három akut allergiás ismerősnek ajánlottam, mindháromnál elmúltak a tünetek. . .

    Hálás köszi annak a dokinéninek, aki ajánlotta!!!!! :-)
    előzmény:
    felholany (1)
     
  22. 2004. október 5. 10:5916.
    Köszi, megnézem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556168 (12)
     
  23. 2004. október 5. 10:5915.
    Jó Neked! Nekem ez az idei adag: Flixonase orrspray, Flixotide discus inhalációs por + Erolin tabletta.
    Hatása: nagyjából semmi. . . . .
    előzmény:
    gabanyó (11)
     
  24. 2004. október 5. 10:5814.
    Tavaly amikor elmúlt az allergiám, egy erős immenerősítő kúrába kezdtünk a körzeti orvosommal, egész télen jól éreztem magam, de tavasszal jött az allergia, mint mindíg. . . . . .
    Hát ha valaki hinni akar ezekben a dolgokban, és meggyógyulni, akkor az én vagyok. . . . Nem kevés időt, fáradtságot, energiát, akaratot, és pénzt fektettem már belé. . . . . . .
    előzmény:
    évő (8)
     

Címlap

top