Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hüvely polip?

csupacsoki
Létrehozva: 2004. szeptember 9. 11:28
Néhány napja az orvos azt mondta, hogy hüvely polipom van, amit meg kell műteni (1 nap kórház). Kérdeztem tőle mi is ez tulajdonképpen és mit okoz, de elég szűkszavú volt. Azt mondta vérzést okoz és meg kell műteni. Nekem nincsenek hóközi vérzéseim, ezért nem okoz panaszt, nem zavar. A beutalót már megkaptam, de addig biztos nem fekszem be, amíg nem nem tudom mi is ez pontosan, mitől alakul ki, előjöhet-e a műtét után újból? Ha valkinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, légyszi írjon!

Egyébként tavaly volt egy méhszájseb műtétem, aminek szintén nem volt értelme, mert újra kialakult és ez az orvos jól lecseszett engem, hogy miért engedtem magam megműttetni. (Bezzeg amikor másik orvostól kértem vélemény pont az miatt, mert nem tudtam tényleg műteni kell-e, azt mondta nem bírálja felül másik orvos véleményét. Most akkor végezzem el az orvosi egyetemet, hogy tudjam mire mi a legjobb gyógymód?) Na, ezek után biztos nem ugrok bele mégegy műtétbe csak úgy. A méhszájsebre egyébként most floragynt javasolt egy 3. orvos, ha bejön szerintem nála maradok, de idő kell, hogy kiderüljön. (Egyébként ő is azon a véleményen volt, hogy nem kellett volna műteni). Sajnos a sok költözés miatt van mindig másik orvosom, meg azért is mert eddig egyik sem volt meggyőző. Még csak huszonéves vagyok, nem szültem, de már nagyon unom, hogy évek óta szenvedek ilyenekkel.

Előre is köszönöm annak aki válaszol.
  1. 2018. március 15. 20:0919.

    Sziasztok!


    Van egy sejtésem hogy méhnyak polipom van 😣 Sajnos a dokimhoz kb. 2 hétre kaptam időpontot.Lehet buta kérdés 😏 hogy lehet e sex vagy inkább hanyagoljuk a férjemmel? Köszönöm a váladzokat!

  2. Torolt_felhasznalo_293723
    Torolt_felhasznalo_293723
    2009. október 7. 09:0218.
    A hüvely polipal kapcsolatos:semmien tunetem nem volt egyszer valamit észrevetem egy kis valami t a méh szájan de az orvos azt mondta ez normális.Rá 2 honapra egyik nap vavamit éreztem a hüvejnél tőrülés kőzben.Elmentem a sürgőségire de az orvos amig meg nem látta nem tudta elhinni hogy már kint log a hüvelyből ,és nem voltak fájdalmaim .Azt mondta hogy nem tudja mi lehet ez talán polip majd a szövettani vizsgálat után tobbet tud mondani.Egy hatalmas nagy vadhusféleség volt 22 cm,lapos.Én is várom már az eredményt .Hogyha bárki tud valamit az eféle "poliprol",kérem írja meg.Elöre is köszönöm.                                                                                                                  zuzi123456
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_252914
    Torolt_felhasznalo_252914
    2007. november 1. 20:4617.
    Szia !
    Nekem is van ilyen dudorom és soha nem mondta a nőgyógyász hogy mi az , azt kérdezte fáj e? ha nem akkor nem gáz majdhogy nem így reagált. Neked látta már Dr.?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357587 (13)
    2007-02-14  14:03
  4. 2007. február 14. 21:1416.
    2 éve van a dokid nem tudja mitől, gondolod itt kiderül? Az égen kívül semmi, arra pedig tavaszig kell várni. Jó lenne, ha csinálnának belőle egy szövettant.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357587 (13)
    2007-02-14  14:03
  5. Torolt_felhasznalo_210295
    Torolt_felhasznalo_210295
    2007. február 14. 18:0915.

    Kedves Csupacsoki!

    Nekem méhpolipom volt.Valóban vérzési rendellenességgel jár.

    Egyszerű egészségügyi kaprással távolították el. Ha tökéletesen eltávolítják nagy valószínűséggel nem újul ki. Egyébként jóindulatú, de nem szabad elhanyagolni, mert rosszindulatúvá fajulhat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397701 (1)
    2004-09-09  11:28
  6. 2007. február 14. 17:1814.
    bocsánat ha most hulyeseget irok, de valamikor regen azt olvastam, hogy az a szifilisz egyik tunete. legalabbis ugy volt irva, hogy a huvely falan keletkezik egy daganat, de gondolom ha az lenne, az orvosok mar rajottek volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357587 (13)
    2007-02-14  14:03
  7. Torolt_felhasznalo_357587
    Torolt_felhasznalo_357587
    2007. február 14. 14:0313.

    Nem tudjátok megmondani hogy milyen betegség lehet az ha valakinek a hüvelyében (kb 3 centire a hüvelybemenettől) egy dudor van?

    Nekem u.ez a tünetem, még nem tudott biztosat mondani orvos sem.. Több mint 2 éve vettem észre, a partnerem is elhidegült, elmenekült emiatt. Van még valaki, aki ehhez hasonló problémával küzd? Mi lehet ez?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_134181 (11)
    2006-11-02  16:14
  8. 2006. november 2. 16:3412.
    Hát... ha a hüvely elülső falán van, és nyomásra melegérzetettel vagy vizelési ingerrel jelez, akkor az a G pontod. Ha nem, akkor nézesd meg orvossal, és ne találgass!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_134181 (11)
    2006-11-02  16:14
  9. Torolt_felhasznalo_134181
    Torolt_felhasznalo_134181
    2006. november 2. 16:1411.

    Sziasztok!

    Nem tudjátok megmondani hogy milyen betegség lehet az ha valakinek a hüvelyében (kb 3 centire a hüvelybemenettől) egy dudor van?

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_660653
    Torolt_felhasznalo_660653
    2005. szeptember 20. 09:5510.

    A hüvely poliphoz nem tudok hozzászólni,viszont a méhszájsebbel kapcsolatban azt tudom mondani,hogy nekem ugyanez a problémám már több,mint 1 éve!Én ecsetes kezelést kaptam (barnás-bordós folyadék),ami nekem tökéletesen rendbehozta előszörre,de most megint előjött.Megint megpróbálkozunk az ecseteléssel,de ha nem lesz tartós akkor mást kell kitalálnom.A fő problémám,hogy kis vérzéssel is jár ez a seb.Viszont nekem a dokim azt mondta, a műtét végső megoldás,bár a fagyasztásos módszer elég kíméletes.De nyugi,mert nem fog kihatni egy késöbbi terhességre a műtéted! 

    Maximum picivel nehezebb a teherbeesés,bár ez  a műtéttől is függ.Ja!Az oka sokféle lehet:ki nem kezelt fertőzés,felfázás,méhgyulladásból adódóan...stb.De akkor veszélyes, ha a rákszűrésed eredménye P3 vagy nagyobb.Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397701 (1)
    2004-09-09  11:28
  11. 2004. szeptember 9. 14:199.
    Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat. Az biztos, hogy új orvost keresek, csak nem egyszerű. Ha még új infotok van holnap is szívesen fogadom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. szeptember 9. 13:308.
    Az nem igaz, hogy nemi úton lehet "elkapni" a polipot! Nem is lehet elkapni, mert ahogy azt hjiren írta, ez valójában egy daganat. Az más kérdés, hogy lehet elkapni olyan fertőzést, vírust vagy gombát, ami olyan folyást okoz, ami kimarja a méhszájat, így azon seb alakul ki. A polip az kinövés, sejtburjánzás, és anyunak nem is a méhszájon volt, hanem máshol a méhén. Holnapra bővebben utána tudok kérdezni a polip-dolognak.
    előzmény:
    beni88 (6)
     
  13. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. szeptember 9. 13:267.
    Én is azt mondom, menj el egy másik dokihoz aki normálisan tájékoztat, mielőtt kés alá feküdnél.
    Az én méhszájsebemet 3 évig nem vették észre, elmentem egy másik dokihoz, addigra akkora volt hogy háromszor kellett fagyasztani, de azóta szerencsére nem jött vissza, ennek 7 éve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397701 (1)
     
  14. 2004. szeptember 9. 13:246.
    Szia. Ez a polip dolog elég szörnyen hangzik. De létezik. Engem 2 éve műtöttek erre, lézerrel. Hónapokig fájt a hasam, állandóan görcsölt, mint a menstruáció előtt szokott. Pedig házaséletet nem éltem, mert 2 éve már külön éltem a férjemtől. Elmentem az orvosomhoz, és addig erősködtem, hogy nekem igenis fájdalmaim vannak, míg elvégzett egy olyan vizsgálatot (kenetet vett) amiből kiderült (egy hét után jött meg az eredmény), hogy van ez a polip a méhszájamon és ezt meg kell műteni. Nekem annyit mondott az orvos, hogy ez igazából nem nevezhető daganatnak, de el kell onnan távolítani. Még azt is elárulta, hogy ezt csak nemi úton kaphattam és már több éve ott van a méhszájamon. Megműtöttek, kb fél órás volt a műtét, altatással. Azóta szerencsére jól vagyok. Nem fáj. Az addig fájdalmas házasélet eddig nem ismert módon jó lett. Az első férjemtől már akkor válófélben voltam, neki nem szóltam arról, hogy mivel nekem ő volt az egyetlen addig, csak tőle kaphattam el ezt a betegséget. A szövettan eredménye is bíztató volt, nem volt rosszindulatú és azóta nem nőtt vissza. Második férjemmel nagyon boldogok vagyunk és én nem bánom, hogy 2 éve addig erősködtem, amíg ki nem derült, hogy miért is fájt a hasam. Menj el más orvoshoz is, aki esetleg jobban odafigyel Rád és bíztatóbb választ ad az aggodalmadra és megoldást talál a problémádra. Ne hagyd annyiban!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397701 (1)
     
  15. 2004. szeptember 9. 13:155.
    Úgy tudom méhszáj polipnak hívják ezt pontosan. Többet sajna nem, és hogy nem kell tőle félni, egy egészségügyi szakkönyvben olvastam, hogy el szokták műtéti úton távolítani, nehogy gondot okozzon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397701 (1)
     
  16. 2004. szeptember 9. 13:034.
    Polip:
    Szorosabb értelemben a nyálkahártyából kiinduló jóindulatú daganat, mely megjelenési formája szerint lehet széles alapon ülő lapos, vagy kocsányos és hosszú.
    (Készült a Család és Egészség Lexikonja alapján)
    A házipatika. com lexikonja szerinti értelmezés:
    Üdv:Irén
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (2)
     
  17. 2004. szeptember 9. 12:503.
    Igaza van Babucskának, próbálj meg olyan orvost keresni, aki nem csak félszavakban tájékoztat, és meg tudsz bízni benne és a szakértelmében. Egyébként a polip kérdéshez sajna nem tudok hozzászólni, mindenképpen keress fel inkább egy megfelelő szakembert. Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. szeptember 9. 12:102.
    Szerintem ne bánd, hogy megműtötték a méhszájsebedet! Sok orvos nem műt, gyógyszerez, aztán csak rosszabbodik az állapot, nő a seb, és a végén komolyabb műtét kell. Nekem 18 (!) évesen volt, 2 orvos nem nyúlt hozzá, a 3. megműtötte fagyasztásos eljárással, azóta se újult ki (7 éve). Addig kell műtetni, amíg olyan kicsi, hogy fagyasztással vagy lézerezéssel meg lehet műteni, ha nagyobb, akkor már csak a szike jöhet szóba, és az sokkal nagyobb részt károsít, mint az előbbi módszerek, jobban veszélyezteti a teherbe esést.
    Hüvelypolip nincsen szerintem, polip a méhen vagy a méhben szokott lenni, anyukámnak is volt, és az tényleg okozhat vérzést. Szerintem kerüld azt a dokit, annak ellenére, hogy a méhszájseb-műtétjét helyeslem, szerintem, ha csak ilyen szűkszavúan tájékoztat a polipról, hogy mi az, meg a műtétről, akkor inkább fordulj máshoz, mert ezek szerint nem nagyon érdekli őt a betege.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397701 (1)
     

Címlap

top