Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eukaliptusz mérgező?

misstick
Létrehozva: 2004. augusztus 31. 15:16
sziasztok kicsit hozzáértőek segítségét szeretném kérni: a neten böngésztem és az eukaliptusz olajról szerettem volna többet megtudni mert a dobozban lévő tájékoztató hagy némi kívánnivalót maga után...:-/
ezt találtam:
1: Eukaliptuszolaj kúra (valódi ausztrál eukaliptusszal)
1. változat: reggel és este adott mennyiséget bevenni mokkáskanálnyi mézzel, juharsziruppal: 1-9. napokon: 3, 4, 5, 6, 7, 6, 5, 4, 3 cseppet. Ez a kúra megelőző jellegű.

2.Külsõ használatra az eukaliptuszolaj nem irritáló.
Belsõ használatra az eukaliptuszolaj nagyon mérgezõ! Fatális tévedés volt, mikor egy teáskanálnyi elfogyasztásáról írtak.

most akkor mi van?!?!?!

az első forrása: http://www.vegetarianus.hu/irasok/kura.html
a másodiké:
http://www.origostudio.hu/eukaliptusz.htm

és még valami, a dobozon az van h külsőleg. most ne nézzetek hülyének de szerintetek ülőfürdőbe beletehetem? (a papírján csak szájöblögetést javasolnak, meg seblemosást, nőgyógyászati használatról szó sem esik pedig a neten nagyon sok helyen írják jótékony hatását.)

ha valaki használta már megköszönném ha leírná tapasztalatait. köszi
  1. 2004. augusztus 31. 17:307.
    bocs de nem tudtam hamarabb jonni, de elolvastalak benneteket és nagyon köszi :-)

    akkor ülőfürdőbe mehet. . . köszi :-)
    de azért ez durva h ilyen oldalak vannak nem?

    vastagbetűt nem szándékosan csináltam így sikerült. . . nem tom hogy. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. augusztus 31. 17:046.
    Belsőleges alkalmazása függ az illóolaj minőségétől is. Ha jó minőségű, 100%-os, alkalmazható belsőleg (viszont kisgyereknél, főleg 2 év alatt egyáltalán nem ajánlott). De ülőfürdőbe biztos tehető.
    előzmény:
    misstick (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_368083
    Torolt_felhasznalo_368083
    2004. augusztus 31. 15:375.
    A külsőleg azt is jelenti, hogy nem szájon át adandó!
    előzmény:
    riev (3)
     
  4. 2004. augusztus 31. 15:354.
    Anyám!
    Az origostudió-s oldalt felejts el. . . Először is: a "Symphytum officinale" az nem eukaliptusz, hanem fekete nadálytő. . . A kép is ezt a növényt ábrázolja. Rendszertanilag oly messze áll az eukaliptuszól, mint Makó Jeruzsálemtől. . .
    Szóval az oldal marha "tudományos". . . Később aztán jól bele is keveredik, hogy most lehet-e használni belsőleg az eukaliptuszt, vagy sem. . . ?
    Gondolj csak a fogkrémekre, az eukaliptusz-cukorkákra. . . Na és arra az alapelvre, hogy szinte minden gyógynövény (és gyógyszer) mérgező, a kulcs a dózisban van. :-)
    előzmény:
    misstick (1)
     
  5. 2004. augusztus 31. 15:353.
    Szerintem nem lehet mérgező maga az eukaliptusz, mivel sokmindenbe beleteszik: rágó, cukorka, stb. Esetleg a konkrét készítményben lehet még valami járulékos anyag, ami mérgező (?).

    Külsőleges = nyálkahártyán keresztül felszívódó (ami gyomornyálkahártya is lehet, teszemazt)

    Belsőleges = véráramon keresztül felszívódó (pl. egy oltás)

    Sokan hiszik azt, hogy a külsőleges az, amit nem szabad megenni. Persze az még nem jelenti azt, hogy meg lehet, ha rá van írva, hogy külsőleg, csak annyit, hogy szuriba nem szabad beadni :))
    előzmény:
    misstick (1)
     
  6. 2004. augusztus 31. 15:322.
    Off: hogy csináltál vastag betűt????
    :-)
    előzmény:
    misstick (1)
     

Címlap

top