Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laktobacillus hiány :(

Ametyst
Létrehozva: 2004. augusztus 12. 07:46
Sziasztok!

Nemrégiben kiderült, hogy nem találtak laktobacillusokat (remélem jól írtam) a kenetemben. Volt már valakinek ugyanilyen baja? Hogyan kezelték? Én gyógyszertárban készült, bóros kenőcsöt kaptam.
Ráadásul valami nem világos: márciusban volt egy gombám, ami csak nehezen múlt el, a problémáim is azóta vannak. Azért kaptam el a gombát, mert akkor már nem voltak ilyen bacijaim, vagy a gombaellenes kezelés irtotta ki őket? (ezt elfelejtettem a dokitól megkérdezni)

Örülnék, ha tudnátok sok hasznos infót mondani, fontos lenne!
Köszi előre is!
  1. 2019. Április 13. 16:3651.

    Szia!


     


    engem érdekelne, h végül megoldódott-e a problémád..:)


    Judit

  2. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. augusztus 16. 10:4650.
    Sziasztok, Lányok! :-)

    Horror, amiket írtok, és eszembe jut, hogy csaknem egy évvel ezelőtt még én is hasonló problémákkal küzdöttem. Nagyon nehezen jött össze a kisbabánk, és bizony a rengeteg hormonkezelés és gyógyszer-hegyek nekem is hazavágták a hüvelyflórámat.
    Viszont egy barátnőm tanácsára elkezdtem használni az FLP aloe vera termékeit. (Annak, aki nem tudná: az Aloe Verának 4 fő tulajdonsága van: gyulladáscsökkentő, gombaölő, antibiotikus és regeneráló. Ezekre épülnek a termékek, amik ily módon igen sokoldalú eredményeket képesek produkálni. )
    Nos, amikor a kezembe adott egy CLIN ablaktisztítóhoz hasonló flakont, hogy ezt dugjam a - hogy is fogalmazzam meg elég disztingváltan - megfelelő "testnyílásomhoz", és néhány erőteljes pumpálás után csináljak egy szép gyertyát az ágyon, hát, hittem is meg nem is.
    Nem cifrázom: gyönyörűen rendbetett. Én az egészségemet, sőt, a gyerekemet is ezeknek a termékeknek köszönhettem (250 mg-os színtiszta méhpempővel termékenységfokozás, ez a boltokban kapható méhpempőknek kb. 12x-ese. . . tehát ez hat is!!!, apának versenyzőszám-növelés, természetes, növényi alapanyagú bio-antibiotikumok stb. ). Mai napig is csak ezekkel "gyógyítgatjuk" magunkat (pedig hangsúlyozom: ezek még csak nem is gyógyhatású termékek, hanem csupán táplálékkiegészítők) egyszerű migrén vagy menses előtti szaggató derékfájás esetén is, nem beszélve a családomban felbukkanó aranyérről, refluxról, herpeszről, ekcémáról, magasvérnyomásról.

    Aki hisz az alternatív gyógymódokban, vagy épp annyira ismeri a gyógyszerek mellékhatásait, mint pl. én. . . annak jószívvel ajánlom. Ha valakit valami érdekel, kérdezzen, szívesen válaszolok mindenre, mert ez lett most az új hobbym, egyre inkább a káros anyagoktól mentes, természetes gyógymódok felé hajlok (ha már a kemikáliákkal, jó kis rákkeltő hormonokkal olyan szépen hazavágtak). Természetesen számos betegségnél szükség van gyógyszerekre, hisz nem lehet mindent gyógynövényekkel elintézni, de vannak olyan tapasztalataim, hogy ahol a hagyományos medicína nem segített, ott az alternatív megoldás teljes sikert hozott. Hát azt mindenki maga döntse el, hogy megér-e egy próbát. :-)
    Írhattok priviben is vagy ímélen: flp_av@freemail. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 16. 09:1349.
    Évekig szenvedtem én is, állandóan visszatért valami nőgyógyászati probléma. Szerencsére 1 éve rendben vagyok már, de még most is használok megelőzésképpen hetente egyszer gynoflor hüvelytablettát. Amikor állandóan visszatértek a problémáim az orvostól felírt megelőzésre dyflucan tablettát. Fél évig kellett szednem havonta 1 szemet. Azóta semmi bajom. Tanácsos a protexin kúra is, helyreállítja a hüvely és bélflórát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (30)
     
  4. 2004. augusztus 15. 10:4148.
    Még mindig várom azoknak a tapasztalatait, akiknél -hasonlóan- laktobacillus - hiányt állapítottak meg!
    KÖSZI!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. ppp
    ppp
    2004. augusztus 13. 20:0847.
    csak ha van más fertőzés is mellette, azt meg felviheti a méh üregébe az irrigálás. . .
    előzmény:
    Teavirág (45)
     
  6. 2004. augusztus 13. 17:4346.
    Lányok!! szerintem a partnert is mindenféleképpen kezelni kell! még akkor is ha nincs tünete. . . mert lehet nem figyelt rá, vagy tényleg nincs. A gomba nagyon makacs. Szerintem a gyógyszer és a belső kezelés is szükséges. . . .
    A partner pedig visszfertöz. Az én dokim mindig irt fel neki is gyogyszert. még akkor is, ha nem volt tünete. . .

    Megelözésnek tényleg jó a Lactacyd femina. Nem minden nap. Menses után használom.
    Évekig szenvedtem én is. . . Azota nincs problémám, amiota a lactacydot használok idönként.

    A gomba szereti a cukrot. Amikor a fertözés kezdett kialakulni, de még tünet nem volt, nagyon kivántam az édességet. Most is elöfordul, hogy jajaj de csokiéhes vagyok. Na ilyenkor csakazértse eszem csokit. Mert azt gondolom, hogy azt a gomba akarja enni nem én.
    Ilyenkor inkább megprobálok joghurtot vagy kefirt enni, de naturt mindkettöböl .

    Addig ne hagyjátok békén a dokit, mig tenyésztést nem csinál. Nekem is volt már olyan, hogy a gomba helyett bakteriális fertözésem volt. Klion kupot kaptam rá. Az segitett.

    Ha eszembe jut valami még irok. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. augusztus 13. 17:1045.
    Lányok, lehet, hogy egy furcsa dolgot mondok, de nekem az otthoni recept elég jól bevált: 1 l vízbe egy evőkanál nem jódozott só, mellé 3 evőkanál ecet és azzal irrigálok, plusz időnként ülőfürdőt veszek.
    Nekem bevált, 2 hetente irrigálok, a folyást eltünteti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_429250
    Torolt_felhasznalo_429250
    2004. augusztus 13. 16:5644.
    Tudod mennyi pénzt fizettem már ki a magán orvosra??? Annyit sem mondott múltkor, hogy fapapucs és úgy érzetem siet, plusz még kért 7e ftot. . . . eddig nem sajnáltam ré, de ezek után sajnálom. Volt egy bartholin műtétem januárban, amit ő csinált. Kitudja, lehet összefügg vele ez is. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. ppp
    ppp
    2004. augusztus 13. 16:4843.
    Általában az a véleményem, ha a betegnek kell kérnie dolgokat, akkor már úgyis mindegy. Lehet, hogy nagyszerűen láttak el, lehet, hogy nem, de ha nem kapsz megfelelő tájékoztatást, akkor nem tudod meg. Sajnos viszont erre általában az SZTK-ban nincs idő :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (41)
     
  10. ppp
    ppp
    2004. augusztus 13. 16:4742.
    igen, orvos vagyok
    előzmény:
    Ametyst (40)
     
  11. Torolt_felhasznalo_429250
    Torolt_felhasznalo_429250
    2004. augusztus 13. 16:2841.
    nem tudom jód volt-e, csak olyasmi színe volt.
    Lehet kérni az orvostól legközelebb, hoyg tenyésszék ki, mert nyugtalan vagyok miatta?? vagy valami ilyesmi?? Sosem jártam sztk rendelésen, most először. Nem tudom mit lehet, meg mit nem. :)
    előzmény:
    ppp (38)
     
  12. 2004. augusztus 13. 16:2340.
    Szia!

    Jól tudom, hogy te orvos vagy? Az én esetemre nem tudsz valami hasznosat mondani?

    Előre is köszi!
    előzmény:
    ppp (38)
     
  13. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. augusztus 13. 16:0739.
    Látom ppp azt mondja nem az volt. Akkor tényleg más lehetett, de akkor rosszabbul jártál:(
    előzmény:
    ppp (36)
     
  14. ppp
    ppp
    2004. augusztus 13. 16:0738.
    Ha bekened jóddal, utána már ott semmit ki nem mutatsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_606257 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. augusztus 13. 16:0537.
    De, szerintem az kenetvétel volt. Nekem egy kémcsőben lévő, kézlappal végződő vmivel vettek kenetet, de az is így hangzik, amit nálad csináltak. Akkor biztos mikorra visszarendelt meglesz az eredmény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (34)
     
  16. ppp
    ppp
    2004. augusztus 13. 16:0236.
    Nem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (34)
     
  17. 2004. augusztus 13. 15:3235.
    Egyszer régen volt egy Klion kúrám: tabletta + kúp.
    A férjemnek meg csak tabletta, és pár hét szextilalom.
    Mostanában lehet, hogy a férj kezelését nem tartják szem előtt. Beszélj a dokiddal erről!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (31)
     
  18. Torolt_felhasznalo_429250
    Torolt_felhasznalo_429250
    2004. augusztus 13. 15:2234.
    lehet, hogy most hülyeséget kérdezek, de csinált egy olyat, hoyg egy hosszú pálcikát (mint egy fültisztító nagyban) bekent valami cuccal (mint a jód) és azt dugta fel. . . . . ez nem kenet vétel volt, ugye??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_606257 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. augusztus 13. 14:4833.
    Igen, én úgy tudom, canestennel jó, ha bekenitek és óvszert használtok míg minden nem oké.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (31)
     
  20. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. augusztus 13. 14:4632.
    Sajnos én is sok ilyen dokival találkoztam:(
    Ki kell erőszakolni a tenyésztést (ha nem csinálnák automatikusan), mert csak annak függvényében lehet biztosat mondani. Engem is már sokszor kezeletek "ránézésre" és persze nem is javultam, mert nem gombám volt, hanem baktériumom, de ez csak a tenyésztésből derült ki.
    Én használtam már Gyno Pevarylt, ha gombád van jónak kell lennie. Általában a párunknak csak akkor írnak vmit, ha ő is produkál tüneteket, nekem ezt mondták. Hogy ez jó-e nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (30)
     
  21. Torolt_felhasznalo_429250
    Torolt_felhasznalo_429250
    2004. augusztus 13. 14:4031.
    ELég ha canestennel bekenegetjük??
    előzmény:
    Juczkó (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_429250
    Torolt_felhasznalo_429250
    2004. augusztus 13. 14:3930.
    nem nem írt-. . . . én kezdek elkeseredni. Tudtok valakit, aki nem veszi félvéllról ezt a témát? Vagy minden orvos elintézi azzal, hogy "áá biztosan csak egy nyári gomba" mert szerintük ilyenkor gyakori. Én nem tudom, hogy hol szedtem össze, de bármit megtennék, hoyg elmúljon, m ert egyrészt undorító, másrész undorító, harmadrészt is az, , , , amúgy meg félelmetes. . . . :(((
    előzmény:
    macskoszka (28)
     
  23. 2004. augusztus 13. 14:3729.
    Van hát! Hogyne! A gomba meg a bacik megtelepednek rajta is, még ha tüneteket nem is okoznak. Őt is kezelni kellene.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (27)
     
  24. 2004. augusztus 13. 14:3428.
    Igen, van:(De gondolom a doki írt fel neki is vmit, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429250 (27)
     

Címlap

top