Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Évszaktípus

rekarq
Létrehozva: 2018. október 13. 14:23

Üdvözöllek titeket!


Biztosan ti is hallottatok már Johannes Itten évszaktípus elméletéről a divatvilágban, mely szerint, minden ember besorolható bőr- szem- és hajszín alapján valamilyen színtípusba. Nos, én erre keresem a választ. Régóta érdekel ez a téma.


Hajszínem: sötét szőkésbarna


Szemszínem: zöld


Bőrszínem: sárgás bézs árnyalatú, ami könnyen barnul


Szerintem nyár lehet vagy ősz. De nem tudom eldönteni!


Köszönöm a válaszokat! 

  1. 2018. október 20. 18:0716.

    Szia! 


    A tipusod inkabb osz. De ha igazan tudni szeretned, melyik szin all neked a legjobban, egyszeru kideriteni. Allj szembe a tukorrel. A kivant anyagot tedd kozvetlenul a nyakad ala, kozel az alladhoz.  Semmi mas szin ne legyen rajtad. Melltartopant se, semmi. Latni fogod, mi az ami fakit teged, mi az, ami kiemeli a szemed, a hajad, a borod szinet. Altalaban konnyu latni a kulonbseget.


    Tobb arnyalatot probalj ki minden szinbol. Pl. nem eleg, hogy valami zold vagy barna. Ezeken belul is fontos, melyik arnyalat valo neked. 


    Teljesen igazad van, hogy akarod tudni. Neha csinosan, divatosan oltozott nok is szornyen neznek ki, mert nincsenek tisztaban azzal, hogy a szinekkel nincs osszhangban.

  2. 2018. október 20. 00:4515.

    Szepseges,izgato,kulonleges??????

    előzmény:
    terdszelikatica (14)
    2018-10-19  21:34
  3. 2018. október 19. 21:3414.

    Mi van akkor ha nyar vagy ? Mi van akkor ha osz vagy ?


    En voros vagyok kreol borrel  kek szemmel  : Akkor en most mi vagyok? 

  4. 2018. október 19. 21:3013.

    ".... , ahol hokuszpokuszkodo integrativ nyolcelemis antalvalik radtukmalnak egy rakas szart , ..... "


    Csak halkan szolok : A Sales (ertekesites) legfobb alaptetele:


     
    Ha valamit el lehet adni, el is kell adn i!  Amig van egyetlen ember is, aki megveszi, addig az az aru piackepes.az a Sales /ertekesites / egyetlen alapelve 
    előzmény:
    Mozdonj (6)
    2018-10-14  08:17
  5. 2018. október 16. 15:4212.

    nekem nyár!

    előzmény:
    rockcica (11)
    2018-10-15  18:18
  6. 2018. október 15. 18:1811.

    Szia!


    Egyértelműen ősz, de a neten beütöd, tényleg megtalálod.

  7. 2018. október 14. 16:2110.

    Genetikai vizsgalatot meg nem csinaltattal.? Segitene a dilemmadon bar nem azt mondana meg hogy nyar vagy osz vagy hanem a beuteseket .Csinaltass egyet! Nyalminta kell hozza. USA -  ban megcsinajak. Mintavetelhez is kuldenek fiolat es megtudhatod hogy nagy valoszinuseggel honnan orokolted a borod, szemed,hajad szinet .

  8. 2018. október 14. 16:149.

    Szia! Csak egyet nem értek! Ha nem tudsz építő jellegűen válaszolni nekem, akkor miért írsz? Ha nem tetszik valami, nyugodtan tovább lehet menni, felesleges sértegetni a másikat, mert ezzel csak magadat járatod le!

    idézet:
    rekarq (8)
    2018-10-14 03:24:48

    Huha , de agressziv vagy.
    Itt ezen a forumon en 2005 ota vagyok jelen.
    Sabangela 2002-tol .
    Soha - ismetlem : soha nem sertegetett SENKIT .
    Azt , hogy Te osz  vagy tavasz vagy honnet tudna akarki is ?
    Gondolod, hogy ket fotorol meg lehet valakit itelni ?


    Megis mi mast varsz , mint beszelgetest ?

    Beszelgetes beinditasahoz tokeletes Sabangela valasza.
    Most mar tudjuk az utat a felé ,hogy  honnan ered ez a szin-ize , ami mara , a fogyasztoi tarsadalomban odaig fajult , hogy  butikok  nyilnak , ahol hokuszpokuszkodo integrativ nyolcelemis antalvalik radtukmalnak egy rakas szart , es belebeszelik a fejedbe , hogy akkor vagy onmagad , ha megtalalod az "evszakod" szineit...
    S ott van Sabangela feleleteben Goethe is.... muveltebb emberkek ismerik eletmuvet ..de meg a muveltek kozul is keves olyan van , aki tudja , hogy O az alternativ tudomanyok szuloapja... Bizony , bizony , s O lett az antropozof szektabanda , Steiner Rudolf peldakepe...s lőn a goetheanum , Svajcban
    Szoval lehetne ez a topik valami intelligens beszelgetes is..

    Na most en mit csinaltam.


    Eloszor is azt mondtam : mar megint mi a francot akar itt valaki hirdetni....
    Kikeresem mi ez a szin-evszak marhasag...
    Latom , hogy ez eppen kezd "divatos"-sa valni  Mo-n es koooooocsok is megelnek belole...
    Jol , van mondom : hulyek adoja = fizesse aki bedol ilyen marhasagnak...
    Masodszorra betettem keresobe a felpakolt fenykepeket es goggle image azonnal kiadja identitasodat.... nem helyes allandoan a Neten mutogatni bizalmas dolgokat
    Ja ja , mondtam , nem hirdeto .
    Lattam a problemadat .
    Sabangelara gondoltam , akinek azonnal beugrott , hogy "onmagadat" keresed  .
    Sabangela ismeros ismeretlenunk itt 16 ev ota : mindig udvarias es elgondolkodtato s embertismero hozzaszolasai pszi-vel kezdodo mestersegre utalnak...

    idézet:
    Mozdonj (9)
    2018-10-14 08:17:11

    előzmény:
    Mozdonj (6)
    2018-10-14  08:17
  9. 2018. október 14. 16:118.

    En teljesen epito jelleggel kozoltem Veled hogy Johannas Ittennek semmi koze az olyan evszaktipus hulyesegekhez mint amire Te hibatkozol😊csak halala utan hivatkozik Ra a kozmetikai ipar megtevesztve sok laikust;) Amit meg mozdonj ir az magaskultura kategoriaba tartozik erdemes elolvasnod. En german vagyok marvanyfeher borrel, kek szemekkel, szoke hajjal. Sminket csak nagy ritkan hasznalok es azt ami nekem tetszik, altalaban szolidat ami az amugy is szep kek szemet kiemeli. Igazabol nagyon kulsommel  nem akarok trendi lenni es masoknak megfeleni . Jol erzem magam a boromben. 


     


     

    előzmény:
    rekarq (5)
    2018-10-14  03:24
  10. 2018. október 14. 13:577.

    Na, a másik "kedves" hozzászóló... 


    Könyörgöm... csak egy kérdést tettem fel! Mit kell ezt ennyire túlreagálni?


    Én vagyok agresszív? Te el vagy tévedve! Halál nyugodt vagyok, de mást húzzál le, jó?!


    Ne engem!

  11. 2018. október 14. 08:176.

    Szia! Csak egyet nem értek! Ha nem tudsz építő jellegűen válaszolni nekem, akkor miért írsz? Ha nem tetszik valami, nyugodtan tovább lehet menni, felesleges sértegetni a másikat, mert ezzel csak magadat járatod le!

    idézet:
    rekarq (8)
    2018-10-14 03:24:48

    Huha , de agressziv vagy.
    Itt ezen a forumon en 2005 ota vagyok jelen.
    Sabangela 2002-tol .
    Soha - ismetlem : soha nem sertegetett SENKIT .
    Azt , hogy Te osz  vagy tavasz vagy honnet tudna akarki is ?
    Gondolod, hogy ket fotorol meg lehet valakit itelni ?


    Megis mi mast varsz , mint beszelgetest ?

    Beszelgetes beinditasahoz tokeletes Sabangela valasza.
    Most mar tudjuk az utat a felé ,hogy  honnan ered ez a szin-ize , ami mara , a fogyasztoi tarsadalomban odaig fajult , hogy  butikok  nyilnak , ahol hokuszpokuszkodo integrativ nyolcelemis antalvalik radtukmalnak egy rakas szart , es belebeszelik a fejedbe , hogy akkor vagy onmagad , ha megtalalod az "evszakod" szineit...
    S ott van Sabangela feleleteben Goethe is.... muveltebb emberkek ismerik eletmuvet ..de meg a muveltek kozul is keves olyan van , aki tudja , hogy O az alternativ tudomanyok szuloapja... Bizony , bizony , s O lett az antropozof szektabanda , Steiner Rudolf peldakepe...s lőn a goetheanum , Svajcban
    Szoval lehetne ez a topik valami intelligens beszelgetes is..

    Na most en mit csinaltam.


    Eloszor is azt mondtam : mar megint mi a francot akar itt valaki hirdetni....
    Kikeresem mi ez a szin-evszak marhasag...
    Latom , hogy ez eppen kezd "divatos"-sa valni  Mo-n es koooooocsok is megelnek belole...
    Jol , van mondom : hulyek adoja = fizesse aki bedol ilyen marhasagnak...
    Masodszorra betettem keresobe a felpakolt fenykepeket es goggle image azonnal kiadja identitasodat.... nem helyes allandoan a Neten mutogatni bizalmas dolgokat
    Ja ja , mondtam , nem hirdeto .
    Lattam a problemadat .
    Sabangelara gondoltam , akinek azonnal beugrott , hogy "onmagadat" keresed  .
    Sabangela ismeros ismeretlenunk itt 16 ev ota : mindig udvarias es elgondolkodtato s embertismero hozzaszolasai pszi-vel kezdodo mestersegre utalnak...

  12. 2018. október 14. 03:245.

    Szia! Csak egyet nem értek! Ha nem tudsz építő jellegűen válaszolni nekem, akkor miért írsz? Ha nem tetszik valami, nyugodtan tovább lehet menni, felesleges sértegetni a másikat, mert ezzel csak magadat járatod le!

  13. 2018. október 13. 22:024.

     


    Johan Ittem svajci expressionista festo volt  ,a portre festesert hozta letre tanuloinak !!!!!!  a 4 szinpalettat / ami a 4 evszaknak felet meg /. Ezek a technikak ma is elnek a muveszeti iskolak kepzeseben :  Nem bulvar tesztkent . Halala utan / 1967 / a kozmetikai ipar / Color Me A Season  / lovagolta meg es a sok hulye terjeszti is.Tudtad ? Johann Wolgang von Goethenek is volt szinpszichologiaja .

  14. 2018. október 13. 21:363.

    Szerintem nyár lehet vagy ősz. De nem tudom eldönteni! "  probalkozz a ven= vena  teszttel hatha megtalalod maga = onmagadat.


     


    na es akkor mi van? Ami hirtelen az eszembe jut "tomegkultura ".:-D


     


    Johan Ittem svajci expressionista festo ,a portre festesert hozta letre tanuloinak !!!!!!  a 4 szinpalettat / ami a 4 evszaknak felet meg /. Ezek a technikak ma is elnek a muveszeti iskolak kepzeseben :  Nem bulvar tesztkent .  Halal =Halala utan / 1967 / a kozmetikai ipar / Color Me A Seanson  / lovagolta meg es a sok hulye terjeszti is.Tudtad ? Johann Wolgang von Goethenek is volt szinspsichologiaja.=szinpszichologiaja .

  15. 2018. október 13. 21:342.

    Szerintem nyár lehet vagy ősz. De nem tudom eldönteni! "  probalkozz a ven teszttel hatha megtalalod maga 


    na es akkor mi van? Ami hirtelen az eszembe jut "tomegkultura ".:-D


    Johan Ittem svajci expressionista festo ,a portre festesert hozta letre tanuloinak !!!!!!  a 4 szinpalettat / ami a 4 evszaknak felet meg /. Ezek a technikak ma is elnek a muveszeti iskolak kepzeseben :  Nem bulvar tesztkent .  Halal utan / 1967 / a kozmetikai ipar / Color Me A Seanson  / lovagolta meg es a sok hulye terjeszti is.Tudtad ? Johann Wolgang von Goethenek is volt szinspsichologiaja.


     

Címlap

top