Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Élet Amerikában

mona257
Létrehozva: 2018. június 29. 17:55

Sziasztok! Jó fej magyarokat keresek akik az Egyesült Államokban élnek és mesélnének arról hogy milyen oda kint az élet! Gondolkozunk a férjemmel hogy ki kellene költözni, sok blogot, történeteket és híreket olvastam az elmúlt időszakba és összességében tetszik amit látok. Ez a kecvenc oldalam: http://amerikai-angyalok.com Viszont szeretnék még többet tudni mielőtt neki vágunk. Pl milyen ott az étel? Köszi és legyen szép napotok!

  1. 2018. július 2. 22:4623.

    Jaj de megnetettel!!!!!Ha egy igazi  jo lecsot,vagy paprikas krumlit fozol,vendeged vagyok!!!!!!viszek meggyes retest,friss meggybol dioval,mar mejdnem kesz!!!!

    előzmény:
    Kercsi (18)
    2018-07-02  11:36
  2. 2018. július 2. 22:2622.

    A kerdesedre,eloszor a green kartyat kapot meg,es akkor mar sponzolozhatsz csalad tagokat,az allampolgarsagra tovabb kell varni,de jobb ha meg kerdezed az Amerikai kovetet,ott elmondjak,mit kell beadni,es meddig tart,mennel elobb kezded,annal jobb,de agy ugyved is segithet!!!!Sok sikert!!!!

    előzmény:
    SzHelga (16)
    2018-06-30  18:14
  3. 2018. július 2. 22:2221.

    teged figyelmesen olvasni?????????Provokalni akarsz,vayg csak szimplan SAVANYU   A SZOLO!!!!!!!!!!!Mint a ;jaj de jo a habos sutemeny,mogyoro van az o tetejen,en ilyet nem kapok ,es ezert zokogok.......


    na en befejeztem.....plane ahol a rend ore megjelenik mar a konyhalanyok topik bezart miatta,feluti a fejet mindenhol.mint a dudva


    kettot ismetek a konyhalanyokbol.es mar unjak a szoveget,es hulye regi dalokat amit feltesz,hiaba eleg oreg mar.....

    előzmény:
    Kercsi (18)
    2018-07-02  11:36
  4. 2018. július 2. 14:1020.

    A korábbi felsoroltakon kívűl a gyors éttermekben a csirke úgy a KFC,mint Home of the Original Chicken Sandwich | Chick-fil-A


    Pénteken pedig országszerte nagy divat a fish fry,még a déli államokban is,ahol a saját gumbo-juk a divat.


    A BBQ pedig bármikor bárhol éjjel-nappal.bbq - Google Search

    előzmény:
    Sheriff-2 (19)
    2018-07-02  13:36
  5. 2018. július 2. 13:3619.

    Nevezhetjük tipikus amerikai ételnek a hamburgert,de ugyanannyian csinálnak darált húsból (salisbury)steaket is.Szerintem a roast beef is nagyon kedvelt,hasonlóan az apple pie-hoz.


    És ha már említettétek a pizzát,hát jobb tudni hogy sokféle van.Az én kedvencem az 5-6 cm vastag,a deep dish pizza.Fincsi is az.


    A vaaaaaaastag pizza.deep dish pizza - Google Search

    előzmény:
    Kercsi (5)
    2018-06-29  20:23
  6. 2018. július 2. 11:3618.

    Sertegetes helyett figyelmesebben kellett volna olvasni. Azt kerdeztem, hogy azok az amerikaiak, akik nem elso, masod vagy harmad generacios bevandorlok, akik nyilvan porkoltet es spagettit, toltott kaposztat es sushit, kinai, mexikoi, francia, stb eteleket esznek, tehat nem azok, akik meg a hazai konyhat gyakoroljak, hanem akik nehany szaz eve ott vannak es mar levaltak a hazai konyharol, milyen igazi amerikai eteleket esznek? erre megemlithettel volna peldaul egy cornbread salad-t vagy Cowboy beanst, stb. De nem, konnyebb volt sertegetni es kioktatni a nyilvanvalorol.


    Az ezerotszazas evektol volt ido egy sajatos amerikai konyha kialakitasara, amit a helyi izek, novenyek alakitanak es aminek mar semmi koze az eredeti etelekhez. Ezekrol nyilvan nem tudsz, ezert kosz a valaszt, de bolcsebb lettel volna, ha nem arulod el, hogy gasztronomiabol nem vagy tul tajekozott.


    Savanyu a szolo? nem tudom, te mit eszel, lehet reggelire kaviar es vacsorara homar, en szerenyebb vagyok es a tegnap csak pezsgot, libamajat, halat ebedre; ma garnélarak koktelt fogok. 

    előzmény:
    kekelefant (17)
    2018-07-01  23:01
  7. 2018. július 1. 23:0117.

    Te egy igen buta szemely vagy,vagy vegig aludtad a tornelem orakat?Amerika a bevandorlokbol epult,van itt magyar,nemet,ausztriai,angol,kinai japan, francia,indonez,stb.....a legtobb helyen bufe stilusu kajak vannak[nalatok sved asztal]ott a magyar rantott csirketol,a porkoltik,olasz spetti bolognese  stb  minden van,es meg sem emlitettem a finom halakat tengeri gyumolcsoket,es altalaban jok az arak is,


    Neked olvasni kellenne nem irni,de aki lusta fozni,amit nehez elkepzelni,az kaphat mindent,akar ott ulva,vagy elvitelre,az edeseggekbol a sacher,es dobostortan kivul,rretest,finom peksutemenyt nemet boltban ismeros felvagottat ,teli  szalamit,es meg minden mast  lehet kapni...


    Ha hallgattal volna se lennel bolcs,csak nem irnal ennyi zagyvasagot!!!Savanyu a szolo kedves???????

    előzmény:
    Kercsi (5)
    2018-06-29  20:23
  8. 2018. június 30. 18:1416.

    Nekem az lenne a kérdésem, hogyha egy felnőttnek az anyja kiköltözik és megházasodik, akkor ha idővel megkapja az állampolgárságot, pár évvel később a felnőtt gyereke is kimehet legálisan akár munkát vállalni?

  9. 2018. június 30. 12:1615.

    Ennél bénábban már nem is tudtad volna reklámozni a saját blogodat. 

  10. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2018. június 30. 03:4814.

    no akkor en is hozzateszem az egy centet ero velemenyem


    regen jottem ki, mar a gyerekek, unokam is itt szuletett.


    ha a joletert jon valaki, csalodhat, ha DOLGOZNI ES SIKERT ELERNI, akkor itt a helyed.


    magyarul, HAGYNAK HOGY BOLDOGULJ, HA AZT AKARSZ.


    Aztan lehetsz lusta is, ha azt akarsz, sot hontalan, utcan lakok lassan szazezrek.


    talan a legnagyobb "csodaja" Amerikanak, hogy itt valoban az emberek "beolvadnak" es pont ettol eros Amerika. Utobbi idoben sajnos sok olyan jon, aki ugyan elhagyta a hazajat, de azert jott ide, hogy itt teremtse meg, AMIT ELHAGYOTT...


    nekem van vietnami szomszedom, masik a no nemet szarmazasu, a ferje mexicoi eredetu, van az utca egyik legnagyobb haza fekete csalad, van mellettuk egy feher no, fekete ferjevel, velem szembe feher csalad. Egy fajta "szomszedsag" tehat anyagilag "egyfajta" keresetu emberek, kicsit kisebb, kicsit nagyobb de egy kornyeku utcaban, Nagyon igaz azt hiszem hogy mond meg hol laksz, megmondom mennyit keresel...


    vagyis nem lakik egy haz egy varosreszben (keruletben itt subdivistion  billiomos es egy nincstelen...remelem erted mire gondolok.


    ha mint Sheriff irta, ha dolgozol, gazdalkodsz, elobbre tudsz jutni. Nagyjabol POLITIKAI HOZZAALLASOD ELLENERE.


    vagyis mikor Obama volt, is ugy eltem mint most Trump alatt.. csak van amikor jobb a kedvem, van amikor rosszabb, attol fugg ki mennyit hazudik. :)


    ha tanacsolhatom, California ne menj, nagyon draga az elet, es nem jobbak a fizetesek mint pl Texasban. Aki teheti ma elhagyja.


    A keleti es a nyugati part liberalis, az orszag kozepe nagyjabol konzervativ.


    a liberalis allamokban dragabb az elet, (tobb naplopot kell ellatni) a konzervativ allamokban konnyebb az elet.


    ha gyereked van, nagyon fontos hogy ott lakj ahol ISKOLAK IS JOK...


    ha van kerdesed... kerdezz...


    Sok sikert!


     

  11. 2018. június 29. 23:0913.

    Hogy ezek miből fognak élni miután túl idősek lesznek munkát kapni.(?)


               A growing percentage of millennials have absolutely nothing saved


                   66 percent of millennials have nothing saved for retirement | FOX6Now.com

    előzmény:
    Sheriff-2 (12)
    2018-06-29  22:45
  12. 2018. június 29. 22:4512.

    Vannak nagyon rossz hírek is.pl.a millennial generáció 40%-ának (1977 és1995 között születetteknek)nics egy nyomorult egy ezer dollár spórolt pénze.

  13. 2018. június 29. 22:0611.
    előzmény:
    Sheriff-2 (10)
    2018-06-29  22:04
  14. 2018. június 29. 22:0410.

    Pizzával prime ribet.

    előzmény:
    Capuccino (9)
    2018-06-29  21:33
  15. 2018. június 29. 21:339.

    Állítólag pizzát 

    előzmény:
    Kercsi (5)
    2018-06-29  20:23
  16. 2018. június 29. 21:187.

    '' a lakosság száma majdnem 326 millió,ami azt jelenti hogy 326 különböző ember.''


    Tehát helyesen,326 millió ember,az 326 millió KÜLÖNBÖZŐ ember.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Ma eddig ez volt ay egyetlen hiba amit elkövettem,de lehet hogy már a második.Az biztos,hogy az én ceruzámon azért nincs radír,mert én nem csinálok hibát....

  17. 2018. június 29. 21:116.

    Jelenleg itt a lakosság száma majdnem 326 millió,ami azt jelenti hogy 326 különböző ember.Különböző népcsoportok sok esetben egymás közelében élnek,mint pl.kínaiak,olaszok stb,akik sokszor megőrzik az ó-hazából magiukkal hozott kulturájukat.A leszármazottjaik viszont már nem,mert ők már mivel itt születtek,amerikaiak.


    Mi hogy úgy fejezzem ki,a többség európaiak között élünk.Azokat akiket én ismerek,bármikor azt esznek,amit épen szemük/szájuk kiván.Mondjuk csak úgy finoman,hogy mi korábbi generációk vagyunk,nagyon szorgalmasak,félre tettük a pár százezer dolcsit a szűkösebb időkre.Én abban az időszakban voltam gyerek,amikor 50 fillérenként spóroltam.... azt kellet megtanulnom hogy több nap mint kolbász.Mivel az életben minden relativ, M.O.elég kicsi,mégis nagyon változatos.Másképen beszélnek Pesten mint Mezőkövesden a matyók,vagy a szögediek.


    Soknak talán hamburger jut eszébe Amerikáról,úgymint a gulyás ha Magyarország kerűl szóba.


    Érdekes dolgok ezek.Egy jó lengyel barátom Lengyelországba ment,gondolta eszik jó lengyel kolbászt.Mikor oda ért,megkérdezte hol lehet a legfinobbak lengyel kolbászt venni,a válasz, New Yorkban uram,NEW YORKBAN, ott még él pár igazi hentes.Itt is él még pár ''igazi-hentes'' leszármazottja.......de a termék már nem az ''igazi''.


               Products - Hungarian Deli Food and European Imports | Bende Inc.

    előzmény:
    Kercsi (5)
    2018-06-29  20:23
  18. 2018. június 29. 20:235.

    Etel? hamburger, kola es palacsinta. Ha mast is akarsz enni, megfozod, vagy keresel egy dragabb vendeglot. Tenyleg, Sheriff, mit esznek meg a hamburgeren kivul az amerikaiak? :-) (de nem az elso vagy masod-, harmad generacios amerikaira gondolok).

  19. 2018. június 29. 20:154.

    Töltött káposztát még az amerikai űzletekben is lehet venni,úgymint Szegeden készűlt Pick szalámit.


                  PICK Hungarian Salami, approx. 800g – Parthenon Foods


    Stálin szokta mondani,hogy jól kell táplálkozni,hogy birjuk a nyomort.


    Szerncsére ő nincs itt.

  20. 2018. június 29. 18:433.
  21. 2018. június 29. 18:282.

    Szia,


    Amerika csak egy van,és általánosságba beszélve legtöbb embernek az élete olyan,amilyet teremt magának.Mindegy ki mit mond,még mindíg a lehetőségek országa.Az étel?Ami a világon létezik,itt minden megvan.Az ételed olyan lesz,ahogyan azt elkészíted magadnak,tehát mikor hogy sikerűl.Ha pedig készen vásárolod,nincs ezen a világon nagyobb választék mint itt.


    Be kell hogy illeszkedj a társadalomba,ha tudsz maradj távol az orvosoktól,de főleg az ügyvédek/politikusok-tól.Bármennyit keresel,tegyél belőle félre a szűkösebb napokra,''több nap mint kolbász.''


    Ha tudsz ne öregedj meg,könnyebb tanácsolni mint betartani,én pl.klasszikus lettem.


    Mi nagy ország vagyunk,keresd meg azt a részt,ahol legjobban passzol a ti elképzeléseiteknek.Én a Michigan tóparton élek,a lányom az Arizónai hőségben,a bátyám pedig a Colorádói hűvöset élvezi,a felhők közelségében.


    Az élet egy folyamatos változás,más lesz az életed jövőre mint 10 év mulva,vagy a szomszédodé.A szogalmas emberek nem járnak rosszúl,a lusták is megkapják azt amit érdemelnek......


    Jófej sheriff.

Címlap

top