Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergia elleni gyertya

Zsuzsika72
Létrehozva: 2004. július 2. 16:51
Üdvözlök mindenkit!

Azért inditok új topicot, mert ezen a fórumon belül is több helyen foglalkoznak az allergiával, és nem tudom mindenhova leírni, hogy nekem mi segített. Márpedig úgy vélem, hogy a lehető legtöbb fórumon közzé kell tenni azokat az információkat, amelyek tényleg segítenek az allergiásoknak megbírkózni betegségükkel.
Jómagam több mint öt éve küzdök az allergiával. Kipróbáltam szinte mindent, de az utóbbi két évben már gyógyszert kellett szednem. Egészen addig, amíg egyik ismerősömtől nem hallottam az allergia elleni gyertyáról. Eleinte nem voltam túl lelkes ("Miért pont ez segítene?"), de veszteni valóm nem lévén kipróbáltam. Az eredmény pedig hihetetlen volt. Háromnapi használat után a tüneteim megszüntek. Ezen felbátorodva elhatároztam, hogy abbahagyom a gyógyszer szedést, és láss csodát azóta is tünetmentes vagyok. Sőt több barátomnak is ajánlottam, és nem győznek hálálkodni.
Ezért arra gondoltam, meg kell osztanom mindenkivel, akit érint, hogy létezik egy olyan természetes módszer az allergia ellen, ami valóban használ. Ráadásul egyszerű az alakalmazása, és nem méregdrága.

A termék körül nincs nagy hírverés, ezért, ha valakit érdekel, írjon a zsuzsika72@freemail.hu e-mail címre, és megadom a gyártó elérhetőségét.

Valamint kérek mindenkit, aki ismeri a terméket, hogy írja meg tapasztalatait.

Remélem sok sorstársamnak segítettem.

Kohl Zsuzsanna
  1. 2018. október 4. 23:2045.

    Ez egy érdekes megoldás. A nagyobbik fiam allergiás, dr. Bálint Ágneshez járunk vele. Tök jól karbantartja. Nehéz elhiinni, hogy ez egy gyertyával kiváltható-e.

  2. Torolt_felhasznalo_615536
    Torolt_felhasznalo_615536
    2004. augusztus 26. 22:2244.
    Sziasztok!
    Én ugyan nem vagyok allergis, de a férjem igen. Tegnap volt a csúcs. Lenne egy kérdésem:dohányoztok? Ez csak egy teszt. Ugyanis az ismeretségi körünkben megkérdeztem pár embert, és az jött le, hogy aki dohányos, azok közt kevesebb az allergia. Talán mert a lerakódott nikotin nem engedi érvényesülni a polleneket. De ez nem rábeszélés!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 18. 09:4343.
    Szia!
    Van nálam egy árlista, pontosan mi érdekelne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269016 (41)
     
  4. 2004. augusztus 17. 10:0242.
    Sziasztok!
    Gyertya ügyben írok, főleg "kismac"-nak.
    Kicsit felhúztam magam azon, hogy lekamuzod azt, amit nem ismersz.
    Én most második éve használom a gyertyát és eddig az egyetlen, ami mellett el tudom viselni a nyár végét.
    A két év nem azt jelenti, hogy folyamatosan két éven át, csak a szezon alatt. Pontosabban, már július közepe táján elkezdem a kúrát napi egy gyújtással és ilyenkor augusztusban, már meggyújtom kétszer is.
    Nekem például a Zyrtec egyáltalán nem csillapította a tüneteimet. Megjegyzem, 8. éve vagyok allergiás.
    Mindenesetre én nagyon örülök, hogy nem kell gyógyszert szednem és biztos vagyok benne, hogy amint a gyógyszerek, ez is másként hat mindenkire.
    Egyébként senki sem mondta, hogy meg fogok gyógyulni a gyertyától, de még nem találkoztam senkivel, aki bármi mástól megyógyult volna.
    Pedig nagyon várom a végleges megoldást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_269016
    Torolt_felhasznalo_269016
    2004. augusztus 15. 23:5741.
    Sziasztok. Megnéztem a www. just. hu oldalt, de árak nincsenek. Tudnál felvilágosítást adni?
    előzmény:
    viso (38)
     
  6. Torolt_felhasznalo_949902
    Torolt_felhasznalo_949902
    2004. augusztus 15. 23:3940.
    sziasztok:-)
    Az én párom nagyon pollenallergiás, évek óta szedi ezeket az erős gyógyszereket rá. Mostanában ajánlották, hogy van egy olyan pollentabletta (aloe verás termék), amit ha kora tavasztól szed, akkor hozzászoktatja a szervezetét és a szezonban nem bántja majd az allergia. És, ha mégis? Akkor már késő elkezdeni a gyógyszert. Úgyhogy, nem tudjuk, megéri-e a rizikót. Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?
    Előre is köszönöm a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_214857
    Torolt_felhasznalo_214857
    2004. augusztus 15. 22:3839.
    Szia Mindenkinek!

    Én szerencséren nem vagyok sorstárs, de a szeretteim érintettek, ezért gondoltam szólok, hogy nekünk/rajtuk mi segített. A kisfiamnak tojás- és pollenallergiája (nyírfa, mogyoró stb) van. Ez előbbi ekcémát, utóbbi állandó kínzó kötőhártyagyulladást okozott. Immunerősítőnek Flavin7-et adtunk neki, ami az allergiás panaszain is sokat segített. A férjem is felbuzdult ezen az eredményen, és ő is szedni kezdte, neki március elejétől október elejéig eddig minden évben nagyon erős tünetei voltak. Szénanátha, kötőhártyagyulladás, váladékozott a szeme, stb. Január-februárban Macskakarom tablettát szedett (VIBE una de gato) megelőzésre, márciustól mostanáig Flavin7 kapszulát 2*2 darabot naponta. A mostani szezonban sokkal enyhébbek a panaszai, néha tüsszög, kicsit folyik az orra, a szeme teljesen rendben van. Ja és Béres C-vitamin 500-as naponta 2x. Most így állunk. Majd elfelejtettem, április óta nincs migrénje. Ez nála nagy szó. Ha lesz egy fejfájós topic oda majd megírom. . . :-)
    Jobbulást nektek, remélem jó tippet adtam.

    Egyébként jó volna az allergiagyertyás tapasztalataitokról többet tudnom, mert a mi cégünk is forgalmaz allergiagyertyát, lehet, hogy pont azt, amiről szó van, de én még nem nagyon mertem ajánlani, mert nincsenek referenciáim, és akármihez nem adom a nevem. Valaki megírhatná priviben, hogy konkrétan melyik gyártó/forgalmazó terméke ez a gyertya.

    Előre is köszi és üdv mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 13. 00:4038.
    Sziasztok!
    Úgy láttam a weboldalt olvasgatva, hogy ez a gyertya igzából csak a tüneteket szünteti meg, a betegséget véglelgesen nem. Vagy van esetleg valaki, aki már több éve használja és teljesen megszűntek a tünetei, úgy értem elő sem jött az allergiája?
    A tünetek enyhítésére én is tudok egy sprayt ajánlani. Én kb. 8éve vagyok allergiás és eddig sajnos orrcsepp és orrspray befújása volt augusztusi estéim utolsó mozzanata. :-(Tavaly felfedeztem egy olyan természetes gyógynövényeket tartalmazó sprayt(persze nem hajtógázas, hanem pumpás), amivel csak a levegőt, párnát, zsepit kell befújni és nyugodt lesz az estém, nem dugul be az orrom. Ez azért előrelépés, mert az orrcseppek elég erőteljesen károsítják a nyálkahártyát, míg ez a spray kellemes mentol, ill. gyógynövény illatot áraszt és még reggel is lehet érezni a szobában, ha este 2-3-at fújok!
    Nekem ez bevállt, ennek ellenére nem zárkózom el a gyertya kipróbálásától. Nem tud valaki olyan boltot, ahol árulják, mert ha lehet nem fizetek többet érte a posta miatt?!

    Ha valakit érdekel a spray, az látogasson el a www. just. hu oldalra!
    Jobbulást Mindenkinek!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. augusztus 12. 21:3737.
    Szia! Semmilyen bogyót nem szedek, akkor sem mernék azt hiszem ha az orvos azt mondaná, hogy lehet. Az első három hónapban semmit, de szerintem utána sem. A gyertyát szagolhatom, meg várom a lámpát, amit hétfőn rendeltem, még ma sem jött meg, remélem holnapra ideér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 11. 09:2436.
    Sziasztok! 10 éve vagyok allergiás (4 keresztesen, szinte mindenre), főleg az április-szept. időszak kritikus, a gyógyszer segít, de még így is vannak tüneteim.

    Bogyo111: az orvosod engedi tovább a gyógyszer szedését úgy is, hogy babát vársz ?
    Naponta 4-6x Stérimar tengeri vízzel öblítem ki az orromat és az allergia spray-t úgy fújom, hogy ne az orrsövényre menjen az anyag, hanem oldalra, a külső felére. Utána pedig mindig bekenem egy A vitaminos krémmel, amit a gégész írt fel. Ezzel nekem pl. az nyh. szárazság és az orrvérzés elég jól kiküszöbölhető.

    Lányok, mi a tapasztalat a gyertyával kapcsolatban ?
    Nagyon kíváncsi vagyok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 11. 03:1235.
    Idekeveredtem, a gyertyáról csak most hallottam, olvasgattam, és/de olyan jó, h két éve már nincs semmi ilyen tünetem. . . Tehát hajrá, nektek is van remény!!! :-))) Üdv: Emese (zoetsa@freemail. hu)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 9. 22:1734.
    Azt a lámpát megrendeltem, amiről lentebb irtam, majd ha megjön és kipróbáltam, megirom hogy használt-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. augusztus 9. 22:1533.
    Köszi a hozzászólásokat, csajok! A Dr. Theiss orrkenőcsöt ismerem, van is itthon csak még nem kotortam elő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 9. 22:1132.
    Szia Bogyó!
    Csak most olvastalak. Köszönöm szépen az infót. Holnap felhívom!
    előzmény:
    bogyo111 (23)
     
  15. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. augusztus 9. 20:4031.
    na végre egy "földönjáró" ötlet, ami nem álreklám;)
    köszi, kipróbálom, mert nekem ez a nyár nagyon gáz:(
    előzmény:
    ruzsmi (30)
     
  16. 2004. augusztus 9. 09:5930.
    Én is ezt használom, és nagyon jó.
    Eddig ez vált be legjobban, a spray-k tönkretették az orrnyálkahártyámat.
    Ezzel csak reggel bekenem egyszer és egész nap nem tüsszögök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (29)
     
  17. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. augusztus 9. 09:3229.
    Amit még kipróbálhatnál, ha még nem próbáltad csökkenteni a bejutó allergének számát. Létezik erre többféle orrkenőcs (pl Dr. Theiss Alergol Pollen Bloc), bevonod az orr nyálkahártyáját és megfogja az allergének jó részét. Inert, nem szívódik fel, használható terhességben.
    előzmény:
    bogyo111 (27)
     
  18. umm
    umm
    2004. augusztus 8. 11:1628.
    Oszinten szolva gozom sincs hogy most az utobbi idoben az ido volt jobb az en allergiamhoz v. a gyertya is segit. De arrol szo nincs hogy gyogyszer nelkul birnam, ugyanugy orr spray, szem csepp es tablettak a gyertya csak kiegeszites. Az amit lentebb irnak hogy gyogyszerek nelkul is jo az nalam nincs. Kozben az is fel otlott bennem hogy ha annyira jo a gyertya akkor miert hasznalja valaki egy eve?Na, mindegy szerintem allergia tipustol is fugg, en csak abban bizom hogy lassan levonul a szezon es akkor se gyertya nem kell se semmi.
    Remelem masoknak jobbak az eredmenyei, jobbulast Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324955 (25)
     
  19. 2004. augusztus 8. 10:0027.
    Sziasztok! Én lassan egy hete szagolom a gyertyát, de sajnos egyre jobban érzem az allergiás tüneteket, mert lassan belefutunk a szezonban. Aug. 10-e körül szokott nálam jelentkezni, és a 20-a körüli időszak a csúcs. Azért én még reménykedem, meg most akarok megrendelni egy lámpát hátha az is használ. Szedném a gyógyszert de 6 hetes terhes vagyok, úgyhogy természetes módszerekkek kell átvészelnem az előttem álló két allergiás hónapot. A lámpa amit kinéztem a www. sunimex. hu oldalon van, ha valaki próbálta, irjon. Az Allergiás megbetegedések topikban találtam rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. augusztus 7. 22:4626.
    áááá, szerintem kamu a topic, egyszerűen így akarnak ránk sózni valami vackot:( ja, én is allergiás vagyok ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. augusztus 7. 22:3725.
    Sziasztok!

    És HASZNÁL???

    köszi!
    kismac
    előzmény:
    umm (24)
     
  22. umm
    umm
    2004. augusztus 6. 13:1124.
    Szaiasztok!
    Remelem mindenki sikeresen kuralgatja magat:)
    Mivel sirankoztam, panaszkodtam itt a napokban ugy erzem ugy fair ha megosztom azt is hogy miutan felvettem a Doktornovel a kapcsolatot a hibas gyetya miatt, mara kartalanitottak, nagyon keszsegesek voltak, valaszthattam uj gyertya vagy anyagi karterites kozott, az elobbi elonyosebbnek tunt igy mara megkaptam az uj gyertyat ami meglepo volt hogy a posta(amit nem kellett fizetnem) csak 200 forint volt.
    Gyogyulast Mindenkinek, udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. augusztus 3. 23:3923.
    sZia erzsó, két infót találtam
    drvaleria@freeweb. hu
    o6-7o-279-5394 hétköznap 8-12 óráig
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 2. 00:5622.
    Sziasztok! Nekem állandóan "megszakad a kapcsolat" jelenik meg. Küldene valaki egy e-mail címet, vagy postai címet, ahol megrendelhetem a gyertyát? az is jó, ha üzlet címet kapok!
    Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top