Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Széklet-enyhén poz.vérrel

erika48
Létrehozva: 2004. június 16. 09:39
sziasztok
tegnap ilyen leletem lett. Meg vagyok ijedve:-(((
Tudom, akármi is lehet, de akinek volt ilyenje, irjon.
Köszi.
  1. 2004. szeptember 13. 08:3213.
    sziasztok
    ha valakit érdekel mitöl is lehet a fenti tünet elmondom. Akár Refluxtól, vagy Helicobactertől is. Nekem legalábbis ezeket állapitották meg a tükrözésekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. június 16. 14:3912.
    köszi. Körzetinél tegnap voltam. Ö nem aggódik.
    Szerinte ismételni kell a vizsgálatot.
    előzmény:
    Lingon (11)
     
  3. 2004. június 16. 12:3011.
    Küldjek netpostán?:))))

    Menj el amit még irtam, uh is ismételhetö, beszélj körzetivel is, és ha nagy baj lenne, lenne más tüneted is.
    Barátnöddel pedig jo lenne ha leülnél és elmondanád az aggodalmaidat. Ö az aki válaszolni tud, Neki van tudása is hozzá.
    előzmény:
    erika48 (10)
     
  4. 2004. június 16. 12:0910.
    igen, én is igy gondolom. De vérképen tegnap voltam, azt nem kell ujra. UH-ot meg fél éve csináltattam.
    Csak egy kis nyugalom kellene:_))))
    előzmény:
    Lingon (9)
     
  5. 2004. június 16. 12:009.
    Barátnö a szakavatott vélménye nagyon nyom a latba ugye? De nem eleget. Szeretnél megerösitést, de mélyen belül, tudod mit akarsz csinálni. Tedd félre az agyadat, mit sug a belsö hang?
    Semmi akadálya egy vérkép vizsgálatnak, egy uj uh-nak, egy aranyér kukucsnak. Lehet ezek közül kapsz választ. Lehet nem, ettöl még egy honap mulva adhatsz le uj széklet vizsgálatot. A fontos most az hogy kicsit megnyugodj ha erre van lehetöség.
    Az szerintem biztos, hogy ha barátnöd komoly okot látna az aggodásra, nem mondaná, hogy nyugi:)
    előzmény:
    erika48 (7)
     
  6. 2004. június 16. 11:358.
    nem volt láthatóan véres, sem fekete a széklet.
    Ultra hangon voltam októberben, a béltükrözés meg nem játszik:-(( a 7-es hozzászólásom miatt.

    Szerintetek várjak egy hónapot az ismétlésre?
    előzmény:
    Lingon (6)
     
  7. 2004. június 16. 11:337.
    persze elmegyek. De a barátnöm, aki ilyennel foglalkozik (főorvos endoszkópos vizsgálatokkal) azt mondta tegnap, ne izguljak, egy hónap mulva ismételtessem meg.
    De sajnos nem vagyok egy nyudogt tipus, igy izgulok, azért irtam ide.
    Már 10 éve egyszer csinált ilyen vizsgálatot, d emivel a belem nagy kanyart vesz, nem tudta a müszerrel végigvinni az eszközt. Igy ezt nem lehet ujra csinálni.
    Ezért nem tudom mi legyen.
    előzmény:
    ny62 (5)
     
  8. 2004. június 16. 11:196.
    Lehet láthatoan véres is, vagyis piros véres, egy aranyértöl, vagy belsö aranyértöl, lehet észre sem vetted és mégis ez okozza a bajt.
    Ha fekete a széklet feljebbröl jön.
    Anyunak nem volt láthato, 3 napon keresztül kellett napi adagbol leadni. Neki egyébb tünetei is voltak, láz, 100-as süllyedés.
    Orvosi kivizsgálás szükséges, megállapitani honnan jön. Aranyér, talán el fognak küldeni béltükrözésre, ultra hangra. Ezek közül ha némelyik kissé kellemetlen is, de kibirhato. Lényeg vér onnan nem normális dolog. De nem kell a legrosszabbra gondolnod, apro probléma is produkálhat ilyet.
    előzmény:
    erika48 (1)
     
  9. 2004. június 16. 10:485.
    Szia. Menj el mindenképpen dokihoz. Okozhatja egy olyan baj is, amit úgy hivnak: divertikulózis. Ez a vastagbél falán kis kidudorodások, zseb-szerű kitüremkedések, ami begyulladhat, megsérülhet és ez is okozhat ilyen tüneteket. Ki kell vizsgáltatni. Nem vészes, nekem is van, néha a fenti tüneteken kivül magas vérsejt-süllyedést is okoz, ha gyulladásban van. Karbantartható - de mindenképp menj el dokihoz és vizsgáltasd ki, hogy tisztázza, mi is okozza tulajdonképpen? Ne ijedj meg, de jobb óvatosnak lenni és kizárni minden, súlyosabb dolgot! Jobbulást!
    előzmény:
    timna (4)
     
  10. 2004. június 16. 10:414.
    gyomorfekély is okozhatja a székletben a vért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. június 16. 10:163.
    nem tudom, nekem sosem kemény a székletem.
    Inkább puhácska:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228586 (2)
     
  12. Torolt_felhasznalo_228586
    Torolt_felhasznalo_228586
    2004. június 16. 10:062.
    Szia!

    Igaz, hogy nekem nem volt, viszont a főnökömnek igen. Ez annyit jelent, hogy azon a helyen vékonyak az érfalak, ezáltal sokkal sérülékenyebbek. Egy szorulás is okozhat sérülést.

    Megoldás: rostos ételek (főként gyümölcsök, főzelékek).

    B.
    előzmény:
    erika48 (1)
     

Címlap

top