Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy + homeopatia

Torolt_felhasznalo_129490
Torolt_felhasznalo_129490
Létrehozva: 2004. május 21. 22:54
Sziasztok!
Azért nyitottam ezt a topicot, mert látom, hogy a régebbi pajzsmirigy témák nem élnek nagyon... Most azzal kapcsolatban kérdeznék, hogy van-e valakinek pozitív tapasztalata pajzsmirigyprobléma vmilyen természetes szerrel történő kezelésében..? Legyen az homeopátia, Aloe Vera, Nano vagymi gyümölcs leve, varázslás, gyógynövény, akármi...

Elsősorban pajzsmirigytúlműködésből való gyúgyulások érdekelnek (ugye, van ilyen?)..
  1. 2018. június 24. 18:3737.

    https://www.facebook.com/groups/456487888119159/


    Sziasztok! Én a Regenor kúrát javaslom, ha valakit érdekel nyugodtan lépjen be a csoportomba!

  2. 2018. június 21. 11:4636.

    REKLÁÁÁÁM!


     


    plusz NE KURUZSOLJ!!! 

    előzmény:
    BaloghErzsi (35)
    2018-06-21  09:46
  3. 2018. június 21. 09:4635.

    100% gyógynövény alapú étrend-kiegészítő a Pharmacoideás Jóbőr. Ne zavarjon meg a neve, mivel van benne jód, a pajzsmirigy hormon-háztartásra jótékonyan hat, na meg a pajzsmirigy funkciókra is. Szedése mellett meg szépülsz is.

  4. 2018. június 14. 21:4134.

    Szia, ha látod még ennyi év után az üzenetem kérlek írj. Az én kislányom is így született most 3 hónapos. 

    előzmény:
    jarod (16)
    2004-06-08  13:35
  5. Torolt_felhasznalo_147680
    Torolt_felhasznalo_147680
    2007. október 11. 14:3233.


    Homeopatiás ORVOST Keresek Tatán, Tatabányán vagy környékén!!!!


    Kérlek írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_829008
    Torolt_felhasznalo_829008
    2004. december 23. 12:1432.
    Kedves Linda!

    Hát persze, hogy lehet pajzsmirigy nélkül élni!!!! Az egyetlen szájon át szedhető hormon, a pajzsmirigy által termelt tiroxin. Ha a teljes pajzsmirigyét eltávolítják, akkor gyógyszerrel pótolják a hormont a szervezetében - nálam is ez történt, ha csak részleges eltávolítást végeznek, akkor elvileg a maradék is termelhet elég hormont a szervezet számára.
    Én 22 voltam, amikor kiderült rosszindulatú daganat van a pajzsmirigyemben, ami időközben áttétet képzett a tüdőmön. Végigcsináltam a műtétet, sugárkezelést, jópár izotóp kezelést, ha bármilyen kérdésed van szívesen válaszolok. De a www. konzilium. hu weboldalon rengeteget olvashatsz a témáról, és megkérdezheted a szakértőt is.
    Minden jót kívánok!

    Mm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354101 (31)
     
  7. Torolt_felhasznalo_354101
    Torolt_felhasznalo_354101
    2004. december 10. 17:5431.
    Sziasztok.

    Édesenyámnak most derült ki rosszindulatú, pajzsmirígy daganata van. Csütörtökön lesz a műtét. Nem tudom, hogy műtét után egészségesen élhet e vagy mindig ott lesz félelem az újabb daganat "kifejlődésére"? Szegényke, nagyon el van keseredve.
    Hogyan lehet pajzsmirígy nélkül élni? Van valakinek tapasztalata?

    Mindenkinek jó egészséget kívánok!!
    Linda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 18. 17:5830.
    Érdekes, ezen a lapon , én már jártam, úgy látszik, valamiért mégis fontos a számomra. . .
    előzmény:
    oreille (27)
     
  9. 2004. augusztus 18. 17:5429.
    Tudod, a mellékhatásoktól félek, nehogy szörősödjek, vagy megkopaszodjak, vagy valami ilyesmi. . . láttam körülöttem élő beteg embereket, akik így jártak. . .
    Igazából nem a torkom fáj, hanem valahol a pajzsporc alatt, ki akar szakadni, de nagyon. . . van mikor éjszaka arra ébredek, hogy megakarok fulladni, még egy pohár viz sem megy le a torkomon. Begörcsöl. . . nem tudják mi az.
    Lehetséges, hogy ezért lehet nagyon alacsony a vérnyomásom is, ami fejfájással kisért. . . ?
    előzmény:
    oreille (27)
     
  10. 2004. augusztus 18. 17:2428.
    hormonpótlásra nincs más mód, többféle tabletta van forgalomban, de semmi alternatív módszer. és ha csak annyi a gond, hogy pótolni kell a hiányzó hormont, akkor azt is el kell intézni a fejedben, hogy ne legyen betegségtudatod. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (26)
     
  11. 2004. augusztus 18. 17:2227.
    menj rá a konzilium. hu-ra, ott szépen leírva megtalálsz mindent. addig meg csak fogadj szót! :-))

    de miért fáj a torkod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (26)
     
  12. 2004. augusztus 18. 17:1726.
    Valóban komolytalanul így gondolkodom minden gyógyszerről. Csak azt nem értem, hogy nincs más lehetőség a hormonpótlására?
    Mit teszek tönkre, milyen más szervre lehet hatással a hiánya. Ez érdekel, mert ha alátudod támasztani, akkor megigérem, hogy folytatom a gyógyszer szedését. .
    Holnap megyek nyaralni, remélem nem akar kiszagadni a gigám, mert akkor végem. Most nem érzek akkora fájdalmat , amióta szedem a Metabolt.
    Ne értsél félre, de nem vagyok egy fogyókúrás tipus, 61 kilómmal majdnem jól elvagyok. Ezt csak azok miatt írtam le, akik fogyózni akarnak.
    Akkor várom, hogy meggyőzzél. . . !!!
    előzmény:
    oreille (25)
     
  13. 2004. augusztus 17. 14:3825.
    most nagyon meg kell, hogy szidjalak! :-))
    ez eutyorx ha jól tudom pajzsmirigyhormon és emberek százezrei szedik életük végéig és élnek egészséges, teljes életet. ne a súlyod legyen most a legnagyobb probléma, miközben az egész szervezeted tönkreteszed nagyon nagy butaság miatt!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (23)
     
  14. Torolt_felhasznalo_331398
    Torolt_felhasznalo_331398
    2004. augusztus 17. 14:2824.
    SZiasztok.
    Hallot valaki valamit a hegyikristály jótékony hatásairól .
    Mert kapok ilyet erdélyből és szeretném tudi mire jó.
    Várom a válaszokat privibe. Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 14. 20:3923.
    Sziasztok! Az én THS értékem 10 fölött van. Viszont nem fogok gyógyszert bevenni, míg lehet bármivel helyettesiteni.
    Életem végéig kellene szednem az Eutyroxot.
    Valaki ajánlotta nekem a Metabol kapszulát, de itt a neten is olvastam róla. Majdnem 2 hete szedem és normalizálódott a vérnyomásom is. Talán még fogytam is 1 kilót. Valószínű, hogy ettől, mert nem diétázom.
    Ennek a világszabadalomnak, súlycsökkentő hatása is van, csökkenti az éhségérzetet, ezt én is tapasztaltam.
    Ezen a honlapon olvashattok róla.
    www. avalonteam. hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 14. 18:1522.
    Bocsi azt akartam írni, hogy a doki azt mondta, fogyni fogok.
    Tudja-e valaki, hogy a TSH értékét mivel lehet normalizálni? A Propycil eddig bevált, mert kb 2-3 hónap alatt a normális értékhez közelire állította be a T3 és T4 értékeket, csak a TSH-m baromi alacsony. A véreredményen az áll, hogy a normális érték alsó határa 0, 4, ehhez képest nekem 0, 04. A doki 2 havonta állítgatja a gyógyszert, hol 2*1, hol 2*0, 5. Ezért lenne a hízás, vagy azért mert a T3, T4 normális???
    Egy csomó dolgot olvastam már erről a témáról, de ezekre a kérdésekre sehol sem kapok választ.
    Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata, írjon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946536 (20)
     
  17. 2004. augusztus 14. 18:1521.
    Bocsi azt akartam írni, hogy a doki azt mondta, fogyni fogok.
    Tudja-e valaki, hogy a TSH értékét mivel lehet normalizálni? A Propycil eddig bevált, mert kb 2-3 hónap alatt a normális értékhez közelire állította be a T3 és T4 értékeket, csak a TSH-m baromi alacsony. A véreredményen az áll, hogy a normális érték alsó határa 0, 4, ehhez képest nekem 0, 04. A doki 2 havonta állítgatja a gyógyszert, hol 2*1, hol 2*0, 5. Ezért lenne a hízás, vagy azért mert a T3, T4 normális???
    Egy csomó dolgot olvastam már erről a témáról, de ezekre a kérdésekre sehol sem kapok választ.
    Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata, írjon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946536 (20)
     
  18. Torolt_felhasznalo_946536
    Torolt_felhasznalo_946536
    2004. augusztus 12. 00:2120.
    Szia! Nekem pajzsmirigy alulműködésem van, akkor van a hízás. Túlmükődésnél a fogyás. Én a 90 napos diétával tudtam lefogyni. Előtte már mindent kipróbáltam de nem segített.
    előzmény:
    anettd (19)
     
  19. 2004. augusztus 11. 20:3119.
    Sziasztok!
    Kérdezni szertnék Tőletek, már ha olvassa ezt a topicot valaki.
    1éve pajzsmirigy túlműködést állapítottak meg nálam. Az 1. gyógyszerre (Methothyrin) allergiást lettem, ráadásul pont a nászutamon, azóta Propycilt szedek. A doki azt mondat, legalább 2 évig kell szednem a gyógyszert. Folyamatosan járok ellenőrzésekre, a T3, T4 értékeim kb jó értékeket mutatnak, a TSHm viszont a normális érték 1-10 % körül van. Amikor diagnosztizálták nálam a betegséget, éppen fogyózni készültem, mert felszedtem pár. kilót. Amikor az orvos megtudat ezt, visítva megtiltotta, mondván hízni fogok. Azóta 1 kg- nem fogytam (kivéve 1 hétvégét, amikor 4 kg-t ledobtam, de utána visszaszedtem), sőt 10-12 kg feljött. A legdurvább novemberben volt, amikor 6 hét alatt 6 kg-t híztam. Azóta kipróbáltam már többféle kúrát, a kajára figyelek, nem eszem csokit édességet nagyon keveset, sütit egyáltalán nem, pedig ezeket régen rendszeresen ettem (amikor még nem voltam beteg, és normális volt a súlyom), de nem tudok fogyni. Valaki járt-e már így és mit csinált, illetve hallottatok-e bármilyen gyógymódról, amivel a gyógyszert el lehetne hagyni. Már az is megfordult a fejemben, hogy biztos, hogy ez a bajom???
    Segítsetek, ha tudtok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. június 9. 15:2518.
    Minden jot Neked! Remelem jol sikerul a vizsgalat 24en!

    Az alacsony TSH ertek az inkabb tulmukodesre utal. Kisfiam 200as TSHval indult, o pajzsmirigy alulmukodeses!
    előzmény:
    mó (17)
     
  21. mó
    2004. június 8. 15:0417.
    Sziasztok!

    Nekem 27-én az ultrahangon azt mondták, hogy van cisztám, meszes göböm, meg csomóim a pajzsmirigyemben. Endokrinológushoz most megyek 24-én. Eléggé félek (egyébként pánikbetegséggel kezelnek a lélekkurkászok, ami szintén e miatt lehet), bár azt mondták, hogy rák az nem lehet.
    Minden véreredményem negatív. A TSH-m 0, 4es, ami inkább az alacsonyhoz húz.

    Egy kedves lány ajánlotta nekem az aloés termékeket, közülük is a gélt, ami segít a pajzsmirigyprobikban.
    Mi meg is rendeltük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. június 8. 13:3516.
    az en kisfiam pajzsmirigy alulmukodessel szuletett. egesz eleteben hormontablettat kell ra szednie. Sajnos a gyogyszer csak helyreallitja a hormonszintjet es nem mulasztja el a betegseget. TAlan az orvostudomany egyszer arra is rajon hogyan kezelheto es mulaszthato el a betegseg. kisfiam keteves es semmi problema vele a mai napig (lekopogom)!
    homeopatias kezelesrol nem hallottam, de a muzeum koruti orvosszakkonyv boltban en vettem annak idejen egy konyvet, ami a taplalkozasrol ir pajzsmirigy problemasoknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. június 1. 13:3215.
    Sziasztok!

    Én azt kérdezném, hogy tudtok-e valamilyen gyógymódot a pajzsmirigy alulműködésre. Anyukámnak ilyen van.

    Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. június 1. 12:2714.
    Sziasztok!

    Nekem a normálisan működő pajzsmirígyemet vették ki két éve, mert pajzsmirígyrákot állapítottak meg, előzőleg semmilyen problémát nem okozott. A műtét után nagyon rosszul éreztem magam, azt hittem, soha nem fogok meggyógyulni. Gyógyteákat ittam (csalánlevél: általános regenerálódásra) az idegrendszeri tüneteket orbáncfűvel, illetve homeopátiás Nux vomica-val szinte teljesen megszüntettem. Az operáció óta nagyon fáradékony vagyok és rettenetesen izzadok. Lehet, hogy ezek a tünetek nincsenek összefüggésben a műtéttel talán krónikus fáradtság szindróma okozza azokat?? Ezt próbálom meg kideríteni, még nem tudom, kihez forduljak, de előbb utóbb megtalálom a megoldást! Kész öngyógyító válik belőlem, az orvosokban nem nagyon bízom, jó lenne találni egy doktort, aki legalább meghallgat, netán segíteni is próbál. Létezik ilyen, vagy továbbra is nekem kell gyógyítgani magam?? De akkor mire valók az orvosok??? Legtöbbjükben már nem bízom, ha problémám van, nem fordulok orvoshoz, inkább megoldom magam. Meg kell jegyeznem, vannak rendes doktorok is, akik mindent megtesznek betegeik gyógyulása érdekében, akikre csak hálával gondolhatok. Nehéz időszakon vagyok túl, egyedül kellett megbírkóznom a pajzsmirígy eltávolítás minden testi és lelki problémájával, nem tudtam, hova fordulhatnék segítségért??
    Mindenkinek köszönöm, aki elolvasta soraimat!
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top