Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztítő- Amway

ancsy19
Létrehozva: 2010. augusztus 4. 13:47

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az Amway víztisztító berendezésével kapcsolatban.

A szüleim rendeltek nekünk ilyet. Nem kérdeztek meg előtte, viszont nálunk van már vízszűrő (új építésű a házunk, és beépítettük) és vízlágyító is. Van értelme ezek mellé még egy ilyen készüléknek? 

Kérem, hogy olyanok írjanak, akiknek van tapasztalata. Aki azért fikázza, mert amway, de még nem is próbálta, az inkább válasszon másik topicot!

Várom a tapasztalatokat!

 

Köszi!

  1. 2018. március 29. 19:5468.

    Kedves Olvasók,


     


    az Amway PR-managerét olvashatták az előzőekben. 


    előzmény:
    ester12 (67)
    2018-03-26  21:56
  2. 2018. március 26. 21:5667.

    Kedves Mindenki!
    A hozzászólók többsége nem rendelkezik Espring víztisztóval, ami vicces, mert akkor hiteltelen kicsit a hozzászólás.
    1 éve van Amway által Espring víztisztítónk, nagyon jó döntés volt a családunknak, és nem tekintek rá kiadásként, hisz visszatérül az ára minden olyan családnak, aki palackozott vizet hord bevásárlóközpontokból. Sose fogyasztottam csapvizet, mert sajnos én, mint háztartást vezető családanya, pontosan eleget küzdök a kemény, vasas víz nyomaival (fürdőszobában, csaptelepeken), sose tennék ilyen minőségű vizet a családom elé. Akár felforralom, akár nem. A hormonokról és gyógyszermaradványokról nem is beszélek, ami sajnos igenis ott van felszívódva talajban, ivóvízben.
    Ezeket logikusan végig gondolva kérdem én, nem jó döntés egy víztisztító?
    Nem jó döntés, hogy a gyerekem és összes barátja azt mondja a vízre "Anya, kérek a finom vízből"?
    Nem jó döntés, szűrt vízből főzni isteni leveseket?
    Talán nem jó döntés, nem boltból cipelni a palackozott vizet, ami sose volt szűrve, tudjuk jól...
    Átlagos család vagyunk, átlagos fizetéssel, mégis nem bánom, hogy erre beruháztunk. HA elromlik a mosógép, bármilyen hónapban is történjen, gyorsan összeszorítjuk a pénztárcát és megjavítjuk, újat veszünk, mert nélkülözhetetlen a mindennapokban. Hát Kérem szépen, a víztisztító pont ilyen nélkülözhetetlen dolog már nálunk is! A családom és gyerekem egészsége nekem  legfontosabb! Az Amway minőségről nem kell beszélnem, forgalomban, minőségben, termékekben már 60 éve világ első, összehasonlíthatatlan más új "NONAME" cégekkel.

    Kérek mindenkit, aki olvassa a lenti véleményeket, kommentelők korát vegye figyelembe!
    Üdvözlettel, Tóth Kolozsvári Eszter

  3. 2010. augusztus 12. 11:2166.

    Pár ügyben "megpiszkálta" már őket a Gazdasági Versenyhivatal, és egyéb szervek. Így aztán a - felügyeleti szerveknél - rosszul csengő cégnevet gyorsan lecserélték valami hangzatos, külföldiül hangzó másik névre. Vajon mi a fenének egy ilyen hülye írásmódú név egy MAGYAR cégnek?

     

    És ne kezdjem el sorolni a "csodaszereiket", hogy pl. ugyanazt a kenőcsöt kell aranyérre használni, mint a szemedre kenni....    Amitől aztán havi egy dioptriát javul a látásod.

     

    Mondjak még néhány hasonló parasztvakítást? Utána lehet nézni, ezeket mind-mind egykori bionet-ügynökök írogatták a különböző fórumokon.

     

     

    előzmény:
    Angelika81 (63)
    2010-08-11  22:01
  4. 2010. augusztus 12. 11:0565.

    Ráadásul a méregdrága emvéj víztisztító leírásában ott a figyelmeztetés, hogy ha az ANTSZ a helyi vizet nem minősíti ihatónak, akkor a berendezés sem tudja garantálni a tisztítást.

     

    Akkor meg minek.....?????

    előzmény:
    Öko (64)
    2010-08-12  01:23
  5. 2010. augusztus 12. 01:2364.

    lebegő szennyeződést szűrik ki a vízből, hanem a szervezetnek hasznos ásványi sókat is

     

     

    Már megint ez a baromság, mi az a hasznos "ásványi anyag" amire a vízből van szüksége a szervezetnek?? 

     

    A nitrátot, nitritet a minősített RO berendezés eltávolítja a vízből,ahogyan az Arzént is!

     

    Ha olyan kiváló és ellenőrzött a vezetékes víz, akkor miért van számtalan olyan település az országban ahol csecsemőknek nem adható a vezetékes víz.

    Miért iszik több mint egy millió ember Arzénnal szennyezett vizet?

     

    Sorolhatnám még, mi volt a Tiszai cián szennyezéssel, mikor szóltak az embereknek?

    Mi történt Miskolcon, "csak" 4 ezren betegedtek meg a szigorúan ellenőrzött vezetékes víztől.

    Számtalan esetet lehetne még sorolni.

     

    Viszont, hogy a topiknyitó kérdésére is reagáljak, az e-Spring és társai rosszabb minőségű vizet adnak mint amit kezeltek vele.

    Méregdrága parasztvakítás jó MLM módra.

    Az emberek többsége menekül, mikor meghallja hogy emvéj. 


    előzmény:
    csutak51 (36)
    2010-08-05  23:05
  6. 2010. augusztus 11. 22:0163.

    Nem értelek, miért jaratták le magukat a névvel és új nevük van?

     

    Én erről nem tudok , légyszi meséld már el, mert érdekelne.

     

    Angelika

    előzmény:
    antironia (61)
    2010-08-11  11:46
  7. 2010. augusztus 11. 11:4762.

    Lsd. az 55.-ben leírtak...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545133 (60)
    2010-08-11  11:31
  8. 2010. augusztus 11. 11:4661.

    Jajj, a bionet, akik már lejáratták magukat a névvel, aztán most gyorsan új névvel próbálnak kaszálni....

    Engedd meg, hogy

     

     

    No és a módszerek....  Bármilyen vízből lehet (megfelelő vegyszerekkel) zavaros löttyöt varázsolni - a kufár érdekeinek megfelelően.....

     

    Egy másik víztisztítós banda meg elektrolízissel manipulál a tudatlan bepalizandók előtt. Kérdezem én, senki nem figyelt fizikaórán...???

     

    előzmény:
    Angelika81 (59)
    2010-08-11  11:09
  9. Torolt_felhasznalo_545133
    Torolt_felhasznalo_545133
    2010. augusztus 11. 11:3160.
    Egyszer ittam víztisztítóval tisztított vizet, ritka pocsék egy íze volt. Ami vicces volt közben, hogy az illető, aki adta folyamatosan kérdezgette :" ugye milyen jó? ugye érzed a különbséget? adjak egy pohár rendes csapvizet, hogy jobban érzed a különbséget? Ugye milyen finom??"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 11. 11:0959.

    Sziasztok!

     

    Nekünk Biyovis azaz Bionet-es visztisztitónk van mi nagyon megvagyunk vele elégedve, nagyon finom a víz.

    Én pl meg nem innám a csak vizet, csak úgy simán, főleg ha látnánk, hogy milyen csőből jön a víz.

    Én köszönöm nem kérek belőle.

    Szerintem aki teheti vegyen, persze ezeket a dolgokat általában az fikázza le akinek nincs rá pénze, ne haragudjatok érte de ez tényleg így van.

    Szerintem az egészség a legfontosabb!:)

     

    Üdv,

    Angelika 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. augusztus 10. 13:0858.

    Nem tudom mi az igazság?!   Győrben élek és itt a lakótelepen nagyon jó az ivóvíz,nincs mellékíze. Mivel egy korábbi műtétem óta kb. 2 liter vizet kellene innom naponta,minden nap főzök egy kanna teát,persze cukor nélkül,vagyis felforralom a vizet. Azt tudom,hogy ezáltal a klórt száműzöm és esetleg mást is,nem tudom.

    Ha így gondolkodunk,akkor levegőt se vagyünk maszk nélkül,de ne is együnk,mert a fertőzött /gyomirtós/ földekben termelt zöldfélék ártalmasak. A húsok hormonkezeltek,nitrites pácsóval kezeltek,/tudom,mert vendégl.ipari.főisk.-t végeztem és a szakmában dolgozom/ valóban sok mérget eszünk.

    Vagy immunisak leszünk mint a patkányok a patkányméregre,vagy megbetegszünk. Ki-ki,immunredszere állapota szerint. Ez van.

    Persze,ha valaki úgy érzi,hogy megmenti a családját,ha beszereli a szűrőberendezést,akkor tegye és nem kell piszkálni emiatt!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. augusztus 10. 13:0857.

    Én csapvizet iszom,nálunk jó minőségű-ízű, nem költök -szerintem- feleslegesen víztisztításra.

    Viszont voltam  látogatóban egy barátonőmnél, ahol is kértem egy pohár vizet, amit aztán nem bírtam meginni.Meg is kérdeztem,hogy mióta ilyen sz.r nálatok a csapvíz ?

    Nos mint kiderült,víztisztítót vettek. Nem tudom milyet,nem tudom mennyiért.Ők örülnek neki,boldogok vele, szerintem meg  förtelmes. Biztos meg lehet szokni,de minek ? Olyan helyre,ahol normális minőségű csapvíz van, úgy gondolom hogy kompletten kidobott pénz bármiféle víztisztító.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2010. augusztus 10. 12:3956.

    Igen hallottam, régi mosópor új mosópor...

     

    Mivel én és családom nem próbálgattuk a víztisztítókat, csak egynél lecövekeltünk és megvagyunk elégedve vele...

    Most kiegészítettük azzal ami a hűtőbe van beleépítve, 3 hete ...

    Ezt összevetve, nagyon kellemes jó ivó vizet kaptunk ...

    csupán csak erről szólt a történet...

    előzmény:
    antironia (55)
    2010-08-10  11:12
  14. 2010. augusztus 10. 11:1255.

    Nem vagyok piciáter. :-DDD Csak ismerem az embereket.

     

    Hallottál már a kognitív disszonanciáról?

     

    No az is belejátszik bőven... Tapasztaltam más területen is.

    Valaki megvesz baromi drágán valamit, és aztán folyamatosan bizonygatja, hogy az milyen jó, és milyen hasznos.

    Mert ugye senki nem szereti "szembeköpni" magát, hogy hülye volt, és ötször annyi pénzt adott ki, mint szükséges lett volna. :-DDD

     

    De a lóval sakkozást ezennel befejeztem. :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (53)
    2010-08-09  20:48
  15. 2010. augusztus 9. 21:2454.

    Jajj emberek...

     

    Persze a marketing érthető...

    De azt hiszitek hogy a tudományos überfrankóságok olyan hű de tutik?Nah ne...

    Szerintetek hány embert mint pl itt jó sokan tudnak átverni ilyen tudományos egyveleggel?Hiszen elhiszi aztán hú de jó nekünk ...

     

    Szóval értem én a marketing elleni úgymond felháborodást és egyet is értek vele... nah de az hogy mindent tudományos alapra meg adatokra bíztok ez egy kicsit dúrva ...remélem ti is érzitek.

     

    Én azt mondom mindenki használja azt amire neki szüksége van, ha éppen nem tetszik a vize akkor tisztítsa.

     

    Meg egyébként sem értem mire ide a nagy leszólások meg viták...a Mekis "kajákról" is tudja mindenki hogy egészségtelen minden téren mégis több millió ember zabálja akkor meg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2010. augusztus 9. 20:4853.

    Jó kis placebo hatás, mert már 6 éve működik......

     

    Te pszichiáter vagy?

     

    Nem vakteszt volt, mert láttam a külömbséget .....meg ittam a vizet, meg mi a faszomat kell Téged győzködnöm, hogy 6 éve kúrva jól működik a szerkentyű...2 évente cserélgetjük.

     

    Kurva jó hasonlat a gyilkos galócát a víztisztítóval párhuzamba állítani

     

     

    előzmény:
    antironia (52)
    2010-08-08  19:27
  17. 2010. augusztus 8. 19:2752.

    Köszönöm, megávlaszoltad a kérdésemet.

     

    Fogalmad nincs az emberi psziché működéséről.

     

    Akkor lett volna hiteles az összehasonlítás, ha NEM IS TUDSZ róla, hogy létezik a víztisztító, és két - tisztított és nem tisztított - vizet megkóstoltattak volna veled. No _ez_ a kettős vakteszt.

     

    Simán placebo hatás is lehetett!

     

     

    Ezt az ócska dumát meg felejtsétek már el, hogy "ha nem voltál ott2, meg "ha nem próbáltad, ne mondj róla ítéletet".

     

    A gyilkos galócát sem kell megkóstolnom, hogy véleményt mondjak róla...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (50)
    2010-08-08  16:56
  18. 2010. augusztus 8. 19:2551.

     vízben lévő molekulákat gömbölyűvé alakítja

     

     

     

    És hány ilyen übermarhaságot lehetne még emlegetni az MLM-ügynökök kincstárából.

    előzmény:
    banyoc@ (49)
    2010-08-06  17:52
  19. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2010. augusztus 8. 16:5650.

    Nem vakpróba volt...

     

    Kiengedtünk egy pohár szűrt és szűretlen vizet, 10 perc múlva kottázni lehetett a külömbséget.....látvány ,szín, íz tekintetében egyaránt.

     

    Miért beszélsz placebo hatásról? Ha nem voltál ott, ja mert anti vagy, így érthető....

    előzmény:
    antironia (46)
    2010-08-06  13:44
  20. 2010. augusztus 6. 17:5249.

    Egyszer meghívtak egy Zepteres víztisztító bemutatójára, és ott akadtam ki kegyetlenül..

     

    szerencsétlen droidnak -mármint ügynöknek- akinek szemmel láthatóan első előadása volt, megtanították a következő mondatot: "a víztisztító szintén fontos funkciója, hogy a vízben lévő molekulákat gömbölyűvé alakítja, így kevésbé tapadnak egymáshoz, és még hatékonyabban kiszűrhatőek!"

     

    Na itt már úgy gondoltam, hogy nincs mit kérdezni.....

    előzmény:
    antironia (48)
    2010-08-06  14:07
  21. 2010. augusztus 6. 14:0748.

    A konkrét kérdéstől általában eléggé zavarba szoktak jönni... :-DDD

     

     

    előzmény:
    banyoc@ (18)
    2010-08-05  21:16
  22. 2010. augusztus 6. 13:4847.

    ez az ezüst-nitrát tkp. a mai szélesspektrumú antibiotikumok egyik előfutára volt.

     

    Már ma i s  jobb a célzott antibiotikumok használata, szélesspektrumút csak akkor használnak, ha nincs idő kitenyészteni a bacit, mert pl. 40 fokos lázas a beteg, vagy egyéb orvosi indok áll fenn.

     

    Ezt az egész ez-nitr. marhaságot is javarészt a neten terjesztik, magasan képzett (kékestetői MLM-tanfolyam) "szakértők".

     

    Grrr....

    előzmény:
    csutak51 (37)
    2010-08-05  23:14
  23. 2010. augusztus 6. 13:4446.

    Vajon kettős vakpróba esetén is ugyanígy meg tudnád különböztetni a szűrt és nem szűrt vizet?

     

    Tudod, működik ám a placebo hatás....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (28)
    2010-08-05  22:34
  24. 2010. augusztus 6. 13:4245.

    No te is megetted a parasztvakítást! :-DDDD

     

    paraméterek nélküli puszta állítás, sehol egy tudományos alátámasztás. De olyan jóóóól hangzik. :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (22)
    2010-08-05  22:03

Címlap

top