Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhességmegszakítás 1.

sarali
Létrehozva: 2010. február 18. 16:54

Helló!

 

Előrebocsátanám, hogy nem nekem van szükségem a segítségre, de én már elég rég regisztrálva vagyok ahhoz, hogy kérdéseket feltehessek.

 

Tehát segítség kellene, az alábbi kérdésekben:

 

Érdekelne a menete, illetve nem tiszta az a rész, hogy a családsegítő szolgálat kitölt egy papírt utána 3 nap gondolkodási idő? És utána rögtön kórház?

Illetve hogy előtte el kell menni vérvételre is?

 

Esetleg tud valaki egy kistarcsai kórházi orvost aki elvégzi? Van magánorvosi rendelője is?

Surányi Tibornál ilyen ügyben járt már valaki?

 

 

Köszi: Sarali

 

 

 

  1. 2019. január 11. 08:0638.

    8 hetesen elhalt a terhességem.


    A budapesti XI.kerületi Szt. Imre Kórház es Szt. Kristóf Szakrendelő ( Fehervari ut) megdöbbentően embertelenül kezelte az egész helyzetet. Mindent nekem kellett önállóan intezni, semmiben nem segítettek, csak akadályoztak. A nőgyógyasz Balogh Tibor csak az en kérésemre adott beutalót laborra, EKGra, neki ez eszébe se jutott, sőt csodálkozott hogy az minek kell...


    A Szent Imrében elhalt terhesség műszeres befejezése műtétre 8(!!) nappal későbbre kaptam időpontot! Ezt is csak a 6. telefonalas utan sikerült, mert 5x leráztak, hogy hívjam őket később, most nincs ott a nővér, hazament, nem ér rá....


    Az EKGra, nőgyogyaszati UHra 2 hónappal későbbi időpontot akartak adni és betegfelvetelről el akartak küldeni....Sírva könyörögtem be magam mindenhova. Arcatlanság es embertelen ami ott megy!


    A Szent Rókus Kórházba a véletlen sodort. Ott az első pillanattól nagyon kedvesek segítőkészek voltak, minden orvosi vizsgalatnál a segítségemre voltak és 1 napon belül be tudtam hozzájuk feküdni a műtétre. Életem legpozitívabb kórházi élménye itt volt a Szent Rókusban. Hihetetlenül kedvesek, emberségesek! 


    Ha ilyen helyzetbe kerültök, a szent Rókus kórházba menjetek!


     

  2. Torolt_felhasznalo_521221
    Torolt_felhasznalo_521221
    2013. Április 7. 18:4637.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni!

    Múlt héten derült ki ,hogy 8 hetes terhes vagyok! Párommal szerttük volna egy babát, így a nőgyógyásznak így feleltem szeretném megtartani a babát Miután párom  megtudta ,hogy babát várok , és hogy a 8. hétben vagyok , azt vágta a fejemhez , hogy nem áll készen , nem akar részt venni benne.

    Mivel még suliba járok , nincs önálló kerestem , szüleim elváltak ,anyukámmal élek ő nevel engem ,meg a húgomat .

    Így mindenképen az abortusz felé hajlok , mert nem vagyunk olyan anyagi körülmények között ,hogy feltudjam nevelni a csöpséget.

    Ha már megvan a nőgyogyászos papirom , hogy hanyadik hétben vagyok, egyből mehetek a Család Védelmi Szolgálathoz ez ügyben . Vagy a nőgyógyásszal is egyeztetnem kell elötte  .

  3. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. február 19. 19:2136.
    Én úgy tudom, hogy az kaphat kedvezményt, aki valamilyen segélyben részesül.
    előzmény:
    csupi85 (35)
    2010-02-19  16:55
  4. 2010. február 19. 16:5535.
    Dehogynem, barátnőm is mondta, hogy albérletben él, 4órában dolgozik, stb, de nem adtak "kedvezményt". Nem tudom, mi alapján állapították meg, de szerintem is tehetnék valahogy függővé az összeget az anyagi helyzettől. 
    előzmény:
    craftwoman (28)
    2010-02-18  20:44
  5. 2010. február 19. 08:2734.

    Helló!

     

    Esetleg tudnál küldeni a 35e verzióhoz priviben nevet,telefonszámot?

    előzmény:
    Bufurc (31)
    2010-02-18  21:31
  6. 2010. február 18. 22:0033.

    Kedves Abortuszellenes Egészségügyi Dolgozó!

     

    Ez a hozzáállás - gondolom - nem a munkaadód véleményét takarja. Mert ha nem, akkor ugye nyugodtan meg is írhatom neki, hogy hol olvashat a munkavállalója hozzáállásáról, s kit is fed ez a nicknév tulajdonképpen...

     

    Én ugyan anya vagyok, s nem volt egyetlen terhességmegszakításom sem, de ezt a nyilvánvalóan primitív hozzáállást nem tudom szó nélkül hagyni.

    Pláne egy olyan személytől nem, aki ebben a "segítő személyzet" lenne, akinek a véleményére, szakértelmére mi, a társadalom alját képző plebsz, az egyszerű (csak két- háromdiplomás:-)) nök is támaszkodhatunk.:-)

     

    Ami a lényeg: kinyílt a bicska a zsebemben! Hogyan lehet minden egyes esetet egy kaptafára ráhúzni? S hogyan ítélkezhetsz Te erről? Ismered a körülményeket? Tudod, hogy hogyan él az, akiről a topiknyitó ír?

     

    Mi vagy Te, a jó Isten (rosszul megálaszott, ügyeletes helyettese)???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-18  19:01
  7. 2010. február 18. 21:4732.

    Azért itt néhányan már elég pontosan leírták, mi a menet.

    Első lépcső a nőgyógyász

    Második a Családvédelmi Szolgálat, amelynél nincs területi illetékesség, oda mehetsz, ahol először időpontot adsz. Ez azért jó, mert a Családvédelmi Szolgálatok számát csökkentették, sok helyen összevontan van két kerületben, és hát eléggé telítettek, sokszor hét közepén már csak következő hét közepére van időpont. Az is igaz, hogy a két időpontot is meg lehet variálni úgy, hogy egyik helyre kapsz első tanácsadásra, de a másodikra mondjuk könnyebben kapsz egy másik védőnőhöz.

    A három nap várakozás az törvény, naptári napra vonatkozik, és nincs kibúvó. Csak akkor, ha egyértelmű eü. indok áll fenn, amely közvetlen életveszélyt jelent, vagy elhalt terhesség, esetleg befejezetlen vetélés, stb, akkor enélkül is megcsinálják a műtétet. Egyéb esetben ki kell várni, ha eldöntötte az illető, akkor is.

    A műtétet általában már egynapos sebészeten is megcsinálják, utána csak a szokásos 6 hetes kontroll van. Természetesen mint minden műtét előtt, bizonyos vizsgálatokra elküls az orvos.

    Az ára 30e ft (vagy 29, de ez már ugye mindegy) egyes esetekben kérhető kedvezmény, de ezekkel a Családvédelmi Szolgálat védőnője tisztában van, és mivel ő ad csekket, így tévedés kizárva. A kedvezményre jogosultságot igazolni kell, pl. rendszeres gyermekvédelmi támogatás, stb. Értelemszerűen nem jelent kedvezményt, ha valaki simán rossz szoc. körülmények között él, ha nem kap rendszeresen vmilyen ellátást, és az sem kedvezményre jogosító tény, hogy "dehát kifut az időből".

     

    előzmény:
    sarali (1)
    2010-02-18  16:54
  8. 2010. február 18. 21:3131.
    Egyébként nem biztos, hogy végig kell járnod a hivatalos procedúrát. Az egyik ismerősömnek mondta a doki, hogy van a hivatalos (amit itt már többen írtak) verzió az 30 eFt, vagy van az úgymond magán, ugyanolyan kórházi körülmények között, mint az előző, csak magánrendelőben, családsegítő és 3 nap nélkül, az 35 eFt.
    előzmény:
    sarali (1)
    2010-02-18  16:54
  9. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. február 18. 21:0430.
    Amúgy elsüllyednék szégyenemben, ha egészségügyis lennék, és nem tudnám, hgoy simán lehet védekezés mellett teherbe esni. Valószínűleg ezekről  az órákról hiányoztál, s később sem sikerült pótolnod. Azért nem ártana már körbejárnod a témát. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-18  19:25
  10. 2010. február 18. 20:4929.

    Igen, ha hiszed, ha nem, lehet sajnálni az anyuka jelölteket.

     

    Van egy ismerősöm, aki kb 15 éve szakítatta meg a terhességét. Volt már egy gyerekük, a férje vak, ő mozgássérült. Ezt az egy gyereket is erejükön felül vállalták és a nagyon-nagyon kicsi jövedelmük ellenére tisztességben, szeretetben nevelték. Spirállal védekeztek és mégis besikerült a 2. baba. Ha vállalták volna, akkor vagy a kisfiúk, vagy ők haltak volna éhen.

     

    Egyébként én azokat a buta, vihogó csitriket is sajnálom, akik 20 éves korukra a harmadik, negyedik disco-balesetnél járnak. Nekik kell együtt élniük a múltjukkal és lehet, hogy nagyon nagy böjtje lesz majd a vihogásnak, ha egyszer majd akarják a babát és nem sikerül, vagy sikerül és megértik, miről mondtak le korábban. Nem ítelem el őket, mert mindenki viszi a saját keresztjét...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-18  19:01
  11. 2010. február 18. 20:4428.

    Nekem ez a 30.000 Ft szúrt szemet. Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem az abortuszok nagy része amiatt van, mert az anyagi körülményeik miatt nem tudnák a kismamák felnevelni a gyereket. Nem sok ez egy kicsit annak, akinek mondjuk nincs jövedelme és tényleg a létminimumon tengődik?

    előzmény:
    csupi85 (3)
    2010-02-18  17:16
  12. 2010. február 18. 20:1627.
    Na jól van! Akkor mi is a menete a dolognak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2010. február 18. 19:5026.

    Mázlista???

     

    Eleve rossz, ha így gondolkodsz.... (37 évemmel 2 gyerekkel és 0 abortusszal mondom)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (25)
    2010-02-18  19:43
  14. 2010. február 18. 19:4325.
    Hányjál. Aztán ne csodálkozz, ha egyszer tőled is hánynak...(((( Őszintén remélem, hogy soha nem kerülök abba a kórházba, ahol ilyen empátia és hozzáértés nélküli egyének dolgoznak (bár nem tudjuk, hogy mi is a munkád), akár nő az illető, akár férfi. Azon gondolkodom, hogy talán az utóbbi, mert egy kicsit is értelmes nő nem tesz ki a bemjére egy ilyen kurvás képet, ami mellesleg határozottan ellentétesnek tűnik ezzel a nagy abortusz ellenzéssel. Ha pedig tényleg 80-ban születtél és tényleg nő vagy, majd 20 év múlva legyen nagy mellényed az ügyben---és akkor is csak azt mondhatod, hogy mázlista voltál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-18  19:25
  15. Torolt_felhasznalo_197322
    Torolt_felhasznalo_197322
    2010. február 18. 19:3924.
    Elég szomorú,hogy egy egészségügyi dolgozó ne legyen azzal tisztában,hogy védekezés mellett is teherbe lehet esni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-18  19:25
  16. Torolt_felhasznalo_849384
    Torolt_felhasznalo_849384
    2010. február 18. 19:3923.

    Egyet árulj el:

    Mi a francnak olvasol egyáltalán bele ilyen topikba?

    Nem az volt a kérdés, hogy ki helyesli, vagy ki nem az abortuszt.

    Okosabb maradtál volna, ha befogod a szád.

     

    Ha én elítélek egy bizonyos dolgot, nem írogatok oda nem illő dolgokat senki topikjába. Főleg, ha semmi közöm hozzá.

     

    Másrészt meg ilyen stílusban reagálni mások hozzászólásaira

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-18  19:25
  17. Torolt_felhasznalo_849384
    Torolt_felhasznalo_849384
    2010. február 18. 19:3422.

    Honnan tudod, hogy nem védekeztek?????

    Honnan tudod, hogy nem méhen kívűli betegségről van szó?

    Vagy a kismama betegségéről?

    Ezer oka lehet egy abortusznak.

    NEKED SEMMI KÖZÖD MÁSOK DOLGAIHOZ!!!!!

    Pl. ha megerőszakolnak egy nőt, és terhes lesz, meg kéne tartania?????

    Vagy  ha nincs pénze felnevelni, akkor is tartsa meg?

    Vannak esetek, amikor egy nőnek meg kell hoznia egy ilyen döntést.

     

    Ilyenkor még nem "kisemberekről" van még szó.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-18  19:01
  18. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2010. február 18. 19:2921.

    nem hiszem hogy minden abortuszos vihogva megy be és vihogva jön is ki.

    Biztos van ilyen is, de szerintem sarkítasz.

    Nem tudhatod ki miért dönt így.

     

    Én ugyan sosem vetetném el, de van aki sajnos rákényszerül...úgyhogy ne ítélkezz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-18  19:25
  19. 2010. február 18. 18:4320.

    Értem... de én nem tartozom a szuperanyukhoz. Biztos oka van rá a topiknyitó ismerősőnek.

     

     

    előzmény:
    Zanit (18)
    2010-02-18  18:40
  20. 2010. február 18. 18:4019.

    szia,

     

    először is  sok erőt kívánok az ismerősödnek, nem lesz könnyű menet. Nekem 28 napja volt megszakításom az ÁEK-ban. a menete:

    _1: nőgyógyász megállapítja a terhességet és a helyi családvédelmi szolgálatnak kiállít erről egy papírt, ahova menned kell.

    _2:családvédelmisekhez be kell jelentkezi telefonon/személyesen; kapott időpontra elmenni, elbeszélgetnek majd vele és kap majd még egy időpontot amikor vissza kell menni. a 2. találkozó alkalmával kapja meg a csekket (29ezer x Ft) és a jegyzőkönyvet, amivel majd a kórházban kell jelentkezni. a családvédelmis hölgy mindent elmond, esetleg kórházat is ajánl; megértik, hogy ez egy nehéz döntés/szituáció.

    _3:első családvédelmi találkozó után, mikor tudja, melyik kórházba megy, már érdemes bemenni és bejelentkezni. Nekem csináltak vérvételt, vércsoport meghatározást. de itt is elmondanak mindent, hogy aznap kell e befeküdni, vagy egy nappal előtte (nem szült nőknél egy nappal előtte, ahogyan nekem i. este 8 kor megkaptam a tágítót, másnap kor megvolt a műtét; délután kísérővel hazaengedtek).

    _4: kontroll 6 hét múlva;erről még nemtudok írni, nem telt le.

    ...annyit még hozzátennék, hogy tényleg nagyon megterhelő lelkileg egy ilyen döntés; még ha ez is a legracionálisabb és a legjárhatóbb út. nem keveset sírtam, de ezen túl kell jutni.

    remélem tudtam segíteni,

    aquagen 

     

    előzmény:
    sarali (1)
    2010-02-18  16:54
  21. 2010. február 18. 18:4018.

    Olvasd el, mit írtál, majd mit írtam én erre.

    Akkor tiszta lesz a kép.

    előzmény:
    zsipzsupsz (17)
    2010-02-18  18:37
  22. 2010. február 18. 18:3717.

    Ne haragudj, de én nem bíráltam senkit!!! Csak annyit mondtam, hogy segíteni nem tudok, de vigyázzon, mert mindjárt jönnek a szuperanyuk....

     

    Nem is értem miért nekem címezted ezt a hszt???

    előzmény:
    Zanit (9)
    2010-02-18  17:27
  23. Torolt_felhasznalo_451126
    Torolt_felhasznalo_451126
    2010. február 18. 18:2316.
    Milyen jogon ítélkezel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960169 (14)
    2010-02-18  17:59
  24. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. február 18. 18:2115.

    Látjátok, én mondtam........

    Undorító ítélkezni ismeretlenül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960169 (14)
    2010-02-18  17:59

Címlap

top