Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1. alkalom nőgyogyinál...

kivancs
Létrehozva: 2004. március 2. 11:16
Sziasztok!
Segítsen nekem valaki!!!
Még sose voltam nőgyogyinál, és mostanában készülök hozzá menni, mivel pár napja "késik", és ha záros határidőn belül "nem jön meg", akkor érdemes lenne felkeresnem, azt hiszem (kb. 2 hete fáj a fejem is, szerintetek ez összefügg?). Az Auróra utcai rendelőbe megyek, járt már ott vki? Mire számítsak, mit fognak először csinálni? (ha még szűz vagyok amúgy). A nődoki meg tudja állapítani, hogy szűz vagyok-e még? Olvastam vhol, hogy a tampontól is "átszakadhat". Ez igaz?
Lécci válaszoljatok. Köszi
  1. Torolt_felhasznalo_303464
    Torolt_felhasznalo_303464
    2005. január 14. 21:5730.
    Hello! Én 16 évesen voltam először nőgyógyásznál, hát nem volt semmi. . . de túléltem egyébként azt mondják, hogy orvoshoz ha baj van akárhány évesen el kell menni, de ha nincs gáz, akkor mindenképpen ajánlott a szexuális élet megkezdése előtt elmenni, megbeszélni, hogy az adott paciens számára mi lesz a legjobb (hosszútávú) védekezés. . de szerintem 17-18 alatt felesleges strapálni magatokat. . . és a méhnyakrákról meg annyit, hogy nekem 16 éves koromtól csinálják. . én sem tudom miért. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. március 3. 13:2729.
    sziasztok!:-)
    a dokik véleménye eltérö, van aki 20felett javasolja, van aki 25év felettre mondja a rákszürést! az biztos, hogy évente meg kell csináltatni ahhoz, hogy tuti kiderüljön ha baj van!
    sztem 20év alatt csak probléma esetén menjetek dokihoz!
    az a baj, hogy sztk-s rendelésen bunkok az ember lyányával, meg sokszor nem derül ki mi is a baj!a magánrendelések meg 5-6000ft-nál kezdödnek sajnos!
    neadjátok fel, ha egyik doki nem jo, másikat kell keresni, biztos lesz megfelelö!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127232 (28)
     
  3. Torolt_felhasznalo_127232
    Torolt_felhasznalo_127232
    2004. március 3. 13:0728.

    Sziasztok
    En 18 evesen voltam eloszor nogyogyasznal, es remegtem mint a falevel.
    Lelkileg jobban megviselo mint fizikailag ez igaz.

    Utoljara tavaly voltam rakszuresen, ami nagyon rossz volt. :-( mert nekem fajt, de minden doki mas, ugyahogy minden kez is mas :-)))
    De jobb elmenni minthogy kesobb kara legyen belole az embernek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. március 3. 13:0227.
    Én 22 évesen voltam először nőgyogyinál, addig nem éreztem szükségét, és nem kívántam, hogy valami hentes vegye el a szüzességemet. Nehogymá a 17 évesek legyenek a legjobban kitéve a méhnyakráknak! Ilyet még soha nem hallottam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567188 (19)
     
  5. 2004. március 2. 19:0726.
    Kivancs, Bármikor mész először mindig kellemetlen lesz. Utána sem fogod szeretni. Azért jó ha most elmész egy viszonylag kis problémával mert utána már szokod a légkört. Hidd el lényeges. Nem lesz semmi baj. Nem fáj, persze nem kellemes de inkább pszihésen mint fizikailag. Nekem a Margit kórházban van egy absz normális dokim. Barátságos meg ilyesmi. Persze privát orvos, fizetős. Ha kell megadom az elérhetőségeit.
    előzmény:
    kivancs (5)
     
  6. 2004. március 2. 19:0025.
    Nem tudom. . . elfelejtettem a nevét, pedig bemutatkozott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469106 (22)
     
  7. 2004. március 2. 18:5824.
    Csak nem biztos, hogy te észreveszed magadon, ha gond van. Lelkileg fel kell rá készülni, ebben igazad van, de ez a dokin is múlik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (23)
     
  8. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. március 2. 15:1823.
    Már nem azért, de hol van előírva, hogy x évesen kötelező elmenned először nődokihoz??? Mindenki akkor menjen el először, ha
    1. lelkileg felkészült rá
    2. gondja van.

    És tényleg nem kéne rémísztgetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_469106
    Torolt_felhasznalo_469106
    2004. március 2. 13:0422.
    ács nándor?
    előzmény:
    yolanda (11)
     
  10. Torolt_felhasznalo_469106
    Torolt_felhasznalo_469106
    2004. március 2. 13:0421.
    ács nándor?
    előzmény:
    yolanda (11)
     
  11. Torolt_felhasznalo_469106
    Torolt_felhasznalo_469106
    2004. március 2. 13:0020.
    okoska szüzeknek nem csinálnak méhnyakszűrést

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567188 (19)
     
  12. Torolt_felhasznalo_567188
    Torolt_felhasznalo_567188
    2004. március 2. 12:5619.
    paráztatás. . . nem mintha a szűzsége összefüggésben lenne a méhnyakrákkal. nem árt, ha tudja 19 évesen, hogy évente szűrésre kell menni, okoska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469106 (18)
     
  13. Torolt_felhasznalo_469106
    Torolt_felhasznalo_469106
    2004. március 2. 12:4518.
    jézusom. . . méhnyakrák és társai. gratulálok. paráztatsd még szegényt! pláne ha szűz lényegesen kisebb a valószínűsége h rákos lenne. ráadásul a ráknak nem az a jele h késik a menstruáció.

    kivancs: a vizsgálat előtt az orvos sok mindenről "kikérdez", mondhatni, h képbe kerüljö, majd közvetlenül a vizsgálat előtt mg szokták kérdezni (ha esetleg a beszélgtés során nem derülne ki) h szűz vagy-e még?!
    mivel te az vagy ezért téged végbélen keresztül fog megvizsgálni, vagyis 1 ujjal benyúl. de ettől ne félj. semmivel nem kellemetlenenebb mintha vaginalisan vizsgálna.

    ha van még kérdésed kérdezz bátran szülésznő leszek.

    bátorság, ne félj! sok szerencsét:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. március 2. 12:4417.
    Mindenkinek köszi a hozzászólást (hideget-meleget), holnap is visszajövök a fórumra még okosodni, addig meglátom, mi lesz. De egy csomó új és hasznos infót adtatok, köszi mindenkinek! Mostmár kicsit nyugodtabb vagyok, most megtudtam pár dolgot "amit sose mertem megkérdezni"! De bármi ötletetek vagy egyéb hozzászólás van írjatok még!
    Még1x köszi!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2004. március 2. 12:4216.
    http://mysite. verizon. net/vze1w13x/index/mrspock. htm#nogyogyi

    Ezt nézd meg. És ne izgulj! Nincs semmi baj!
    (Amúgy ne törődj azzal aki azt mondja, hogy miért nem voltál még. Ha szűz vagy, akkor ha eddig nem volt problémád nem is lett volna igazán értelme elmenni. )
    előzmény:
    kivancs (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_567188
    Torolt_felhasznalo_567188
    2004. március 2. 12:3815.
    Szia kivancs, szerintem nincs semmi gond azzal, hogy késik, inkább azzal van, hogy 19 évesen lát először nőgyógyász. Pár éve el kellett volna menned már, hiszen ebben a korban kell legjobban odafigyelni a méhnyakrákra. Na, nem mintha most marha nagy késésben lennél (én 17 évesen voltam), de mindenképp menj el, aztán ezt évente meg kell ismételni, akkor is, ha nincs semmi "baj".
    előzmény:
    kivancs (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. március 2. 12:3314.
    Szia! Nem tudom te hogy vagy vele, gondolom hasonlóképpen, amikor én mentem először, nagyon össze kellett szednem a bátorságomat, épp azért, mert fogalmam sem volt a vizsgálat menetéről. Szerintem az is előfordulhat, hogy a stresszes időszak miatt kimarad, vagy jóval később jön meg. Ha úgy döntesz, hogy elmész, ne azért menj, mert ciki, hogy x évesen még nem voltál dokinál, hanem azért, mert lelkileg is készen állsz rá. Ez az én véleményem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. március 2. 12:2813.
    Hú, ezt nem tudom hogy hoztam össze, bocsánat :)
    előzmény:
    yolanda (11)
     
  19. 2004. március 2. 12:2712.
    azért ez érdekes mert mig az ember szuz nem ugy vizsgálják, érdekes. . . .
    előzmény:
    fuszer (7)
     
  20. 2004. március 2. 12:2611.
    Szia! Menj el nyugodtan, akkor is ha nincs baj. Elvégzi a rákszűrést is, kérdezhetsz tőle bármit, készségesen válaszol, jótanácsokat ad. Ha a tamponhasználat nem okoz gondot, akkor a vizsgálat sem lesz az. :)

    Elnézést, hogy itt kérdezem meg, pár éve voltam azon a bizonyos ambulancián a Szülészetin (Nagyvárad térnél), és egy nagyon kedves, udvarias, fiatal, magas, kék szemű dokival találkoztam, de már nem emlékszem a nevére :( tűt keresek a szénakazalban, de valaki nem ismer véletlenül "hasonló" doktorurat a klinikán?
    előzmény:
    kivancs (6)
     
  21. 2004. március 2. 12:2610.
    Szia! Menj el nyugodtan, akkor is ha nincs baj. Elvégzi a rákszűrést is, kérdezhetsz tőle bármit, készségesen válaszol, jótanácsokat ad. Ha a tamponhasználat nem okoz gondot, akkor a vizsgálat sem lesz az. :)

    Elnézést, hogy itt kérdezem meg, pár éve voltam azon a bizonyos ambulancián a Szülészetin (Nagyvárad térnél), és egy nagyon kedves, udvarias, fiatal, magas, kék szemű dokival találkoztam, de már nem emlékszem a nevére :( tűt keresek a szénakazalban, de valaki nem ismer véletlenül "hasonló" doktorurat a klinikán?
    előzmény:
    kivancs (6)
     
  22. 2004. március 2. 12:219.
    Köszi fuszer, pont erre voltam kíváncsi (most még jobban nem akarok elmenni :)) De legalább tudom mi lesz. Szerintem még várok 2-3 napot, aztán ha nem akaródzik "jönni", akkor irány. . .
    Bár lehet hogy emiatt annyira stresszelem magam, hogy mi lesz, hogy ezért nem jön meg :))
    Köszi még1x
    előzmény:
    fuszer (7)
     
  23. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2004. március 2. 12:218.
    Szerintem is érdemes elmenni egy vizsgálatra -- bár néhány napos késés miatt aggodalomra semmi ok, egy szűrővizsgálat még senkinek nem ártott. Először mindenképpen beszélget veled a doki, mondd el neki, hogy szűz vagy. Nem fog fájni (nekem a rákszűréshez kenetvétel se fájt még, gondolom, Fűszer érzékenyebb erre, vagy az én dokim óvatosabb). Ha valami kellemetlen a vizsgálat során, SZÓLJ a dokinak, nem szégyen. A lényeg, hogy igyekezz testileg-lelkileg ellazulni.
    előzmény:
    kivancs (1)
     
  24. 2004. március 2. 12:137.
    Szia, engem szuzen sem vizsgaltak maskepp, talan csak ovatosabban. Nem faj, nem volt gaz, csak persze en is iszonyuan izgultam, mert fogalmam sem volt, mi is fog tortenni. Elmeselem nekem mi volt, bar lehet, hogy nem erre vagy kivancsi, de nekem pont az ilyen konkret leirasok hianyoztak elozetesen.
    Szoval eloszor vszinuleg csak leultet es kerdez par dolgot, aztan oltozo fulke, szerintem erdemes hosszu felsot venni, mert ugye alul minden ledobsz es igy kevesbe ciki. Aztan felfekszel a vizsgalo asztalra, ami felig szek, szettart labak és a doki kesztyuben kezzel ovatosan emgvizsgal belulrol, kozben kintrol nyomkodja a hasad, aztan egy hideg fem eszkozzel is beledmegy, belednez, utana esetlen kenet rakszureshez, na, az egy kicsit faj, belul egy karmolas. Utana ha nincs baj alul feloltozol, felul levetkozol, kis torna: kezek csipore, felnyujtva, lassan le, ugyanez hattal, utana vegigtapogatja melledet, honodat, nincs-e benne csomo, aztan feloltozol, diagnozis, irany haza.
    Remelm kimerito voltam.
    Par napos keses miatt szerintem sem kell megijedni, a mellfeszules is lehet attol, hogy egy kicsit most osze visszak a hormonjaid, de szerintem az elso nogyogyid jobb minel korabban tulesni, menj csak el.
    Batorsag: Fuszer
    előzmény:
    kivancs (1)
     

Címlap

top