Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szemtréner

timici_x
Létrehozva: 2008. január 4. 20:26
Használta már valaki közületek ezt a lyukacsos szemüveget? Tényleg segít a látásjavításon? A  www.szemtrener.hu oldalon jót írnak róla. Előre is köszönöm a hozzászólásokat! Timi
  1. 2018. Április 21. 00:3518.

    Vanmár ilyenekből több stílusú is. Legutóbb itt láttam: www.potszemuveg.hu

  2. 2015. szeptember 25. 12:4217.

    Olyanról van-e tudomása, valakinek, hogy normális szemüveg használatától javult valakinek a látása. Szemüveg viselőjeként azt tapasztalom, hogy a szemem csak egyre rosszabb és rosszabb lesz. Ez egy egyirányú folyamat.

  3. 2009. június 5. 19:4916.

    Van valakinek új tapasztalata?

     

    előzmény:
    timici_x (1)
    2008-01-04  20:26
  4. 2008. január 5. 20:4515.
    Lehet,h ogy nem a gyártó, de a kereskedő tuti nagy hasznot húz belőle. Nézd meg, azt  írja, hogy 6.600 ft. Mennyi lehet ennek az előállítási ktsge? sokat mondok, ha 120 ft. Fröccsöntött műanyag...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (12)
    2008-01-04  22:03
  5. 2008. január 5. 18:4714.
    Akkor nagy kamu, mint reklám! Azért köszönöm a hozzászólásokat. Az ára amúgy 6600 ft, postaköltséggel. Húgomnak akartam venni ajándékba, de akkor nem fogom megvenni.
    előzmény:
    eimrow (10)
    2008-01-04  21:48
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 4. 22:4913.
    Az egyik ismerősöm használta, neki semmit nem ért! Viszont van egy könyv, talán az a címe, hogy Dobd el a szemüveged... Valami ilyesmi. Nagyobb könyvesboltokban lehet kapni. Szóval ez az ismerős megvette a könyvet, csinálta hónapokig a gyakorlatokat és már 1 dioptriát javult a szeme! Kontaktlencsém van nekem is, de én elég szkeptikus vagyok ilyen téren, így nem is kezdtem el, de hátha Neked segít!
    előzmény:
    timici_x (1)
    2008-01-04  20:26
  7. 2008. január 4. 22:0312.
    Szerintem a gyártó ebből nem nagy hasznot húz. Ez már olyan régi placebó, hogy ihaaajjjj. Legalább annyira hatékony ,mint a szines üvegek.
    előzmény:
    eimrow (11)
    2008-01-04  21:48
  8. 2008. január 4. 21:4811.

    Folytatás:

    Adódik a kérdés, vajon, félnünk kell-e, hogy a lyukszemüvegek egyre erősödő reklámja miatt kevesebb lesz a munkánk? A válaszom nem, mint ahogy egy levélíró - kinek levelét a Metró újság szó szerint közölte, - tette fel a kérdést a gyártóknak: vajon visszafelé halad-e a technika és a tudomány? Mert szerinte miért is lenne szükség egy olyan egyszerű eszközre, melynek a primitívsége mellett egy sokkal szebb, kényelmesebb, tökéletesebb, és egyre tökéletesedő szemüvegkapható.

    Tovább vizsgálva a kérdést, ilyen lyukszemüveggel senkit nem láttam sem közlekedni, sem tartósan olvasni, vagy nézni. A primitívsége mellett csak azért tudják eladni, mert jó a reklámja. -Csak addig, míg a hiszékenyek tábora nem fogy el, kik nem igénylik a szakemberek véleményét. Valamint, míg a piac nem telítődik, mivel az eszköz körbejár, s kik kudarcot vallottak, továbbadják. Az egyre tökéletesebb és jobb minőségű szemüveg mellett, football nyelven mondva, labdába sem rúghat ez a primitív eszköz.

    Végezetül ide kívánkozik a dicséret a látszerészipar és -szakma összes kiválóságának - Magyarországon több ezer szakembert foglal magába -, mert igazi szaküzletben sehol sem forgalmazzák.

    Azért mégsem teljesen haszontalan, mivel egy igen jópofa kísérlet és játék tárgya lehet. Azonban az is igaz, hogy játéknak drága, viszont az előállítónak óriási haszon.

    Egy gyakorló látszerész-optometrista"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. január 4. 21:4810.

    A googleval nézz utána, Bálinger féle látásjavító szemüveg.

    Pl:

    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9026705&go=17838482

    "Megjelent az Optikai magazin 2000 áprilisi számában

    Gondolatok, vélemények a Bálinger-féle lyukszemüvegről és a rácsszemüvegről

    Nemcsak a szemészeket - optometristákat és a szakembereket foglalkoztatja, hogy mi is az igazság a címbeli szemüvegek körül, hanem az egyszerű szemüvegviselők is felteszik a kérdést, mi a valóság?

    Előszóként csak annyit, hogy az emberek többsége mindent elhisz, ha jól adják elő, egy jó reklámban is gondolkodás nélkül megbízik. Mit mondjunk mi szakemberek annak a páciensnek, aki rákérdez, valóban olyan jó a lyukszemüveg, mint a hirdetése?

    A reklámban ;startbubbletimer(); href="http://www2.keymedia.hu/keymediaclick.cgi?site=index&id=296254" target=_blank>azt ígérik a gyártói, hogy minden hibát megjavít. A szakemberek válasza sokkal felelősségteljesebb, mint gondolnánk, tehát csak korrekt, megalapozott, és túlzás nélküli választ szabad adni. Használni csak igen rövid ideig lehet, s hogy későbbi hatása van-e a látásunkra, az külön fejezetet érdemel.

    Először is vizsgáljuk meg magát az eszközt, mert látásjavító szemüvegnek nem nevezhető.

    Megdöbbentő az első találkozás, mert valóban igen nagyfokú látáshibánál is éles képet ad az eszköz, persze csak abban az esetben, ha a szemen nincs egyéb komoly hiba (szürkehályog - Retinitis pigmentosa - sclerosis mul­tiplex, stb.). Rögtön ide kívánkozik, hogy szemüvegen ugyanilyen, vagy még jobb látás érhető el, sokkal nagyobb látótérrel, nincs látótér beszűkülés, jobb fényerősebb és tisztább képpel és teljes használati értékkel. Nincs csőlátás, és közlekedni is lehet a szemüveggel. Mindezt a lyukszemüveg nem tudja, egyetlen ígérete van, ha naponta félórát tréningezik vele viselője, szeme megjavul, a vakok is látni tanulnak, netán látást is ígér? Az ígéretből mi valósul meg, az kérdéses, ígérni könnyű, s ha mégsem lesz eredmény, egyszerű a forgalmazók válasza, nem tartotta be az előírt tréninget!

    További vizsgálattal megállapítható, hogy fenti eszköz hatása alapján már Leonardo da Vinci a középkor híres feltalálója, a művész polihisztor, CAMERA-OBSCURA ja is a fenti elven működő eszközként a fényképezés őseként lett ismert, és a fény egyenes vonalú terjedését igazoló szerkezetként vonult be a tudományba.

    Mint gyakorló látszerész-optometrista több neves szemészt, szemészprofesszort kérdeztem meg, mi a véleménye a lyukszemüvegről - mosolyogva kérdeztek vissza: remélik, nemcsak a szakemberek, de a szemüveget viselők nagy tábora sem hisz ennek a nevetséges hirdetésnek, ígérgetésnek, mivel eleve nem lehet tökéletes az, ami a létező összes szemhibára javulást ígér. A televízióban és a rádióban neves szemészek és optometristák is negatívan értékelték a lyukszemüveget.

    Több szemüveget viselő régi páciensem megkért arra, hogy a lyukszemüveggel végzett tréning betartása után vizsgáljam meg, hogy van-e javulás látásában. Kérésüknek eleget téve, három rövidlátó és két hypermetrop pácienst három-három alkalommal, havonta újra mérve. Látásukkal kapcsolatban a következő eredmény született.

    Visusuk nem javult, korrekciós lencséjük továbbra is az eredeti mérték szerint maradt. Egy páciensnél észleltem csak igen kisfokú, szubjektív látásjavulást, mely esetben valószínűleg vagy túlkorrigált myop astigmia, vagy pszichés placebo hatással magyarázható, de ez a javulás is csak -0,25 D cyl-ként mutatkozott meg. Egy másik páciensnél viszont -0,25 Sph-val emelni kellett a szemüveg korrekcióját, itt viszont valószínűleg az előző szemüvege lehetett alulkorrig

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. január 4. 21:449.
    Egy jó nagy KAMU!  
    előzmény:
    timici_x (1)
    2008-01-04  20:26
  11. 2008. január 4. 21:418.

    Németek is bedőltek neki már vagy 70 évvel ezelőtt. Nagy hangzatos cikkek azt írták, hoghy már az indiánok is ismerték, sőt Indiában már az ég tudj mikor.Gyerekeknek is ajánlják 4 éves kor után napi fél órára jó világítás mellett. Ami biztos, hogy a hypertóniából, cukorbetegségből, zöld-, és -szürkehályogokból , adódó látászavart nem oldja meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665036 (5)
    2008-01-04  21:24
  12. 2008. január 4. 21:257.
    Ez a rácsos szemüveg nem állandó viselésre való csak napi náhány órát kell leselkedni a lukon ahogy montad bulváros blikkflanggal  átnézni a lukon és átlátni a  szitán  
    előzmény:
    tricse (4)
    2008-01-04  21:22
  13. Torolt_felhasznalo_443492
    Torolt_felhasznalo_443492
    2008. január 4. 21:256.
    Lehet rajta látni, lehet, hogy javítja is a szemet, de csak akkor, ha nem használnak szemüveget. Az meg lehetetlen. Tésztaszürőn is lehet nézni, ugyanaz az eredmény.  
    előzmény:
    timici_x (1)
    2008-01-04  20:26
  14. Torolt_felhasznalo_665036
    Torolt_felhasznalo_665036
    2008. január 4. 21:245.
    Szerintem, amikor használod, segít. Úgy értem, nem hiszem, hogy javul tőle a szemed, sőt tökéletesen fogsz látni 10 év múlva, de amikor rajtad van, pl. olvasásnál, akkor jól látsz vele.
    előzmény:
    timici_x (1)
    2008-01-04  20:26
  15. 2008. január 4. 21:224.
    nekem nagyon rossz a látásom,most is fel vannak nagyítva a betűk

    de

    ha egy pici lukon át nézek akkor a legapróbb betűt is el tudom olvasni,látom élesen

    mivel azonban nem kukucskálhatok a nap 24 órájában pici lukon át a világra ezért vakoskodok tovább az orvosok által sem értett szembetegségem miatt

    tehát

    gyógyítani nem hiszem hogy gyógyít de ha rá akarnak beszélni és átnézetnek veled a lukon akkor láss át a szitán is
    előzmény:
    timici_x (1)
    2008-01-04  20:26
  16. 2008. január 4. 20:503.
    A hit nagy erővel bír azt tudom. A placebó is hatásos ha hisznek benne. Akkor 10 évvel ezelőtt szép ára volt a rácsoknak. Gondolom ma sem a támogatott orvosisegédeszközök kategóriájába tartozik 
    előzmény:
    timici_x (1)
    2008-01-04  20:26
  17. 2008. január 4. 20:342.
    Egy kolleganőnk már 10 évvel ezelőtt hitt benne, de nem sok reménye maradt mára. A szemtornát is csinálta, sőt oktatta is...de nem dobta el a szemüveget. 
    előzmény:
    timici_x (1)
    2008-01-04  20:26

Címlap

top