Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyomorfájdalom

hahó
Létrehozva: 2003. október 8. 15:19
Ha valaki tud, segítsen tanácsokkal.
Egy hétig őrült gyomorgörcseim voltak.
Igaz, progeszteront is szedtem, amitől esetleg lehetet?
A vérképem 19-es vérsüllyedést mutatott. Lehet gyomorfekély is?
  1. 2018. május 27. 14:2123.

    A kávé savas....

    előzmény:
    Kövesdiági (22)
    2018-05-26  19:01
  2. 2018. május 26. 19:0122.

    Én szoktam időnként reggelente, tehát éhgyomorra szódabikarbónát enni/inni. Egy kávéskanál szódab.-nát feloldok /elkeverek egy kávéspohár vízben és felhajtom...több pohárka vízzel leöblítem....lugosít....

  3. 2018. május 26. 12:1621.

    Látom ehhez már régen szóltak hozzá,de azért hátha! Nekem iszonyatosan fáj a gyomrom és szúr ha levegőt veszek. Voltam vele orvosnál aki azt mondja gyomorsav,de a savlekötötül sem javul. Mi lehet a bajom? volt már valakinek hasonló?

  4. 2008. március 20. 19:4120.
    Elnézést, de fórumot szeretnék nyitni és ez a hülye szabály, hogy 30 hozzászólásom legyen.. szerintem hülyeség.. és elítélendő amit teszek. Bocsánat.  Növelem a hozzászólásaimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. március 20. 19:4119.
    Elnézést, de fórumot szeretnék nyitni és ez a hülye szabály, hogy 30 hozzászólásom legyen.. szerintem hülyeség.. és elítélendő amit teszek. Bocsánat.  Növelem a hozzászólásaimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_227386
    Torolt_felhasznalo_227386
    2004. december 5. 16:4318.
    Sziasztok!
    Nekem kb 3 éve olyan szegycsont mögötti bizsergő zsibogó feszítő égő érzésem volt ?a háziorvos ilyenkor mindig csináltatott egy ekg és megnyugtatott hogy nem infarktus. Aztán egy munkaköri alk. vizsgálaton az üzemorvos elküldött egy gyomortükrözésre. Kiderült, hogy évek ota tartó már már örületbe kergető kellemetlen érzést a reflux okozza:( nyitott gyomorszáj miatt a gyomorsav visszaáramlik a nyelőcsőbe)
    A tükrözés még érzéstelenítés nélkül sem fájdalmas inkább csak kellemetlen az öklendezés miatt. Nagyon bosszantott hogy közel 3 évig szenvedtem és egy ilyen egyszerű beavatkozással meg lehetett állapítani a problémám. Azóta Nexiumot szedek és bizonyos ételeket nem eszem de kösz jól vagyok. Mindenképpen érdemes egy gasztroentorologust felkeresni. Tudom ajánlani a budai Máv korházban Garami Judit doktornőt. Nagyon kedves és nagyon tapintatosan végzi a tükrözést.
    Jobbulást kívánok és ne habozz!!!!
    Nem éri meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. december 4. 17:3517.
    A refluxnak nem ilyen tünetei vannak, hogy ég a nyelőcső, sav jön fel? Nekem egyik sincsen, csak a gyomorszájam fáj:(Vmit azért ki kellene mutatnia a vizsgálatoknak, ha van vmi bajom nem? Ezért filózok ezen a tükrözésen, mert feleslegesen semmi szükségem ilyen kellemetlenségre.
    előzmény:
    *zoé (16)
     
  8. 2004. december 4. 08:5416.
    szia! azért szükséges a gyomortükrözés, hogy megállapítsák, van-e gyomorfekélyed vagy refluxod. én refluxos voltam 4 hónapig, mire rászántam magam, hogy elmenjek a dokihoz, szintén 4 hónapig szedtem rá gyógyszert és azóta szerencsére semmi bajom (mindez tavaly télen volt).
    előzmény:
    redoree (15)
     
  9. 2004. december 4. 08:2715.
    Sziasztok! Az a problémám, hogy nagyon fáj a gyomorszájam, már kb. 5 napja. Ha nem eszek akkor mégjobban. Voltam tegnap kivizsgáláson, de minden eredményem normális. Most azzal riogatnak, hogy hétfőn el kellene mennem egy gyomortükrözésre. Hát ennek már nem örülök annyira. Szerintetek szükség van erre? vagy csak mert így az egyszerűbb az orvosnak. . végülis neki tök mindegy, de nekem egyáltalán nem. A gyomorfekélyt és társait a vérképből nem lehet kimutatni? Ha esetleg hasonló problémátok volt, akkor várom a tanácsotokat! Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_649722
    Torolt_felhasznalo_649722
    2003. október 9. 13:3214.
    A felségemnek is szokott fájni a gyomra. A főnökének meg kezdődő gyomorfekéje volt (háziorvos-a legrosszabb beteg). El kezdték inni az aloe vera gélt. Most egyinek sincs semmi panasza. Ez az immunrendszert is erősíti, úgyhogy még a virusra is lehet, hogy hatásos.
    előzmény:
    hahó (1)
     
  11. 2003. október 9. 11:1213.
    Köszi, voltam orvosnál, ultrahangon nem találtak semmit. A körzeti orvos görcsoldókat adott, nem igazán tudta, hogy mi ez. Szedtem a progeszteront, ráfogtam arra, most hétfőn abbahagytam, lényegesen csökkentek a panaszaim. Ám hallottam, hogy vírus is van ilyen.

    előzmény:
    leshegy (12)
     
  12. Torolt_felhasznalo_266400
    Torolt_felhasznalo_266400
    2003. október 8. 20:0012.
    Biztosan sok tanácsot kapsz itt, hiszen mindenki egy kicsit orvos, és saját bajaiból indul ki. Miért nem mész orvoshoz? A vizsgálatból megtudnád, mi a bajod. Sok évvel ezelőtt nekem is gyomorfájdalmaim voltak. Csináltak ultrahangot, kiderült, hogy epekövem van, és sürgősen meg kellett műteni. Azóta kutyabajom. Mindent ehetek, soha nem fáj semmi. Az az érdekes, hogy epe probléma esetén jobb oldali görcsök szoktak lenni. Nálam nem. Nem akarlak ijesztgetni, nem mondom, hogy epeköved van, csak azt, hogy alaposan ki kell vizsgálni. Ne minket kérdezz, hanem az orvost.
    előzmény:
    hahó (1)
     
  13. Shi
    Shi
    2003. október 8. 19:4311.
    Szia hahó!
    Mi lenne ha orvoshoz fordulnál? Nagyon sok különbözö oka lehet a panaszodnak.
    Üdv:
    Shi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. október 8. 17:4310.
    Nekem pont tavaly karácsony este kezdett fájni a gyomrom. Enni nem bírtam semmit, olyan érzésem volt, mint amikor teleeszem magam. A gyomorszájamat, mintha valaki összeszorította volna. Egy korty víz lenyelése komoly fájdalmat okozott. egy hétig szenvedtem, szilveszter után elmentem a dokihoz, közölte, hogy vírus, adott egy gyógyszert, már másnapra enyhültek a tünetek, pár nap múlva már bírtam enni is.
    előzmény:
    hahó (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2003. október 8. 17:179.
    sziasztok. Nekem ilyen tüneteim vannak. Ez a vírusos. Nagyon sz***ul v. ok, fáj a gyomrom, hasam, hasmenésem van. Ja, meg a torkom is fáj. Király. Már hiányzott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883681 (8)
     
  16. Torolt_felhasznalo_883681
    Torolt_felhasznalo_883681
    2003. október 8. 17:118.
    Azt mondják, most van valami virus, ami gyomorfájdalmakat okoz. Hasmenés és hányás is kisérheti. Neked voltak ilyen tünetek is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. október 8. 16:197.
    Nekem is voltak régen ilyen problémáim, valószínű el vagy savasodva. Ami jó lehet neked: sander por, gastrosol csepp, gyomor tea, neurosan por/patikában mind kapható/. Táplálkozással visszaállítható a problémád. /krumpli, alma, barna rízs/ ha bővebben érdekel a dolog szívesen írok magánba, már sikerült elkerülnöm egy gyomorfekélyt. :)
    előzmény:
    hahó (1)
     
  18. 2003. október 8. 16:036.
    Na, én egy napig sem bírtam volna ki a gyomorgörcsöket, nem hogy egy hétig:(((( Az orvos mit mondott, mert gondolom voltál?
    előzmény:
    hahó (1)
     
  19. 2003. október 8. 15:555.
    Köszi, de pollenallergiás vagyok. Emiatt ilyen füveket nem ihatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2)
     
  20. 2003. október 8. 15:544.
    Nem mindig sikerül meleg ételt ennem. De a gyomorszájamnál görcsölt, és inkább balra.
    Lehet, hogy hosszú távú diéta és megfelelő étkezéssel rendbe hozható?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812420 (3)
     
  21. 2003. október 8. 15:533.
    Előfordulhat, hogy a helytelen étkezéstől fáj a gyomrod. Eszel rendesen meleg ételeket?
    előzmény:
    hahó (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. október 8. 15:332.
    igyál körömvirágteát. Forrázd le a virágjait, szürcsölgesd. Ne ízesitsd semmivel.
    előzmény:
    hahó (1)
     

Címlap

top